بازدید 9426
۶

ماجرای براده‌های آهن در بسته زعفران چه بود؟

اخیرا ویدیویی منتشر شده که در آن نشان می‌دهد داخل یک بسته زعفران و برای سنگین‌تر شدن وزن آن، براده‌های آهن ریخته شده‌ است. عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران می‌گوید استفاده از براده‌ آهن برای افزایش وزن بسته‌های زعفران در برندهای معتبر کذب است.
کد خبر: ۱۱۳۳۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵ 05 August 2022

به گزارش «تابناک»، علی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تقلب در زعفران فقط با براده آهن نیست بلکه ممکن است از سنگ، گیاهان رنگ‌شده، خاک و...نیز استفاده شود. به عبارت دیگر هر چیزی که منشأ غیر زعفران داشته باشد، تقلب محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: فیلمی که اخیرا پخش شده اقدامی حساب شده برای تخریب خوشنامی یک برند زعفران است و افرادی که این ویدیوها را درست می‌کنند، قصد تخریب برندهای زعفران را دارند و به نوعی دشمن کشاورزان هستند، زیرا با این کار زحمت کشاورزان هم زیر سوال می‌رود.

عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران اضافه کرد: ۱۰ سال است که می‌گوییم شناسنامه‌دار کردن زعفران جلوی تقلب در این بخش را می‌گیرد، زیرا زعفران از نقطه تولید در مزرعه قابل رهگیری خواهد بود و دیگر اینکه با این اقدام دولت می‌تواند بداند دقیقا چقدر زعفران در کشور کشت شده است. ولی متاسفانه فقط در این راستا حرف و شعار شنیدیم و اقدامی انجام نشده است.

حسینی تصریح کرد: باید توجه کنیم که دیگر در عرصه تولید زعفران در دنیا تنها نیستیم و کشورهای بسیاری در حال رقابت با ما هستند و به همین منظور باید خیلی با برنامه‌تر و دقیق‌تر عمل کنیم.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۶
اصولا و اكيدا
همه چي در اين مملكت اسلبامي كذب است
مگر مقامات در هر رده و طبقه اي
اعلام كنند
كه ان هم محال است اعلام كنند............................
چرا مظلوم نمایی میکنی کارخونه دار داره تقلب میکنه چه ربطی به کشاورز بیچاره داره
چون از این سفره نانی میخوره ، حق داره که تکذیب کنه . اما این جورحرفها و تکذیب ها برای مردم دیگه بی معنی و بی ارزش شده
خودش هم نفهمید چی گفت
دوباره سر و کله دشمن اینبار تو زعفران هم پیداشد جیره خور محترم کشاورز بسته بندی نمیکنه فرزندان مسوولین به قیمت پایین میخرند و بسته بندی میکنند و میفروشند چرا دروغ میگی
هر کس که این کار را انجام داده خدا لعنتش کند و این پولهای حرام تا چندین نسل در فرزندان آنها اثر می‌گذارد ----خدا ناظر برهمه کارهاست
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی