نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه
امروز دوشنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۱ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.
کد خبر: ۱۱۴۱۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴ 19 September 2022

احتمال انجام مذاکرات برجامی در نیویورک وجود دارد

بین الملل تابناک: امروز دوشنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۱ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در ابتدای نشست خبری با خبرنگاران که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: روز گذشته بیست و هفتم شهریور ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز شعر و ادب فارسی نام‌گذاری شده است. روز بزرگداشت شاعر بلندپایه و گران مایه ایران زمین استاد سیدمحمدحسین شهریار یاد و نام ایشان گرامی می داریم. همچنین بر اساس ترتیب تاریخ ایام آینده روز پنجشنبه ۳۱ شهریور ماه سالروز آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران و آغاز هفته دفاع مقدس است و به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره همه ایثارگران شهدا، ادای احترام می‌کنیم و به جانبازان عزیز دوران دفاع مقدس درود و سلام می فرستیم.

وی ادامه داد: لازم می دانم در این جلسه یادی کنم از شهدای دیپلمات‌های وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران که در سال‌های دفاع مقدس ایثارگرانه در جبهه‌های نبرد حاضر شدند و جان خود را برای دفاع از کشور و ملت و دفاع از اسلام و ارزش‌های دینی و اسلامی فدا کردند. همچنین روز یکشنبه آینده سوم مهرماه سالروز رحلت جانگداز حضرت رسول اکرم پیامبر صلی الله و سالروز شهادت اکبر حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و سه شنبه بعد پنجم مهرماه سالروز شهادت جانگداز حضرت امام علی بن موسی الرضا امام هشتم است و درود و سلام بر پیامبر اکرم و امام حسن مجتبی و امام رضا می فرستیم.

کنعانی به مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: همچنین ما ایام اربعین حسینی را پشت سر گذاشتیم و آرزو می کنیم عزاداری‌های همه ارادتمندان و عاشقان مورد قبول سیدالشهدا قرار گیرد و امیدوار هستیم که این مراسم بزرگ با این شکوه و عظمت زمینه تقویت روح همدلی و همگرایی ملت‌های اسلامی و همه ملل آزاده و پایبندی به ارزش‌های اخلاقی و انسانی را زمینه همگرایی را فراهم کند.

آماده ایم به کاهش تنش ها در قفقاز کمک کنیم

سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به سوالی در مورد اتفاقات در حوزه قفقاز جنوبی گفت: موضع صریح و واضح جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات در منطقه قفقاز جنوبی بارها در سطوح مختلف به صورت رسمی بیان شده است و در این ارتباط ابهامی وجود ندارد؛ اما متاسفانه اخیراً از سه‌شنبه هفته گذشته، شاهد آغاز درگیری‌های جدید مرزی میان دو کشور همسایه یعنی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بودیم که متاسفانه به کشته و زخمی شدن طرفین هم منجر شده است. جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر سیاست همسایگی و سیاست اصولی خود، مبنی بر تلاش برای کمک سازنده به حل و فصل بحران های منطقه ای سریع ترین زمان ممکن وارد عمل و تلاش‌های سیاسی شد.

وی ادامه داد: در همین ارتباط گفت‌وگوی نخست وزیر جمهوری ارمنستان با رئیس جمهوری اسلامی ایران انجام شد و در این ارتباط تبادل نظر صورت گرفت. رئیس‌جمهوری دیدگاه‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران را در این ارتباط بیان و توصیه‌های سیاسی خود را به طرف ارمنستانی منتقل کرد و بعد از آن گفت‌وگوهای تلفنی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با همتای آذربایجان صورت گرفت که در این ارتباط جمهوری اسلامی ایران همانند سابق که از ابتدای بحران از هیچ گونه کمکی برای ایجاد آرامش و پایان بخشیدن به درگیری‌ها دریغ نکرده بود، در این مرحله هم با سرعت عمل وارد شد و با تلاش‌های دیپلماتیک تلاش کرد که آتش بس مجدداً برقرار شود و آرامش به میان دو کشور برگردد.

کنعانی خاطرنشان کرد: مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران کاملاً روشن است. ما معتقد به ضرورت استفاده از رویکرد و راهکارهای سیاسی برای پایان دادن به درگیری‌ها و کاهش تنش و ورود به گفتگوهای سیاسی برای حل و فصل اختلافات مرزی میان دو کشور هستیم. در خصوص ژئوپلیتیک منطقه و عدم تغییر مرزهای بین المللی نیز سیاست جمهوری اسلامی ایران کاملاً روشن است و بر ضرورت این موضوع همچنان تاکید می‌کند و معتقدیم آنچه می‌تواند به حل و فصل این گونه اختلافات کمک کند، وجود اراده سیاسی در دو کشور برای شروع گفتگوها و استفاده از چهارچوب‌های منطقه‌ای و تلاش‌های توام با همسایگان است که به پایان دادن به تنش‌ها و حل و فصل اختلافات کمک کند. جمهوری اسلامی ایران بر مبنای سیاست همسایگی و روابط دوستانه و بسیار نزدیکی با دو طرف درگیری دارد، همچنان آماده است که برای پایان دادن به تنش ها و اختلافات کمک بکند.

احتمال انجام مذاکرات برجامی در نیویورک وجود دارد

سخنگوی وزارت امورخارجه در مورد سفر رئیس جمهور به نیویورک و همراهی علی باقری عضو ارشد تیم مذاکره کننده کشورمان گفت: سفر رئیس‌جمهور و هیات همراه برای مشارکت در هفتاد و هفتمین اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شده است و در مورد ارتباط با حضور آقای باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات رفع تحریم‌ها برای همراهی با هیئت عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران است. از طرفی برنامه تعریف شده ای برای گفت‌وگو در خصوص مذاکرات رفع تحریم‌ها در این سفر و اجلاس وجود ندارد اما به طور طبیعی همواره نشست‌های بین المللی فرصت بسیار خوبی است برای بیان دیدگاه‌های سیاسی و مذاکرات حاشیه‌ای میان مقامات کشورها است و فرصتی برای تبادل نظر در خصوص موضوعات مورد علاقه دوجانبه منطقه‌ای و موضوعات انجام و بین‌المللی است که در حاشیه این نشست در خصوص موضوع هسته‌ای و مذاکرات رفع تحریم‌ها صورت بگیرد و این احتمال را هم رد نمی‌کنم.

وی تاکید کرد: به طور طبیعی جمهوری اسلامی ایران از هر فرصتی برای بیان دیدگاه‌های خود در مورد علاقه دوجانبه و بین‌المللی استفاده می کند. جمهوری اسلامی ایران هیچ موقع میز مذاکرات را ترک نکرده است و مذاکرات سازنده را به عنوان یک روش مناسب و منطقی و معقول برای حل و فصل اختلافات می داند که در حاشیه این نشست گفتگوهای دوجانبه‌ای با طرف‌های مذاکره کننده در خصوص مذاکرات تحریم‌ها صورت گیرد و احتمال میرود که در حاشیه نشست های مجمع عمومی سازمان ملل هم این گفتگوها برگزار می شود. همانطور که گفتیم ایران روش سیاسی و استفاده از چهارچوب‌های چند جانبه بین المللی را روش مناسبی برای حل پرونده ها و موضوعات داغ و پیچیده می داند و به طور طبیعی جمهوری اسلامی ایران از هر فرصتی برای بیان دیدگاه های سازنده به منطقه خود استفاده می‌کند و مجمع عمومی سازمان ملل یکی از این فرصت های مناسب پیش روی جمهوری اسلامی ایران است.

استقبال از احیای روابط سوریه و حماس

کنعانی  در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد ازسرگیری روابط بین حماس و سوریه گفت: دولت سوریه سال‌ها میزبان خوب و گرمی برای گروه‌ها و جریان‌های مقاومت فلسطینی بوده است، در نتیجه تحولات سال‌های گذشته خاصه گرفتار شدن جمهوری عربی سوریه در بحران داخلی مبتنی بر طراحی خارجی، متاسفانه روابط میان جنبش حماس و دولت عربی سوریه دچار خلل و نقصان شده بود. تحولات سال‌های اخیر نشان داد که اساساً تهدید اصلی برای صلح ثبات و امنیت کلیه طرف‌های منطقه‌ای از جمله سوریه و همچنین برای همه طرف‌هایی که در منطقه معتقد به ضرورت همگرایی برای حفظ صلح و ثبات هستند،رژیم صهیونیستی است. بنابراین ما شاهد تغییر رویکرد تعداد قابل توجهی از کشورها و طرف‌های منطقه‌ای در بازسازی و اصلاح روابط خودشان با جمهوری عربی سوریه بوده ایم.

وی ادامه داد: هم تلاش‌های انجام شده و هم نگاه جدیدی که در صحنه فلسطین نسبت به ضرورت توجه به ظرفیت سوریه در حمایت از حقوق مشروع ملت فلسطین شکل گرفته است، نتیجه تلاش‌های طرف‌های منطقه‌ای و علاقه‌مندان به منافع صلح و ثبات و امنیت در منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان و حتی تلاش‌های مثبت روسیه است و ما شاهد گرم شدن مناسبات جمهوری عربی سوریه با حماس هستیم. به طور طبیعی معتقدیم این همگرایی‌ها در جهت منافع ملت‌های منطقه و در جهت منافع ملت مظلوم فلسطین است و به تقویت جایگاه فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی کمک می‌کند و جمهوری اسلامی ایران نیز این روند را تشویق کرده و حمایت می‌کند و معتقد است همگرایی میان جریان‌های مقاومت می تواند کمک کند به تقویت صلح و ثبات در منطقه کند و مضاف بر اینکه اساساً ملت فلسطین نیازمند حمایت موثر همه دولت‌ها و ملت‌ها هستند که به حقوق مشروع ملت فلسطین ایمان دارند و از آن حمایت می‌کنند؛ بنابراین، ما این روند را مثبت می دانیم و همچنان حمایت می‌کنیم.

ما نگران استمرار درگیری‌های تاجیکستان و قرقیزستان هستیم

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوالی در مورد درگیری‌های اخیر میان تاجیکستان و قرقیزستان گفت: تاجیکستان و قرقیزستان از کشورهای مهم آسیای مرکزی هستند که این منطقه در سیاست محوری جمهوری اسلامی ایران نقش اصلی دارد و ما این منطقه را جزو مناطقی می‌دانیم که ظرفیت‌های بسیار خوبی برای همکاری میان جمهوری اسلامی ایران با جمهوری‌های این منطقه وجود دارد که مناسبات جمهوری اسلامی ایران با دو جمهوری تاجیکستان و قرقیزستان هم مناسب مناسبات نزدیک و دوستانه‌ای است، به ویژه در یک سال گذشته، ما شاهد جهش بسیار خوبی در روابط دوجانبه ایران با این دو جمهوری مهم آسیای مرکزی بوده‌ایم اما متاسفانه شاهد ازسرگیری مجدد تنش‌ها و برخوردهای مرزی میان دو کشور جمهوری تاجیکستان و قرقیزستان هستیم. ایران بر مبنای سیاست همسایگی و منطقه‌ای و بر اساس مناسبات خوبی که با این دو جمهوری دارد اعلام آمادگی کرد که کمک کند. همچنین در صورت اعلام نیاز طرف متقابل به کاهش تنش‌ها و ایجاد آرامش و ترغیب روند گفت‌وگوهای دو جانبه برای حل اختلافات آمادگی کامل دارد.

وی افزود: قربانی شدن تعدادی از شهروندان و نیروهای نظامی دو طرف در درگیری‌های اخیر مایه تاسف است و ما نگران استمرار این درگیری‌ها هستیم و معتقدیم گفت‌وگو و راه‌حل های سیاسی بهترین روش برای حل و فصل این بحران است و طرف های دیگر منطقه هم می توانند برای حل و فصل بحران کمک کنند.جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای کاهش تنش و حل اختلافات بر مبنای راهکارهای دوجانبه و سیاسی دریغ نخواهد کرد.

از هیچ یک از طرف های درگیر در افغانستان حمایت نمی کنیم

کنعانی در پاسخ به سوالی در مورد تیرباران اسیران جنگی جبهه مقاومت ملی در افغانستان از سوی طالبان، افزود: سیاست جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با تحولات افغانستان، سیاست کاملاً روشنی است. از ابتدای تحولات یک سال گذشته در افغانستان و خروج نیروهای نیروهای اشغالگر دولت آمریکا از این کشور، جمهوری اسلامی ایران از مهمترین کشورهای منطقه‌ای بود که با نگاه کمک به استقرار صلح و ثبات در افغانستان ارتباط خود را با همه طرف‌های داخلی در افغانستان و همچنین با طرف‌های ذیربط و موثر منطقه‌ای در موضوع افغانستان برقرار کرد. رویکرد اساسی جمهوری اسلامی ایران این بود که آن چیزی که می تواند در راستای منافع ملت افغانستان باشد رویکرد سیاسی و پرهیز از درگیری‌های افغانی-افغانی و شکل گیری یک اثر سیاسی فراگیر در افغانستان و تشکیل دولت متحد و فراگیر بود و این رویکرد اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: مناسبات جمهوری اسلامی ایران هم با سرپرستی موقت افغانستان و هم با طرف‌های افغانی در همین چارچوب و در همین مسیر از ابتدا شکل گرفت و ادامه دارد اما به طور طبیعی از هیچ گونه رخداد نظامی و درگیری‌های افغانی- افغانی در درون افغانستان حمایت نمی‌کنیم و کشته شدن در داخل افغانستان را خسارت برای ملت افغانستان و رویکرد نظامی را مخل شکل گیری روند سیاسی برای شکل‌گیری یک دولت فراگیر و متحد در افغانستان می‌دانیم؛ بنابراین، ارتباط ما با طرف‌های افغانستانی برقرار است. مواضع سیاسی جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با تحولات داخلی افغانستان و اتفاقاتی که در این کشور رخ می‌دهد مبتنی بر کمک به ایجاد ثبات و آرامش و جلوگیری از درگیری‌های افغانی- افغانی است .برای ما مصلحت عمومی افغانستان یک اصل است و مواضع سیاسی ما در این چارچوب تعریف می‌شود و در همین مسیر تلاش‌های سیاسی خودمان را ادامه می‌دهیم.

دامن زدن به تنش در چارچوب منافع جمهوری آذربایجان نیست

سخنگوی وزارت امورخارجه در مورد سفر خانم نانسی پلوسی به ارمنستان گفت: ما در چارچوب نگاه سیاسی اصولی و اعلام شده جمهوری اسلامی ایران به تحولات قفقاز جنوبی و درگیری‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان نگاه می‌کنیم. معتقد هستیم تشدید تنش‌ها و بی‌ثباتی در منطقه قفقاز جنوبی منافع هیچ یک از کشورهای منطقه و کشورهای درگیر و کشورهای همسایه را تامین نمی‌کند. نگاه ما بر این است چیزی که می‌تواند حل کننده بحران باشد، گفت‌وگوهای مشترک دو کشور و استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای برای شکل‌گیری چارچوب‌های سیاسی و تثبیت ثبات و امنیت در منطقه است. ما معتقد هستیم تغییر ژئوپلیتیک در منطقه ایجاد بی‌ثباتی می‌کند و باید تلاش بر این باشد که به صلح و ثبات و آرامش در منطقه کمک کند. ما دامن زدن به تنش را در چارچوب منافع جمهوری آذربایجان در منطقه و کشورهای منطقه نمی‌دانیم چراکه صلح و ثبات در منطقه لازمه توسعه اقتصادی و گسترش مناسبات و همکاری‌های اقتصادی و تجاری است و این سیاست جمهوری اسلامی است که هرگونه رویکردی خارج از این را تحریک کننده می‌دانیم و دامن زدن به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه را نمی‌پذیریم.

سوخت رایگان به لبنان نمی دهیم

وی در مورد سفر هیاتی از حزب الله به ایران برای انعقاد قرارداد سوختی، گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و دولت و ملت لبنان روابط دوستانه‌ای است. جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده است در جهت کمک به رفع مشکلات لبنان اعم از مشکلات سیاسی به ویژه در دو سال اخیر نیز در کمک به رفع مشکلات اقتصادی لبنان در حوزه انرژی نقش سازنده خود را ایفا کند. جمهوری اسلامی ایران در همه چارچوب مناسبات دوستانه و سازنده با دولت لبنان و در راستای توسعه همکاری‌های دو جانبه خود با این کشور در سطوح مختلف ارتباط دارد و گفت‌وگوها صورت می‌گیرد و گفت‌وگوهایی هم با وزارتخانه‌های مربوط به حوزه انرژی لبنان انجام داده است. ما حمایت از دولت‌های دوست و کمک به رفع مشکلات آن‌ها و کمک به رفع مشکلات اقتصادی کشورهای دوست در منطقه بخشی از سیاست رسمی و اصولی جمهوری اسلامی ایران است و در ارتباط با لبنان هم همین موضوع صدق می‌کند و گفتگوهای میان دو کشور در سطوح مختلف انجام شده است.

کنعانی تاکید کرد: در جریان دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با مقامات و وزیر مربوطه لبنان، گفت‌وگوهایی صورت گرفته است و ایران اعلام آمادگی کرده که بتواند در چارچوب گفت‌وگوهای فنی و اقتصادی دو کشور، راهکارهای کمک اقتصادی به لبنان را بررسی کند و در همین چارچوب گفت‌وگوها ادامه دارد. در همین چارچوب گفت‌وگوها ادامه دارد و جمهوری اسلامی متناسب با ظرفیت خود و متناسب با وضعیت لبنان و همچنین ظرفیت‌های تکنیکی در این کشور آمادگی دارد که به رفع مشکلات لبنان در چارچوب منافع و مصلحت دوجانبه کمک کند و این سیاست کلی و اصولی جمهوری اسلامی ایران است و با مذاکرات میان دو کشور انشاءالله زمینه برای کمک در حوزه اقتصادی به لبنان بیش از گذشته فراهم می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: البته بحث ارسال سوخت رایگان مطرح نیست. گفت‌وگوهای ما در حوزه مناسبات اقتصادی از جمله تامین انرژی درحوزه نفت و سوخت در حوزه برق، در قالب بسته در حال مذاکره است؛ بنابراین، موضوع رایگان موضوعیت ندارد بلکه کمک به رفع مشکلات  انرژی هم در حوزه سوخت و هم در حوزه برق مطرح است و با توجه به مذاکرات جاری و پیشرو میان دو کشور امیدوار هستیم زمینه کمک موثر جمهوری اسلامی برای رفع بخشی از نیازها و مشکلات ملت لبنان را فراهم کند.

سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه طی امروز و چند روز آینده جمهوری اسلامی ایران میزبان هیات اقتصادی و تجاری بزرگی از فدراسیون روسیه خواهد بود، گفت: امروز و چند روز آینده، ایران میزبان هیأت اقتصادی و تجاری بزرگی از فدراسیون روسیه خواهد بود که شامل بیش از ۶۰ شرکت از شرکت‌های مختلف خصوصی و دولتی این کشور خواهد بود که این هیأت ده‌ها جلسه با همتایان و شرکت‌های ایرانی خواهند داشت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۲۱
انتشار یافته: ۱۷
Asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
رییسی اگر با بایدن رودررو در مورد برجام مذاکره کند همین کافیست تا برجام احیا شود و نظرات تمام کشورهای دیگر حاضر در برجام کاملا بی اعتبار شود. البته اگر رییسی بتواند صحبت کند! انتظار داریم که بتواند بحث سیاسی کند!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
مساله را خیلی ساده میبینی
ناشناس
|
Canada
|
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
شما تنش و درگیری با مردم خودتون رو جمع کنید نمیخاد به دیگران کمک کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
عده ای فتنه گر مردم نیستن
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
منظور شما بدون هماهنگی قبلی همانطور کیلویی در نیویورک مذاکرات برجامی بایدن و رئیسی برگزار میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
پس شما که ادعا می‌کردید مذاکرات فرسایشی نمیشه؟؟!!سریع فوری انقلابی تموم شد؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
هزینه مذاکرات خیلی بیشتر از نتیجه برای ملت ایران بوده است.
لطفا" مذاکره نکنید.
لطفا" مردم را و شعور ایرانی را به مسخره نگیرید.
سیدمهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
باز دور جدید سردواندن مردم شروع شد. باز دروغ های جدید. مذاکره برجامی در آمریکا!!! تمام اقتصاد و زندگی مردم رو به برجام گره زدین و فقط گاهی ی خبر میدین که ملت رو نیمه امیدوار نگه دارید و بازار رد کنترل کنید.
برجامی ک میخواستین آتش بزنید الان رنگ حیات ملت ایران رو به دست گرفته!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
چرا دروغ میگویید که سوخت رایگان به لبنان نمیدهید وقتی خود حسن نصرالله صراحتا میگه بعدش هم مگه لبنان ورشکسته چی داره که بخواد در ازای سوخت به ایران بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
سوخت رایگان به لبنان نمی دهیم... به صورت اقساط میدهیم. 4000 ماهه بدون سود. میشه ماهی 500 دلار. دیگه 500 دلارم که ارزش گرفتن نداره باشه پیش خودشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
وقتی وزیر انرژی لبنان میگه ایران قراره هبه بده!! شما چی میگین!؟ کار خیرتون رو بکنین و فقط دروغ تحویل ندین
بابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
راست میگن سوخت رایگان نمیدن، چون هم سوخت میدن و هم پول ...
ناشناس
|
Hong Kong
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
جای افعال مثبت و منفی رو عوض کنیم طبیعی تر میشه!! احتمال انجام مذاکرات برجامی در نیویورک وجود ندارد/ سوخت رایگان به لبنان می دهیم/
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
اگر میخواستند پول بدهند برادرتر از ما دارند میرفتند سراغ همان کشورها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
امیدوارم درباره برجام به مردم دروغ نگید و امید واهی هم ندید.
برجام لزوم انجام، خواستار ملت ایران است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
چگونه ارسال سوخت رایگان به لبنان را تکذیب می کنید؟ سید حسن نصرالله خودش با افتخار این موضوع را تایید کرد
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
از وین به نیویورک
بعد از نیویورک به وین
بعد از وین به دوحه ،از دوحه به وین
وین به آلماتی، آلماتی به انکارا ،انکارا به بغداد
آقاجان توکیو ،بارسلون ،مادرید، تمام شهرهایی که هنوز نرفته اند آماده جلسات تا ۱۰۰ سال آینده
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
جام جهانی قطر مهرداد بذرپاش روز دانشجو جاماندگان سهام عدالت دهه فاطمیه