بازدید 20069
قهرمانی جهان ۲۰۲۲ اسلوونی

صعود والیبال ایران با عبور از اهرام سرسخت مصر

ملی‌پوشان والیبال ایران با پیروزی مقابل مصر صعود خود به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جهانی 2022 را قطعی کردند.
کد خبر: ۱۱۳۷۷۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸ 29 August 2022

تیم‌های ملی والیبال ایران و مصر در دومین روز از دیدارهای گروه F مسابقات قهرمانی جهان 2022، امروز (دوشنبه - 7 شهریور 1401) به مصاف هم رفتند که در پایان، تیم ایران با نتیجه 3 بر یک برنده شد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود با ترکیب محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، مرتضی شریفی، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین توخته، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) مقابل مصر به میدان رفت.

مصری‌ها در ست نخست با وجود حمله بهتر، در دفاع و سرویس حریف بازیکنان ایران نشدند و اشتباهات آنها، پوئن‌های مثبت‌شان را خنثی کرد. نتیجه این ست، 25 بر 14 به سود ایران بود. بازی در ست دوم، پایاپای آغاز شد و پیش رفت اما امتیازات پایانی، متعلق به ایران بود و شاگردان بهروز عطایی، 25 بر 19 برنده شدند.

صعود والیبال ایران با عبور از اهرام سرسخت مصر

تیم ایران در ست سوم با اطمینان خاطر از پیروزی خود وارد زمین شد و همین موضوع، باعث شد، ملی‌پوشان ایرانی، حریف خود را دست‌کم بگیرند. عطایی در وقت‌های استراحتی که تقاضا کرد به شاگردانش متذکر شد که با حوصله بازی کنند و قدر هر امتیاز را بدانند. توصیه‌های عطایی اما تأثیری روی تغییر روند بازی نداشت و مصر 25 بر 22 برنده شد.

مسابقه در ست چهارم به روند عادی خود برگشت با این تفاوت که مصری‌ها با توجه به پیروزی در ست قبل، شجاعانه‌تر بازی می‌کردند و بارها با شناخت درست مهاجم ایران، دفاع‌های موفقی داشتند. تیم ایران در این ست 26 بر 24 برنده شد تا دومین پیروزی خود در مسابقات قهرمانی جهان 2022 را جشن بگیرد. پیروزی در ست چهارم به زحمت رقم خورد و زنگ خطر را برای شاگردان عطایی به صدا درآورد که در پیکارهای جهانی هیچ حریفی را نمی‌توان دست‌کم گرفت.

ملی‌پوشان والیبال ایران با پیروزی مقابل مصر صعود خود به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جهانی 2022 را قطعی کردند.

برنامه دیدارهای فردا سه‌شنبه به‌شرح زیر است:‌

برزیل - قطر
ژاپن - کوبا
فرانسه - کامرون
مکزیک - بلغارستان
اسلوونی - آلمان
لهستان - آمریکا

برنامه روز پایانی دیدارهای گروه F به‌شرح زیر است:

چهارشنبه 9 شهریور 1401
آرژانتین - مصر، ساعت 13:30
ایران - هلند، ساعت 20

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی