بازدید 5039

نمایشگاه «میراث هنر ایران، مهد تمدن» در پایتخت ویتنام

نمایشگاه «میراث هنری ایران، مهد تمدن» به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در ویتنام و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موزه مردمشناسی هانوی در محل این موزه در هانوی افتتاح شد. نمایشگاه تا ۳۱ ژوئیه برای بازدید به روی علاقمندان فرهنگ و هنر باز خواهد بود.
کد خبر: ۱۱۲۹۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷ 13 July 2022

به گزارش «تابناک»، نمایشگاه «میراث هنر ایران، مهد تمدن» در تاریخ ۲۲ /۰۴/ ۱۴۰۱ با حضور معاون وزیر امور خارجه ویتنام، رئیس اتحادیه سازمان‌های دوستی ویتنام، معاون آکادمی علوم اجتماعی ویتنام، تعدادی از سفرا و دیپلمات‌های مقیم هانوی در محل موزه مردمشناسی هانوی افتتاح شد.

علی اکبر نظری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ویتنام در این مراسم اظهار داشتند امروزه فرهنگ نقش بسزایی در ارتباطات بین المللی داشته و دیپلماسی فرهنگی به یکی از ارکان مهم سیاست خارجی هر کشور تبدیل شده است. در این چارچوب سفارت جمهوری اسلامی ایران در ویتنام، با درک جایگاه ویژه این عنصر به عنوان یک نوع ابزار قدرت نرم، برگزاری رویداد‌های فرهنگی را در دستور کار سفارت قرار داده است و برای تحقق این امر، این نمایشگاه به عنوان آغاز رویداد‌های فرهنگی بیشتر در سال ۲۰۲۳ به مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور برگزار می‌شود.

آقای «هیو»، معاون وزیر امور خارجه ویتنام نیز گفت: آثار عکاسی و صنایع دستی نمایش داده شده در اینجا داستانی مهیج در مورد وقایع تاریخی، آداب و رسوم و فرهنگ منحصر به فرد مردم ایران از قرن ششم قبل از میلاد تا امروز را روایت می‌کند.

وی افزود: من معتقدم که این نمایشگاه دیدگاهی جدید به مردم ویتنام در مورد تمدن درخشان ایرانی، سرزمین داستان‌های هیجان انگیز و زیبای هزار و یک شب که برای بسیاری از نسل‌های ویتنامی آشناست، ارائه می‌دهد. این نمایشگاه همچنین به هدف مشترک ما برای ایجاد روابط بهتر بین دو ملت نیز کمک زیادی خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که هر دو کشور در فرصت‌های آینده فعالیت‌های ترویجی، تبادلات فرهنگی و هنری بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

ضمنا در حاشیه مراسم سقیر ایران با اصحاب رسانه‌های نوشتاری مصاحبه و به سوالات آن‌ها در خصوص تاریخ و جایگاه هنر ایران پاسخ داد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه