بازدید 12702

آخرین آمار کرونا در ایران تا سوم شهریور/ ۶۲ بیمار دیگر دست از جهان شستند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۳ میلیون و ۸۷۶ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش حدود ۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۱۲۵۴ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۱۳۷۰۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳ 25 August 2022
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۵۲۱ دوز اول و ۵۸ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۹۹۷ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۳۰ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۵۷۶ نفر دوز سوم و بالاتر را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۳ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۹۴ دوز واکسن در ایران که ۶۳ هزار و ۸۲۷ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
 
به گزارش «تابناک»؛ بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۳۷۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۵۴۴ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۹۷۴ تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۲ تن از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۳ هزار و ۶۱۲ نفر رسید. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۹۱۱ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۱۲۵۴ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۳ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۱۱۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۰۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۱ درصد است.
 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی