بازدید 2677

تداوم آلودگی هوای شهرهای صنعتی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار پراکنده در برخی استان‌ها همچنین کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت و ورود سامانه بارشی به غرب کشور طی روز جمعه (۴ آذرماه) خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۱۳۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰ 21 November 2022

به گزارش «تابناک»، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: دوشنبه (۳۰ آبان) در جنوب شرق فارس، جنوب کرمان، برخی مناطق هرمزگان و سیستان و بلوچستان به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: سه‌شنبه (اول آذر) فقط در جزایر واقع در خلیج فارس رگبار پراکنده رخ می‌دهد و تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود. در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است و در ضمن طی دو روز آتی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، البرز، تبریز ارومیه اراک و اصفهان افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

 رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: چهارشنبه(۲ آذر) در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب غرب کشور همچنین در جزایر واقع در مرکز خلیج فارس ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد. طی این روز آسمان شهرهای تهران، البرز، اراک و اصفهان غبارآلود خواهد بود.

وی در ادامه گفت: پنجشنبه(۳ آذر) در استان‌های مرزی ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی همچنین در استان‌های همدان و زنجان ابرناکی رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

ضیاییان ادامه داد: جمعه(۴ آذر) به‌تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور ابرناکی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (اول آذر ) قسمتی ابری همراه با غبار محلی و در بعد از ظهر افزایش ابر و در بعضی ساعت‌ها غبارآلود با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۷ و روز چهارشنبه (۲ آذر) نیمه‌ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳۰ آبان و اول آذر ) بندرعباس با دمای ۳۲ و ۳۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۴- و ۳- و صفر درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی