بازدید 19232

دستور دادستان کل کشور در مورد خلازیر

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور با اعلام اینکه ساخت‌وسازهای غیرمجاز منطقه خلازیر به‌زودی تخریب خواهد شد، گفت: شهرداری مکلف است با همکاری مراجع قضایی و انتظامی به رفع تجاوز و تخریب ساخت و سازهای غیرقانونی و ناایمن اقدام کند.
کد خبر: ۱۱۴۸۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲ 01 November 2022به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، غلامعباس ترکی معاون حقوق عامه دادستان کل کشور در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر ساخت‌وسازهای غیرمجاز و ناایمن و بی‌رویه و تجاوز به حریم منابع طبیعی و اراضی ملی در محدوده شهرداری منطقه ۱۹ تهران به‌ویژه محدوده خلازیر، به صورت سرزده و فوق‌العاده از منطقه مذکور بازدید و در جریان ساخت‌وسازهای غیرقانونی و تخلفات و تعدی‌های صورت گرفته قرار گرفت.

او در خصوص این بازدید و اقدامات صورت گرفته پس از مشاهدات میدانی اظهار کرد: حسب گزارش شهرداری منطقه ۱۹ و فرماندهی یگان ویژه حفاظت شهرداری مبنی بر ساخت‌وسازهای غیرقانونی و ناایمن و ایجاد واحدهای مسکونی و تجاری متعدد در اراضی ملی به تعداد زیاد در منطقه خلازیر به‌صورت سرزده در مکان‌های مورد گزارش حضور یافته و نسبت به ساخت‌وسازهای صورت گرفته که تماماً بدون مجوز و بدون رعایت هیچ‌گونه الزامات قانونی به صورت گسترده صورت گرفته بود بررسی و تحقیقات میدانی صورت گرفت.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور گفت: حسب مشاهدات امروز، اطمینان حاصل شد که عده‌ای سودجو و منفعت‌طلب به صورت گسترده حتی در ایام تعطیل و شبانه در حال ساخت‌وسازهای غیرقانونی در اراضی منطقه مذکور هستند که هیچگونه مالکیتی بر اراضی نداشته و بدون کسب حتی یک مجوز اولیه در حال ایجاد واحدهای تجاری و مسکونی در سطح وسیع هستند.

این مقام قضائی ادامه داد: لذا پس از مشاهدات میدانی، بلافاصله برخورد قاطع و جدی در دستور کار دستگاه قضائی قرار گرفت و حسب دستور دادستان محترم کل کشور مبنی‌ بر احقاق حقوق عامه و برخورد با متصرفان، رفع تصرف از اراضی ملی به زودی زود انجام خواهد شد.

او گفت: در این راستا به صورت عاجل هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی و انتظامی به‌عمل آمده و دستورات قضائی لازم نیز صادر شده و به‌زودی شاهد تخریب تمامی این تصرفات غیرقانونی و اعاده به وضع سابق خواهیم بود. دستگاه قضائی در احقاق حقوق عامه و صیانت از حق مردم با هیچ احدی مماشات نکرده و به صورت قاطعانه نسبت به اجرای قانون اهتمام خواهد داشت.

معاون دادستان کل کشور افزود: جلوگیری فوری از احداثات ناایمن و غیرمجاز و رفع تجاوز از اراضی ملی محدوده خلازیر تهران ضروری است و حتما اقدامات لازم به‌عمل خواهد آمد.شهرداری مکلف است با همکاری مراجع قضائی و انتظامی و دیگر دستگاه‌های مسئول نسبت به رفع تجاوز و تخریب احداثات غیرقانونی و ناایمن اقدام کند. مدیریت شهری و دستگاه‌های مسئول اجازه ندهند عده‌ای سودجو با ساخت‌وسازهای غیرقانونی گسترده و شبانه به حقوق عامه تجاوز کنند.

 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022