بازدید 3444

جمهوری اسلامی هرچه دارد از قیام عاشورا دارد

وزیر دفاع با بیان اینکه فلسفه قیام امام حسین(ع)، احیای دین، امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با استکبار، ظلم و جور و نظام سلطه بوده است، گفت: جمهوری اسلامی هر چه دارد از قیام عاشورا دارد.
کد خبر: ۱۱۳۹۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸ 10 September 2022


به گزارش تابناک به نقل از فارس، نشست راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور وزیر دفاع، روسای سازمان های حفاظت اطلاعات وعقیدتی سیاسی، معاونین و مدیران عامل وزارت دفاع برگزار شد.

امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی، انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام راحل را امتداد قیام عاشورا و محصول ایثار حجت حق بر روی زمین عنوان کرد و گفت: امام راحل فرمودند «اگر قیام سید الشهدا(ع) نبود این انقلاب هم نبود».

وی ادامه داد: حضرت ابا عبدالحسین(ع) حجت خداوند تبارک و تعالی برای همه نسل ها و در همه اعصار جاویدان خواهد ماند و انقلاب اسلامی نیز متصل به قیام امام حسین(ع) و حرکت آن به تاسی از اهداف قیام کربلا است.

وزیر دفاع با بیان اینکه فلسفه قیام امام حسین(ع)، احیای دین، امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با استکبار، ظلم و جور و نظام سلطه بوده است، گفت: این نهضت یک ذخیره راهبردی برای همه مبارزان و عدالت خواهان و آزاد اندیشان عالم است و جمهوری اسلامی هر چه دارد از قیام عاشورا دارد و ما با پیروی از قیام سرخ عاشورائیان، به عزت و اقتدار رسیدیم و همه افتخارات را متعلق به آن می دانیم.

وی افزود: در مواجهه با واقعه عاشورا با دو نوع برخورد «احساسی و تعقلی» مواجه هستیم که هردو نوع این برخوردها پسندیده است و عنایات خداوند به هر دو تعلق خواهد گرفت. اما آنچه پایدارتر و بر طینت انسان تاثیر می گذارد و اثرات بلند مدت و عمیق دارد، مواجهه فکری و اندیشه ای در این واقعه عظیم و بسیار مهم هستی است و خداوند با این ایثار و از خود گذشتگی ها، شهادت ها و اسارت ها، حجت را بر همگان به اتمام رسانده است.

امیر سرتیپ آشتیانی توفیقات وزارت دفاع را متاثر از تبعیت از عاشورا و عشق به امام حسین(علیه السلام) دانست و افزود: متخصصان صنعت دفاعی با الگوگیری از نهضت حسینی در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاده اند و با تحریم ها، فشارها و کمبودها مقابله کرده اند.

وزیر دفاع در پایان تاکید کرد: موفقیت وزارت دفاع موجب ایجاد اقتدار در مقابل دشمنی ها است و کسب رتبه برتر جشنواره شهید رجایی توسط این وزارتخانه برای چندمین بار متوالی نیز نشان از همت بلند، حرکت و توسعه دائمی این سازمان دارد و امیدواریم با تلاش دست‌اندرکاران و نخبگان دفاعی روز به روز در مسیر اعتلای آرمان های انقلاب، عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی و مأیوس کردن دشمنان گام برداریم.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه