بازدید 15476

روایت جانشین فرمانده سپاه از علت استعفای قاسمی

سردار فدوی گفت: برادر رستم قاسمی یک لحظه از سپاه جدا نشد و اجازه نداد کسی درخواست کند که پرونده‌اش را به دولت بفرستند چون وزیر شده، یک ریال از جایی غیر از سپاه حقوق نگرفت و اینطور زندگی کرد.
کد خبر: ۱۱۵۴۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹ 11 December 2022

به گزارش تابناک، ایلنا نوشت : سردار فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم تشییع پیکر مرحوم رستم قاسمی عنوان کرد: مرحوم قاسمی غیرت خاصی داشت ما این غیرت را بعد از سال‌های طولانی بیش از ۴۰ سال در لحظات مرگ هم دیدیم. در حالیکه به صورت دوگانه برای کار و دیدن برخی متخصصان جهانی آن کشور (چین) رفته بود، قبل از اینکه به بیمارستان و آی سی یو برود جلساتی را برای کار گذاشت، این غیرت کاری را در حالی داشت که کل بدن برادر پاسدار رستم قاسمی را بیماری گرفته بود ولی غیرت پاسداری او هیچ گاه اجازه نداد حتی یک جلسه را تعطیل کند.

وی افزود: در طول این سال‌ها در نیروی دریای سپاه و در کل سپاه و دولت این یک شاخصه بسیار برجسته او بود این روایت را به تمام معنا درک کرده بود که اگر کل عبادت ۱۰ عدد باشد ۹ عدد آن خدمتگزاری به مردم است و در این روال بی‌نهایت بود و کاری نبود که به برادر قاسمی سپرده شود و به سرانجام نرسد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران یادآور شد: در سپاه کاملا اینطور بود خیلی از پروژه‌ها و کارهای زیرساختی که مردم روزانه با آن سر و کار دارند، در زمان مسئولیت برادر قاسمی در سپاه انجام شد. این یک رویه و روش الگوست که باید از تمام توان خود و دیگران بهره جست برای خدمتگزاری به مردم.

وی با بیان اینکه مرحوم قاسمی در حالیکه کم توقع بود هیچ وقت از کسی توقع نداشت، گفت: توفیقی که خدا برای کار کردن به او داده را به عنوان بدهکاری تلقی می‌کرد وقتی خدا به انسان توفیق خدمت می‌دهد، انسان به خداوند بدهکار می‌شود و در ازای آن سعی می‌کند بیشتر کار کند. برادر رستم قاسمی یک لحظه از سپاه جدا نشد و اجازه نداد کسی درخواست کند که پرونده‌اش را به دولت بفرستند چون وزیر شده، یک ریال از جایی غیر از سپاه حقوق نگرفت و اینطور زندگی کرد.

سردار فدوی عنوان کرد: درحالی که دکتر برادر رستم قاسمی با نامه کتبی از رئیس‌جمهور درخواست کرده بود که بیماری او خیلی پیشرفته شده است و نباید کار کند و درحالیکه استعفای او به اصرار تیم پزشکی انجام شد ولی گفتند موضوعات بین ما و فلان کشور را پیگیری کن، او هم جلسه خود را گذاشت و بعد به بیمارستان رفت. خدارا شکر که پاسداران جمهوری اسلامی بر پاسداری‌شان غیرتمند و مصر هستند که تا آخرین لحظه از انقلاب اسلامی پاسداری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز سوم رمضان
وب گردی