بازدید 16144

آخرین آمار کرونا در ایران تا چهارم شهریور/ ۲۴ استان کشور مرگ و میر صفر و یک داشته‌اند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۳ میلیون و ۸۸۸ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش حدود ۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۱۲۰۸ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۳۷۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶ 26 August 2022
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۸۷۱ دوز اول و ۵۸ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۷۱۱ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۳۰ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۳۶۸ نفر دوز سوم و بالاتر را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۳ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۹۵۰ دوز واکسن در ایران که ۱۲ هزار و ۸۵۶ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
 
به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۵۲۴ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۹۹۳ تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵ تن از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۳ هزار و ۶۴۸ نفر رسید. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۲۴ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.
 
در شبانه روز گذشته در ۱۵ استان کشور، هیچ موردی از مرگ و میر ثبت نشده و در ۹ استان نیز، ففط یک بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده است.

همچنین ۱۲۰۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۳ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۲۲۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۰۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۱ درصد است.
 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار