بازدید 5106

صعود میرزاده به نیمه‌نهایی کشتی جهان با شکست هموطن ایرانی!

کد خبر: ۱۱۴۰۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶ 12 September 2022

مهدی محسن‌نژاد بعد از آنکه از سد جائه چانگ از کره جنوبی، با امتیاز عالی برنده شد، در مبارزه دوم هم درحالیکه از حریف پیش بود، مقابل کرم کمال از ترکیه ضربه فنی شد. محسن‌نژاد درحالیکه از حریف پیش بود، اقدام به اجرای فیتو کرد که در کش‌وقوس این فن، کمرش به تشک دوخته شد. کرم کمال در مبارزه بعدی مقابل فومیتای ژاپنی قرار گرفت و با نتیجه 6-3 مغلوب این حریف شد تا محسن‌نژاد از دور رقابت‌ها حذف شود.

وزن 130 کیلوگرم؛ صعود میرزازاده به نیمه‌نهایی
امین میرزازاده ابتدا 5-صفر علیمخان سیزدیکوف قزاق را شکست داد و در ادامه صباح شریعتی کشتی‌گیر ایرانی تیم ملی آذربایجان را 9-صفر مغلوب کرد.

او در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از گرجستان رفت و در تایم اول اخطار کم‌کاری گرفت و یک امتیاز عقب افتاد. او دفاع خاک را به خوبی انجام داد تا حریف گرجی نتواند فنی اجرا کند. در تایم دوم هم اخطار کم‌کاری به کاجایا داده شد که امین میرزازاده یک امتیاز گرفت. اخطار دوم در این تایم هم به میرزازاده داده شد که امتیازی برای کاجایا به همراه نداشت و کشتی‌گیر گرجستانی هم نتوانست در خاک امتیازی بگیرد و نتیجه همچنان یک-یک به سود میرزازاده باقی ماند تا این کشتی‌گیر به نیمه‌نهایی سنگین‌وزن برسد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022