بازدید 4876
با کسب ۱۰ مدال طلا ، نقره و برنز در بحرین

ایران قهرمان کشتی فرنگی نونهالان آسیا شد

کد خبر: ۱۱۲۷۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۴ 03 July 2022

رقابت‌های کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی امروز (شنبه ۱۱ تیرماه) در شهر منامه بحرین برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۳ مدال برنز بعنوان قهرمانی دست یافت.

به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان این مسابقات تیم ایران توسط حسن میرآقایی در وزن 44 کیلوگرم، امیرمهدی سعیدی در وزن 57 کیلوگرم، علیرضا محمدحسینی در وزن 62 کیلوگرم به مدال طلا، محمدحسین رحیم آبادی در وزن 38 کیلوگرم، عرفان بخت آور در وزن 41 کیلوگرم، سید ایمان حسینی در وزن 48 کیلوگرم به مدال نقره، امیرعلی حیدری در وزن 52 کیلوگرم، عمادرضا محسن‌نژاد در وزن 68 کیلوگرم و علی میکائیلی در وزن 75 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی ایران با 205 امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های قزاقستان و هند به ترتیب با 192 و 172 امتیاز در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 38 کیلوگرم که با حضور 5 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار شد، محمدحسین رحیم آبادی در دور نخست با نتیجه 10 بر 8 مقابل رمضان گاسانوف از قرقیزستان به پیروزی رسید و در دور دوم با نتیجه 11 بر 8 از سد وارون سونکار از هند گذشت. وی در دور سوم نیز با نتیجه 11 بر 4 مقابل عبدالفاضل متروک از عراق به برتری دست یافت. رحیم آبادی در کشتی پایانی مقابل دیاز ژاکسیلبک از قزاقستان با نتیجه 11 بر 3 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 41 کیلوگرم که با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار شد، عرفان بخت آور در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر مقابل پرانجی کانگرا از هند به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 مغلوب فؤاد الراوی از عراق شد و بعنوان نفر دوم گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 3 مقابل بیلال خوری لایف از قرقیزستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. بخت آور در دیدار پایانی مقابل دیاس ماراتوف از قزاقستان با نتیجه 5 بر 3 مغلوب و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 44 کیلوگرم که با حضور 5 نفر و به صورت دوره ای برگزار می شود، حسن میرآقایی در مبارزه نخست با نتیجه 11 بر 2 مقابل کوتمان کالبایف از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در کشتی دوم با نتیجه 8 بر صفر از سد ناصر حوتان از عربستان گذشت و در کشتی سوم با نتیجه 8 بر 7 مغلوب آتول مالیک از هند شد. نماینده کشورمان در دیدار آخر خود مقابل یراسیل موسان از قزاقستان با نتیجه 6 بر 5 پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 48 کیلوگرم که با حضور 5 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار شد، سید ایمان حسینی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر مقابل حسین علی از عراق پیروز شد. وی در دور دوم با نتیجه 12 بر 3 مغلوب آلپامیس بولاتولی از قزاستان شد و در دور سوم با نتیجه 5 بر 1 از سد آدیتیا گوراو از هند گذشت. نماینده کشورمان در آخرین کشتی با نتیجه 9 بر صفر چولپونبک توربکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 52 کلیوگرم که با حضور 7 نفر در دو گروه 4 و 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار شد، امیرعلی حیدری در دور اول با نتیجه 2 بر صفر مغلوب پرانای چودهاری از هند شد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 مقابل عظیم چولپونبایف از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دور سوم با نتیجه 10 بر 1 امان ایوب زودا از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حیدری در این مرحله مقابل امیرمحمد کابولوف از قزاقستان شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر مصطفی شماسی از عراق را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن 57 کیلوگرم که با حضور 5 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار شد، امیرمهدی سعیدی در مبارزه نخست با نتیجه 3 بر 2 از سد توشار پاتیل از هند گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر 1 مقابل مناف الرشیدی از عربستان پیروز شد و در مبارزه سوم تارلان سیتوف از قزاقستان با نتیجه 4 بر یک مغلوب کرد. سعیدی در مبارزه آخر خود با نتیجه 10 بر 5 مغلوب ایگیس خانیبکوف از قرقیزستان شد. پس از بررسی امتیازات نفرات حاضر در این وزن سعیدی صاحب مدال طلا شد.

در وزن 62 کیلوگرم که با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار شد، علیرضا محمدحسینی در مبارزه نخست با نتیجه 4 بر 1 مقابل نوریسلام اوسکونبایف از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دیدار بعدی با نتیجه 8 بر 5 مغلوب وارون از هند شد و بعنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدحسینی در این مرحله با نتیجه 10 بر 1 محمد عبدوحکیم زودا از تاجیکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حسینی در این دیدار برای بار دوم به مصاف وارون از هند رفت و با نتیجه 9 بر صفر این کشتی گیر را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 68 کیلوگرم که با حضور 5 نفر برگزار شد، عمادرضا محسن نژاد در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر مغلوب ایسودجان نوراحمداف از تاجیکستان شد. وی در مبارزه بعد با نتیجه 9 بر صفر ارجان اکیلبک اولوو از قرقیزستان را مغلوب کرد. محسن نژاد در کشتی بعد با نتیجه 6 بر صفر از سد یرکبولان آناپیا از قزاقستان گذشت. وی در دیدار پایانی مقابل کومار ساچین از هند با نتیجه 7 بر صفر شکست خورد و به مدال برنز رسید.

در وزن 75 کیلوگرم که با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود، علی میکائیلی در دور اول با نتیجه 13 بر 6 مقابل دورقام القدیری از عراق پیروز شد. وی در دور دوم با نتیجه 4 بر 4 مقابل آبهای از هند مغلوب شد و بعنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. میکائیلی در این مرحله مقابل دولت تورسومبک از قزاقستان با نتیجه 8 بر 7 مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر ژومارت آشیموف از قرقیزستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 85 کیلوگرم که با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار شد، محمدمهدی درخشان در دیدار اول با نتیجه 13 بر 5 از سد نوردان بالتابایف از قرقیزستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر عبدالکریم المولد از عربستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. درخشان در این مرحله مقابل علیخان ژادایف از قزاقستان با نتیجه 7 بر 3 به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر و ضربه فنی نوردان بالتابایف از قرقیزستان را شکست داد و مدال طلا دست یافت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022