بازدید 7807
گزارش

سه مرحله انتخابی ۱۲سهمیه کشتی المپیک پاریس

اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گرفته است تا تعداد سهمیه‌های کسب شده در رقابت‌های جهانی را از 6 به 5 سهمیه کاهش دهد و تعداد این سهمیه از 108 به 90 کاهش یافته
کد خبر: ۱۱۴۲۸۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶ 30 September 2022

به نقل از سایت فدراسیون کشتی، کشتی گیران برای راه‌یابی به المپیک پاریس، 3 تورنمنت، شامل رقابت‌های قهرمانی جهان 2023، مسابقات قهرمانی قاره‌ای 2024 و رقابت‌های مقدماتی المپیک 2024 را در پیش خواهند داشت.

به گزارش تابناک ورزشی؛ در مجموع (18 وزن) سه سبک آزاد، فرنگی و زنان (هر سبک 6 وزن) 16 کشتی‌گیر سهمیه المپیک را بدست می‌آورند و مجموع سهمیه‌های المپیک 288 سهمیه خواهد بود که هر کشور می‌تواند در هر وزن حداکثر با یک کشتی گیر به میدان برود.

سه مرحله انتخابی ۱۲سهمیه کشتی المپیک پاریس

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی گفت: خوشحالیم که دور مقدماتی و نحوه حضور در المپیک 2024 را تأیید می‌کنیم و تغییراتی در مورد نحوه کسب سهمیه ایجاد کرده‌ایم که باعث ایجاد توزیع عادلانه سهمیه ها در رقابت های جهانی و مقدماتی المپیک می‌شود.

هر کشتی‌گیر متولد قبل از 31 دسامبر 2006 واجد شرایط حضور در المپیک 2024 خواهد بود و فدراسیون‌هایی که در رقابت‌های قاره‌ای 2023 شرکت کرده باشند، طبق سیستم بروز شده می‌توانند در رقابت‌های جهانی 2023 که اولین مرحله کسب سهمیه المپیک پاریس است، با همان تعداد ورزشکار در هر سبک (مسابقات قاره‌ای) شرکت کنند.

اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گرفته است تا تعداد سهمیه‌های کسب شده در رقابت‌های جهانی را از 6 به 5 سهمیه کاهش دهد و تعداد این سهمیه از 108 به 90 کاهش یافته است. در مسابقات جهانی 2023 که مرحله اول کسب سهمیه المپیک 2024 است دارندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز مشترک (4 نفر) می‌توانند به صورت مستقیم در المپیک حضور داشته باشند و پنجمین سهمیه با مبارزه بین نفراتی که در رقابت‌های کسب مدال برنز شکست خورده اند مشخص می‌شود.

در مرحله دوم 144 کشتی‌گیر از طریق سهمیه مسابقات قاره‌ای در سال 2024 به المپیک پاریس راه خواهند یافت که شامل دو نفر برتر هر وزن المپیکی (فینالیست‌ها) خواهد بود. ورزشکارانی که در مسابقات جهانی 2023 کسب سهمیه کرده‌اند واجد شرایط حضور در رقابت‌های کسب سهمیه قاره‌ای نخواهند بود مگر اینکه در سبک دیگری حضور یابند و فدراسیون‌های ملی می‌توانند به همان تعداد که در رقابت‌های جهانی 2023 کشتی‌گیر اعزام کرده‌اند در مسابقات مقدماتی المپیک قاره‌ای نیز شرکت داشته باشند.

در مرحله سوم و پایانی کسب سهمیه (انتخابی المپیک در سطح جهان) به جای دو سهمیه‌ای که قبلا ارائه می‌شد، در هر وزن 3 نفر می‌توانند کسب سهمیه کنند که شامل نفرات اول و دوم هر وزن به همراه برنده مبارزه بین نفراتی که مدال برنز آن وزن را گرفته‌اند، خواهد بود. (54 سهمیه در 18 وزن)

تنها کشورهایی می‌توانند کشتی گیران خود را به این مسابقات اعزام کنند که در مراحل اول و دوم سهمیه کسب نکرده باشند. در صورت وجود داشتن سهمیه استفاده نشده به دلیل انصراف، تخلف دوپینگ یا عدم شرکت، این سهمیه به بهترین کشتی گیر بعدی در آن وزن منتقل می‌شود.

دوره مقدماتی کسب سهمیه از 16 سپتامبر 2023 تا 12 می 2024 شامل برگزاری 6 مسابقه در 8 ماه خواهد بود. آخرین مهلت ثبت نام در المپیک پاریس، 8 جولای 2024 است و مسابقات کشتی روزهای 4 لغایت 11 آگوست 2024 برگزار می‌شود.

نامزدی برای میزبانی مسابقات انتخابی المپیک در قاره‌ای و جهانی باز است و کشورهای متقاضی می‌توانند نامزدی خود را برای میزبانی این مسابقات به اتحادیه جهانی کشتی اعلام کنند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو