بازدید 12554
هشدار خط حمله قدرتمند حریف اول ایران در جام جهانی

توفان ۱۱دقیقه‌ای انگلیس با ۳گل به تیم آلمان!

در ادامه ناکامی سه شیرها را در راه کسب پیروزی، این تیم مقابل آلمان متوقف شد. آن‌ها که پیش از این از سطح اول لیگ ملت‌های اروپا سقوط کرده بودند، حداقل می‌توانند به نباختن مقابل رقیب سنتی خود دل خوش کنند.
کد خبر: ۱۱۴۲۳۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷ 27 September 2022

خط حمله انگلیس نشان داد که تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار جام‌جهانی کار بسیار دشواری دارد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ در ادامه هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا، دوشنبه شب چند دیدار برگزار شد که در مهمترین آنها در گروه سوم از لیگ A، انگلیس در خانه برابر رقیب دیرینه‌اش آلمان 3-3 مساوی کرد.

توفان ۱۱دقیقه‌ای انگلیس با ۳گل به تیم آلمان!

آلمانی‌ها با گل‌های گوندوگان 52 (پنالتی) و هاورتس 67 از میزبان خود پیش افتادند اما انگلیس با سه گل متوالی در 11 دقیقه، به ترتیب توسط لوک شاو 72، میسون مانت 75 و هری کین 83 (پنالتی) ورق را به سود خود برگردادند هرچند در نهایت ژرمن‌ها با گل دوم کای هاورتس در دقیقه 87 بازی را به تساوی کشاندند.

در دیگر بازی این گروه ایتالیا قهرمان یورو ‌2020 که برای تصاحب صدر جدول به مجارستان سفر کرده بود، میزبان خود را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد. جاکومو راسپادوری در دقیقه 27 و فدریکو دیمارکو در دقیقه 52 گل‌های آتزوری را به ثمر رساندند تا این تیم با کسب سومین پیروزی‌اش 11 امتیازی شود و بالاتر از مجارستان 10 امتیازی، آلمان 7 امتیازی و انگلیس 3 امتیازی در جمع 4 تیم مرحله نیمه نهایی قرار بگیرد. سقوط انگلیس به لیگ دو پیش از این مسجل شده بود.

توفان ۱۱دقیقه‌ای انگلیس با ۳گل به تیم آلمان!

در سایر گروه‌‌های لیگ ملت‌های اروپا نتایج زیر رقم خورد:

گروه سوم لیگ B
مونته‌نگرو صفر - فنلاند 2
رومانی 4 - بوسنی و هرزگوین یک

از این گروه بوسنی با 11 امتیاز به عنوان صدرنشین به لیگ A صعود کرد. فنلاند 8 امتیازی دوم شد، مونته‌‌نگرو با 7 امتیاز در رده سوم قرار گرفت و رومانی با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به مونته‌نگرو در رده چهارم ایستاد و به لیگ C سقوط کرد.

گروه چهارم لیگ C
جبل‌الطارق یک - گرجستان 2
مقدونیه شمالی صفر - بلغارستان یک

در این گروه گرجستان با 16 امتیاز صدرنشین شد و به لیگ B صعود کرد. بلغارستان با 9 امتیاز دوم شد. مقدونیه 7 امتیازی در رده سوم قرار گرفت و جبل‌الطارق با یک امتیاز در انتهای جدول باقی ماند و به لیگ D سقوط کرد.

گروه دوم لیگ D
سن مارینو صفر - استونی 4

در جدول این گروه سه تیمی استونی 12 امتیازی به عنوان صدرنشین به لیگ C صعود کرد و تیم‌های مالت با 6 و سن‌‌مارینو بدون امتیاز رده‌های دوم و سوم را در اختیار دارند.

پیش از این صعود کرواسی از گروه یک و هلند از گروه چهار به مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا قطعی شده بود. دیگر تیم صعود کننده از میان پرتغال و اسپانیا از گروه 2 خواهد بود. بازی‌های مرحله نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا 14 ژوئن سال 2023 آغاز خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022