بازدید 10018
۲

اعتراف قاتلان پاکبان بی‌گناه! | شلیک با چشم بسته

عاملان قتل دلخراش پاکبان مشهدی، هنگام بازسازی صحنه جنایت مدعی شدند که او ناخواسته در میان رگبار گلوله‌ها به قتل رسیده است.
کد خبر: ۱۱۳۶۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹ 20 August 2022به گزارش تابناک به نقل از خراسان، عاملان یک نزاع مسلحانه هولناک که با شلیک گلوله به سمت یکدیگر، مرگ دلخراش پاکبان بی‌گناهی را رقم زده بودند، با دستور قاضی ویژه قتل عمد مشهد به محل وقوع جنایت هدایت شدند تا صحنه قتل را مقابل دوربین قوه قضاییه بازسازی کنند. به همین دلیل دو طرف خیابان کشمیری ۶۲ در شهرک مهرگان با نوار «ورود به صحنه جرم ممنوع» بسته شد و محیط مذکور به قرق نیروهای انتظامی درآمد.

طولی نکشید که دو متهم اصلی پرونده در حالی از خودروهای پلیس خارج شدند که دو سلاح کلت و کلاشینکف (خالی از گلوله) در اختیار آن ها قرار گرفت. هنگامی که مقدمات بازسازی صحنه جنایت از سوی کارآگاهان اداره جنایی فراهم شد، متهمان با اشاره قاضی دکتر صادق صفری مقابل دوربین قوه قضاییه ایستادند تا به صورت عملی و عینی صحنه جنایت را به تصویر بکشند.

پس از تفهیم اتهام ارتکاب قتل عمدی از سوی قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و تاکید بر این که متهمان مواظب اظهارات خود باشند و حقیقت ماجرا را بیان کنند، البته (هادی – ص) (یکی از متهمان) در حضور مقام قضایی گفت: اختلاف ما بر سر یک ملک بود که از مدتی قبل با هم درگیری داشتیم. روز قبل از حادثه نیز با «علی – ک» به نزاع پرداختیم به طوری که کار به کتک کاری کشید اما منزل خانواده «علی- ک» طوری بود که ما باید از مقابل منزل آنها در خیابان کشمیری عبور می‌کردیم با اتفاقی هم که روز قبل افتاده بود من یقین داشتم که «علی – ک» انتظار ما را می‌کشد تا انتقام روز قبل را بگیرد به همین دلیل اسلحه کلاشینکف را برداشتم تا اگر درگیری رخ داد آنها را بترسانم.

وقتی سوار بر خودروی پژو پارس به مقابل منزل آنها رسیدیم همین اتفاق هم افتاد او از خانه بیرون آمد و با داد و فریاد یک تیر هوایی شلیک کرد. من هم بلافاصله اسلحه را مسلح و یک گلوله به سمت دیوار شلیک کردم به طوری که به آنها اصابت نکند چرا که قصدم فقط ترساندن آنها بود ولی «علی- ک» از ترس فرار کرد و در حال فرار لوله اسلحه کلت را به سمت عقب گرفته بود و به طرف ما شلیک می کرد که در این میان پاکبان وسط درگیری قرار گرفت و با اصابت گلوله هایی که شلیک می شد به زمین افتاد. ما هم با دیدن این صحنه ترسیدیم و از محل گریختیم اما خیلی زود خودم را به پلیس معرفی کردم چرا که من پاکبان را نمی شناختم و او بی گناه قربانی درگیری بین ما شده بود.

«علی – ک» متهم اصلی پرونده نیز پس از توصیه های مقام قضایی درباره بیان حقیقت ماجرا، مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و در حالی که سلاح کلت کمری را در دست داشت به تشریح حادثه دلخراش هشتم اردیبهشت گذشته پرداخت و گفت: آن روز صبح وقتی از خانه بیرون آمدم، «هادی- ص» را سوار بر پژو پارس دیدم که مسلح بودند و به سوی من شلیک کردند. من هم که ترسیده بودم قصد داشتم از میان گلوله ها فرار کنم اما در همین حال هم لوله سلاح کلت را در خلاف جهت حرکتم گرفته بودم و مدام شلیک می‌کردم تا بتوانم جای امنی پیدا کنم که ناگهان دیدم پاکبان محله روی زمین افتاده است. من قصد کشتن او را نداشتم فقط بی هدف به پشت سرم شلیک می کردم تا بتوانم از چنگ شلیک های طرف مقابل بگریزم.

این گزارش حاکی است، با پایان اعترافات متهمان در صحنه جنایت، قاضی دکتر صفری دستور انتقال آن ها به زندان را صادر کرد تا این پرونده جنایی مراحل دیگر دادرسی را طی کند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۲
بفرستید برای امام جمعه مشهد که فقط کاری را که بلد نیست انجام میدهد و در کاری که بلد نیست دخالت می کند
بابا رسیدگی به این پرونده و صدور حکم دو روز بیشتر وقت نمیبره !
1 - شناسایی صاحب کلت
2 - شناسایی کلاشنیکوف
3 - شناسایی فشنگی که پاکبان بخت برگشته با آن کشته شده است
دو مورد اول که مشخص شده است مورد سوم هم تا بحال توسط کارشناسان تایید و مشخص شده است می ماند که جناب قاضی زحمت بکشند و حکم را انشاء بفرمایند نه اینکه 4 سال اینها را ببرند و بیاورند !
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی