بازدید 4587

چرا نوراللهی، رضاییان و نورافکن به اردوی اتریش نرسیدند؟

کد خبر: ۱۱۴۱۴۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹ 20 September 2022

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی محمدنبی گفت: روز نهم شهریور ماه پیرو جلسه‌ای که با آقای تاج، رئیس فدراسیون داشتم، موضوع اعزام به مسابقات و اردوهای تدارکاتی خارج از کشور تیم‌های ملی فوتبال جوانان و نوجوانان، تیم ملی فوتسال بزرگسالان و تیم ملی فوتبال بزرگسالان در دستور کار فوری فدراسیون فوتبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: علاوه بر برگزاری اردوهای داخلی در خصوص مواردی چون اخذ مجوز شورای برون مرزی، اخذ مجوز خروجی بازیکنان مشمول، صدور ویزا، صدور بلیت پرواز، هتل محل اقامت و تعیین منابع ریالی و ارزی و سایر موارد اعزام مطرح شد. بر همین اساس کارگروهی متشکل از سرپرست دبیرکلی، امور بین الملل، امور مالی، تشریفات و سایر دپارتمان های ذیربط تشکیل شد و خوشبختانه به نحو مطلوبی فعالیت‌های مد نظر انجام پذیرفت.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: درباره تیم ملی نوجوانان باید بگویم که این تیم در تورنمنت چهارجانبه ژاپن حضور داشت و عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد. تیم ملی جوانان در مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی آسیا در قرقیزستان با کسب سه پیروزی و با اقتدار به مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا که در ازبکستان قرار است برگزار شود، صعود کرد. تیم ملی فوتسال بزرگسالان نایب قهرمان تورنمنت شش جانبه (جام بین قاره‌ای) در تایلند شد. جا دارد از رؤسای کمیته جوانان و فوتسال، کادر سرپرستی، مربیان و بازیکنان تیم‌های فوق به نوبه خودم قدردانی و تشکر کنم و امیدوارم در ادامه مسیر با حمایت رئیس فدراسیون فوتبال و تمامی اعضای هیئت رئیسه، شاهد موفقیت‌های هرچه بیشتر این عزیزان باشیم.

نبی در خصوص تیم ملی فوتبال بزرگسالان گفت: پیرو موافقت اعضای هیئت رئیسه، ضمن تشکر از آقای دراگان اسکوچیچ و دستیاران وی، حقوق معوقه و سایر موارد مندرج در قرارداد آنها محاسبه و امور مالی فدراسیون با ایشان تسویه حساب می‌کند. همچنین پیرو مصوبه هیئت رئیسه و مذاکره به عمل آمده، آقای کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد. بر همین اساس قرارداد کی‌روش و پنج نفر از دستیارانش ماهیانه به طور خالص 80 هزار یورو تعیین و تا پایان جام جهانی 2022 قطر ملاک عمل فدراسیون فوتبال است.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال افزود: پس از ورود کی‌روش و دستیاران وی به تهران، اردوی داخلی در مرکز ملی فوتبال برگزار شد و پس از برگزاری چهار روز اردو، بامداد یکشنبه مورخ 28 شهریورتیم ملی فوتبال عازم اردوی خارجی در اتریش شد. بر همین اساس روز جمعه اول مهر ماه ملی‌پوشان ایران با تیم اروگوئه و روز سه شنبه پنجم مهر ماه با تیم سنگال در فیفا دی بازی خواهند کرد.

وی در درباره آخرین وضعیت حضور نوراللهی عنوان کرد: در خصوص برخی مطالب منتشر شده در رسانه‌ها درباره احمد نوراللهی به طور شفاف به اطلاع می رسانم به دلیل اینکه محل اقامت فعلی وی در دبی است، دعوتنامه و صدور تقاضای ویزا توسط امور بین الملل به سفارت اتریش در دبی ارسال شده و ایشان به هر دلیلی نتوانستند به موقع به سفارت مراجعه کنند که این موضوع تأخیر در صدور ویزای وی را به همراه داشت. بر این اساس جلسه حضوری که با سفیر محترم ایران در اتریش داشتم از طریق مقتضی ایشان پیگیری کردند تا هرچه زود‌تر ویزای وی صادر و به تیم ملحق شود. 

نبی درباره حضور رضاییان و نورافکن در اتریش یادآور شد: تعویض پاسپورت از سوی نورافکن و تأخیر در ارائه به تشریفات فدراسیون موجب تاخیر در صدور ویزای وی شد. رامین رضاییان نیز در لیست اولیه حضور نداشته و با تأخیر به لیست تیم ملی اضافه شده و طبیعی است مدت زمان لازم برای اخذ ویزای ایشان با سایر اعضای تیم ملی متفاوت بود. در این خصوص با همکاری بسیار خوب سفیر ایران در اتریش، قرار است ظرف همین هفته اقدامات لازم صورت بگیرد تا این دو بازیکن نیز به اردوی تیم ملی ملحق شوند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی