بازدید 3249
۱

پاسخ محیط زیست برای ساخت پتروشیمی در مازندران

معاون محیط زیستی انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: این سازمان پیگیری‌های لازم را برای توقف ساخت پتروشیمی در بهشهر انجام داده و با توجه به شرایطی که الان در مازندران وجود دارد، تا الان جواب مثبت نداده است.
کد خبر: ۱۱۶۳۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸ 08 February 2023

به گزارش «تابناک»، ایرج حشمتی در حاشیه افتتاح واحد آزمایشگاه آب و خاک در اداره حفاظت محیط زیست آمل، در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در خصوص آخرین تصمیم‌های گرفته شده برای ایجاد صنعت پتروشیمی در مازندران، اظهار کرد: البته نمی‌توانم بگویم کلا منتفی شده است، یعنی اینکه متقاضی و سرمایه گذار ساخت پتروشیمی در مازندران، پیگیری‌های خودش را دارد و انجام می‌دهد.

وی افزود: به هرحال سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری‌های سازمانی خودش را در این خصوص انجام می‌دهد و نظرهای کارشناسی خود را نیز قبلا داده و در آینده نیز خواهد داد.

معاون محیط زیستی انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در واکنش به ادامه پیگیری خبرنگار ایسنا مبنی بر پاسخ قطعی محیط زیست درخصوص ساخت یا نبود صنعت پتروشیمی در مازندران، گفت: شما در دهه مبارک فجر سوالاتی می‌پرسید که آدم انتظار آن را ندارد!

خبرنگارایسنا در پاسخ اضافه کرد: این پیگیری از وظایف خبرنگار استانی از مسئولان ملی برای موضوع مهم و حفظ محیط زیست استان است که از هر چیزی برای مردم این استان دارای ارزش و اهمیت است.

حشمتی اضافه کرد: سازمان حفاظت محیط زیست هیچ‌گاه در حفظ حقوق شهروندی مردم عدول نمی‌کند و قطعا اگر بخواهد تصمیم بگیرد، براساس ملاحظات کارشناسی، ضوابط استقرار و حقوق مکتسبه مردم خواهد بود.

وی افزود: این سازمان همواره در راستای فعالیت‌های مردم و پیگیری‌های کارشناسی و نظرات کارشناسی شده حرکت می‌کند.

معاون محیط زیستی انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور همچنین درخصوص پرسش دیگری درخصوص صدورمجوز برای صنایع آب‌بر در مازندران، گفت: صدور مجوز برای استقرار صنایع پرمصرف آب و آب‌بر در مازندران، براساس دسته بندی و نوع فعالیت صنایع پس از بررسی‌های کارشناسی صادر و یا مخالفت می‌شود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
بايد به سواد مسئولينش شك كرد
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی