بازدید 9781
۴

گاز صادراتی انگلیس به اروپا سمی از آب درآمد

خبرگزاری فایننشیال تایمز گزارش داد که شرکت‌های اروپایی مدعی هستند ال ان جی صادراتی انگلیس به اتحادیه اروپا آلوده به مواد رادیواکتیو است.
کد خبر: ۱۱۳۴۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱ 09 August 2022

به گزارش تابناک، فارس به نقل از فایننشیال تایمز نوشت: شرکت‌های توزیع گاز اروپایی شکایتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح کرده و مدعی هستند که LNG فرآوری شده در انگلیس برای صادرات به اروپا آلوده به مواد سمی و رادیواکتیو است. این شرکت‌ها از انگلیس خواسته‌اند تا این مسئله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اصلاح کند.

انگلیس گاز LNG دریافتی از آمریکا و قطر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فرآوری کرده و سپس آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از طریق خط لوله زیرسطحی به بلژیک و هلند منتقل می‌کند. از آنجا که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در تلاش هستند در سایه کاهش صادرات گاز روسیه مخازن ذخیره‌سازی گاز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پر کنند، انگلیس به یکی از اصلی‌ترین منابع تامین گاز آنها بدل شده است.

طی ماه‌های گذشته چندین شرکت آلمانی، بلژیکی و فرانسوی اعلام کرده‌اند که گاز دریافتی از انگلیس آلوده به مواد رادیواکتیو بوده است. آنها به صورت مشترک از انگلیس خواسته‌اند تا هرچه‌ سریع‌تر این مشکل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حل کند. مجری خط لوله انتقال گاز انگلیس به نام نشنال گرید ‌‌‌‌‌از ‌شرکت اوفجم این کشور خواسته تا حجم گاز صادراتی به اروپا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش دهد.

گفته می‌شود‌ امسال به خاطر دو مورد نقص فنی و آلوده بودن گاز، فعالیت خط لوله انتقال گاز انگلیس به بلژیک دو بار متوقف شده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۴
این گردن شکسته ها چرا خودشون LNG رو از آمریکا وقطر وارد نمیکنن؟ مگه انگلیس از اتحادیه اروپا خارج نشده بود؟
پاسخ ها
حجت
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
بهم نون قرض میدن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
انگلیس نزدیکتره بهشون
اصلا این غربیها عادت دارن مواد سمی صادر کنند، واکسن مسموم، خون و فرآورده های خونی آلوده، ...
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری