بازدید 3836

مدارس کدام شهرها و استان‌ها امروز غیرحضوری شد

در پی بارش برف و باران و شرایط جوی کلاس‌های درس در برخی شهرهای کشور به صورت غیرحضوری برگزار شد
کد خبر: ۱۱۵۸۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸ 10 January 2023

تمامی مدارس خراسان رضوی تا پنج شنبه (۲۲ دی ماه ۱۴۰۱) تعطیل شد / دورکاری ادارات و دانشگاه ها در روزهای پایانی هفته

روابط عمومی استانداری خراسان رضوی خبر داد: مهد‌های کودک و مدارس در تمام مقاطع از روز سه شنبه ۲۰دی ماه تا پایان هفته تعطیل هستند و فعالیت‌های آموزشی غیرحضوری برگزار خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: بر این اساس مهدهای کودک ها، مدارس استان خراسان رضوی در کلیه مقاطع تحصیلی از روز سه شنبه بیستم دیماه تا پایان هفته تعطیل و فعالیت های آموزشی بصورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.

دستگاه های اجرایی، ادارات بانک ها، مراکز آموزش عالی و نهادهای عمومی بجز مراکز امدادی، خدماتی، درمانی و شعب منتخب بانک ها، روزهای چهارشنبه و پنج شنبه دورکار خواهند شد.

مدارس ابتدایی کبودرآهنگ به علت بارش برف غیرحضوری شد

آموزش و پرورش استان همدان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی «کبودرآهنگ، گل تپه و سردرود» در نوبت صبح روز سه شنبه ۲۰ دی ماه به علت بارش برف غیر حضوری شد.

در اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان همدان آمده است: به علت بارش برف، سرما و لغزندگی سطح جاده ها و معابر عمومی و جلوگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان و فرهنگیان، این مدارس تعطیل و کلاس ها به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

استان همدان حدود ۳۰۷ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

به گفته کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان در پی فعالیت یک سامانه بارشی، از روز (دوشنبه) تا ۲ روز آینده، بارش پراکنده برف بیشتر نقاط استان را فرا می گیرد.

مدارس برخی شهرستان‌های اصفهان به دلیل بارش برف تعطیل شدند

مدارس برخی شهرها و شهرستان‌های استان اصفهان بدلیل بارش برف شب گذشته و برودت هوا تعطیل شدند.

راساس اعلام دستگاه‌های متولی مدارس برخی شهرهای استان امروز ۲۰ دی‌ماه به دلیل بارش برف شب گذشته تعطیل خواهد بود.

مدارس مقطع ابتدایی شهرستان سمیرم و مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول شهرستان فریدونشهر به علت بارش برف تعطیل خواهد بود و همچنین مدارس مقطع متوسطه دوم نیز با یکساعت تاخیر آغاز به کار خواهند کرد. مدارس مقطع ابتدایی شهرستان فریدن نیز روز سه شنبه تعطیل خواهند بود.

مدارس مقاطع ابتدایی شهرستان چادگان نیز در روز سه شنبه تعطیل خواهند بود و امتحانات مقطع متوسطه اول و دوم شهرستان نیز با نظر مدیر آموزشگاه در زمان دیگری برگزار خواهد شد.

مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه شهرستان تیران و کرون نیز در روز سه‌شنبه تعطیل خواهند بود و امتحانات مقطع متوسطه با نظر مدیر آموزشگاه در زمان دیگری برگزار خواهد شد.

تمامی مقاطع تحصیلی بخش باغهادران نیز در روز سه شنبه 20 دی ماه تعطیل خواهند بود.

مدارس مقاطع ابتدایی شهرستان شهرضا نیز در روز سه شنبه تعطیل خواهند بود اما امتحانات مقطع متوسطه اول و دوم شهرستان برگزار خواهد شد.

همچنین بر اساس اعلام مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کوهپایه به علت برودت هوا و یخ زدگی معابر، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی و استثنائی بخش تودشک و روستای جزه امروز سه شنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۱ تعطیل است و امتحانات متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود.

بارش برف مدارس ابتدایی ۲ شهرستان ازنا و الیگودرز را تعطیل کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: به دلیل بارش برف مدارس ابتدایی شهرستان های ازنا و الیگودرز در نوبت صبح امروز بیستم دی ماه تعطیل شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان "مهدی پازوکی" اظهار کرد: بدلیل بارش برف در شهرستان های ازنا و الیگودرز و لغزنده بودن خیابان‌ها، مقاطع پیش دبستاتی و ابتدایی در نوبت صبح این شهرستان ها تعطیل و آموزش بصورت مجازی انجام می‌شود.

وی افزود: برای مقاطع متوسطه اول و دوم به دلیل اینکه امتحانات بصورت سراسری برگزار می‌شود، برنامه امتحانات تغییر نخواهد کرد همچنین در شهرستان ازنا، ادارات با یک ساعت تاخیر شروع به کار می‌کنند.

سامانه سرد و بارش برف تا اواخر امروز سه‌شنبه برای مناطق شمال و شرق استان پیش بینی می شود.

بارش برف فعالیت برخی از مدارس استان مرکزی را غیرحضوری کرد

اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد فعالیت برخی از مدارس این استان در نوبت صبح به دلیل بارش برف غیرحضوری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، براساس تصمیم اداره کل آموزش و پرورش این استان و هماهنگی به عمل آمده با ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان تمامی مدارس و آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش استان دوره ابتدایی نوبت صبح در شهرستان های خمین، شازند و منطقه سربند امروز (سه شنبه) بیستم دیماه به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر به صورت غیرحضوری فعالیت آموزشی و پرورشی خود را پیگیری می کنند.

نوبت صبح مدارس شیراز و چهار شهرستان دیگر فارس غیرحضوری شد

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس اعلام کرد:بارش برف و شدت بارش باران در برخی مناطق استان فارس از جمله شهرستان شیراز و چهار شهرستان دیگر استان به تعطیلی آموزش حضوری و برگزاری کلاس های درس به شکل غیرحضوری در روز سه‌شنبه منجر شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،باتوجه به بارش برف، کلاس های درس به شکل حضوری در روز سه شنبه بیستم دیماه ۱۴۰۱ در نوبت صبح در تمامی مدارس شهرستان های اقلید، خرمبید و آباده تعطیل و به شکل غیرحضوری و از طریق سامانه شاد و دیگر سامانه ها برگزار خواهد شد.

بنابراین اطلاعیه، آموزش در تمامی مدارس شهرستان شیراز و فیروزآباد نیز به علت بارندگی شدید و آب گرفتگی معابر در نوبت صبح به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

همچنین بر همین اساس تمامی کلاس های درس مدارس شهرستان های سپیدان و بیضا نیز با تاخیر یک و نیم ساعته و راس ساعت ۹ صبح آغاز خواهد شد.

بنا بر این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم(ویژه بزرگسالان) در همه مناطق استان به قوت خود باقیست وراس ساعت مقرر برگزار خواهد شد.

همچنین سایر امتحانات داخلی نیز در این مناطق لغو و با تصمیم شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

مدارس برخی از شهرهای استان گیلان غیرحضوری شد

اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان از غیرحضوری شدن مدارس برخی از شهرهای استان در پی بارش برف و برودت هوا خبر داد.

اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان اعلام کرد: با توجه به بارش برف و یخبندان، امروز سه شنبه ۲۰ دیماه همه مقاطع تحصیلی در مدارس بخش عمارلو و خورگام و مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در آستارا و دیلمان و مدارس ییلاقی املش تعطیل است.

همچنین آموزش در این مدارس به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه شاد برگزار انجام می‌شود.

کلاس‌های حضوری مقطع متوسطه اول و دوم در همین مناطق با یک ساعت تأخیر آغاز می‌شود.

بنا بر این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم ویژه بزرگسالان در این مناطق به قوت خود باقی است و راس ساعت مقرر برگزار خواهد شد. سایر امتحانات داخلی در این مناطق با تصمیم شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

بارش برف مدارس سه شهرستان کهگیلویه و بویراحمد را تعطیل کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه با بارش برف و برودت هوا، مدارس در سه مقطع تحصیلی شهرستان‌های بویراحمد، مارگون و دنا و بخش های دیشموک و قلعه رئیسی در شهرستان کهگیلویه در دو شیفت صبح و عصر در روز سه شنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۱ تعطیل خواهد بود.

علیرضا نیکروز دوشنبه شب افزود: مدارس مقطع ابتدایی در شهرستان های گرمسیری هم به صلاحدید فرمانداران در صورت لزوم تعطیل خواهد بود.

وی ادامه داد: کارکنان ادارات به غیر از دستگاه خدمات رسان در این سه شهرستان فردا با دو ساعت تاخیر به صورت شناور ، در محل کار حاضر می شوند.

نیکروز تاکید کرد: با توجه به گزارشات دریافتی از سراسر استان بارش باران در برخی مناطق گرمسیری و بارش برف در مناطق سردسیری به همه مردم استان پیرو هشدارهای قبل، اعلام هشدار تردد در جاده‌ها و اسکان در مسیل‌ها داده می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد وی ابراز کرد: بارش برف باعث کندی تردد در جاده‌های کوهستانی و مناطق سردسیر استان شده است و در جاده‌های برون شهری مناطق سردسیر بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: با هماهنگی با ستاد مدیریت بحران استان و با توجه به بارش برف و افت شدید دما فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس در سطح شهرستان‌های بویراحمد، دنا، مارگون، قلعه رئیسی و دیشموک در همه مقاطع روز سه شنبه ۲۰ دی تعطیل خواهد بود.

سید ولی موسوی افزود: امتحانات داخلی و هماهنگ استانی در شهرستان‌ها و مناطق به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

مدارس ابتدایی آوج و الموت شرقی غیر حضوری شد

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: به دلیل برودت هوا آموزش مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی و استثنایی شهری و روستایی شهرستان آوج و منطقه الموت شرقی در نوبت صبح روز سه شنبه غیرحضوری شد. 

علیرضا عباسی دوشنبه شب افزود: به دلیل بارش برف و برودت هوا، فعالیت مراکز پیش دبستانی و تمامی مدارس ابتدایی و استثنایی، شهری و روستایی شهرستان آوج و منطقه الموت شرقی، در نوبت صبح سه شنبه ۲۰ دی ماه غیرحضوری بوده و کلاسِ درسِ دانش آموزان به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش قزویناظهار داشت: همچنین حضور عوامل اجرایی در مدارس الزامی نیست.

عباسی در خصوص تعطیلی مدارس سایر شهرستان های استان، یادآور شد: تاکنون تصمیمی برای غیرحضوری شدن نواحی دیگر آموزشی استان گرفته نشده است.

مدارس ۸ شهرستان استان بوشهر در نوبت صبح غیر حضوری شد

رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: به دلیل احتمال تداوم بارش‌های رگباری و آبگرفتگی معابر مدارس هشت شهرستان این استان در نوبت صبح روز سه‌ شنبه غیر حضوری شده است.

عبدالله گنخکی روز سه شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: براین اساس مدارس شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، تنگستان، دشتی، دیر، کنگان، جم و عسلویه در تمام مقاطع تحصیلی نوبت صبح تعطیل هستند.

وی افزود: با تعطیلی نوبت صبح مدارس در شهرستان‌های یاد شده، آموزش در بستر شبکه شاد و به شکل غیرحضوری انجام می‌شود.

گنخکی اعلام کرد: همچنین تمام کودکستان‌ها، آموزشگاه‌های علمی و زبان در این شهرستان‌ها در نوبت صبح تعطیل هستند.

وی تصریح کرد: هنوز تصمیمی در خصوص برگزاری غیرحضوری مدارس در نوبت بعد از ظهر گرفته نشده و به محض جمع بندی نهایی، از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان بوشهر بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم فعالیت سامانه بارشی روی دریا و در استان بوشهر است که این سامانه بارشی از شب گذشته با شدت بیشتری آغاز شده است.

براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر در این مدت سواحل استان نیز مواج و متلاطم خواهد بود و دریانوردان باید از ترددهای غیرضرور اجتناب کنند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی