بازدید 3769

محدودیت‌های تازه کره جنوبی برای ورود مسافر از چین

کره جنوبی جمعه اعلام کرد که محدودیت‌های تازه‌ای برای ورود مسافر از چین در نظر گرفته است و آزمایش کووید-۱۹ را برای آنها اجباری می‌کند.
کد خبر: ۱۱۵۷۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲ 30 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، هان دوک سو نخست وزیر کره جنوبی گفت که کشورش همچنین صدور روادید کوتاه مدت برای اتباع چینی را تا پایان ماه ژانویه متوقف می‌کند.

علاوه بر این، روند افزایش تعداد پروازها از چین به کره جنوبی موقتا متوقف می‌شود و پروازهای چین فقط در فرودگاه بین‌المللی «اینچئون» می‌توانند به زمین بنشینند.

این محدودیت‌ها از پنجم ژانویه (۱۵ دی ماه) به اجرا در می‌آید و مسافران وارد شده از چین باید در ۴۸ ساعت سفر به کره جنوبی آزمایش کرونا داده و نتیجه آن باید منفی باشد.

همچنین مسافرانی که از دوم ژانویه از چین عازم سفر می‌شوند باید به محض ورود به کروه جنوبی آزمایش پی.سی.آر بدهند.

چین در روزهای اخیر برخی محدودیت‌های سختگیرانه مقابله با کرونا را لغو کرده است. این در حالی است که همزمان با لغو این محدودیت‌ها و افزایش شیوع کرونا، برخی کشورها از جمله آمریکا و ژاپن محدودیت‌های جدیدی درباره ورود مسافر از چین وضع کرده‌اند.

وزیر بهداشت ایتالیا هم اعلام کرد که کشور متبوعش در پی شناسایی موارد جدید ابتلا به این بیماری، تصمیم گرفته است که برای همه مسافران چینی آزمایش‌های اجباری اعمال کند.

از سوی دیگر، امانوئل مکرون گفت: وزارت بهداشت و پیشگیری از نزدیک تغییر وضعیت در چین را دنبال می‌کند و آماده است تا تمام اقدام‌های مفیدی را که می‌تواند اجرا شود، مطالعه و بررسی کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی