بازدید 9448

منتقد «گاردین» به «برادران لیلا» ۴ ستاره داد

"یتر بردشاو" فیلم "سعید روستایی" را تحت تاثیر دو فیلم «پدرخوانده» و «روکو و برادرانش» خواند.
کد خبر: ۱۱۲۱۰۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶ 27 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از هنر ام‌روز، پیتر بردشاو منتقد نامدار گاردین به فیلم «برادران لیلا» چهار ستاره داد و درباره آن نوشت: «برادران لیلا» سعید روستایی فیلمساز ایرانی یک درام خانوادگی عظیم، جذاب و شخصیت محور به سبک فیلم های ایتالیایی-آمریکایی با اجراهای خشن است و صحنه عروسی اش نیز بزرگ و تحت تاثیر «روکو و برادرانش» ویسکونتی و «پدرخوانده» کوپولا است و البته در میان صحنه های عصبی پر از سرزنش فیلم نیز ردپای آرتور میلر دیده می شود.

این منتقد به بخشی از داستان فیلم اشاره کرد و نوشت: ترانه علیدوستی که برای بازی در فیلم‌های اصغر فرهادی شناخته می‌شود با نقش آفرینی در نقش لیلای این فیلم دیده می شود؛ زنی که توسط مردسالاری بی‌کفایت به گوشه رانده می‌شود. لیلا با پدر و مادر مسن خود زندگی می کند. او از کمردرد ناشی از استرس و کار بیش از حد رنج می‌برد و اساسا تنها مزدبگیر ثابت این خانواده است که به تنهایی از چهار برادر بالغ خود حمایت می‌کند.
ست‌های جذاب برای فصل جدید

ست‌های جذاب برای فصل جدید
پیشنهاد امروز
Yektanet: Vaccine

بردشاو با تمجید از سکانس عروسی فیلم، این سکانس را اوج انرژی فیلم از نظر احساسی خواند و از بازی ترانه علیدوستی در نقش لیلا تمجید کرد و بازی این بازیگر را یک نقش آفرینی فوق العاده در میان گروهی از بازیگران عالی خواند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار