بازدید 27687
سه هزار و دویست‌ و بیست و سومین بسته ویژه خبری «تابناک»

دعوت رئیس بانک مرکزی دولت روحانی به «آنتن زنده» تلویزیون / توضیح دولت درباره تیک آبی اینستاگرام رئیس‌جمهور / رئیس کمیسیون اصل ۹۰: در اتفاقات اخیر ۳۵۰ میلیون توئیت زده شد / خاندوزی: ثبات به بازار ارز بازخواهد گشت

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: هشدار روزنامه فرهیختگان درباره تکرار اعتراضات / رضا کیانیان: آقای زاکانی! چرا الان به یاد ایران افتادید / کاهش ۵ تا ۱۲ میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار /قیمت واقعی خودرو، قیمت بورسی است ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۵۷۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶ 01 January 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

۸۰۰ دستگاه استارلینک در ایران فعال شده
رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی ارتباطی و لوازم جانبی تهران، تعداد دستگاه‌های فعال استارلینک در ایران را به گفته‌ی یک مقام مسئول تا ۸۰۰ عدد عنوان کرد و اظهار داشت: به علت قاچاق، امکان استفاده از این دستگاه رشد زیادی خواهد داشت. مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی ارتباطی و لوازم جانبی تهران فروش تجهیزات اینترنتی ماهوار‌های استارلینک در تهران را تایید کرد و گفت: خرید و فروش این کالا غیرقانونی است. وی افزود: ورود این دستگاه‌ها به صورت قاچاق است، دستگاه‌های مربوطه باید ورود این تجهیزات را مدیریت کنند. محبی دستگاه‌های فعال استارلینک در ایران را به گفته‌ی یک مقام مسئول تا ۸۰۰ عدد عنوان کرد و اظهار داشت: به علت قاچاق امکان استفاده از این دستگاه رشد زیادی خواهد داشت. رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی ارتباطی و لوازم جانبی تهران، امکان جلوگیری از فعالیت دستگاه‌های استارلینک را در حوزه وزارت ارتباطات خواند و افزود: باید جلوی قاچاق این دستگاه گرفته شود.

پُست جدید «گنجی» در دولت رئیسی
رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در احکامی جداگانه سه عضو حقیقی این شورا را منصوب کرد. سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در احکامی شهاب اسفندیاری، عبدالله گنجی و اکبر نصراللهی را به‌ عنوان اعضای حقیقی شورای اطلاع‌رسانی دولت منصوب کرد. /ایرنا

کاهش مساحت دریاچه ارومیه از ۱۵۰۰ به ۵۳۰ کیلومتر مربع در یک سال اخیر
بر اساس جدیدترین تصاویر ماهواره‌ای سازمان فضایی ایران، مساحت دریاچه ارومیه از آذر ماه سال ۱۴۰۰ تا آذر ماه سال جاری بیش از ۱۵۰۰ کیلومترمربع کاهش داشته و به ۵۳۰ کیلومتر مربع رسیده است. دریاچه ارومیه با مساحت ۵ هزار کیلومتر مربع در انتهای حوضه آبریز ارومیه قرار دارد. این دریاچه در حال حاضر به هیچ وجه شرایط خوبی ندارد و عواملی از جمله تغییر الگوی کشت، افزایش زمین‌های زیرکشت، سدسازی، احداث پل شهید کلانتری و عوامل طبیعی مانند تغییر اقلیم و کمبود بارش شرایط اسفناک فعلی را برای دریاچه ارومیه رقم زده‌اند. براساس آخرین تصویر ماهواره‌ای از این دریاچه که توسط سازمان فضایی ایران منتشر شده، مساحت دریاچه ارومیه از آذر ماه سال ۱۴۰۰ تا آذر ماه سال جاری بیش از ۱۵۰۰ کیلومترمربع کاهش داشته و به ۵۳۰ کیلومتر مربع رسیده است!

دعوت رئیس بانک مرکزی دولت روحانی به «آنتن زنده» تلویزیون
روزنامه «ایران» نوشت: سیف درحالی با این سابقه روی آنتن زنده دعوت شده است که در روز‌های اخیر و با تغییر رئیس کل بانک مرکزی نرخ ارز روند بشدت کاهشی در پیش گرفته و وضعیت امیدوارانه‌ای را ترسیم کرده است. ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی دولت حسن روحانی که تا سال ۱۳۹۷ این مسئولیت مهم را برعهده داشت به تلویزیون دعوت شد و در یک برنامه زنده به سخنرانی پرداخت. وی در حالی برای تحلیل وضعیت اقتصادی کشور از سوی صداوسیما دعوت شده بود که در دوران او برای اولین بار در تاریخ کشور حجم نقدینگی از میزان تولید ناخالص داخلی بیشتر شده بود، برای اولین بار در کشور، حجم شبه پول به پول بیش از ۱۰ برابر شد، حجم زیان بانکی در کشور به بالاترین میزان نسبت به تولید ناخالص ملی در تاریخ ایران رسید و نرخ ارز با جهش‌های ناگهانی به بیش از سه برابر افزایش یافت. در دوره ولی الله سیف معوقات بانکی به بالاترین میزان خود در تاریخ اقتصاد ایران رسیده و سیستم بانکی کشور بیشترین اضافه برداشت در تاریخ اقتصاد کشور از بانک مرکزی را داشت. سیف در حالی با این سابقه روی آنتن زنده دعوت شده که در روز‌های اخیر و با تغییر رئیس کل بانک مرکزی، نرخ ارز روند به شدت کاهشی در پیش گرفته و وضعیت امیدوارانه‌ای را ترسیم کرده است.

میلاد علوی، خبرنگار، بازداشت شد
میلاد علوی خبرنگار شبکه شرق با حضور در دادسرای زندان اوین بازداشت شد. براساس گزارش شرق، ۲۲ آذرماه ماموران با حضور در منزل او لپ‌تاپ و گوشی تلفن همراهش را ضبط کرده بودند. علوی امروز صبح برای ارائه توضیحات به دادسرای اوین رفته بود که در تماس با خانواده از بازداشت خود خبر داد. گفتنی است، میلاد علوی از جمله خبرنگارانی بود که مصاحبه و گزارش‌هایی از وضعیت خانواده بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر در روزنامه شرق تهیه و منتشر کرده بود.

ماجرای بازداشت فوتبالیست‌ها در پارتی شبانه
تعدادی از بازیکنان فعلی و سابق یکی از تیم‌های فوتبال مطرح تهرانی، شب گذشته در یک پارتی مختلط در شهر دماوند با حکم قضایی بازداشت شدند. برخی از این بازیکنان در حالت غیرعادی ناشی از مصرف مشروبات الکلی بودند. این افراد با شکایت همسایه‌ها و توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند.

توضیح دولت درباره تیک آبی اینستاگرام رئیس‌جمهور
حساب توئیتری پایگاه اطلاع رسانی دولت در مورد تیک آبی اینستاگرام رییس جمهور توضیح داد. حساب پایگاه اطلاع رسانی دولت در توئیتر نوشت: با توجه به صفحات متعدد منسوب به رییس‌جمهور در شبکه‌های اجتماعی خارجی و انتساب مطالب مخدوش، اقداماتی به منظور تشخیص اصالت برای کاربران از ماه‌ها قبل انجام شد که به تازگی یکی از شبکه‌ها به آن ترتیب اثر داد. همچنانکه در تصویر مشخص است، آخرین مکاتبه و پاسخ آن شبکه، مربوط به تیر ماه است. گفتنی است، در رو‌زهای گذشته تصویری از اینستاگرام رئیس جمهور با تیک آبی منتشر شده بود که با واکنش‌های بسیاری همراه گشت.

عضو شورای شهر تبریز: باید دستور پیشگیری از سوار شدن افراد بی حجاب به اتوبوس‌ها صادر شود
حکیمه غفوری عضو شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنانش ضمن گلایه مندی از ارگان های نظارتی به ویژه مجموعه نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی به بهانه اغتشاشات نباید دیگر حوزه‌های شهر را رها کند، شاهد بی حجابی و البسه نامناسب در شهر هستیم که مردم در این خصوص هم گلایه مند هستند. غفوری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: لازم است دستور صریح برای پیشگیری از سوار شدن افراد بی حجاب به اتوبوس‌های شهری صادر شود.

مخبر در جلسه سران قوا چه می‌کرد؟
جلسه هفتگی شنبه‌های سران قوا عصر دیروز با یک تفاوت عمده برگزار شد. در این جلسه علاوه بر ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس و غلامحسین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، معاون اول رئیس‌جمهوری هم حضور داشت. حضور محمد مخبر در این جلسه غیرعادی بود. بنا بر خبری که وبسایت ریاست‌جمهوری روی خروجی خود قرار داده، مخبر در این جلسه «گزارشی از پیشرفت‌های کشور در حوزه سرمایه‌گذاری، کنترل تورم و پیشران‌های اقتصادی ارائه کرد». این وبسایت که منبع چنین خبر‌هایی است، توضیحات بیشتری درباره چرایی حضور مخبر در این جلسه نداده است. از زمان شروع سنت جلسه سران سه قوه، حضور فردی غیر از روسای سه قوه کمتر دیده شده بود. مشخص نیست این گزارش‌ها که قاعدتا باید قبل از ارائه در جلسه سران قوا به رئیس‌جمهوری ارائه می‌شد، چرا توسط مخبر گفته شده و اینکه چرا خود رئیسی این گزارش‌ها را به روسای دو قوه دیگر ارائه نکرده است؟! /اعتماد

شنیده‌ها درباره علت استعفای نادران
در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه) الیاس نادران از هیات رییسه مجلس خواست که تقاضای استعفای خود از نمایندگی مجلس شورای اسلامی را اعلام وصول کند؛ اما چرا نادران استعفا داد؟ الیاس نادران نماینده تهران در جلسه علنی امروز خطاب به محمدباقر قالیباف رییس مجلس گفت: استعفایم را تقدیم هیات رییسه کرده‌ام؛ تقاضا دارم آن را قرائت کنید. طبق آیین نامه داخلی مجلس هیات رییسه باید تقاضای استعفا را قرائت کند و اجازه تفسیر ندارد. نادران به سوال خبرنگار ایسنا درباره علت استعفایش پاسخ نداد و تنها به این جمله بسنده کرد که دلیل را در زمان نطق خود بیان می‌کند؛ ظاهرا اشاره او به زمانی است که در یکی از جلسات علنی مجلس و بعد از اعلام وصول استعفایش به او داده می‌شود تا درباره دلایل استعفا به نمایندگان توضیح داده و از مجلس رای بگیرد. البته شنیده‌ها از برخی نمایندگان مجلس حاکی است که نادران در انتقاد از عملکرد هیات رییسه مجلس استعفا داده و موضوعی درباره حضور او در دولت مطرح نیست. علاوه بر این، نادران استعفای خود را چند هفته پیش به هیات رییسه داده که با توجه به اعلام وصول نشدن آن، این تقاضا را مجددا در نامه‌ای به رییس مجلس اعلام کرده است. /ایسنا

وزیر کشور: برنامه‌ای برای تغییر استانداران نیست
وزیر کشور با تاکید بر اینکه برنامه‌ای برای تغییر استانداران وجود ندارد، گفت همه استانداران با قدرت و اراده جدی در حال پیشبرد مسائل توسعه و عمرانی استان‌های کشور هستند. احمد وحیدی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در ارتباط با تغییرات احتمالی در سطح استانداران، گفت: برنامه‌ای برای تغییر استانداران در دستور کار نیست و همه استانداران با قدرت و انگیزه بالا مشغول فعالیت هستند. از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای انتظار داریم به شایعات و برخی گمانه زنی‌ها در مورد تغییر استانداران توجه نکنند و هر گونه اخبار را صرفا از مجاری رسمی پیگیری کنند. /ایسنا

رئیس کمیسیون اصل ۹۰: در اتفاقات اخیر ۳۵۰ میلیون توئیت زده شد
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بسیاری شرایط جامعه قبل از انقلاب در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را لمس کردند، اما دشمنان این شرایط را به‌گونه‌ای جلوه می‌دهند که تعدادی با جرات و جسارت و ذهن فریب‌خورده از پهلوی دفاع می‌کنند و دستاورد‌های جمهوری اسلامی را زیر سؤال می‌برند؛ ما منکر مشکلات موجود در جامعه نیستیم، اما به دستاورد‌ها نیز باید توجه شود. پژمانفر با تذکر اینکه "دشمن قصد دارد با تحریف واقعیات ما را در مسیر خود قرار دهد"، اظهار داشت: روش دشمن تکرار روایت‌های غلط با استفاده از هزینه و دستگاه‌های مختلف است تا رسوبات آن را در ذهن مردم ایجاد کند؛ در اتفاقات اخیر پیرامون ناآرامی‌های کشور، ۳۵۰ میلیون توئیت توسط اشخاص مختلف زده شد و در شبکه‌های مجازی مختلف تولید محتوای بسیاری صورت گرفت تا ذهن‌ها را آلوده کنند. /تسنیم

خرید پژو ۲۰۷ از بورس کالا، ۹۲ میلیون تومان ارزان تر از بازار 
در معاملات امروز خودرو در بورس کالا، ۴۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ دستی با قیمت پایانی ۴۰۰ میلیون تومان به فروش رفت که قیمت این خودرو با احتساب هزینه های جانبی و مالیات به ۴۵۶ میلیون تومان می رسد؛ قیمت پژو ۲۰۷ طبق آگهی های درج شده در پلتفرم های فروش خودرو حدود ۹۲ میلیون تومان بالاتر از نرخ نهایی این خودرو در بورس است.

خاندوزی: ثبات به بازار ارز باز خواهد گشت
سید احسان خاندوزی در توییتی نوشت: طبق آمار گمرک ایران، کل واردات کشور تا امروز صرفاً از محل صادرات غیرنفتی، گاز و برق قابل تأمین است؛ لذا به میزان صادرات نفت، مازاد عرضه ارز وجود دارد. طبق تاکید وزیر امور اقتصادی و دارایی، با اصلاح مدیریت عرضه- تقاضای انواع ارز (به ویژه درهم) در بانک مرکزی، ثبات به بازار باز خواهد گشت.

ماجرای سود چند صد میلیونی مادران دلال در بازار خودرو
مادران دلال که خود لفظی نو ظهور در بازار خودروست، توانسته اند پس از برنده شدن در قرعه کشی، بخش قابل توجهی از خودروهای صفر کیلومتر را به بازار آزاد بیاورند. در آخرین اقدام “مادران دلال” یا “مادر دلالان” ریسپکت پرایم در بازار آزاد قیمتی نجومی را تجربه کرده است. در حال حاضر تعداد زیادی از آگهی ریسپکت پرایم گروه بهمن در سایت های خرید و فروش خودرو وجود ندارد. اما با پیگیری خبرنگار اسب بخار، تمامی این آگهی ها به برندگان قرعه کشی طرح فروش ویژه مادران اختصاص دارد و جالب است این افراد قیمتی فراتر از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را برای ریسپکت پرایم اعلام می کنند. به گفته این دلالان، در هفته پیش روی، خودرو به آن ها تحویل داده می شود و این مادران دلالان می خواهند تا خودرویشان را با سود بیش از دو برابر به فروش برسانند. /اسب بخار 

بورس با دلار ۲۸۵۰۰ تومانی ارزنده است
کارشناس بازار سرمایه گفت: بررسی عملکرد چند ساله سیاست‌گذاران اقتصادی نشان داده که تعیین نرخ برای هر کالایی حتی دلار، تجربه‌ای شکست خورده بوده و قیمت‌ها در هر بازاری، باید بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین شود. ذوالفقاری ادامه داد: حتی با فرض دلار ۲۸۵۰۰ تومانی در سامانه نیما، بازار سرمایه، بازاری ارزنده بوده و پتانسیل رشد دارد (مشروط بر آنکه در بودجه ۱۴۰۲، هزینه جدیدی به صنایع تولیدی تحمیل نکنند). این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: بورس نسبت به بازار‌های موازی عقب مانده و با نگاه تحلیلی حتماً این بازار جای رشد دارد؛ اما واکنش فوری سهامداران به اظهارنظر‌های سیاست‌گذاران، نشان می‌دهد فعالان این بازار به تحلیل اعتنایی نداشته و بر اساس هیجان رفتار می‌کنند.

وام مسکن، ۱۱۵ میلیون تومان آب می‌خورد
زوج‌های تهرانی می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۹۶ میلیون و ۸۰ هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه ۱۹ میلیون و۲۱۶ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۱۱۵ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان پرداخت کنند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۹
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۹۷
جناب خاندوزی، وعده سرخرمن به مردم نده بعد از گران شدن تمام اجناس و کالاها ، ثبات شدن بازار ارز به چه درد می خوره؟
اصلا یه وضعی شده
هر روز بدتر از دیروز
در زمان سیف نرخ تورم به ۹درصد رسید
مخبر در جلسه سران قوا امده بود تا دلایل قیمت 30 هزار تومانی پیاز بررسی بشه!!!
حکیمه خانوم غفوری با این حرف ها کسی برات تره هم خورد نمیکنه.
در زمان سیف پراید ۲۳ میلیون تومان بود و سالی دو میلیون خودرو تولید میشد. بسیاری از تاکسی های شهری در آن زمان نوسازی شد و رانندگان توان پرداخت اقساط آن را داشتند
وقتی سیف مقام پولی کشور بود پروژه ستاره خلیج فارس تکمیل شد و کیفیت بنزین افزایش یافت همچنین آمار موالید در کشور بعد از مدتها افزایشی شد و همچنین پزشکان متخصص بیشتری در شهرهای کوچک به خدمت گمارده شدند
کم کم نه تنها در مکان دولتی و خصوصی و عمومی بلکه در خیابان هم با ثبت دوربین و ارسال پیامک مبنی بر جریمه و درصورت تکرار منع خدمات حاد تری را اجرا کنید کمتر از یکسال بی حجابی و بد پوششی تمام خواهد شد
بورس با دلار ۲۸ هزار تومانی یا ۱۰ هزار تومانی؟
خوشم میاد ازت تابناک ! تیتر زدی "خرید پژو ۲۰۷ از بورس کالا، ۹۲ میلیون تومان ارزان تر از بازار "
تا چند هفته پیش این ماشین چندصد میلیون تو بازار ارزونتر بود.
پس واقعا گرونی خودرو کار خود وزارت صمت بود، تا به راحتی بتونید یه تیتر مضحک این چنینی بزنید.

البته وزیر فردا میاد میگه: خودرو رو کارخونه گرون نداد بلکه مردم گرون خریدند!

اجازه میدادید واردات خودرو آزاد بشه، بعد میفهمیدید مردم اینقدرها هم احمق نیستند با این قیمتها گاریهاتون رو بخرند، بلکه فقط فقط مجبورند!
مشخص هست آمریکا از طریق پلتفرم ها هدفمند حرکت می کند همانند حذف اسم و عکس قاسم سلیمانی شاهچراغ و یا اخیرا ترانه علیدوستی با بستن حساب که کسی نرود ولی چه خیال باطلی!
و الان مثلا در فضای اخیر که گل آلود است تیک آبی بدهند ماهی گیری می شود خخخخه ولی مسوولان باید رودست می زدن و این درخواست را پس می گرفتند و یا حداقل چند ماه دیگر اقدام می کردن
خاندوزی: ثبات به بازار ارز باز خواهد گشت
برای افزایش ارزش پول ملی مهم این نیست که ما چقدر ارز داریم چون قبلا صندوق ذخیره ارزی داشتیم و با سیاست های غلط و ارزپاشی به فنا رفت
مهم این نیست که چقدر دست دلال را کوتاه می کنیم چون قبلا دلال هایی بوده اند که حتی اعدام هم شده اند
مهم این نیست که چقدر قدرت داریم تا دلار را ثابت نگه داریم چون چند مدت دیگر مثل فنر فشرده و یا سد پرآبی خواهد شد که باید آنرا رها و آزاد کرد
مهم این است که در تبدیل ارز به ریال و مصرف ارز ما از چه سیاست هایی پیروی می کنیم
مهم این است که سیاست ما درقبال نقدینگی کشور چیست و آیا بی در و پیکر بوده و هر روز بر حجم آن افزوده می شود
مهم این است که آیا دولت برای بانک ها تعیین تکلیف می کند و یا بانک مرکزی ما مستقل و برای دولت تعیین تکلیف می کند
این فوتبالیست ها مگه غمگین و ناراحت نبودن؟!! چی شد جشن آن هم پارتی مختلط و به سرو مستی؟!!!!! آن هم در آخرین روز سال میلادی؟
خودتان را اینقدر ضایع نکنید جلوی ملت
آقای خاندوزی حاضری در صورت عدم ثبات استفاء دهی؟
اگر همان زمان سیف محاکمه و بخاطر اختلال در بازار ارز اعدام میشد، امروز شاهد این حجم افزایش قیمت ها نبودیم
جراید: دلار مثل فواره رفت بالا مثل سرسره امد پایین !!!
زیاد ذوقزده نشید
امروز سرسره دوباره فواره شد !
مشکلی نیست اگر ارتباط اینترنتی هم دارند و شرکت مربوطه بدون مجوز دارد خدمات اینترنت می دهد بدون اینکه این هایی که خریدن را دستگیر کنید فقط با یک لیزر نظامیریکی از ماهواره ها را نابود کنید خود ایلان جون حواسش را جمع می کند
"ارز بشدت روند کاهشی در پیش گرفته" واقعاً شرم نمی کنید چنین مطالبی را می تویسید. دلار در مدت یکسال گذشته در دولت حضرت مستطاب ایت الله دکتر رئیسی شما از 23 هزار تومان به 44 هزار تومان رسیده است آنوقت شما به خاطر کاهش یکی دو هزار تومان روزهای اخیر که قطعاً دوباره افزایش بیشتری خواهد یافت چنان تیتیر زده اید ...
حکیمه غفوری حقوق و درامد تو از مالیات همین مردم است.خدمات عمومی از جمله اتوبوسرانی هم از مالیات مردم کار میکنه.اگر قراره حرف تو انجام بشه پس خانم های بی حجاب هم باید از مالیات معاف بشن.
جناب اصل نود خودت و نگران نکن رباطن
سیاست اشتباه محدودیت اینترنت باعث توسعه سریع استارلینک خواهد شد مثل محدودیت در صدا و سیما که باعث توسعه شدید ماهواره شد!
خدا وکیلی بعد از ماجرای گند تیک آبی خبرنگار شرق باید بازداشت بشه؟
سیاستهای خودرویی کاملا اشتباه است ولی اینکه مادران و خانواده های عادی سود خوبی ببرند خبر خوبیست.
همه کارهای مسیولین از روی مصلحت و برنامه وخرد است شاید مردم خوب نمیتونن درک کنند مثل همین قضیه اینستاگرام و یا سیسمونی
خاندوزی باید دو روز صبر می کرد و بعد اظهار نظر میکرد. دلار یرگشت بالای 40 تومن!!
شورای شهر تبریز بی عمل ترین شورای شهر از نظر عمران و آبادانی و پرکارترین در حرافی و مداخله در کارهای بی ربط ااست
آقای پژمانفر با محدود کردن شبکه مجازی، عوامل منجر به اعتراض حذف نمی شود بفکر اصلاح سیاستها باشید.
تابناک جان
ما منتظر دلار پنج هزار تومانی ،آقای رئیسی هستیم..
وعده های ایشان ضبط و ثبت شده است..همه چی رو به استکبار و دولت قبلی ،نچسبونید
بدترین راه حل مسئولین و تریبون دارها برای مقابله با اعتراضات، استناد به اطلاع رسانی گسترده در فضای مجازیست در حالی که این فضا برای شما هم هست و اگر حرفی برای اقتاع مردم دارید آنجا بزنید!
بورس با دلار ۲۸۵۰۰ تومانی ارزنده است

بورس دیروز منفی ۵۶۰۰۰ و امروز منفی ۲۶۰۰۰
کارشناس ها حالشون خوبه؟؟؟؟؟؟
بسمه تعالی
وعده و وعید در مورد کاهش قیمت دلار در پشت پرده چه خبر است ؟؟؟؟؟
آخرین رییس بانک مرگزی دولت روحانی آقای دکتر همتی بود اگر صدا و سیما می خواهد شفاف سازی کند او را برای مناظره دعوت کند
تجربه نشان میدهد تاکیدی که وزیر کشور در مورد عدم تغییر استانداران دارد نتیجه می دهد که بزودی تغییری در استانداران خواهیم داشت!
مجلس بگونه ایست که استعفای نمایندگان برای مردم اهمیتی ندارد، موضوع بحثهای داخل جناحی است .
بنده خدا رئیس جمهور که خبری از اوضاع نداره باید مخبر بیاد گزارش بده اینکه عجیب نیست!
سیف در شرایط بدترین تحریمهای تاریخ کشور کار می کرد .دولت فعلی تاکنون به لطف شل شدن تحریمها کار میکرد و ادعای صذور 1/5 میلیون بشکه نفت داشت و با این وجود باعث تورم بالا و افزایش 1/5 برابری ارز در کمتر از 1/5 سال شد. منتظریم ببینیم با تشدید تحریمهای امریکا، دولت چه میکند؟ فعلا فورا رفته سراغ برجام و البته غربیها اعتنا نمی کنند!!
کاهش موقتی دلار باعث ذوق زدگی کیهان و ایران و ... شده در حالی که هیچ خبری از افزایش شدید ارز نمی دادند. لااقل دوسه روز صبر می کردند ببینند دلار برنمی گرده!
بعنوان یک شهروند تبریزی ضمن اعلام برائت از نماینده رای حداقلی شورای شهر فکر می کنم این کارها به شورای شهر ربطی ندارد وکسی در حد این شخص نمی تواند برای این چیزها تصمیم بگیرد از ایشان دوتا خواهش دارم اولا تعداد آرای خودشان را در این دوره از شهر دو میلیونی مان بفرمایند دوما ایشان شهر آلمانی خواهر خوانده تبریز را یک بار دیگر تلفظ کنند
سرسره دوباره فواره شد !!!
سیاستهای غلط در حوزه اینترنت باعث توسعه سریع استارلینک در کشور خواهد شد و در دنیا تابلو خواهیم شد!
اگروروددستگاهای استارلینک قاچاق وغیرمجازاست رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی ازکجا این تعداد رامیدانند چون قاعدتاً خودشان واردنکرده اندو اتحادیه هم هرگزکارقاچاق نمیکند فقط ماحالیمان نمیشوداین آمار ازکجا آمده چون همه باید بی اطلاع مثل خودمان باشند نه ؟
جالبه هر کی یک شیوه برای مقابله با بی حجابی اختراع می کنه. از پلمپ کردن گرفته تا ارسال پیامک و درخواست از امران معروف تا جلوگیری از اتوبوس و ممانعت از ارائه خدمات و ...
فکر می کنم می خواهید تست کنید ببینید کدومشون سریعتر جواب میده همون را اعمال کنید.
واقعا اگر جنگ اتمي هم اتفاق مي افتاد ، نميشد اينگونه هواي شهرها از چرنوبيل الوده تر شده ودرياچه بزرگ اروميه خشك شود واينگونه سفره هاي اب زيرزميني نابود شود،به نظر من بايد مديراني را كه مسائل به اين مهمي را ناديده ميگيرند محاكمه كرد، الودگي هواي تهران وكلانشهرها از هر جنايتي بيشتر ادم ميكشد، واين يعني امنيت جاني مردم در خطر است .
چرا اینستاگرام و واتساپ و تلگرام برای رئیس جمهور و وزرا و خیلی ها در دولت و نظام حلال است اما برای مابقی ملت حرام است؟
فوتبالیست ها و بقیه افرادی که در مجلس لهو و لعب فساد شرکت کرده اند باید درست حسابی تعزیز بشوند و شلاق بخورند تا درس عبرت برای همه کسانی باشد که دلشان می‌خواهد در مجالس فساد شرکت کنند
شورای تبریز شکر خورد
خانم غفوری نماینده شورای شهر تبریز
شما که تازه از خواب بیدار شده اید واز نارضایتی مردم حرف میزنید ممکن است بفرمائید با چه تعداد رای
نماینده شورای شهر تبریز شده اید
شما هنوز خوابید همه مسئولین محترم مملکت به نتیجه رسیده اند که بزرگ‌ترین اشتباه قرار دادن گشت ارشاد به نیروی انتظامی بوده
حالا شما تازه از خواب پاشنه باز دارید پایه مظلومین نیروی انتظامی را به حجاب وصل میکنید ؟
جناب خاندوزی شما چرا
با چه استدلالی فردای روزی که رئیس جدید برای بانک مرکزی منصوب گردیده وعده کنترل ارز میدهید
خود شما هم یکی از مسئولین هستید
میکن دلار ۴۳ تومن شده زیر ۴۰ تومن موقعی که دلار ۴۰ تومن بود پراید شد ۲۲۰ میلیون وقتی از ۴۳۰ شد
پراید یکباره شد۲۶۰ میلیون ، حالا دلمان خوش باشد که پراید ۱۰-۱۵ میلیون ارزان شده؟
قیمت بازار ممکنه بیارن پایین و لی ارز نیمایی رو میبرن بالا تا فاصلش با قیمت بازار ( قیمت واقعی) کم بشه نتیجه اینه که باز هم گرانی بیشتر باز هم تورم بیشتر
لابد دلار رو روی ۳۹هزار ثابت می کنن واسمش رو‌میذارن کاهش و ثبات !!!!!
حرف زدن مسٸولین درباره دلار و یورو و ثبات ان بی ارزش است چون فقط حرف است نه بیشتر؟؟؟
در این باره نکات زیر قابل ذکر است:

1 - قبل از هر چیز به جناب رئیس جمهور تبریک می گوییم که توانسته است این تیک را برای پیج اش بگیرد؛ رئیس جمهوری که گویا ریاست جمهوری اش با این شبکه اجتماعی گره خورده است، چه پیش از انتخابات که می گفت من خودم صفحه اینستاگرام دارم و می دانم مردم هم در این شبکه کسب و کار دارند و هرگز آن را نخواهم بست؛ چه بعد از ریاست جمهوری اش که اینستاگرام، تنها یک سال دوام آورد و دولت او، آن را بست و چه الان که بعد از فیلترینگ اینستاگرام در ایران، رئیس جمهور ایران، تیک آبی اینستاگرام را گرفته است!

2 - ادبیات اطلاع رسانی دولت هم در این باره جالب و تأمل برانگیز است و یادآور ضرب المثل "خودشو بیار، اسمشو نیار" است به گونه ای که در خبر گرفتن تیک آبی از اینستاگرام برای صفحه رئیس جمهور، اسمی از اینستاگرام نیاورده اند و صرفاً نوشته اند: "یکی از شبکه ها" ؛ بخوانید:

"با توجه به صفحات متعدد منسوب به رئیس‌جمهور در شبکه‌های اجتماعی خارجی و انتساب مطالب مخدوش، اقداماتی به منظور تشخیص اصالت برای کاربران از ماهها قبل انجام شد که اخیراً یکی از شبکه‌ها به آن ترتیب اثر داد."

جا دارد از دولتی ها بپرسیم اینستاگرامی که دنبال تیک آبی اش بودید و گرفتید، آیا واقعاً این قدر بد و قبیح است که حتی اسمش را هم نباید آورد؟ اگر این گونه است اساساً چرا اصرار بر حضور در آن دارید؟!

این شیوه اطلاع رسانی، البته منحصر به این ماجرا نیست و صرفاً بروز و ظهوری است از روش اداره کشور که ملغمه ای است از تناقضات تو در تو؛ کما این که مدت ها مذاکرات برجام را دنبال می کردند ولی اسم ها و تعابیر دیگری برایش به کار می بردند و قس علیهذا در سایر امور و شؤون دولتی و پناه بر خدا از این یک بام و دو هوا و بلکه صد هوا!

3 - اینستاگرام را فیلتر کردند چون می گویند این پلتفرم بیگانه بر آتش اعتراضات اخیر دمیده است. اگر واقعاً چنین است چرا رئیس جمهور باید در شبکه اجتماعی حامی بلوا در ایران عضو باشد و تازه از آن تیک آبی هم بطلبد؟

اگر واقعاً اینستاگرام باعث ناامنی در ایران است، چرا شخص رئیس جمهور با عضویت در آن، بدان رونق می دهد؟ و اگر هم نیست چرا بسته اند و خلقی را اززندگی و کسب و کار و نان خوردن انداخته اند؟

نمی شود که برای "جمهور"، زهر و حرام باشد و برای "رئیس جمهور"، شهد و حلال!
"۸۰۰ دستگاه استارلینک در ایران فعال شده" تابناک آلان متوجه شدی، قبلاً می گفتی دیگران مدعی این خبر هستند( کد خبر 1157187)
"رئیس کمیسیون اصل ۹۰: در اتفاقات اخیر ۳۵۰ میلیون توئیت زده شد" اگر همین وقت را می گذاشتی و مشکلاتی را که دولت بر سر آورده را می شمردی بهتر نبود، من نمی دانم اینها چرا برعکس عمل می کنند به جای حل مشکلات به دنبال مبارزه با معلول هستند به خدا سواد خیلی خوب چیزیه
تو بازارهای مالی یه اصطلاحی هستش به اسم پولبک دلار یه پولبک داره میزنه که بره برای 60 هزار بعد اون موقع قیافه خاندوزی دیدن داره
افرادی که حاضر شده اند دلار گران را بخرند ، واقعا با این دلار می خواهند چه کالایی وارد کنند که مقرون به صرفه باشد و سود آور باشد ؟
قاطبه مردم که قدرت خریدشان آنقدر ضعیف شده است که اگر مجبور باشند مثلا لوازم خانگی بخرند دنبال خرید قسطی هستند .
فروشندگان هم که اکثرا مرتب تبلیغ می کنند فروش قسطی کالا بدون پیش قسط و بدون ضامن باز هم آنطور مشتری ندارند. !!!!
چی جوری باید وصل شد به استارلینک علی برکت الله ؟
ماسک !
مچکریم
سریع
فوری
انقلابی
مساحت دریاچه ارومیه رو افزایش بدید .
مردم آذ غربی و آذ شرقی احساس آرامش کنند
شما ناهار خوردی ؟!
به مردم میگن اینستاگرام و توئیتر و واتساپ ؛ اّخه و لولو خورخوره است اونوقت خودشون پول میدن تیک آبی میخرن
اقای مخبر یه زمانی هم گزارش درباره تولید واکسن در مجموعه تحت مدیریت خودشان ارایه کردند که بعدها تماما دروغ از کار در امد
روزنامه «ایران» نوشت: سیف درحالی با این سابقه روی آنتن زنده دعوت شده است که در روز‌های اخیر و با تغییر رئیس کل بانک مرکزی نرخ ارز روند بشدت کاهشی در پیش گرفته و وضعیت امیدوارانه‌ای را ترسیم کرده است. ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی دولت حسن روحانی که تا سال ۱۳۹۷ این مسئولیت مهم را برعهده داشت به تلویزیون دعوت شد و در یک برنامه زنده به سخنرانی پرداخت. وی در حالی برای تحلیل وضعیت اقتصادی کشور از سوی صداوسیما دعوت شده بود که در دوران او برای اولین بار در تاریخ کشور حجم نقدینگی از میزان تولید ناخالص داخلی بیشتر شده بود، برای اولین بار در کشور، حجم شبه پول به پول بیش از ۱۰ برابر شد، حجم زیان بانکی در کشور به بالاترین میزان نسبت به تولید ناخالص ملی در تاریخ ایران رسید و نرخ ارز با جهش‌های ناگهانی به بیش از سه برابر افزایش یافت. در دوره، ولی الله سیف معوقات بانکی به بالاترین میزان خود در تاریخ اقتصاد ایران رسیده و سیستم بانکی کشور بیشترین اضافه برداشت در تاریخ اقتصاد کشور از بانک مرکزی را داشت. سیف درحالی با این سابقه روی آنتن زنده دعوت شده است که در روز‌های اخیر و با تغییر رئیس کل بانک مرکزی نرخ ارز روند بشدت کاهشی در پیش گرفته و وضعیت امیدوارانه‌ای را ترسیم کرده است.
-----------------
جبلی را به هیات دولت راه ندهید چون فقط باید صدای دولت شنیده شود !!!!!!!!!!
چرا مخبر در جلسه سران سه قوه شرکت گرد . کاملا مشخص است ریسی حتا توان توضیح شرایط اقتصادی را ندارد مجبور است معاون خود را برای توضیح به همراه ببرد .
از ما گفتن بود هر ساعت از ادامه کار این دولت به ضرر کل مردم و کشور است . آقا استعفا بده و خرابتر از این نکن .
همین که خاندوزی می گوید بازار ارز آرام خواهد شد نشان از دو چیز دارد یا از سر بیسوادی است یا دروغ می گوید .
به چه دلیل باید دلار ارزان شود و دوام داشته باشد .
چنان از دعوت رییس بانک مرکزی دولت روحانی به برنامه تلویزیونی اظهار تعجب کردید که انگار یک دشمن خونی به برنامه دعوت شده است . چند وقت پیش هم وقتی آقای کرباسچی به برنامه ای دعوت شده بودمشابه همین موضع گیری شده بود . اگر اینها اینقدر وضعشان خراب است که حتی نباید مقابل دوربین بیایند پس بگیرید اعدامشون کنید تا خیالتون راحت بشه .
ایلان مچکریم
نشسته تعداد توئیت ها رو شمرده :-)
خودرو های چینی که در دوبی قسطی پانصد میلیون تومان است
را اینجا به دو میلیارد تومان به مردم فلکزده میفروشند و اجحاف میکنند
جناب آقای پژمان فر تا حالا گوشت کیلو سیصد هزارتومن خریده ای مرغ کیلو 69هزارتومن چی برنج هندی آشغال کیلویی 40هزار چی بهتر است حقایق را بهتر بیبینی
مخبر در جلسه سران قوا چه می‌کرد؟((((((((( کسی که نتوانست تولید واکسن قول داده شده برای کووید 19 رو عملی کنه خب مطمئنا نمیتواند درباره اقتصاد چند هزار میلیادری در جمع سران تصمیم گیری کند فقط این وسط برای رییس جمهور بد شد چون انگار هیچ نقشی در مملکت نداره
هم اکنون شاهد اعمال مدیریت آقایون جوان انقلابی میدانی مقاومتی جهادی استشهادی هستیم
چه جالب، مردم نمی توانند از اینستاگرام و توئیتر استفاده کنند ولی دولت مردان استفاده از آن را علنی می کنند
نرخ ارز بشدت کاهشی شده رو میشه نشون ما هم بدید؟؟؟؟؟؟!!! واقعا این چه اخباریه؟ مگه این که با چنین اخباری ریال رو قدرتمندترین پول منطقه کنید!!!!خخ
حکیمه خانم غفوری عضو شورای اسلامی شهر تبریز و دیگر هم اندیشان شما و امثال شما
فراموش نکتند که وظیفه شما فقط و فقط تصمیم سازی در باره مسایل اجرایی شهری، اعم از زیباسازی و بهسازی همه سامانه های شهری برای رفاه شهروندان است. پس لطفا زبان در کام و اندیشه در سر!
در همین سایت تابناک در انتخابات 1400 تیتر زده بود چرا از انتخاب اصولگرایان میترسیم. حالا داریم میبینیم چرا. چون علاوه بر بی عرضگی اگه فاجعه ای مثل الان به بار بیارن بازم از دیگران انتقاد میشه و به دلیل یک دستگی کسی از شون جدی انتقاد نمیکنه.
برای رئیسی تیک آبی نیاز نبود
از کلمات و جملاتش اصالت حرفاش کاملا مشخصه و مطمئنا کس دیگه ای هیچوقت به گردن نمی گیره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
من که اینستاگرام ندارم ولی این همون پلتفرمی بود که بد بود و غیر قانونی و ...؟
عضو شورای شهر تبریز: باید دستور پیشگیری از سوار شدن افراد بی حجاب به اتوبوس‌ها صادر شود!!......ایران برای همه ایرانیان با هر نژاد و قوم و اعتقاداتی است........
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
ظاهراً این خانم هیچ کدام از مشکلات موجود را ندارد چون خودی است .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
البته در چارچوب قانون
مخبر در جلسه سران قوا «گزارشی از پیشرفت‌های کشور در حوزه سرمایه‌گذاری، کنترل تورم و پیشران‌های اقتصادی ارائه کرد»............!!!! ...کدوم پیشرفت؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
برنامه های اعلام شده از طرف محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و فرمانده اقتصادی دولت سیزدهم باعث سقوط اقتصاد و اعتبار دولت نزد افکار عمومی خواهد شد.
دریاچه ارومیه یک مدت دیگه با لوله ای که وزارت نیرو دولت کشید درست میشه به فکر مسکن باشید که در اوج اوج
جناب آقای دکتر سیف از مردان بزرگ تاریخ بود و هست و خواهد بود . شما انقدر بدید که فکر میکنید طرف مدیر ارشد زمان روحانی بوده پس اجنبی و اسرائیلی هست. شما اصوالگراها برای ما چکار کردید ؟ در این 16 ماه اصلا پرونده درخشانی دارید ؟؟؟؟
مسکن هم ببرید بورس البته اگر بانکا اجازه بدن
حالا سی سال هم باید بگذرد تا مشخص شود فارغ التحصیل های رشته معارف دانشگاه امام صادق نمی توانند کشور را اداره کنند
اینکه پژه 207 از 17 میلیون تومان در مدت 5 سال به 457 میلیون تومان رسیده آیا افتخاری دارد!؟ که افتخار می کنید 92 میلیون تومان از بازار آزاد کمتر است؟ آیا در جایی در این کره خاکی سراغ دارید که خودروی کالای مصرفی به سرمایه ای تبدیل شده باشد!؟ آیا در این کره خاکی جایی سراغ دارید که خودرو را در بورس به فروش برسانند!؟
-گفته اید دلار کاهش شدید داشته!؟ آیا معنی شدید را می فهمید؟ آیا می خواهید با این عبارات مردم را زجر بدهید؟
عجب استدلالی... چیزی رو که برای همه منع می کنید خودتون با هزار بهانه از اون استفاده می کنید. این استدلال رو منم میتونم طرح کنم...

حالا اگر در یک سایت غیر اخلاقی کسی یه آی دی با اسم دولت بسازه، شما باید برید اونجا یه اکانت بسازید تا کسی به اشتباه نیوفته ؟؟؟؟ اگر اینستاگرام و توییتر و تلگرام و ... ممنوع هست باید اول از همه خود حضرات و وابستگانشون این پلتفورمها رو ترک کنند.
سیف هرچه بود از صالح آبادی بسیار قوی تر پرونده ای هم برای او ساختند جار و جنجال بسیار هم راه انداختند وبعد هم معلوم شده مبنای درستی نداشته
ارزش پول ملی برخواهدگشت
با۱۰۰هزاردرهم میشه لندکروزخریدتودبی
با۱۰۰هزارریال قطرمیشه بی او م خرید
با۱۰۰هزارتومان هم میشه ۴تاچرخ پرایدرو تنظیم بادکرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
به زودی با 100 هزار تومان باید یک لاستیکتو هم تنظیم نمی کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
اونم فقط اگر طرف آشنا باشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
برنامه های اعلام شده از طرف محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و فرمانده اقتصادی دولت سیزدهم باعث سقوط اقتصاد و اعتبار دولت نزد افکار عمومی خواهد شد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
قياس مع الفارق!
با 100 هزار يورو هم مي توان 2 تا 3 دستگاه لامبورگيني خريد!
این همه جار و جنجال برای احیای دریاچه اورمیه کشک بود. نه تنها کاری برای احیای دریاچه نشد بلکه با کندن چاه های عمیق توسعه کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه آنهم با روش غرق آبی، قطع درختان جنگلی در آذربایجان و... آنرا خشکتر و خشکتر کردند!!!
در روز‌های اخیر و با تغییر رئیس کل بانک مرکزی نرخ ارز روند بشدت کاهشی در پیش گرفته و وضعیت امیدوارانه‌ای را ترسیم کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فاميلتونه ريسس بانك؟
صالح آبادی متولد 57 را گذاشتند مدیر بانک مرکزی!!! این هم نتیجه اش
سلام به دوستان عزیزم
تابناک عزیز و انقلابی تو زنده ما هم زنده نا نرخ ارز ببینیم امروز و این پیام منو توی ذهنت بسپار دلار بالای 50 هزار در دولت استاد ریسی دلار 42 هزار تومانی و...
نرخ ارز روند به شدت کاهشی در پیش گرفته و وضعیت امیدوارانه‌ای را ترسیم کرده است. به شددددددددت
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی