بازدید 11321

همکاری هلال احمر ایران و عراق مداوم و همیشگی است

دکتر یاسین المعموری، رئیس جمعیت هلال احمر عراق در دیدار با دکتر پیرحسین کولیوند در نجف اشرف گفت: همکاری و تعامل هلال احمر ایران و عراق مداوم و همیشگی است.
کد خبر: ۱۱۴۱۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸ 18 September 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما دکتر یاسین المعموری، با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر کشور‌های ایران و عراق با تمام توان پیاده روی اربعین را پوشش داده اند، افزود: با توجه به حضور سایر زائرین کشور‌های همسایه و منطقه در مراسم اربعین، استقرار هلال احمر این کشور‌ها نیز در عراق ضروری است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر ایران با تمام توان و ظرفیت در مراسم پیاده روی اربعین؛ هلال احمر عراق را همراهی کرده است.

دکتر معموری با اشاره به بکارگیری جمعیت هلال احمر ایران از تکنولوژی EOC و مدیریت فرماندهی عملیات گفت: این سیستم مدرن و پیشرفته با کمک جمعیت هلال ایران در عراق نیز راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تجمع عظیم میلیونی اربعین در هیچ کشوری دیده نمی‌شود، افزود: آمار دریافت کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی در مراسم حج نیز کمتر از اربعین است.

این مقام مسئول اظهارداشت: افتخار جمعیت هلال احمر عراق همکاری و تعامل بسیار خوب با کشور دوست و همسایه ایران است.

وی تصریح کرد: از سال آینده هماهنگی جهت استقرار جمعیت هلال احمر کشور‌های نیجریه، کنیا، ترکیه، لبنان، سوریه، پاکستان، هندوستان، افغانستان، آذربایجان و... را انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه زیارت و همایش بزرگ پیاده روی اربعین باید جهانی شود، گفت: تا کنون ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از خدمات بهداشت و درمان، یک میلیون و ۲۶۰ هزار لیتر آب، انتقال و جابجایی ۷۰ هزار نفر، خدمات مربوط به جستجو و اسکان موقتی مفقودین ۶۰ هزار نفر به زائرین اربعین ارائه شده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی