بازدید 7453
۴

لاریجانی رئیس هیات عالی حل اختلاف قوا شد؟

برخی منابع شایعه‌ای مبنی بر انتصاب علی لاریجانی به ریاست هیات عالی حل اختلاف قوا منتشر کرده‌اند که واقعیت ندارد.
کد خبر: ۱۱۳۹۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰ 10 September 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، برخلاف اخبار منتشر شده در برخی کانالهای خبری مبنی بر انتصاب علی لاریجانی به عنوان رئیس هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه، این خبر صحت ندارد و آقای لاریجانی در حال حاضر به چنین عنوانی منصوب نشده است.

پس از اتمام دوره ریاست علی لاریجانی در مجلس شورای اسلامی، رهبر معظم انقلاب طی حکمی در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۹ وی را به عنوان مشاور رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کردند؛ بر همین مبنا دفتری نیز در یکی از طبقات ساختمانی که بر سر در آن تابلو «هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه» نصب است، به وی داده شد و احتمالاً یکی از ریشه‌های انتشار چنین خبر نادرستی نیز همین حضور هر از گاه وی در این ساختمان بوده است.

پیشتر علی لاریجانی به واسطه مسئولیتی که در ارتباط با پیگیری سند راهبردی ایران و چین از طرف دولت روحانی داشت، معمولاً در یکی از ساختمان‌های وزارت‌خارجه در نیاوران حضور می‌یافت، اما بعد از واگذاری این سمت، بیش از پیش به دفتر خود مستقر در یکی از طبقات ساختمان هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه مراجعت و در این دفتر، جلسات خود را برگزار می‌کند.

همچنین، جلسات هیات عالی حل اختلاف قوا بعد از سال ۹۷ و بعد از درگذشت آیت الله شاهرودی (رئیس فقید این هیات) به طور منظم برگزار می‌شود و قائم به شخص و رئیس نیست.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۴
پست براش تولید کردند.
خیلی مسخره است
ایشان برای ریاست هیئت عالی حل اختلاف بین قوا صلاحیت دارند ولی برای ریاست جمهوری صلاحیت ندارند
باید به شورای نگهبان دست مریزاد گفت
هیئت عالی حل اختلاف بین قوا یعنی چی؟
مگه مجمع تشخیص مصلحت چیکارس؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی