بازدید 8988

تولد علی دایی شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

علی دایی فارغ التحصیل دانشگاه شریف، آقای گل ملی فوتبال دنیا قبل از شکستن رکورد توسط رونالدو، کارآفرین و مودی مالیاتی نمونه، سرپرست ۱۰۰کودک ، آزادکننده صدها زندانی جرائم مالی از زندان، امدادگر مردم در بلایای سیل و زلزله، حامی مالی محک و کودکان سرطانی، بانی طرح‌های عام المنفعه و منجی جان چندین محکوم به اعدام، جانباز در لباس تیم ملی فوتبال ایران، دل‌بسته اهل بیت و عاشق هر وجب خاک ایران و سرباز پرچم مقدس و سه رنگ ایران... امروز تولد او همزمان شده با روز مرد و میلاد امير المومنین علی علیه‌السلام.
کد خبر: ۱۱۶۲۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ 03 February 2023

نامش علی دایی است؛ زادۀ ۱۴ بهمن ۱۳۴۸ در محلۀ خیرال اردبیل، فرزند مرحوم حاج ابوالفضل دایی. چهار برادر به نام‌های حافظ، محمد، حسن و بهزاد دارد. در نوجوانی او را در محله زادگاهش شهریار صدا می‌زدند، نامی که بعدها به لقب معروف فوتبالی‌اش در سطح ملی بدل گردید: «علی دایی؛ شهریار فوتبال ایران»

خداوند به او قد بلندی داد تا در فوتبال ایران به سرزنی قهار بدل شود اما او از این قد بلند تنها در فوتبال استفاده نکرد. روزگاری گفت که دوست دارد مردم ایران او را به خاطر شخصیتش دوست داشته باشند، نه به خاطر فوتبالش. اما نعمت خدا در هر دو جبهه نصیب و قسمتش گردید.

امروز اغلب ایرانی‌ها نه تنها برای افتخارآفرینی‌های بسیارش که به نام ایران در فوتبال دنیا از خود به جای گذاشته، بلکه برای اقدامات خیرخواهانه و انسان‌دوستانه‌اش از وی به نیکی یاد می‌کنند. علی دایی حالا نه تنها مقبول بلکه محبوب قلب میلیون‌ها ایرانی‌ست.

تولد شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

در فوتبال گرچه کمی دیر و در میانه دهه سوم زندگی؛ اما بالاخره بخاطر پشتکار و تمرین بی‌اندازه ، به چنان جایگاهی رسید که آوازه‌اش مرزهای ایران و آسیا را درنوردید و جهانی شد. آقای گل جهان، مرد سال فوتبال آسیا، تنها فوتبالیست ایرانی شده که نامش در کتاب گینس ثبت شده است.

 

ستاره‌هایی که علی دایی به فوتبال ایران معرفی کرد

علی دایی غیر از این که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران و آسیا شد، در عرصه مربیگری و استعدادیابی هم نبوغ عجیبی ازخود در کشف ستاره‌های آینده دار نشان داد و ستاره‌های بسیاری را به آسمان فوتبال ایران معرفی کرده که حتی در سطح جهان نیز درخشیده‌اند. شاید بتوان گفت کمتر مربی در تاریخ فوتبال ایران چنین جسارتی را داشته که ریسک استفاده از نفرات جوان و گمنام را در تیم‌های تحت هدایت‌شان را به جان بخرد.

تولد علی دایی شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد
مهدی طارمی، ستاره کلاس جهانی این روزهای باشگاه پورتو، کریم انصاری‌فرد، احمد نوراللهی، ابوالفضل جلالی و امیرحسین حسین‌زاده که از آکادمی سایپا به تیم بزرگسالان این باشگاه راه پیدا کردند، مهدی ترابی و علی قلی‌زاده که در دورۀ حضور علی دایی در سایپا به بالندگی و رشد قابل توجهی رسیدند، مسعود شجاعی، احسان حاج‌صفی، محمد نوری، محمدرضا خلعتبری، غلامرضا رضایی، خسرو حیدری و سیدمهدی رحمتی که زمان سرمربیگری علی دایی در تیم‌ملی فرصت بیشتری برای حضور و درخشش در مستطیل سبز قسمت‌شان شد، امید عالیشاه که با کوچ سیدجلال حسینی به کادرفنی پرسپولیس اکنون کاپیتان اول سرخ‌پوشان پایتخت است... و دیگر نفراتی که به تعبیری فوتبال‌شان را مدیون جسارت و شم بالای استعدادیابی علی دایی هستند را می‌توان در فهرست بلندبالای ستاره‌هایی قرار داد که دایی آنها را به پرطرفدارترین ورزش این مملکت تقدیم کرده است.

این جملات و توصیف از شماره 10 ابدی فوتبال ایران از زبان بزرگان فوتبال جهان یقین برای‌تان آشناست اما بدنیست این جملات شیرین و دلچسب و غرورآمیز را باهم مرور کنیم. 

تولد علی دایی شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

فرانتس بکن‌باوئر: من با وجود این که خود به ضربات سر مهلک شهره هستم ولی در طول عمرم ضربات سری به قدرت و دقت ضربات علی دایی ندیده‌ام. او نه تنها بهترین سرزن دنیا که یک مهاجم عالی و رویایی است.

اوتمار هیتسفلد: علی دایی یک مهاجم استثنایی و تمام عیار بود که هر مربی آرزوی داشتن چنین بازیکنی را دارد.

لوتار ماتئوس: علی جدا از این که یک مهاجم و بازیکن حرفه‌ای و تمام‌عیار است یک تاجر موفق و یک انسان تحصیل‌کرده و دارای بینش های مدیریتی فوق العاده است.او قبل از همه این‌ها یک انسان به تمام معناست و همواره خدا را در تمام امور، مسوول می‌بیند. ستایش‌های او در شادی‌های بعد از زدن گل خود گویای این مدعاست. بنظر من علی دایی در تمامی این زمینه ها بسیار موفق بوده و می‌تواند الگوی مناسبی برای جوانان جهان باشد.

ماریو باسلر: (ملی‌پوش آلمان و هم‌تیمی علی دایی در بایرن‌مونیخ) علی دایی یک ستاره گران‌بها و یک بازیکن به تمام معنا حرفه‌ای بود که سرمربی تیم بنا به دلایل واهی و پوچ و شاید از روی اجبار نتوانست به نحو احسن از او استفاده کند.

پائولو مالدینی: (پس از دیدار تیم‌های میلان و هرتابرلین در ورزشگاه سن‌سیرو) به نظر من علی دایی یک مهاجم استثنایی است که قله‌های بلندی را می‌تواند فتح کند.

تری ونبلز(سرمربی تیم‌ملی استرالیا 1997) : علی دایی در بین بازیکنان ایران شاید تنها بازیکنی بود که ما از همان اول از حضور او هراس داشتیم و من به بازیکنانم گوشزد کرده بودم که مراقب این بازیکن باهوش و متعصب باشند. پاس گل او را من تا آخر عمر فراموش نخواهم کرد؛ زیباترین و حساب‌شده‌ترین پاس گلی بود که من در عمرم دیدم.

جان فرانکو زولا: گل‌های علی دایی که هم با ضربه سر و هم با پا (به چلسی) زده شد نشان از نبوغ ذاتی این بازیکن دارد. او بدون اغراق یکی از بهترین مهاجمان جهان است. تنها بازیکنی بود که توانست به خط دفاعی مستحکم ما با مارسل دسایی و فرانک لبوف همچنین یکی از بهترین دروازه‌بانان دنیا یعنی اد دی گوی (دروازه‌بان اول هلند) را در چارچوب دروازه می‌دید ۲گل به ثمر برساند.

تولد علی دایی شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

به امروز برمی‌گردیم؛ امروز چهاردهم بهمن ۱۴۰۱ می‌شود ۱۳۷۴ روز از دوری علی دایی از فوتبال حرفه‌ای می‌گذرد. این نخستین مرتبه نیست که اسطورۀ جهانی فوتبال ایران چنین مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد. فرزند خلف ایران‌زمین سال‌هاست با این کم‌لطفی‌ها و نامهربانی‌ها آشناست اما برای او همیشه قضاوت مردم و خدای‌شان به اعمال و کردارش مهم بوده و هست.

در زلزلۀ پنجم دی 1382 بم جزو اولین چهره‌های مطرح جامعه بود که به مدد هم‌وطنان مصیبت‌زده از این بلای طبیعی شتافت؛ وقتی که هنوز واژه سلبریتی و لزوم نمایش برخی ستاره‌ها در مصائب کنار جامعه مد نشده بود، علی دایی بدون توجه به تمجید آینده رسانه‌ها، کنار آوارگان ایستاد.

31 مرداد 1391 زمانی که زلزلۀ ورزقان رُخ داد، اردوی آماده‌سازی تیم فوتبال راه‌آهن در سرعین را ترک کرد تا کنار مردم مناطق زلزله‌زده، کمک‌حال‌شان باشد.

با وقوع زلزله سرپل‌ذهاب بلافاصله آستین همت را بالا زد و ‌با اعلام شماره حساب و مکانی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی وارد گود خدمت به مردم شد. علی دایی چندین سفر به مناطق زلزله‌زدۀ استان کرمانشاه داشت تا از نزدیک پیگیر مراحل پیشرفت خدمات‌رسانی گروه تحت مدیریتش به مردم این مناطق باشد. بازسازی و ساخت منازل مسکونی در سه روستا از توابع سرپل‌ذهاب را برعهده گرفت، ارسال بیش از 130 کامیون و تریلر حاوی مواد غذایی، پوشاک، لوازم گرمایشی و دارویی مورد نیاز مردم زلزله‌زده، کانکس‌های قابل سکونت و ... از دیگر اقدامات خداپسندانه اسطوره محبوب فوتبال ایران در آن روزهای سخت دلاوران کُرد بود. هرچند در مسیر این خدمت‌رسانی‌ها بارها با مانع‌تراشی‌ برخی جریانات مواجه شد اما از پا نیفتاد. مردم در اینستاگرام علی دایی زیر یکی از پست‌هایش بیش از ۲۹ هزار کامنت گذاشتند که بیشتر آنها حاوی پیام قدردانی بود. یکی از کاربران نوشته‌ بود: «ورزشکاران الکی اسطوره نمی‌شوند!»

برای آن دسته از کسانی که با اقدامات خیرخواهانه و مردمی علی دایی آشنا نیستند یا که به عمد نمی‌خواهند آن را درک کنند، می‌توان مستندات بسیار دیگری به‌جز سطور بالا ارائه کرد.

سرمربی اسبق تیم‌ملی فوتبال ایران دوم خرداد 1401 برای سرکشی به مدرسه‌ای در یکی از روستا‌های محروم خراسان رضوی به روستای آزاد ده در صالح‌آباد سفر کرد و تصاویری از این بازدید ثبت شده است که پیوند واقعی مردم با قهرمان و ورزشکار ملی شان را متذکر می‌شود. حلقه کودکان کم‌بضاعت و لبخند خانواده‌های گرفتار در فقر، در دورترین نقاط کشور که شاید به رسانه و تبلیغات دسترسی ندارند اما علی دایی را خوب می‌شناختند. 

نام علی دایی با انواع و اقسام رکوردها گره خورده است. پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران از لحاظ کسب عناوین و افتخارات فردی که سابقه بازی با طحال پاره برای تیم‌ملی در بازی‌های آسیایی 1994 هیروشیما را در کارنامه دارد؛

تولد علی دایی شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

روزی که با ضربه وحشتناک و رزمی‌شکل دروازه‌بان ناجوانمرد بحرین دچار مصدومیتی شدید و با خطر مرگ مواجه شد،اما حتی حاضر نشد زمین را ترک کند و تا پایان نیمه اول، تیم‌ملی را تنها بگذارد. از آن تاریخ تا کنون سه بار عمل جراحی که یادگار آن بازی بود را پشت سر گذاشته است. اما این تنها مصدومیت سخت علی دایی در بازی‌های ملی نیست، جراحات متعددی به عشق ایران متحمل شده و عوارض این مصدومیت‌ها از ناحیه گردن و زانو و ... همچنان چهره بین‌المللی فوتبال ایران را آزار می‌دهد؛ دردهایی که گاهی خوشی را از او می‌گیرد اما درد و زخم مردم مستمند برای علی دایی جانفرسا تر است، وقتی هر کجا پا می‌گذارد با هجوم درخواست امداد و کمک مالی مواجه می‌شود و همه این نیازها را روی دوش خود حمل می‌کند.

تولد علی دایی شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

با تمام این اوصاف علی دایی هیچ‌گاه خود را قهرمان و اسطوره محسوب نکرده و اصرار داشته که همیشه خود را تنها یک خادم به مردم و ایران خوانده است، علی دایی می‌بخشد چون هرچه دارد را از همین مردم می‌داند. این جمله از علی دایی در آخرین مصاحبه‌اش با عادل فردوسی‌پور شنیده شد که گفت: من هیچ‌وقت خودم را قهرمان این مردم شریف ندانستم. همیشه خودم را یک خادم کوچک آنها می‌دانم و به این موضوع افتخار می‌کنم. قهرمانان ملی آن کسانی هستند که از جان شیرین‌شان برای حراست از آب و خاک و ناموس و مرزهای این کشور گذشتند تا با حفظ تمامیت ارضی ایران ما در آرامش زندگی کنیم.

علی دایی از قد بلند خود برای سر زدن و شاد کردن دل مردم استفاده نکرده بلکه علاوه بر قد بلند، به مدد پروردگار سایۀ بلندی هم دارد تا با عشق و شور و اشتیاق در حد توانش به رفع نیاز نیازمندان جامعه بشتابد.

ستاره‌ سال‌های نه چندان دور فوتبال ایران به جز درخشش در چمن سبز با پرداختن به امور خیریه، وجهه‌ای دیگر در میان مردم پیدا كرده‌ و از نظر فوتبال‌دوستان و هواداران، دیگر محدود به همان بازیكنی نیست كه با پیراهن تیم‌ملی یا رنگ لباس باشگاهی در مستطیل سبز مشاهده می‌شد. او از آن دست چهره‌های شاخص ورزش ایران به شمار می‌رود که کمک‌های مالی زیادی به موسسه محک اختصاص داده است؛ این را نوشتیم چون در جدول گزارش مالی این موسسه موارد آن ذکر شده است. دایی هر چند وقت یک‌بار سری هم به این مرکز و کودکانی می‌زند که در چنگال سرطان اسیر هستند و با انواع آن در حال مبارزه‌اند. سرمربی اسبق پرسپولیس همچنین هر از چندی در شیرخوارگاه و پرورشگاه هم دیده می‌شود. لژیونر موفق فوتبال ایران سرپرستی ۱۰۰کودک را بر عهده دارد! او غیر از همه اینها، از خیرین مدرسه‌ساز به حساب می‌آید. کارهای خیریه علی دایی برای او به یک شغل و وظیفه انسانی روزمره درآمده است. آزاد کردن تعداد قابل‌توجهی از زندانیان جرائم غیرعمد و مالی که مکلف و محکوم به پرداخت دیه و مهریه بوده‌اند و به تعبیری می‌توان گفت که در ستاد دیه هم دستی بر آتش دارد.

همچنین در یک مورد با میانجی‌گری وی، خانواده‌‌ای که 16 سال حاضر به رضایت دادن برای جلوگیری از حکم اعدام یک زن نشده بودند، دقیقه 90 طناب دار را از گردن محکوم برداشتند. در یک پرونده قضایی دیگر و این مرتبه در بوشهر، پرونده یک زندانی محکوم به قصاص پس از 17 سال با میانجی‌گری علی دایی به سازش ختم و متهم از چوبه دار نجات یافت.

به علی دایی و ماجرای حواشی فوتبالی‌اش برمی‌گردیم. جملاتی که در ادامه می‌خوانید را به یاد می‌آورید؟ قطعا گوینده آن را هم می‌شناسید. شاید حق با او بود و خداوند، دایی را بغل کرد تا در کنار بندگانش باشد و به عنوان همنوع در سختی ها کنارشان باشد.

پنجاه درصد موفقیت فوتبالیست ایرانی به شانس بستگی دارد و 50 درصد به مسائل فنی اما در مورد علی دایی باید گفت که از 50 درصد شانس، 60 درصد نصیبش شده است. مثل این که خدا بغلش کرده. با قلم‌بند هم که می‌زند توپش می‌رود توی گُل! فکر کنم خدا علی دایی را بغل و یک ماچ هم کرده. شاید یک کار خیلی خوبی در زندگی‌اش انجام داده که خدا این‌قدر دوستش دارد.

علی دایی در سال 1386 از سوی فیفا به عنوان بیست و ششمین بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان معرفی شد. ستاره بین‌المللی فوتبال ایران تنها ایرانی حاضر در لیست 111 بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان است. میلان، چلسی، بارسلونا، بایرن‌مونیخ و رم مطرح‌ترین تیم‌هایی بوده‌اند که علی دایی در رده باشگاهی و در دیدارهای رسمی و دوستانه به آنها گل زده است.

شاید برای‌تان جالب باشد بدانید که علی دایی مانند بسیاری از فوتبالیست‌ها پیشنهاد مالی هنگفتی برای بازیگری در سینما داشت اما هرگز آن را نپذیرفت. او که به سه زبان عربی، انگلیسی و آلمانی تسلط کامل دارد، تا حدودی نیز با زبان فرانسوی آشناست. علی دایی یک راست دست محسوب می‌شود که برای نوشتن با دست چپ نیز مشکلی ندارد!
کوه‌نوردی، اسب سواری، اسنوکر، تنیس روی میز، والیبال و فوتسال از جمله دیگر رشته‌های ورزشی مورد علاقۀ علی دایی است که در این موارد نیز تبحر خاصی دارد.

شاید همه آنچه که در این متن جمع آوری شده، موضوعات جدید و خاصی برای معرفی علی دایی نبوده، اما مرور و یادآوری ستاره‌ای که طی سالیان اخیر شاید تلاش شده در ذهن مردم کمرنگ و شاید فراموش شود، یک ادای دین به اسطوره بین‌المللی فوتبال‌ و ورزش‌ ایران بعداز انقلاب اسلامی است.

کتمان بزرگی شخصیت و قلب مهربانش فقط از ناسپاس‌ترین مردم این سرزمین برمی‌آید؛ علی دایی همواره از سیاست دوری جسته است و بارها مقابل پیشنهادها و اصرارها برای پذیرش صندلی مسوولیت دولتی مقاومت کرده است. شاهد این مدعا رد پیشنهاد جدی و سفت و سخت قبول پست وزارت ورزش و جوانان در دولت قبل بود که ستاره آسمان ورزش ایران سه بار به آن پاسخ منفی داد تا به توصیه زنده‌یاد ابوالفضل دایی (پدر) عمل کرده و وارد سیاست نشود. چه بسا اگر این پیشنهاد را می‌پذیرفت، رکورد رأی اعتماد نمایندگان مجلس را نیز به رکوردهای فوتبالی‌اش اضافه کرده و به نام خود ثبت می‌کرد.

از یاد ایرانی‌ها نمی‌رود کریستیانو رونالدو پس از عبور از رکورد آقای گلی جهان علی دایی با چه جملات و ادبیاتی از برند بین‌المللی فوتبال ایران یاد کرد. می‌توان هنوز آن جملات را در صفحه اینستاگرام ستاره پرتغالی مشاهده کرد. هنوز هم اگر قرار شود بار دیگر رئیس فیفا به ایران سفر کند، یقین فدراسیون فوتبال کشورمان بزرگتر از علی دایی کسی را ندارد که به استقبالش بفرستد؛ اما با این سرمایه ملی چه کرده‌ایم؟

روزی که پرسپولیس را به مقصد السد قطر ترک کرد، یک خانه یک خوابه هم از خودش نداشت و مستأجر بود. رفت و در ماجراجویی‌های ورزشی‌اش مفتخر به حضور در بزرگ‌ترین تیم باشگاهی آلمان شد. پس از بایرن‌مونیخ به هرتابرلین پیوست و در ادامه به الشباب امارات رفت و با پرسپولیس به فوتبال ایران بازگشت. وقتی که به آرمینیا بیله‌فلد می‌رفت واژه لژیونر در فوتبال ایران مفهومی نداشت.

اگر ماشین و خانه لاکچری‌اش به مذاق‌ برخی خوش نمی‌آید، بد نیست بفهمند که هر چه از دارایی‌های دنیوی دارد از تلاش و کوشش سالم خود دارد که از خارج به ایران آورده است، نه اینکه هزاران میلیارد از اموال مردم را بردارد و به آنسوی دنیا بگریزد. تعداد قابل توجهی کارمند دارد که در بخش‌های اقتصادی مختلف مشغول فعالیت هستند و نان حلال سر سفره‌‌شان می‌برند.

ابایی ندارد که بگوید از نوجوانی کارگری و دست‌فروشی کرده و سر سفره پدر و مادر بزرگ شده و نان حلال خورده است. خدمت سربازی‌اش را تمام و کمال انجام داده است و مرید باصفای اهل بیت(ع) و عاشق زیارت است.

تولد شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

جمهوری اسلامی ایران چه الگو و ستاره‌ای بهتر از علی دایی را می‌تواند برای نسل های آتی این کشور معرفی کند؟ حتما بزرگانی هستند اما بدون تردید دایی سرآمد همه آنهاست.

علی دایی هنوز عاشق فوتبال است و به راحتی می‌توان متوجه شد که هنوز دلش با مستطیل سبز و هیجانات مربیگری و موفقیت است. او این ایام حداقل هفته‌ای یک شب به اتفاق دوستان و آشنایان در سالن پا به توپ می‌شود، در ۵۳ سالگی هنوز با پا و سر ضربات مهلکی به توپ می‌زند، نه این که توپ به پا و سرش بخورد و توی گل برود.

بعضی اوقات نیز سری به دنیای والیبال می‌زند. پاسور و دفاع روی تور خوبی دارد. سرویس و اسپک‌های امتیازآوری هم می‌زند. او خستگی‌ناپذیر به زندگی و شریف زیستن ادامه می‌دهد و توکلش مثل همیشه به خدا، دعای خیر مادر و مردم قدرشناس وطنش است. یک ایرانیِ عاشق ایران با تمام اقوام شریف و بزرگ سرزمین مادری...

زادروز پنجاه‌وسوم او چه تقارن جالب توجهی پیدا کرده است با مناسبت میلاد مولای متقیان حضرت علی(ع) برای مردی که عاشق امام اول شیعیان است و همنام آن امام همام که به یتیم نوازی و جوانمردی و فتوت شهره تاریخ است.

این مطلب را نوشتیم تا پیامی به علی دایی بدهیم؛ که بداند بعداز سالها که برای‌مان تیتر لذت‌بخش و غرورآمیز ساخت؛ با چند صباحی نامرادی روزگار رها و فراموشش نکردیم. که بداند هنوز اسطوره این مردم است.

خوب می‌دانیم که چنین متنی برای هر فردی جز علی‌دایی در فضای رسانه‌ای کشور چه معنایی داشت اما خوشحالیم که همه او را می‌شناسند و می‌دانند که برای بزرگ بودن نیازی به چند خط تمجید و تعریف ندارد، او در قلب مردم این مُلک، بزرگ است و بزرگ خواهد ماند .

متن و عکس: صالح محمدرحیمی

 

تولد شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

 

تولد علی دایی شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

 

تولد شماره ۱۰ ابدی ایران؛ همنام علی(ع) در روز مرد

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹۹
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
درود به شرف علی دایی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
یعنی هر کسی که دشمنی و خیانت به خون شهدا که قهرمانان واقعی هستن رو بلند کرد حالا شدن با شرف. چقد دلتونو با این الفاظ خوش میکنین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
علی دایی تختی این دوره است
ارمان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
شرف نداشتش البته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۶
تا کور شود هر آنکه نتواند دید...درود به شرفت آقای دایی... تشکر از تابناک برای این متن زیبا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
عالی! تولد اسطوره مبارک شاد باش و شاد زی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
آب بریز همونجا که می سوزه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
درود بر علی دایی فوتبالیست و جوانمرد آزاده
فرامرز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
هميشه سلامت و سرافراز باشي شهريار.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
زرشکککککک
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
زرشک دوست داری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
علی دایی هرقدر به فوتبال و ورزش ایران کمک کرده باشد و به آن اعتبار بخشیده باشد اما در دنیای سیاست متاسفانه در زمین بازی دشمنان و بدخواهان ایران بازی کرده و می کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
کلید غرب و غربگراهاست ایشون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
خفه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
دشمن این مملکت کسانی هستند که قدر سرمایه های ملی را نمی دانند
کسی با توهین به علی دایی بزرگ نمیشه فقط خودش رو در چشم مردم کوچک میکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
خاک بر سر حقیرتون که به این آدم میگید سرمایه ! بدبخت معنی سرمایه رو نمی فهمی زر نزن !
hossein
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
با این اظهار نظرهاش در این سه ماهه اخیر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
لایک به وجودت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
علی دایی باید قدر خودش را بداند و دروغ نگوید و موج سواری نکند. دروغگویی او برای آن دختر اردبیلی که خودکشی کرده بود (دایی بدون تحقیق آن را به دلیل دیگری منتسب کرده بود)، کار بسیار بدی بود و خود را رسوا کرد. کار زشت دیگر دایی هماهنگی کور با اغتشاشگران در تعصیلی رستوران خود بود که از ذهن مردم خوب ایران پاک نخواهد شد. ایشان باید الکی اظهار نظر نکند. اگر علی دایی بخاطر اشتباهات و جوزدگی خود از مردم ایران عذرخواهی کند، باز همان علی دایی قدیمی خواهد شد ولی فعلا خودش را ضایع کرده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
درود به شرفت با این توضیحت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
هرکسی تو این ملت حرف و درد دل مرئم را بگوید از نظر بعضی ها دشمن حساب میشه حالا هرکس که می خواهد باشد خودتون قضاوت کنید خوشبختانه علی دایی رو همه می شناسند این ادم دوست داشتنی و باعث افتخار ایران
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
یاشاسین اذربایجان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
یاشاسین ایران و نه غرب وحشی
پیروز
|
Canada
|
۰۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
تولدت مبارک پهلوان جوانمرد. در ضمن تابناک فردا شما را بجرم فلان فلان فلان و اشاعه فلان فلان فلان خواهند گرفت و سایت شما بلاک خواهد شد بخاطر علی دایی.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
صدام حسین هم همنام امام‌حسین بود.. آن حسین کجا این حسین کجا... علی دایی شارلاتانی بیش نیست... مانند علی کریمی که او هم همنام حضرت علی علیه السلام است... وشماهم خبرنهاری بیش نیستی... انشالله روز قیامت با علی کریمی و علی دایی ورضا پهلوی که اتفاقا او هم همنام امام رضا علیه السلام است مشهور شوی... لعن الله علی القوم الظالمین... ومکرومکرالله و الله خیرالماکرین...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
بی ادب .....
بی نزاکت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
شارلاتان امثال شما هستید که هزاران کیلومتر از ایران و ایرانی و انسانیت به دور هستید وبه اسم دین هر خلافی را روا میدانید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
فقط می تونم بگم متاسفم برای بعضی از جیره خورها علی
چون حرف دمن مردم را میزند دایی یک اسطوره هست برای مردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
خاک بر سرتون چقد پول گرفتید این وطن فروش مهره دشمن رو تبلیغ کنید ! بی شرفی شما حالمو بهم میزنه ، راست گفتن ننگ با رنگ پاک نمیشه اینجا باید گفت ننگه وطن فروشی و خیانت به نظام اسلامی با این چرنیات پاک نمیشه اون پولی که بابت این چرندیات میخورید از حلقومتون پائین نمیره !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
تو یا نفوذی هستی و یا خشک مغز . نوع ادبیاتت می خوره که نفوذی باشی و دنبال عمیقتر کردن دوقطبی جامعه . آقای دایی هم محترمه ، هم بزرگه و هم طرفدار زیادی داره . تنها نکته ی ناراحت کننده ی وضع موجود ، جای خالی معلمان مدارس و اساتید بین طرفداران مردم است . این زنگ خطریه برای آینده .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
به قیمت خودفروختگیشون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
فقط یک کلام خیلی بی ادبی که به اسطوره یک مملکت توهین می کنی لایک ها رو نگاه کن بعد متوجه میشی
ناشناس
| Canada |
۲۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
اگه ننگ با رنگ پاک نمیشود پس چرا هی پاک میکنید :)
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
وطن فروش تویی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
در جواب 15:24
خداوند در قرآن می فرماید اکثرهم لایعلمون
در جای دیگری میفرماید و قلیل من الآخرین.
این نشون میده که به تعداد لایک نیست به تعداد آدم هایی است که میفهمند و الان که میشه گفت نزدیک به آخر زمان هستیم کمتر کسانی میفهمند.
ذات انسان و نفس انسان سرکش و دنبال رو ناپاکی و گناه است. گناهان همیشه شیرین بوده و انسان تمایل به انجام گناه دارد حال انکس که جلوی خود را می گیرد یعنی به نفس اماره پیروز میشود برنده است و تعدادشان کم. اگر اینجا یکی بیاد بگه بابا زنا کار بدی است و اگر هر دو طرف هم راضی به زنا هستند یه بابایی بیاد بگه به تو چه ربطی داره من دوست دارم زنا کنم هزار تا لایک میخوره 10 تا دیس لایک. پس انقدر دنبال لایک و ... نباش. ببین حرف حق چیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
علی دایی؛ آقاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
شاید مستر هست.آقا مخصوص ایرانیای با غیرته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
علی دایی همیشه در قلب ما جا داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
قلبتو با چرت و پرت خودفروختگی پرنکن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
درود بر علی دایی تولدت مبارک . و درود بر تابناک ورزشی بااین مقاله ی بسیار عالی
طاها
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
این مطلب آخر به دلم چسبید:
این مطلب را نوشتیم تا پیامی به علی دایی بدهیم؛ که بداند بعداز سالها که برای‌مان تیتر لذت‌بخش و غرورآمیز ساخت؛ با چند صباحی نامرادی روزگار رها و فراموشش نکردیم. که بداند هنوز اسطوره این مردم است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
تف و لعنت بر دشمنانش. انشا اله خیر ببینه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
ای ول خوشم اومد از این نظر
صابر متوکل
|
Canada
|
۰۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
مرحبا به نویسنده و تابناک ... چقدر به این دست مطالب و نوشته ها نیاز داریم؛ به تکریم و گرامیداشت بزرگان و شایستگان این دیار که نسلهای جدید راه رو از بیراه بشناسن و مسیر رو گم نکنن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
آفرین بر تابناک
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
آفرین بر نویسنده. درود بر افتخار آفرینان ایران. چقدر به این دست نگاه ها برای اقتدار ایران احتیاج داریم.
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
چه عجب تابناک ، ظاهرا از خواب داری کم کم بیدار می شی
علی دایی شهریار فوتبال ایران و جهان تولدت مبارک سالار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
درود خدا بر شرف این پهلوان و نگارنده مطلب
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
سلامت وپایدار باشی مرد واقعی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
آفرین بر شما که از بزرگمردی و نیکرفتاری " علی دایی " اشاره داشتید و امیدوارم که برای مردم ایران اعم از پیر و جوان الگو قرار و باقی بماند.
ناشناس
|
Germany
|
۰۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
آفرین ،برشما . به کوری چشم دشمنانش ،علی دایی در قلب مردم ایران جا داره ،بدونن که هرگونه تلاش برای بد نام کردند ش ،نتیجه ای جز افزودن بر محبوبیت او نداره !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
خیلی وقته از چشمم افتاده
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
خدا همیشه حواسش به این بزرگ مرد هست، نیازی به توجه و اظهارت نظر و اردات شما نیست. قدر زر زذگر شناسد قدر گوهر گوهری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
برای اینکه چشم نداری!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
بابا این ینده خدا رو نذارین تو منگنه با این حرفا . بذارین یه عذر خواهی بکنه و حرفشو پس بگیره کار و زندگیش برگرده به شرایط نرمال . درست نیست آدما رو اینطوری بدین بالا درخت: زاده روز مرد و از این تعارفا. زن و بچش که گناهی ندارن تاوان لج بازی بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
دایی در قلب ملت ایران است اما آدمهای بی ارزشی امثال شما تحملش را ندارید چون اینقدر برزگه که برای شما قابل دیدن نیست یک مورچه زیر پای فیل نمیتونه عظمت فیل را درک کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
تاریخ در باره دایی قضاوت می کند
این کشور مانند دایی کمتر دیده
اسطوره و با مرام و مردمی و در دل توده ها است
درود بر این شیر مرد
محمد طوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
تشکر از تابناک ورزشی درود بر جوانمرد ایران زنده باد علی دایی
عباس جليلي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
يك جوانمرد اردبيلي به تمام معني
با اراده اي راسخ و مرام و سلوك از پيش تعريف شده كه بينش خوبي نسبت به زندگي و واقعيات ان دارد
ياشاسين علي بالا
مختاری آغبلاغ
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
شهریار سکوتت در برابر واژه خلیج عربی اینفانتینو مشکوک هست
شما چرا این زمینه حرف نمی زنی
مگر ایرانیستی؟
نترس حرف حق بزن
از خلیج فارس حمایت جدی و عملی بکن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
چی داری می گی؟
ناشناس
| Germany |
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
اگر شهریار ایران واژه ترس را در خودش داشت جولی حکومت دیکتاتوری خون آشام قد علم نمیکرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
تولد بزرگ مرد وفرزند عزیز .دوست داشتنی ایران مبارک.مانا باشید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
مادامیکه در زمین دشمن بازی می کند منفور ماست
ناشناس
|
United States of America
|
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
دمت گرم تابناک
اکبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
احسنت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
بادمجون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
درود بر شرف وغیرتت علی دایی فراموش نشدنی،همیشه جوان وجوانمرد بمانی.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
نویسنده مطمئنا انسان شرافتمندی است خدا بهش و خانواده اش عزت و سلامتی عطا کند
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
تولد اسطوره جوانمردی و رشادت برهمه ایرانیان وطن پرست و با شرف مبارک و به همه میمون صفتان و پهن مغزان تسلیت عرض می کنم کسانی که اینقدر کوچک و بی مقدار هستند که عظمت و بزرگی امثال دایی و رسول خادم را قادر نیستند درک کنند چون مغزآنها قدرت تحلیل ندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
در حوادث اخیر دچار اشتباه محاسباتی شد و البته خیلی ضربه خورد. هنوز زود است که مقامات امنیتی اجازه خروج از کشور ایشان و خانواده اش را بدهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
چرت و پرت نگو ابله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
نباید خودش را همسطح بعضیها میکرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
تمام این محاسنی که فرمودید برازنده علی آقا هست . ولی این مزایا باعث نمی‌شود یک سیاستمدار خوبی هم باشد . شما ببینید تمام شخصیت‌های نامداری که از علی آقا تعریف کردند ، هیچکدام علی آقا را سیاستمدار خوبی ندانستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
تولدت مبارک مرد بزرگ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
حضرت علی از دست خواص چه ها کشید و کلمه مرد بعضی ها می خواهند به خودشان نسبت دهند فقط برای حضرت علی است و بس نه برای چاپلوسان !!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
اون موقعا دمش گرم
الان یه فرد وطن فروش بی خاصیته
ضمنا از قول خودتون بنویسید نه از قول مردم.از نظر مردم نه تنها محبوب نیست بلکه منفوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
تو هیچ وقت ادم نمی شی
مجتبی نظری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
مطمینا ایشون بازیکن فوق العاده ای هستن
البته در تخصص بازی در زمین دشمنان قسم خورده کشور!
ندایی!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
گزارش نویس عزیز
چقدر میگیری گزارش سفارشی بنویسی؟ یک گزارش هم برای علی کریمی بنویس اونهم پول خوبی میدهد. اسمش هم علی است. هر گردی گردو نمی شود.
بهزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
سلام . متن فوق العاده ای بود . نکات ناشناخته ای را در خصوص آقای دایی نوشتید که نمی دانستم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
علی دایی نمونه واقعی یک اسطوره برای کشور ماست و این جایگاه برازنده این بزرگ مرد است .
طاهر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
بزرگ مرد میهن پرست ، ای عزت وشرف ، علی دایی
تولدت مبارک
طاهر
|
Poland
|
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
کسی را که خدا عزیز ملت بکند هیچکس نمی تواند از قلب ملت خارج کند
آقای دایی افتخار و اسطوره کشور ایران است
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
با سپاس از نویسنده این متن بسیار عالی وزیبا.علی دایی اسطوره وقهرمان تکرارنشدنی فوتبال وورزش ایران هست.انسانی خودساخته وعاشق وطن ومردم ایران . خار چشم دشمنان این مردم واین مرزوبوم هستند .سایه اش برسر این آب وخاک مستدام باد وعمرش پربرکت باد. یاشاسین علی دایی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
نظر اکثریت مردم رو میشه در رای دادن به اظهار نظر های این کامنت ها دید
اکثریت دوستش دارند و براش احترام قائل هستند
زنده باشه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
دستش بابت شاد کردن دل مردم درد نکنه اگر نصف این احساس علی دایی مسیولینمون داشتن الان پراید تولید نمیشد.
علیشون
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
حالمو بهم زدی تابناک، واسه پول خودتو فروختی ، روزی نامه شدی تو هم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
تو هیچ وقت حالت خوب نمی شه چون ذاتت بده
ابوالحسن همتی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
حال افراد مهم است علی دایی بصیرت ندارد و در زمان حساس و مهم قدرت تصمیم گیری درست و غیر احساسی را ندارد در اغشاشات و آشوبی که دشمن طراحی کرده بود در صف دشمن قرار گرفت و تلاش کرد که به شعله ور شدن آشوب کمک کند .
h
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
دایی نباشیم......
میانالی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
کارنامه ش مشخصه دیگه منفی چرا!! آقایی فرموده به خون شهدا کم احترامی کرده این آدم همیشه باعث سرافرازی ایران بوده درست جبهه نرفته اما در جبهه های جهانی آبروی ایران را خریده و باعث عزتش شده است برا خوش امیر و تیمسار و سپهبد است در هر زمینه هایی فعال بوده است دیگه چی بگیم از خوبیهاش
majid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
وقتی درهمه زمینه هااستثناباشی بیانگراین این است که خداوند به شماهوشی داده که بالاترازدیگران است.پس هرحرفی که ازدهن اوبیرون می ایدالکی نیست بایدبه حرفش وفکرش احترام گذاشت روی آن فکرکرد.شهریارازآن دسته ازآدمهااست .
تمام بدبختی مااین است که آنهایی که برگرده این ملت سوارند عقل شعوردرک فهم درستی ندارندکه مارراباین روزدچارکردند.مسلم این که این افرادحاضرنیستندامثال علی دایی درمصدر کارقرارکیرند.....
ببینیداین ملت درتنگناهای کشوربرای دفاع ازکشورودین وناموس تمام قدایستاد و...بگونه ای که عزیزش پای نظام قربانی کرد.شمابه عنوان مسئول و ......برای این مردم چه کردی؟آقاماآب نداریم بخوریم.
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
افتادگی آموز اگرطالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
در این که علی دایی یک قهرمان ملی واسطوره است شکی نیست - اما بصیرت سیاسی ودشمن شناسی او مورد تردید است.- همان بهتر که به توصیه پدرش وارد سیاست نشود - اما تو آقای "صالح محمدرحیمی"برای این مقاله اغراق آمیز وتعریف وتمجید ها چقدر گرفتی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
کاش مرد می‌موندی...
حمید کرمی کارشناس اقتصاد وکارشناس ارشد مدیریت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۷
تولد ت مبارک .تاریخ بهترین گواه هست بر پاکی وناپاکی
علی پاینده وسرافراز باشی. چه خوب بود برای مردم خوی وترکیه وسوریه نیز پاپیش می گذاشتی که ماهم مشارکت کنیم.
مهر ایران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را
تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید.
شهریار نامت همچون ایران زیباست. تولدت مبارک.
هر دو شهریار ایران زمین جاودانند و تکرار ناپذیر. خوشحالیم که تو را داریم.
اگر سردار مهربان دلهایمان زنده بودند با دلجویی از شما پاسخ این ناسپاسان به تو را می دادند.
کور شود هر آنکه بزرگیت را نتوان دید.
محمود فرنودی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
علی دایی مرده
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در
آخرین اخبار