بازدید 2704

دستگاه‌ها کمتر از ۱۰ درصد قانون هوای پاک را اجرا کردند

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در قانون هوای پاک ۲۳ دستگاه به طور مستقیم و غیرمستقیم دخیل هستند که برای آنها ۱۶۷ تکلیف در راستای قانون هوای پاک تدوین و تعریف شده است.
کد خبر: ۱۱۵۵۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۶ 18 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه افزود: با وجود تاکید ریاست جمهوری به دغدغه‌های قانون هوای پاک، اما کمتر از ۱۰ درصد از این قانون در کشور محقق شده، ولی جلسات متعددی با دستگاه‌های مختلف پیرامون این موضوع بطور مستمر برگزار می‌شود.
 
وی یادآور شد: در قانون هوای پاک ۲۳ دستگاه به طور مستقیم و غیرمستقیم دخیل هستند و ۱۶۷ تکلیف برای این دستگاه‌ها تدوین و تعریف شده است.
 
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه شورای عالی محیط زیست کشور به صورت میانگین هر ۲ سال یکبار تشکیل می‌شود، ادامه داد: با توجه به اینکه دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به مساله محیط زیست دارد این شورا در بازده زمانی پنج ماهه سال جاری ۲ بار تشکیل شده است.
 
سلاجقه تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست در بحث هوای پاک با هیچ دستگاهی تعارف ندارد و با صنایع آلاینده متخلف به طور جدی برخورد می‌کند، این سازمان به صنایع و دستگاه‌های متخلف که نسبت به آلاینده‌ها بخصوص در بعد سوخت کم توجه هستند، اخطار جدی خواهد داد.
 
سه میلیارد دلار اعتبار ارزی سال آینده برای هوای پاک هزینه می‌شود
 
وی ادامه داد: با توجه به محدودیت و کمبود بودجه سازمان محیط زیست، حل مشکل آلودگی هوا نیازمند مبلغ ۲٠٠ هزار میلیارد تومان اعتبار است که با تخصیص این اعتبار برای سال‌های آینده شاهد کاهش آلاینده‌ها در سطح کشور باشیم.
 
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هرچند زیرساخت‌های حوزه نفت و گاز کشور در طول چند سال تغییری نداشته، اما در این مدت مصرف سوخت در کشور افزایش یافته است و البته مردم در حوزه حفظ محیط زیست و مصرف انرژی با برنامه‌های دولت همراهی کرده اند.
 
سلاجقه ادامه داد: در راستای کاهش مصرف سوخت و کیفی و بهینه سازی سوخت وزارت نفت قول مساعد داده با ارتقاء زیرساخت‌های نفتی و گازی سوخت پاک تحویل نیروگاه‌ها و صنایع داده شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار