بازدید 10341
۲۰میلیارد را مجلس به تکواندو داده، نه وزارت ورزش

حمله تند ساعی به پولادگر: مهماندوست را فراری دادی

آن زمان پولادگر پول کمیته المپیک را روی پولی که فدراسیون قرار بود به مهماندوست به عنوان سرمربی پرداخت کند؛ گذاشت و با همین کار‌ها او را از ایران فراری داد
کد خبر: ۱۱۵۷۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۶ 03 January 2023
درگیری لفظی هادی ساعی و سیدمحمد پولادگر بار دیگر اوج گرفت.

به گزارش تابناک ورزشی؛ تنش بین چند مدیر ورزشی فدراسیون‌های مهم ورزش ایران با پولادگر معاون وزارت ورزش بالا گرفته و به نظر می‌رسد دولت رئیسی در این زمینه نتوانسته تعامل را جایگزین تقابل کند.

هادی ساعی در واکنش به صحبت‌های محمد پولادگر مبنی بر اینکه ساعی تفاهم نامه با وزارت ورزش را امضا نکرده و اعلام کرده بودجه فدراسیون تنها ۲ میلیارد تومان بوده، گفت: بله درست است من تفاهم نامه با وزارت ورزش را امضا نکردم به این خاطر پولی که قرار است به ما بدهند بخشی از آن از تبصره ۱۴ تأمین شده است، در واقع اگر وزارت ورزش تاکنون ۹ میلیارد به ما پول داده هفت میلیارد آن از تبصره ۱۴ بوده و وزارت ورزش تنها دو میلیارد به ما پول داده است.


۲۰ میلیارد را مجلس به تکواندو داده و ربطی به وزارت ورزش ندارد

وی در واکنش به صحبت‌های پولادگر مبنی بر اینکه مبلغی که مربوط به تبصره ۱۴ است از مسیر وزارت ورزش پرداخت می‌شود، خاظرنشان کرد: اگر قرار بود پول برای وزارت ورزش باشد اصلا چرا باید اسم تبصره ۱۴ و مجلس به میان بیاید؟! حتی به برخی از فدراسیون‌ها پولی از طرف مجلس داده نشد. از سوی مجلس این پول برای فدراسیون تکواندو در نظر گرفته شده است و ربطی به وزارت ورزش ندارد، ولی پولادگر آن را به نام وزارت ورزش می‌زند.

حمله تند ساعی به پولادگر: مهماندوست را فراری دادی

پولادگر با همین کار‌ها مهماندوست را از ایران فراری داد

رئیس فدراسیون تکواندو تأکید کرد: پولادگر با همین کار‌ها مهماندوست را از ایران فراری داد؛ در آن مقطع زمانی از سوی کمیته ملی المپیک برای مربیان تیم‌های ملی حقوق در نظر گرفته بودند و کمیته آن را به حساب فدراسیون واریز می‌کرد تا به مربی بدهد، آن زمان پولادگر این پول را روی پولی که فدراسیون قرار بود به مهماندوست به عنوان سرمربی پرداخت کند؛ گذاشت و با همین کار‌ها او را از ایران فراری داد. آن زمان قرارداد مهماندوست با فدراسیون تکواندو سه میلیون تومان بود، کمیته ملی المپیک در آن مقطع برای مربیان حقوق ۵ میلیونی جداگانه در نظر گرفته بود و آن را به حساب فدراسیون واریز می کرد تا به مربی بدهند؛ پولادگر در آن زمان تنها پول کمیته را به مهماندوست داد و حقوق فدراسیون را قطع کرد و مدعی بود نمی شود او دو حقوق بگیرد در صورتی که در آن زمان روال برای همه مربیان به همین صورت بود که هم طبق قراردادی که با فدراسیون دارند حقوق بگیرند و هم کمیته برای آن ها حقوقی در نظر گرفته بود؛ اما پولادگر خلاف رویه رفت و همین موضوع باعث شد تا مهماندوست از ایران برود. در واقع پولادگر برای سه میلیون اختلاف رقم باعث شد یکی از سرمایه های تکواندو از ایران برود.


آقایان عادت کردند با کلمات بازی کنند

ساعی عنوان کرد: الان می‌گویند بودجه فدراسیون تکواندو ۲۲ میلیارد بوده در حالی که ۲۰ میلیارد آن از سوی مجلس برای فدراسیون تکواندو در نظر گرفته شده و با این حساب تنها دو میلیارد وزارت ورزش به ما بودجه داده است؛ آقایان عادت کردند با کلمات بازی کنند، در همان جلسه من به پولادگر هم گفتم که فدراسیون تکواندو تاکنون ۴۵ میلیارد تومان به علاوه ۳۰۰ هزار دلار هزینه کرده، در آن جلسه به من گفته اند به دنبال پولی که از تبصره ۱۴ (مجلس) به فدراسیون تکواندو تعلق گرفته باشم و آن را پیگیری کنم. پس از آن از آقایان پرسیدم بودجه وزارت ورزش و جوانان برای فدراسیون تکواندو چقدر است که گفتند ۲۲ میلیارد که در واقع با همان پول تبصره ۱۴ این بودجه را برای ما درنظر گرفته اند!

چرا رئیس فدراسیون باید به دنبال بودجه مجلس برود؟

رئیس فدراسیون تکواندو عنوان کرد: واقعا این اعداد و رقم خنده دار است؛ اگر بودجه وزارت ورزش برای تکواندو ۲۲ میلیارد بود با آن ۲۰ میلیارد بودجه‌ای که مجلس برای تکواندو در نظر گرفته کل بودجه‌ای تکواندو ۴۲ میلیارد می‌شد که باز هم از ۴۵ میلیاردی که تاکنون ما هزینه کردیم کمتر بود؛ ضمن اینکه بالاخره تا پایان سال رویداد و حقوق و مزایا و سایر هزینه‌ها هم پیش رو داریم. ولی خیلی جالب است که وزارت ورزش این ۲۲ میلیارد را با پولی که مجلس برای ما درنظر گرفته حساب می‌کند؛ بعد هم می‌گویند این پول هم از مسیر وزارت ورزش پرداخت می‌شود؛ اگر اینطور است چرا رئیس فدراسیون باید پیگیر این پول از مجلس باشد؟!

بودجه وزارت ورزش به تکواندو ۲ میلیارد است نه ۲۲ میلیارد!

ساعی گفت:من به عنوان رئیس فدراسیون پیگیر این پول از سوی مجلس باشم، بعد این پول به حساب وزارت ورزش واریز شود؛ بعد آن‌ها پول را به خودم برگردانند. این چه رویه است، آقایان با کلمات بازی می‌کنند در صورتی که خودشان هم می‌دانند بودجه‌ای که برای فدراسیون تکواندو در نظر گرفته اند تنها ۲ میلیارد تومان بوده و مابقی آن از سوی مجلس تأمین شده است؛ اما آن‌ها می‌خواهند ۲۲ میلیارد را به نام خود بزنند. ما دیده بودیم ۲ میلیارد را در ۲۰ میلیارد بگنجانند، اما ندیدیم ۲۰ میلیارد را در ۲ میلیارد بگنجانند این هم از اتفاقات عجیب و غریب وزارت ورزش است!

فدراسیون را با خزانه خالی و بدهکار تحویل گرفتم

وی عنوان کرد: در همان جلسه که قرار بود تفاهم نامه با وزارت ورزش و جوانان امضا کنیم من به پولادگر گفتم بودجه شما در زمان ریاست فدراسیون تکواندو چقدر بوده که گفت ۱۱ میلیارد تومان بود که ۹ میلیارد تومان از آن محقق شد، در حالی که آن زمان مسابقه و رویدادی نبود. یک مسابقه المپیک بود که همه هزینه‌های آن را کمیته ملی المپیک محقق کرده بود و یک تورنمنت تدارکاتی برای المپیک بود که باز هم همه هزینه‌های آن را کمیته ملی المپیک تقبل کرده بود؛ دیگر چه رویدادی داشتند که این مبلغ بودجه گرفته اند؟! آن پول‌ها کجا هزینه شد؟! زمانی که فدراسیون را تحویل گرفتم دو میلیارد در خزانه فدراسیون بود که باید حقوق و مزایای کارکنان را در آخر سال پرداخت می‌کردم در مقابل چهار میلیارد فدراسیون بدهی داشت، در واقع با خزانه خالی و بدهکار فدراسیون را تحویل گرفتم. ضمن اینکه زمانی که به فدراسیون تکواندو آمده ام یک رویداد ۱۱ روزه بین المللی برای من گذاشته بودند که باید آن را برگزار می‌کردیم، آقایان خودشان این رویداد را ۷ میلیارد برآورده هزینه کرده بودند، اما ما با صرفه جویی با ۵ میلیارد این رویداد را برگزار کردیم. متأسفانه آقایان با بازی کردن با کلمات خیلی از افراد را از تکواندو فراری دادند.

منبع:آنا

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی