بازدید 5909

برباد رفتن دو رکورد تاریخی دوی سرعت ایران با ایراد وای‌فای ترکیه

کد خبر: ۱۱۳۵۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰ 14 August 2022

یک اشتباه از مسئولان برگزاری بازی‌های کشورهای اسلامی در قونیه باعث شد تا رکوردهای سه روز نخست مسابقات دوومیدانی به ثبت رسمی نرسد و از درجه اعتبار ساقط شود.

در جریان سه روز نخست رقابت‌های این رشته، حسن تفتیان در دوی 100 متر مردان زمان 10.02 ثانیه و فرزانه فصیحی نیز در دوی 100 متر بانوان زمان 11.12 ثانیه را ثبت کردند و موفق به جابه‌جا کردن رکوردهای ملی شدند.

در حالی که به نظر می‌رسید مشکل خاصی در ثبت ملی این دو رکورد وجود ندارد، مسئولان برگزاری اعلام کردند که همه رکوردهای به ثبت رسیده در یک روز نخست مسابقات دوومیدانی، به دلیل یک مشکل فنی مورد تایید نیست.

ماجرا از این قرار است که سیستم‌های الکترونیکی از جمله Photo-Finish و start information system باید با کابل به اینترنت متصل شوند و به اصطلاح از این طریق مراحل مربوط به کالیبره شدن (سینک شدن) آنها صورت بگیرد.

مسئولان برگزاری تصمیم گرفته بودند که اتصال سیستم‌های الکترونیکی به اینترنت نه با کابل، بلکه با وای فای صورت بگیرد. به همین منظور نیز باید این سیستم‌ها با یکدیگر کالیبره می‌شدند تا مشکلی به وجود نیاید. این همان کاری بود که مسئولان برگزاری آن را انجام ندادند.

پس از گذشت سه روز، زمانی که نمایندگان فدراسیون جهانی با این موضوع مواجه شدند، اعلام کردند که رکوردهای به ثبت رسیده دچار مشکل هستند و نباید ثبت رسمی شوند، چرا که سیستم کالیبره نشده‌اند و آن شرایط مدنظر وجود ندارد.

شاید ثبت چند رکورد زیر 10 ثانیه در دوی سرعت مردان، یکی از دلایل شک کردن مسئولان فدراسیون جهانی به رکوردها بود و آنها را ترغیب کردند تا با موشکافی بیشتری، به بررسی شرایط بپردازند.

این ایراد از روز چهارم مسابقات دوومیدانی برطرف شد و رکوردهای بعد از آن بدون مشکل ثبت شدند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی