بازدید 2280

سردار سلامی: خرمشهرهای امروز فضای مجازی است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به جوانان گفت: در عصر غارت ملی جوامع توسط فرهنگ سلطه غرب باید در این میدان غلبه کنید؛ رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج مانند عملیات‌های دوران دفاع مقدس است؛ خرمشهرهای امروزی همین فضای مجازی است و شما باید فاتحان آن باشید.
کد خبر: ۱۱۶۲۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹ 01 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، سرلشکر حسین سلامی در چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج با گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: برخی از لحظه‌های تاریخ، امتدادی ابدی دارند و نقطه نیستند؛ آنها امتداد زنده از جریان حقیقت‌اند. مانند شب قدر که از هزار ماه برتری دارد. برخی از شخصیت‌های تاریخی هم متعلق به یک زمان و مکان نیستند و تاریخ نخواهد توانست بر سیمای درخشان آنها غبار کهنگی و فراموشی را بنشاند. یادآوری ایام‌الله اهمیت فراوانی دارد و امروز یعنی سالگرد بازگشت امام به میهن یکی از همان روزها است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ما توانسته‌ایم بخشی از سختی‌ها، تلخی‌ها، افسردگی‌ها و ناکامی‌ها را ببینیم. ایران در جغرافیای سیاسی ابرقدرت‌ها در میان دو ستون با دو ابر قدرت غرب و شرق بود. ایران به دلیل قدرت نفتی و اقتصادی برتر قادر بود محوری برای اهداف سیاست‌های توسعه طلبانه آمریکا در جغرافیای سیاسی باشد. تعداد ۴۰ هزار مستشار در ایران آنچنان نفوذ کرده بودند که اوایل انقلاب هنگامی که می‌خواستند کشورمان را ترک کنند می‌گفتند به زودی باز خواهیم گشت و در تصورشان نبود که هرگز باز نخواهند گشت.

سردار سلامی بیان کرد: مدل جاذبه قدرت در آن زمان هسته و پیرامون بود و کسی نمی‌توانست از مدار هسته خارج شود. اما امام خمینی (ره) موازنه قوای جهانی را به چالش کشید و اعتبار ملی و مذهبی و عظمت اسلام را به ملت ما باز گرداند. این شکوه شکلی کاملا موفق به خود گرفت و ایران در آستانه سیاسی جدید قرار گرفت که استقلال حقیقی ایران اسلامی را شکل داد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی سرآغاز حاکمیت الله و یک پدیده سیاسی شگفت‌انگیز پس از جنگ سرد بود با محوریت ایران و به اسم اسلام شکل گرفت. رهبری ژرف‌اندیشانه و حکیمانه و شجاعانه امام این را رقم زد. انقلاب اسلامی نقطه تلاقی ضلع‌های قدرت بود. انقلاب اسلامی یک حفره غیرقابل ترمیم در حوزه سیاسی بود و نمی‌توانست نسبت به آن بی‌تفاوت باشد. تاکنون در این ۴۴ سال دنیای سلطه نظام استکباری تمام قدرت خود را بر رجعت تاریخ این کشور قرار داده است و نمی‌تواند بپذیرد که ایران یک قدرت بزرگ مستقل است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در این میان، کودتای نظامی، تحرکات تجزیه‌طلبانه و دفاع مقدس که برای انتهای قرن بیستم طولانی‌ترین جنگ قرن بود و در یک سوی آن همه قدرت‌های جهان با هم آرایش جنگی گرفته بودند و حتی آمریکا و شوروی سابق که جزو قدرت‌های متخاصم یکدیگر بودند برای شکست انقلاب اسلامی مانند تیغه‌های برنده قیچی هم‌افزایی داشتند. اروپا به طور کامل و اعراب مرتجع هم بخش بزرگی از این آرایش نظامی بودند اما ایران با ایمان کامل به خدا و توانایی خود ایستاد و توانست عظمت الهی را بر آن قدرت‌ها تحمیل کند. این هم پایان ماجرا نبود. جنگ با تغییر صحنه فرهنگی، علمی، فناوری، سیاسی و اقتصادی تغییر جغرافیا داد.

سردار سلامی عنوان کرد: آنها دانشمندان ما را ترور کردند و می‌خواستند بگویند که نمی‌توان با مدل حاکمیت دینی در این جهان تمدن‌سازی کرد. نبرد بر سر اثبات و ابطال این نظریه بود. پس از رحلت امام، بیرق به دست جانشین جامع و صالح ایشان افتاد و بیش از سه دهه است که در بحران‌های جهانی سفینه نجات ملت ما است. ایشان اجازه ندادند که کشور در نبردهای جهانی از خاکریز اول عقب‌نشینی کند و به دست ایشان، جنگ فرهنگی و نرم کشور پاسخ داده شد.
وی یادآور شد: جوانان به میدان آمدند و از تحریم‌ها فرصت ساختند و الگوهای دوستی و دشمنی را باز تعریف کردند و از هویت ایرانی اسلامی ما دفاع کردند. دشمنان فتنه داعش را راه انداختند تا چهره‌ای خشن بسازند و تا حدی توانستند، اما تلاش‌های سپهبد سلیمانی و یارانش فرصتی ساخت تا در حیات جهانی اسلام تنفس کنیم. نه عملیات روانی و نه دستکاری امنیت داخلی نتوانست ایران اسلامی را شکست دهد چون جوانان ما در میدان‌ها حضور داشتند و در تمام فضاهای علمی و فنی و سیاسی و اقتصادی در غیاب بیگانگان موفق شد اقتدارآفرینی کنند. این یک درخشش آسمانی برای جوانان ما بود. در منطقه، حضورمان را تثبیت کردیم و قدرت دفاعی‌مان را توانستیم جنبه‌ها گسترش دهیم. ایمان و هدف ما قدرت ما است.

سردار سلامی گفت: جوانان ما خودباخته نیستند. جوانان ما پذیرفته‌اند اولین‌ها دیگر غربی‌ها نیستند. جهان در حال عبور از این کلیشه‌ها است. ما هر آنچه می‌خواهم و اراده می‌کنیم را می‌توانیم به دست آوریم. تمام این تهدیدات نظامی، امنیتی و روانی وجود واقعی داشتند. ما هم اکنون در قلب این میدان هستیم اما احساس پیروزی داریم چون دشمنان را می‌شناسیم و از آنها نمی‌ترسیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: ما قدرت اثرگذاری دفاعی در تمام سطوح را داریم و از نظر روانی هم قدرت غلبه در اختیار ایران است. ما همه تهدیدها علیه خودمان را آزموده‌ایم و تمام کرده‌ایم و نگران نیستیم. شما جوانان این مرز و بوم وارثان آن هستید. آمریکا در راهبرد خود می‌گفت که ما به دنبال جهانی‌سازی هستیم که شهروندان قاره‌ها به تدریج آنقدر به هم نزدیک شوند که همه شهروندان یک دهکده باشند. آنها به دنبال غربی‌سازی یا جهانی‌سازی هستند.

وی افزود: این جوانان در قرن ۲۱ باید سه ویژگی دسته باشند؛ نخست اینکه عقاید مشترک داشته باشند و با اعتقادات آمریکایی زندگی کنند. دوم اینکه همه در آن واحد اطلاعات یکسان از مسایل داشته باشند یعنی تمام روایت‌ها از زبان آن‌ها نقل شود تا بر ذهن جوانان تاثیر بگذارند و سوم هم از کالاهای یکسان استفاده کنند.

سرلشکر سلامی با اشاره به غارت هویت‌های ملی خطاب به جوانان گفت: عصر؛ عصر غارت ملی جوامع توسط فرهنگ سلطه غرب است. باید در این میدان غلبه کنید شما در این میدان هستید و رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج مانند عملیات‌های دوران دفاع مقدس است. خرمشهرهای امروزی همین فضای مجازی است و شما باید فاتحان آن باشید. وقتی جهاد می‌کنید خداوند راه را به شما نشان می‌دهد. جهان؛ جهان مبارزه حق و باطل است و ما بر حق هستیم و با مردم و جهان صادق هستیم. تلاش کنید. جنگ امروز همین است؛ جنگ ورای مرزهای دریایی، زمینی و هوایی. جنگ امروز در فضای مجازی است.

در ادامه، سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین با گرامیداشت دهه فجر، بیان کرد: خوشبختانه از حمایت و هدایت‌های سردار سلامی در موضوع فضای مجازی در بسیج برخوردار هستیم تا شبکه مردمی بسیج در فضای سایبری توسعه یابد.

وی افزود: از برگزارکنندگان این رویداد و گروه‌هایی که در این گردهمایی نقش‌آفرین بودند قدردانی می‌کنم.

در بخشی از این مراسم، با حضور سردار حسن‌زاده، سردار سلیمانی و سرلشکر سلامی از ابوذر روحی و سیدحجازی حجازی از لبنان به عنوان چهره سال فضای مجازی قدردانی شد. همچنین افراد برگزیده این رویداد سراسری تجلیل شدند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی