بازدید 5582

یزدانی و قاسمپور شانس اول طلای کشتی قهرمانی جهان

کد خبر: ۱۱۳۶۶۰۴
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹ 23 August 2022

 20 روز مانده به آغاز مسابقات جهانی صربستان، اتحادیه جهانی کشتی نفرات برتر رنکینگ کشتی آزاد را معرفی کرد که در غیاب روس‌ها، چهار آمریکایی، دو کشتی‌گیر ایرانی و قهرمانانی از ارمنستان، آذربایجان، ترکیه و قرقیزستان در اوزان دهگانه صاحب رنک یک شدند.

حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور از کشورمان نفر اول اوزان خود در رنکینگ مسابقات جهانی امسال هستند. امتیاز کشتی‌گیران رنکینگ اتحادیه جهانی در سال 2022 براساس عملکرد کشتی‌گیران در المپیک توکیو، جهانی 2021 اسلو، مسابقات قاره‌ای و همچنین تورنمنت‌های رنکینگ اتحادیه جهانی محاسبه شده است.

در وزن 57 کیلوگرم تومان گیلمان آمریکایی، در 61 کیلوگرم آرسن هاراتونیان ارمنی، در 65 کیلوگرم حاجی علی‌یف آذربایجانی، در 70 کیلوگرم ارنازار آکمات‌علیف قرقیزستانی، در 74 کیلوگرم کایل دِیک آمریکایی، در 79 کیلوگرم جردن باروز آمریکایی، در 86 کیلوگرم حسن یزدانی از ایران، در 92 کیلوگرم کامران قاسم‌پور از ایران، در 97 کیلوگرم کایل اسنایدر آمریکایی و در 125 کیلوگرم گنو پتریاشویلی ترک صدر رنکینگ اوزان دهگانه را از آن خود دارند.

همچنین علیرضا سرلک ملی‌پوش وزن 57 کیلوگرم ایران در این رنکینگ صاحب سید چهارم است، امیرمحمد یزدانی سید پنجم وزن 70 کیلوگرم را از آن خود دارد، یونس امامی در رده پنجم سیدبندی وزن 74 کیلوگرم است، محمد نخودی نفر دوم وزن 79 کیلوگرم محسوب می‌شود. محمدحسین محمدیان سید پنجم وزن 97 کیلوگرم و امیرحسین زارع سید سوم وزن 125 کیلوگرم را از آن خود دارند.

به این ترتیب نفرات اول و دوم این سیدبندی تا فینال مسابقات با هم رودررو نخواهند شد و این یک شانس بزرگ برای مدعیان است که مدال خود را در جهانی تضمین کنند. 6 نفر برتر بعدی نیز به ترتیب امتیاز در مراحل بالاتر به مصاف حریفان صاحب نام خود خواهند رفت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو