بازدید 25307
سه‌ هزار و سیزدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

بازی تیم ملی با کانادا هم لغو می‌شود؟ /فائو: امنیت غذایی ایران از ۱۱۹ کشور جهان بیشتر شد/کمیته فقهی بورس: امکان وقف و اجاره سهام فراهم شد/محسنی اژه‌ای: به صورت کلی از دلال و مفسد و سودجو حرف نزنید و اگر می‌شناسید معرفی کنید

در بسته خبری امروز «تابناک»، تیتر‌هایی مانند «ساخت سریال موسی (ع) به کارگردانی حاتمی کیا متوقف نشده است» / «المیرا شریفی‌مقدم مجری شبکه خبر به آنتن تلویزیون برگشت» / «چرا وزیر صمت در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود؟» / «جوادی‌حصار: اصلاحات در برقراری ارتباط «دولت و مردم ضعیف عمل کرد» و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۲۰۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶ 23 May 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی از حوزه های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

بازی تیم ملی با کانادا هم لغو می‌شود؟
حمید استیلی مدیر تیم ملی فوتبال ایران درباره وضعیت ملی‌پوشان پس از لغو بازی دوستانه با سنگال و اکوادور، در پاسخ به این که آیا حریف جدیدی برای تیم ملی برای مصاف دوستانه انتخاب شده است، گفت: خیر هنوز حریف جدیدی انتخاب نشده است. با چند گزینه در حال مذاکره هستیم. هنوز نمی‌توانیم اسمی ببریم چون اگر این کار را انجام دهیم، همه چیز خراب می‌شود. ما برای سفر به کانادا داشتیم برنامه‌ریزی می‌کردیم اما هیچ چیزی قطعی نشده است. او درباره شرایط تیم ملی خاطرنشان کرد: قطعی نیست چه زمانی به کانادا می‌رویم. برنامه‌ریزی بر این است که بازیکنان اضافه شوند. می‌خواهیم بازیکنانی که لیگشان تمام شده است، سریع‌تر خودشان را معرفی کنند. طی صحبتی که با سهیل مهدی داشتیم، امکان جابجایی بازی‌های لیگ نبود. با مربیان تیم‌ها صحبت کردیم که به ما کمک کنند و هنگام اعزام تیم ملی، هماهنگی‌های لازم انجام شود.

استیلی درباره شایعاتی که در خصوص لغو اردوی کانادا مطرح می‌شود نیز گفت: هنوز مشخص نیست. امروز در این رابطه صحبت کردیم و چیزی قطعی نیست. او در پاسخ به این که آیا مشکلاتی که در خصوص برگزاری اردو پیش آمده، چیست؟ گفت: در این رابطه باید دبیرکل و رئیس فدراسیون فوتبال صحبت کنند.

ساخت سریال موسی (ع) به کارگردانی حاتمی کیا متوقف نشده است
خبر تعطیلی ساخت سریال تاریخی «موسی (ع)» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا تکذیب شد.روابط عمومی سیما فیلم اعلام کرد، ابراهیم حاتمی‌کیا تاکنون ۳۰ قسمت از این سریال بیش از ۶۰ قسمتی را کامل بازنویسی کرده است.در حال حاضر نه‌تنها این پروژه متوقف نیست که حدود ۲۰۰ نفر در بخش‌های مختلف پشت دوربین و کارگاه‌های مختلف مشغول آماده‌سازی شرایط تولید سریال هستند./باشگاه خبرنگاران

المیرا شریفی‌مقدم مجری شبکه خبر به آنتن تلویزیون برگشت
المیرا شریفی مقدم که دو ماه پیش، شایعه ممنوع التصویری‌اش رسانه ای شد؛ از صبح امروز روی آنتن تلویزیون است. پس از انتشار شایعه ممنوع التصویری او؛ شریفی مقدم اعلام کرد که برای شرکت در آزمون جامع دکترا مرخصی گرفته است.

محسنی اژه‌ای: به صورت کلی از دلال و مفسد و سودجو حرف نزنید و اگر می‌شناسید معرفی کنید
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه گفت: وعده‌هایی که وزارت صمت در مورد تولید و قیمت خودرو داد را پیگیری کنید و نگذارید وعده‌هایی که داده‌اند به فراموشی سپرده شود.اژه ای با انتقاد از کلی‌گویی‌ها در مورد گرانی‌های بازار، گفت: مسئولین و غیرمسئولین در مورد گرانی‌ها و ناهنجاری‌های بازار کلی‌گویی نکنند. مسئولان و غیرمسئولان مکرر می‌گویند بعضی از گرانی‌ها به خاطر دلالان، مفسدان و سودجویان است؛ این حرف‌ها کلی است؛ اگر این افراد را می‌شناسند، معرفی کنند. اگر اطلاعات و شناسایی در مورد دلالان و سودجویان دارید به قوه قضائیه بدهید ما برخورد می‌کنیم. مافیای دارو از کجا نشات می‌گیرد!بخشی از دارو که در داخل تولید می‌شود، برای آن بخشی که وارداتی است ارز این واردات را چه کسی تامین می‌کند؟مجوز واردات را چه کسی می‌دهد؟ شبکه توزیع در اختیار چه کسی است؟ همه این‌ها متولی دارد و متولی آن وزارت بهداشت است.

چرا وزیر صمت در انظارعمومی ظاهر نمی‌شود؟
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:عدم حضور وزیر صمت در نمایشگاه خودرو که در شهر نمایشگاهی آفتاب برگزار شده بود، باعث این گمانه‌زنی شد که وی انزوا گزیده است.براساس همین گمانه‌زنی‌ها وزیر صمت برای طفره رفتن از پاسخ دادن به سؤال‌های زیادی که درباره مشکلات خودروهای داخلی وجود دارد، به این نمایشگاه نرفت. مدتی است طرح استیضاح چند وزیر ازجمله وزیر صمت به هیأت رئیسه مجلس ارائه شده ولی هیأت رئیسه از به جریان انداختن آن خودداری می‌کند.

نماینده ایرانشهر: به قدری وضع مردم خراب است که با واریز یارانه در لحظه برای خرید مایحتاج خود به بازار آمده بودند
عبدالناصر درخشان: هفته‌ی گذشته طی سفری که به یکی از روستاها داشتم، وقتی دیدم در گرمای شدید آب خوردن نداشتند، اشکم سرازیر شد.اما این تنها به یک روستا ختم نمی‌شود بلکه در یک شهر مرزی با ۲۰ هزار نفر جمعیت امروز مشکل آب شرب دارند. مدت مدیدی است که مسئولان می‌گویند این مشکل را حل می‌کنیم؛ اما تا امروز این مشکل را حل نکرده‌اند.نیاز است دولت و نظام جمهوری اسلامی یک نگاه همه جانبه در سیستان بلوچستان داشته باشند. یک‌ بار برای همیشه زیر ساخت‌های آب، بهداشت، مدرسه، دانشگاه، راه‌های مواصلاتی را درست کنند.از یکی از روستاها با من تماس گرفتند و گفتند، تنها یک بلدوزر بیاید جاده‌ی ما را صاف کند ما آسفالت هم نمی‌خواهیم./ جماران

نامه تند نادران علیه عملکرد مجلس
الیاس نادران با نامه سرگشاده تندی وارد عرصه رقابت برای ریاست مجلس شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چندثانیه، سعید پیرزاده، روزنامه‌نگار با انتشار بخش‌های از نامه نامزد ریاست مجلس نوشت که الیاس نادران در نامه‌ای ضمن انتقاد تند از عملکرد دولت و مجلس نوشته:به همه آنهایی که در جریان تعیین فهرست نامزدهای مجلس یازدهم و تعیین وزرای دولت سیزدهم، علی الخصوص به آن دو نفری که بیشترین نقش را داشتند عرض می‌کنم، آیا امروز حاضرید شجاعانه عواقب اشتباه تان را بپذیرید؟آنچه امروز در مجلس و دولت می‌گذرد و نتایج ناشی از آن، حاصل دستپخت شماست. اصل شفافیت ایجاب می‌کند امروز در مقابل مردم حاضر شده و خوب و بد تصمیم‌تان را برای آنها بیان نمایید. آیا پدرخوانده‌های جریان اصولگرایی و نواصولگرایی حاضرند این پرده‌برداری صورت گیرد؟تابحال هرچه خواستید بر سر مجلس و دولت آوردید. لااقل در این دوسال باقی مانده دست از سر مجلس بردارید و اجازه دهید اداره مجلس از درون آن ساری و جاری شود. اگر مجلس در دو سال آینده بر همین روال بچرخد که در این دو سال چرخیده، فاتحه مجلس خوانده است.

نظر علی مطهری درباره حذف ارز ترجیحی: دولت شجاعت به خرج داد
نائب رئیس مجلس دهم گفت: در شرایط موجود، دولت برای تهیه کالاهای اساسی مردم مجبور بوده که این راه را آغاز کند و انتقادها به دولت وارد نیست.«علی مطهری» نایب رییس مجلس دهم در گفت‌وگو با برنا، در رابطه با ارز‌ ترجیحی و فایده‌ حذف آن گفت: احساس می‌کنم بهتر بود که این طرح در شرایط ثبات اقتصاد کشور انجام می‌شد. لذا به طور طبیعی باید بعد از رفع تحریم‌ها آغاز می‌شد. شاید چون افق روشنی برای توافق و احیای برجام وجود نداشته است، مجلس و دولت این کار را به عنوان یک اصلاح ضروری اقتصادی آغاز کردند. البته دلایل دیگری هم وجود داشته که دولت مجبور شده در وضعیتی که ثبات اقتصادی نداریم کار را شروع کند.

وی در رابطه با دلایل اجرای طرح اظهار داشت: یکی از دلایل این که مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۱، ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خرید کالا‌های اساسی در نظر نگرفته است؛ لذا دولت چنین ارزی نداشته و مجبور بوده ارز را تک نرخی کرده و طرح را شروع کند. دلیل دیگر این که قیمت‌های جهانی مواد غذایی مثل گندم و آرد و روغن در اثر تجاوز روسیه به اوکراین افزایش قابل توجهی داشته که به کشور ما هم سرایت کرده است. همچنین قاچاق این مواد غذایی که در کشور ما خیلی ارزان بود، افزایش چشمگیری داشت. شاید کسری بودجه دولت هم در اجرای طرح موثر بوده است.

جوادی‌حصار: اصلاحات در برقراری ارتباط «دولت و مردم» ضعیف عمل کرد
سخنگوی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه در جمع اصلاح‌طلبان ناهماهنگی وجود دارد، گفت: آن‌ها در برقراری ارتباط تعیین‌کننده میان دولت و متن جامعه هم ضعیف عمل کردند.محمدصادق جوادی حصار سخنگوی حزب اعتماد ملی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سالگرد روی کار آمدن دولت اصلاحات در دوم خرداد ۷۶، گفت: اصلاحات یک جریان برآمده از متن رفتارهای اعتراضی جامعه نسبت به وضع موجود بود. یک نگاه کاملاً اصلاحی داشت؛ به این معنا که چارچوب‌های وضع موجود را قابل تداوم می‌دانست، ولی نیازمند اصلاح اساسی و جدی بود. اصلاحات در سه مناسبت، حقوق سیاسی، شهروندی و رویکردهای تعاملی بین دستگاه‌های حکومتی و اجتماعی تصمیم به فعالیت گرفت.

فعال اصلاح‌طلب: امکان تکرار دوم خرداد ۷۶ در آینده وجود دارد
گرامی‌مقدم در مورد اینکه آیا در آینده امکان تکرار دوم خرداد ۷۶ وجود دارد یا خیر، گفت: بله امکان دارد. چه بخواهیم و چه نخواهیم، آینده با رویدادهای جدید با محوریت مردم خواهد آمد. اما نتایج آن به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نیست. ممکن است مردم برخی رویدادها را به شکلی رقم بزنند که نتایج آن بر خلاف پیش‌بینی‌ها باشد. امروز فضایی که در سیاست خارجی وجود دارد، سیاست‌هایی که امروز اتخاذ می‌شود، اعتراض اقشار و اصناف گوناگون و کاهش مشارکت مردم در دو انتخابات گذشته همه این موارد می‌تواند شرایطی را در آینده رقم بزند که قابل پیش‌بینی نیست.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط امروز، کسانی که امروز در قوه مجریه، مقننه و قضائیه تاثیرگذاری ویژه‌ای دارند باید خارج از شوک‌هایی که به مردم وارد می‌شود، با برنامه‌ریزی از رویدادهایی که می‌تواند در آینده رخ دهد مراقبت کنند. امیدواریم با سیاست‌هایی که در کشور اتخاذ می‌شود، روزی شاهد پایان این نوع مشکلات باشیم.گرامی‌مقدم گفت: اینکه حادثه‌ای مانند دوم خرداد از جنس اصلاح‌طلبانه تکرار خواهد شد یا نه نمی‌توان پیش‌بینی کرد. امروز نمی‌توان گفت مردم در انتخابات ۱۴۰۲ به کاهش مشارکت خود ادامه خواهند داد یا خیر. اما می‌توان تلاش کرد فضای سیاسی به شکلی باز شود تا نامزدهای دیگر به جز نامزدهای یک جریان در صحنه حضور داشته باشند و به این نتیجه برسند که یکدست شدن قدرت باعث تضعیف پایه‌های نظام و پرداخت هزینه‌های زیاد می‌شود، در آن صورت مردم می‌توانند با صندوق رای آشتی کرده و باعث شوند دوم خرداد دیگری اتفاق بیفتد.

سوء‌قصد به وزیر دولت روحانی تکذیب شد
مشاور عبدالرضا رحمانی‌فضلی شایعه سوءقصد به وزیر کشور پیشین دولت یازدهم و دوازدهم را تکذیب کرد. روح‌الله جمعه‌ای مشاور وزیر پیشین کشور در دولت یازدهم و دوازدهم، در صفحه توئیتری خود نوشت: شیطنت رسانه‌ای معاندین درباره سوءقصد به عبدالرضا رحمانی‌فضلی به شدت تکذیب شده و ایشان به فعالیت عادی و روزمره خود مشغول هستند.

چرا بیت رهبری در جماران مستقر نشد و به خیابان جمهوری آمد؟
علی اکبر ناطق نوری در کتاب خاطرات خود به این پرسش پاسخ می‌دهد که در ادامه می خوانید: یکی از مباحثی که در آغاز مسئولیت جدید مقام معظم رهبری قابل توجه بود، بحث مکان استقرار ایشان بود. پیشنهاد بعضی این بود که آقا به جماران تشریف ببرند و از همان تشکیلات و امکاناتی که حضرت امام داشتند، استفاده کنند. من خودم به دو دلیل معتقد بودم که ایشان به جماران یا منظریه تشریف ببرند. یکی به لحاظ امنیتی بود. زیرا در تمام دوران جنگ شهر، تهران به راحتی بمباران و موشک باران می شد اما جماران پای کوه قرار داشت. لذا پرواز و مانور در آنجا خیلی سخت بود. دوم این که چون رهبری علی الدوام و شب و روز در محل سکونتشان هستند از نظر آب و هوایی هم باید جای مناسبی داشته باشند. البته آقا به جهت عاطفی و احترام نسبت به حضرت امام و احمدآقا، جماران را نپذیرفتند. همچنین اردوگاه شهید باهنر در منظریه تهران را قبول نکردند و فرمودند اولا این قدر بالا و دور از مردم نمی خواهم بروم. ثانیا آموزش و پرورش و فرهنگیان و دانش آموزان دلشان به همین اردوگاه خوش است و من راضی نیستم که حالا این را بگیرم. خودشان فرمودند: در همین منطقه ریاست جمهوری می مانیم چون اینجا مسئولان، مجلس، دولت و قوه قضاییه در دسترس هستند. در ضمن مثل بقیه مردم داخل شهر هستیم و از حیث حفاظت هم منظقه حفاظت شده است و مشکل خاصی ندارد و حفاظت جدیدی هم نمی خواهد.

هشدار پیامکی به متقاضیان نهضت مسکن
اخیرا پیامک‌هایی از طرف برخی افراد سودجو به متقاضیان نهضت ملی مسکن غالبا با محوریت پرداخت آورده ارسال می‌شود که وزارت راه و شهرسازی در این خصوص به متقاضیان هشدار داد، از باز کردن هر گونه پیامک دریافتی از شماره‌های شخصی خودداری کنند. در این اطلاعیه، معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی از هموطنان خواسته با توجه به اینکه در برخی استان‌های کشور پیامک واریز وجه از شماره‌های ناشناس به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن ارسال شده که محتمل بر کلاهبرداری از متقاضیان و بروز نارضایتی و عدم اطمینان مردم به دستگاه اجرایی است، مراقب این پیام‌ها باشند.  

رییس کمیته فقهی بورس: افراد می‌توانند سهام خود را اجاره دهند
مصباحی‌مقدم رییس کمیته فقهی سازمان بورس با اشاره به موضوعاتی که در کمیته فقهی بورس مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار داشت: از مواردی که مورد تصویب کمیته فقهی بورس قرار گرفته تأسیس صندوق وقفه سهام است و در مدتی است که این مشروعیت موضوع بررسی شده و در نهایت مراجع و رهبری با راه اندازی این موافقت کردند و افراد می‌توانند سهام خود را در این صندوق به آستان قدس رضوی وقف کنند. در شرایطی که ارزش سهام وقف شده نزولی باشد آستان قدس رضوی این امکان را دارد که این سهام را تبدیل به احسن کند. رییس کمیته فقهی بورس درباره دیگر موارد تصویب شده در این کمیته گفت: اوراق اجاره مبتنی بر سهام از دیگر موضوعاتی است که در کمیته فقهی به تصویب رسیده و افراد می‌توانند سهام خود را اجاره دهند و امکان برگشت این سهام به کسی که اجاره داده وجود دارد و اجاره گیرنده هم می‌توانند از منافع اجاره این اوراق را دارد.

بنزین آزاد همچنان ۳۰۰۰ تومان خواهد بود
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی برای تامین بنزین در کشور وجود ندارد اما باید مدیریت مصرف انجام شود. سالاری با بیان اینکه بنزین بدون تغییر قیمت توزیع خواهد شد و تغییری در نحوه توزیع بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت ایجاد نخواهد شد، اظهار کرد: قیمت بنزین یارانه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد نیز همچنان ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.

سبک زندگی  پشت‌بام خوابی را در کشورمان می‌بینیم
اطهاری کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به تبعات اجتماعی معضل اجاره نشینی در کلانشهرها گفت: تبعات اجتماعی به وجود آمده از افزایش نرخ اجاره امروز به عیان در جامعه دیده می‌شود و خشنوت در حال گسترش است و کشوری که وارد اقتصاد دانش بنیان نشود، حذف تمدنی در آن شکل می‌گیرد. این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: امروز دیگر مسئولان نمی‌توانند پشت‌بام خوابی را تکذیب کنند چراکه این سبک زندگی را در کشورمان می‌بینیم.
 
افزایش قیمت نفت برای اقتصاد جهان خطرناک‌تر ازتورم است
هاردیپ سینگ پوری، وزیر نفت هند گفت باقی ماندن قیمت نفت در سطح ۱۱۰ دلار در هر بشکه می‌تواند تهدید بزرگتری از افزایش نرخ تورم برای اقتصاد جهانی باشد. وی در مصاحبه‌ با شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌بی‌سی» در داووس سوئیس گفت: «اگر قیمت نفت در سطح ۱۱۰ دلار (هر بشکه) بماند، شما تنها در مورد تورم صحبت نمی‌کنید، بلکه در مورد تهدید‌های بزرگتری صحبت می‌کنید. شما می‌دانید اینجاست که حرف «ر» (رکود) وارد می‌شود.» وی افزود: «و اگر اقتصاد جهانی به این سمت برود، همه، از جمله تولیدکنندگان نفت باید با عواقب آن و سپس تورم مواجه شوند.»

موجران اجاره ماهانه می خواهند
لطفی عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک بازار اجاره را جذاب‌تر از سپرده بانکی دانست و گفت: نرخ سود بانکی ۱۸ درصد است، در حالی سال‌هاست نسبت نرخ رهن با اجاره ماهیانه ۳۰ درصد محاسبه می‌شود؛ بنابراین، موجران ترجیح می‌دهند به جای پول پیش، اجاره‌ی بیشتری بگیرند. این می‌تواند فشار به اقشار اجاره‌نشین را افزایش دهد.

فائو: امنیت غذایی ایران از ۱۱۹ کشور جهان بیشتر شد
سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد، ایران را از نظر شاخص امنیت غذایی در رتبه ۷۶ جهان قرار داد و اعلام کرد ۱۱۹ کشور جهان امنیت غذایی کمتری در مقایسه با ایران دارند. /تسنیم

قالیباف: در خصوصی سازی باید بدون راز عمل کنیم
قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک مهمترین عرصه امروز کشور اقتصاد است. اقتصاد دولتی و بهره‌وری پایین آن به پاشنه آشیل اقتصاد کشور تبدیل شده و این زخم کهنه ای است که سال هاست سایه آن سنگینی می کند. باید توجه داشت که اتفاق مثبتی که در حوزه اقتصادی رخ داده با حضور مردم ممکن شده است. در خصوصی سازی باید بدون راز و با توجه به اهلیت افراد عمل کنیم. هدف واگذاری ها صرفاً به برداشتن باری از روی دوش دولت محدود شده و این در حالی است که باید به حفظ و ارتقای مجموعه ها توجه کنیم. اگر خصوصی‌سازی منجر به مردمی سازی اقتصاد شود می‌توانیم بگوییم به نقطه مطلوب رسیده‌ایم.

ممنوعیت واردات آیفون، تصمیم یک شبه بود
تقی‌زاده رئیس اتحادیه خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد با اشاره به انتشار خبر محدودیت واردات آیفون به ایران اظهار کرد: از ۲۶ اردیبهشت اعلام شد تا ۳۱ اردیبهشت ماه ثبت سفارش آیفون در سایت سامانه جامع تجارت بسته شده است. در واقع قرار بود از شنبه هفته اخیر این موضوع برطرف شود اما از همان روز اعلام شد آیفون جزو کالاهای گروه ۲۷ است که کالاهای این گروه ممنوعه است که ثبت سفارش نمی‌شود. در واقع سامانه برای ثبت آیفون بسته شده است. حتی کالاهایی که پیش‌تر ارز آن‌ از دولت خریداری شده بود و در گمرک است، اجازه ترخیص دارد اما امکان ویرایش ندارد. وی افزود: تبعات این تصمیم را از روز گذشته در بازار شاهد هستیم. وزارتخانه و اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی به‌ عنوان متولی سامانه تجارت هیچ ابلاغیه‌ای در این خصوص در اتوماسیون اداری به اتحادیه‌ها اعلام نکردند و به نوعی این تصمیم یک شبه اتفاق افتاد. این تصمیم تبعات زیادی خصوصا در قیمت‌ها ایجاد کرده و به زحمات چند ساله برای حذف قاچاق هم لطمه می‌زند.

زمان ثبت نام یارانه تمدید شد
سخنگوی هدفمندی یارانه‌ها دقیقی قبل در برنامه زنده تلویزیونی درباره تمدید ثبت نامه دریافت یارانه گفت: متقاضیانی که تاکنون یارانه نگرفته اند برای ثبت نامه دریافت یارانه تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۴ خرداد امکان ثبت نام آنها فراهم شده است. وی درباره اینکه آیا امکان تمدید مجدد وجود دارد، گفت: طبق بررسی‌ها امکان تمدید وجود دارد، ولی فعلاً تا پایان روز چهارشنبه ۴ خرداد این فرصت مجدداً فراهم شده است. سخنگوی هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای شماره کد ملی‌ها جهت ثبت نام در سه روز پیش روی وجود ندارد و هر سرپرست خانواری که یارانه نمی گرفته یا انصراف داده یا دریافت می کرده ولی در یارانه جدید حذف شده است، می‌تواند برای ثبت نامه به سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها به آدرس: https://sso.my.gov.ir/login مراجعه کنند. حسینی ادامه داد: سرپرستان خانوار ابتدا کد یو اس اس دی *۴*۴۳*۸۵۷* کد ملی# را وارد کرده و از دریافت یارانه مطمئن شود. اگر یارانه بگیر نیست به سامانه مذکور مراجعه کند.

سفرهای خارجی، مِلاک دهک بندی یارانه هاست؟
ابوحمزه معاون وزیر کار  با تاکید بر اینکه در دهک بندی اخیر سفرهای خارجی ملاک نیست، گفت: سفرهای خارجی مبنای سیاست‌گذاری قرار نگرفته و ملاک حذف یارانه نیست. وی افزود: به‌عنوان‌مثال، یکی از اعضای خانواده، حساب خود را به دیگری واگذار کرده‌اند که شخص دیگری با آن تجارت و یا کسب درآمد می‌کند و یا بعضی‌ها خودرو و دارایی‌ها را قولنامه‌ای خریدوفروش می‌کنند که باید شفاف‌سازی صورت بگیرد و افراد حساب‌های خود را تفکیک کرده و دارایی‌های خود را به‌صورت رسمی منتقل کنند. همچنین اگر فردی، حساب شخصی خود را برای تنخواه شرکتی قرار دهد به دلیل گردش حساب بالا جزو دهک دهم قرار می‌گیرد و یارانه‌اش حذف می‌شود.

برای خرید هواپیما منتظر مذاکره رفع تحریم‌ها نیستیم
رییس سازمان هواپیمایی  با بیان اینکه برای خرید هواپیما نیز منتظر مذاکره رفع تحریم‌ها نیستیم و امکان خرید هواپیما وجود دارد، گفت: افزایش ناوگان درخواست به حق مردم است و تقریباً ۱۰۰ فروند هواپیمای زمین‌گیر داریم که باید به چرخه پرواز برگردانیم، البته خرید هواپیما نیز در دستور کار است که می‌تواند به پوشش تقاضا کمک کند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۵۰
دلال و رانت خوری بدون هماهنگی با وزارت خانه ممکن است؟ وزارت جهاد کشاورزی و نفت و صمت که خودشون بارها گفته اند
آقای اژه‌ای بازار میوه وتره بار شهریار ومسئولان شهری شهریار بی توجه به اتمام این پروژه هستند
مشکل فقهی نداشت بورس. مشکل این بود که دولت قبل گند زد. بعد همه چیز ۱۰ برابر شد بورس پایینتر اومد. دولت جدیدم با کلی ادعا که میایم درست می کنیم اومد سر کار. یک سال داره میشه. اون قول درست شدن مشکل پالایشی و رسیدن به قیمت ان ای وی و ... همه اینا هم شد کشک. مشکل بورس متولیانیه که سرمایه مردمو از دستشون کشیدن بیرون و بعد گروگان گرفتن. چون می دونن مردم به پولشون برسن میکشن کنار. برای همین رفتن تو کار نوسان و نرسوندن مردم به پولشون
ایران جز کشورهای کمیاب جهان هست. چطوری این شاخص محاسبه شده؟
دیگر برای همه روشنه که ممنوعیت بعضی از کالاها با نظر عده ای از اقازاده ها و دوستانشان است.نمونه ان همین ایفون که ده ها هزار ان وارد و دپو شده و با یک فرمان ممنوعیت ورود،صدها میلیارد دیگر به جیب این مفتخوران میرود.
ممکنه کانادا به محض ورود استیلی دستگیرش کند و برای پاره ایی توضیحات به آمریکا تحویلش بدهد !
آقای اژه ای اگر یک نگاهی به مجلس و دولت بیندازید نیازی به معرفی نیست
شانس آوردیم قالیباف اصلأ راز نداره و همه کار را عیان انجام میده و حالا هم میخواد در خصوصی سازی رازی در کار نباشه، چه شودددد؟
ما باید به شما بگیم مفسد چه کسی است؟ شما لطف کنید ببینید چه رانت هایی به خودی ها داده شده تا مفسدین را شناسایی کنید.
آقای محسنی اژه ای دست مریزاد اما چرا دنبال اونها نزد خبرنگاران و مردم میگردین ؟ رجوع کنین به مصاحبه های ده روز اخیر مسئولین بلندپایه هم مجلس انقلابی و هم دولت انقلابی ، ببینید چند بار گفتند در ارز ترجیهی فساد وجود داشته و200 نفر از کل این منابع استفاده میکردند و به ریش بقیه ملت میخندیدند ، حتما دولت و مجلس انقلابی با سند و مدرک این حرفها را زده اند در اینصورت اسامی این افراد را از اونها بگیرین و اموال بیت المال را ازحلقومشان بیرون بکشید و به سزای اعمالشون برسانید یا اینکه این آقایون به دروغ و به قصد فسق و فجور وفساد به دیگران تهمت زدند و به دنبال مقاصد شخصی بوده اند که در اینصورت خود باید تحت تعقیب قرار بگیرن چرا که به امنیت روانی جامعه و بر اعتماد مردم به مسئولین خدشه وارد کردند به هر حال شما بعنوان مدعی العموم باید ورود کنید پس علی الحساب برای اثبات برادری به این موضوع رسیدگی فرمایید
دنبال اسم مفسد هستی؟ واردات خودرو رو ازاد کنید تا صدای مفسد ها دربیاد و شناسایی کنید.
دنبال اسم مفسد هستی؟ واردات خودرو رو ازاد کنید تا صدای مفسد ها دربیاد و شناسایی کنید.
چه خبرهای خنده داری
از 119 کشور جهان امنیت غذایی بیشتر شد،
آدم یاد پنیر کشدار می افتد
با سلام.آبادانی های عزیزم
تسلیت می گویم به کسانی که عزیزانشان را در این حادثه از دست دادند.خداوند به شما صبر دهد.
ظاهرا فروریختن یک ساختمان چند طبقه و زیر آوار ماندن هموطنان آبادانی
برایشان ذره ای اهمیت ندارد.
یکی بیاد این آقای مصباحی مقدم را از خواب بیدارکنه ایشان مثل اینکه تو کره مریخ زندگی می کنند یکبار می گویند تورم نداریم وفقط چند قلم کالا گران شده حالا میگه سهام را وقف کنید یا اجاره بدهید ؟؟!!!آقای مصباحی مقدم سهام دار یعنی سرمایه گذار وسرمایه گذار اگر می خواست وقف کنه که این همه خودش رو توزحمت سرمایهذاری نمی انداخت
بیچاره اونها که وقف میکنن اموالشون رو اون سازمان اوقاف زمین خوش آب و هوا رو به قیمت مفت به نزدیکان‌اجاره بلند مدت میده اکثرا میگیرن که پس ندن این شد وقف اون بدبختی که گذاشته عموم استفاده کنن ا
واقعا راست می گویید؟ چون مردم ندارند که بخورند خوب هر چی اتفاق بیافتد فرقی به حال انها ندارد؟ چون در حال حاضر هم نمی توانند بخرند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
فائو امارشو اینطوری منتشر میکنه
همه دنیا گرسنه آن. ایران خوبه
از ایران بدتر زیاده.
اگر می‌خواهید گرسنه نمانید به ایران مهاجرت کنید.
تابناک نمیگه اون 75 کشور چرا بهتر از ما هستن
یا این که ما 79 کشور با جمعیت زیر یک میلیون نفر داریم در دنیا
خودمونو با اونا مقایسه میکنیم و بشکن میزنیم میگیم خوبیم.
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
راست میگی فائو اشتباه می کنه. همه امارهایی این چنینی اشتباه است.
ما فقیرترین مردم جهانیم
سرانه مصرف انرژی ما سه برابر جهان
اولین کشور در جراحی زیبایی بینی در جهان
اولین کشور در خرید املاک در ترکیه
سومین در خرید لوزام بهداشتی در جهان
اولین در دورریز مواد غذایی در جهان. بیش از یک سوم مواد غذایی هدر رفت در ایران داره
همه این آمارها غلط است. چون همه رسانه های فارسی زبان و غیر فارسی زبان و همه سایت ها و شبکه های اجتماعی و کامنت ها و.... اثبات کرده اند که ما فقیرترین مردم جهان هستیم
خدمت روزنامه جوان و دوستان انقلابی که مدعی هستند روحانیون زندگی سختی دارن عرض شود که بودجه سازمان تبلیغات اسلامی ۱۸ برابر شده ؟؟؟؟! وقتی استان کوچکی مثل خراسان جنوبی سرانه ۱۸ میلیاردی برای هزینه های خود داره خود بخوان حدیث مفصل را، ؟؟؟ من نمیدونم این میرکاظمی لعنتی این بودجه هه رو نمیبینه و فقط زورش به معلمان رسیده ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
بازنشستگان حداقلی بگیر تامین اجتماعی که 3/700 میلیون

تومان حقوق میگیرند
هشت ماهه که منتطر اجرای افزایش قانونی حقوق و همسان سازی از محل پس انداز 30 ساله خود هستند

الان حقوق انها کمتر از حقوق سربازان وطیفه است

جناب محسنی ازه ای ما شکایت داریم و بفرمایید رسیدگی بفرمایید

ضمنا 80 درصد بودجه وام های بانکها طبق اعلام رسمی در اختیار تنها 20 ابر بدهکار بد حساب قدرتمند است

و دکتر راعفر گفتند که : کل فروش تولیدات سیمان کشور در اختیار 14 نفر خاص !!!؟؟ است
و خودشان تا 5 برابر خرید انحصاری به مردم میفروشند

بسم الله بفرمایید و اقدام قانونی شرعی و اخلاقی و انسانی و عرفی بفرمایید

البته اگر قدرت و جرات و اجازه اش را دارید !!!؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
لطفا شرح وظایف سازمان تبلیغات را بخوانید تا متوجه استدلال اشتباهتان بشوید.
نظم پرور
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
جالبش اینجا است که جراحیشون رو هم از جیب مردم میکنن!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
شما اول بفرمایید توی 8 سال قبل بودجه ی سازمان تبلیغات چند برابر کم شده بود!
بعد بفرمایید بودجه ی سازمان تبلیغات مثلاً در مقایسه با فلان دانشگاه چقدره؟؟
چرا بچگانه حرف می زنید؟؟
در اینکه زندگی همه ملت داره فلاکت بار میشه شکی نیست ولی
ولی نباید از امکاناتی که روحانیون داده میشه گذشت ؟؟
۱۷ سال تو گداخانه اموزش و پرورش خدمت کردم یک ریال امتیاز ندادن ولی در شهر ما به هر روحانی یک قطعه زمین که قیمتش تقریبا یک میلیارد به بالاست دادن . و این معادل پول شی سال کارکرد یک کارگر و معلم هست ،، ولله اگه روحانیت ناشکری کنند خداوند قهرش میگیره ، فعلا ایران ما بهشت روحانیون و پزشکان شده .
فائو اعلام کرد امنیت غذایی ایران از 119 کشور بیشتر شد؟
ما 17 امین کشور پرجمعیت دنیاییم غنی ترین منابع هیدروکربنی دنیا رو داریم. هنوز کشور جوانی هستیم. نیروی کار داریم. 18 امین کشور وسیع دنیاییم ،جز غنی‌ترین کشورها در حوزه منابع معدنی هستیم. تو تنوع و مقدار محصولات باغی جز ده کشور اولیم. الان باید خوشحال باشیم که 119 کشور بدتر از ماهستن؟
وضع ایرانو با کشورهای زیر ده میلیون جمعیت مقایسه میکنید؟ اون 75 تا کشوری که بهتر از ماهستن نمیبینید؟
این چه تیتریه. واقعا تاسف آوره نه خوشحال کننده. نگران کنندست نه امید بخش. تا الان هم با همین کشورها مقایسه کردید ما رو که وضع اینه الان. سرانه مصرف گوشت تو ایران دو و نیم کیلو و در آمریکا 106 کیلو در سال
تابناک اینم بگو
کشور شده گداخانه بزرگ ؟؟؟
ملتی گرسنه که محتاج مقرری هستند تا از گرسنگی نمیرن ؟؟؟
این قدر اوضاع ملت خراب شده که می‌خواهند خودکشی کنند
در صورت حل نشدن مسئله ریزگردها ممکن است برخی شهرهای مرزی در زیر گردو غبار مدفون شوند.مانند مهران و دهلران در استان ایلام
کمیته فقهی بورس چیه؟
خانم شریفی مقدم برای پیروزی و استقرار دولت فعلی خیلی تلاش کردند
چرا عزای عمومی بابت گشته شدن هموطنان در آبادان اعلام نمیکنید؟
برخی نماینده ها با ریختن اشک تمساح و با آه و ناله برای فلان بخش محروم فلان روستا قصد دارند مثل نماینده های قبل از خود که ۴۰ سال برای آن منطقه هیچ کاری نکرده اند، خیال خود راحت کنند و بگویند من رفتم گفتم و اشک ریختم و چنین و چنان ، این نماینده ها خوز بلدند اشک تمساح بریزند و خود را حامی و پیگیر حل مشکلات حوزه خود جا بزنند اما می بینیم همچون قبلی ها هیچ زحمت زیادی برای حل مشکلات به خود نمی دهند و صرفا با بیان آب ندارند ، نان ندارند و از گشنگی دارند می میرند و...‌ اطوار می ریزند و بس.
این سازمان فائو توجه داره ما از نظر ذخائر نفت و گاز و منابع معدنی و پتانسیل گردشگری رتبه اول تا سوم جهان هستیم از 119 کشور امنیت غذایی مون بهتره افتخار نیست باید مثل منابع مون اول تا سوم امنیت غذایی باشیم هر چند با جراحی دولت انقلابی رفتیم رتبه های آخر
تواین وضعیت بدمردم فوتبال میخواهیم چکارانشالله لغوشود
رئیس محترم قوه قضائیه لطفا به همانهایی که قبلا معرفی شده اند و همه میشناسند رسیدگی بازدارنده بفرمایید
خارجی هاساحل خوابی دارندماپشت بام خوابی البته خیلیها درکناردریاهم چادرخوابی البته هردواینها دراقلیت است ولی یادش بخیر پشت بام خوابی قدیمهاوقتی برجهای ۱۸ طبقه درکوچه های ۸ متری نداشتیم اصلاًبرج نداشتیم هوای خوب وپاک داشتیم روستائی درده خودشادبودشهرستانی درشهرخودش خوشبخت بودالبته کولر وامثالهم نبودشبهابرای خواب راحت همه پشت بام خواب بودندولی امروزه همه به تهران هجوم آورده اند روستاهامتروکه وشهرهای کوچک کم جمعیت وبیشترمردم برای بدست آوردن نان راحت وبی درد سربه تهران کوچ کرده اندواکنون هم شهرتهران راخراب کرده وهم دولت راگرفتارکه چه بایدبکنداگرامکانات شهرتهران رابرای جمعیت بیشترمساعدتر کند زندگی درتهران برای بومیان آنهم غیرممکن میشودفقط نیازبیک جراحی اقتصادی داردکه جاذبه شهرهای کوچک رابیشترسازد وامتیازاتی که برای زندگی درتهران عرضه میشودراکمترکند اگر همتی باشدبرای اصلاح وگرنه تخریب راحت ترین کارهااست
جناب اژه ای، خیلی از موارد مردم مفسد رو به اسم نمیشناسن ولی فساد رو میبینن. حالا چیکار باید بکنن؟ چون نمیشناسن نباید صداشون در بیاد چون میشه” کلی گویی”؟
بهتره اول از مشاهده سطح زندگی و اموال داخل و خارج کارکنان قوه قضاییه شروع کنی.
آیا این تبعیض آشکار درد ناک نیست ؟

که امثال من کارمند و بازنشسته، برای تحصیل فرزندانم که

بسیار هم تلاش کرده اند شهریه های سنگین بپردازم ؟

ولی طلاب که دانشجویان علوم دینی هستند ، حتی شهریه

هم از بودجه دولتی ، دریافت میکنند ،؟
اگر این دوولت خدمتگزار یه مقدار دیگه قیمتها را بالا ببره ، رتبه اول یا دوم را هم کسب می کنیم . چون کسی پول نداره که بخره .
معرفی میکنیم آقای اژه ای! میگیری؟! وزرا ، روسای سازمان ها ! شهردارها! فرماندارها! استاندار ها! میگیری؟1
دوره اصلاح طلب اصول گرا خیلی وقته تمام شده در خوابید ؟! دیگه با این کارها نمتونید مردم رو گول بزنید
بجای برخورد با دلال و مفسد و سودجوی خاص، قوانین را اصلاح کنید.
چرا دلالان در ایران حق تشکیل کارتل دارند؟ (اتحادیه های فروشندگان) به چه منظوری اتحادیه تشکیل دادند؟ نکند محض رضای خدا!!؟
این را اصلاح کنید تا غده سرطانی بعدی اقتصاد ایران را برایتان بگویم.
فهرست نمی خواهد آقا اژه ای
یک سر به بانک بزنید ببینید واماهی هزار میلیارد به نام چه کسانی است؟
ببینید صنایع و سرما یه مای به نام چه کسانی سند زده اند
ببینید ارز 4200 به چه کسانی داد ه اند
بیشترشان در دور و بر خود تان هستند راه دور هم نروید
از دلالان بزرگ و بسیار مشهود املاکی های کلاش که وضع مسکن رو چه از نظر خرید و چه اجاره به وضع اسفبار در آوردن و کاملاً آشکار فعالیت می کنند و اسناد مدارکش هم در معرض دیده
ببینیم چیکار می کنید
یکی از مفسدین اصلی دولت است!!!!
روغن قدیمی با ارز 4200 تولید و تمام شده و در انبار مانده را با نرخ جدید ارز به مردم قالب می کند!
مردی بفرما اقدام کن!
این کمیته فقهی بورس در این خصوص که دولت و دیگران مردم را به سرمایه گذاری در بورس دعوت کردند و پول مردم را بالا کشیدند و کسی هم پاسخگو نیست نظری نداره ؟؟
جناب محسنی اژه ای ، ما بازنشستگان حداقلی بگیر تامین اجتماعی با حقوق کمتر از ۴ میلیون تومان از دولت سیزدهم که حدود ۴۵۰ هزار همت به صندوق ما بدهکار است
و نه تنها بدهی اش را نمی پردازد که حتی در اجرای مصوبه قانونی مجلس با افزایش و همسان سازی حقوق ما طفره میرود شکایت داریم

لطفا به شکایت جدی ما و احقاق حقوق حقه ما به شرح ذیل :
الف : تسویه بدهی فوری تمام بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی
ب : صدور دستور اجرای طرح افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که در گروگان دولت است
دستورات لازم و فوری را امر به ابلاغ فرمایید
جناب آقای اژه ای عزیز با معرفی آنها چه می کنید؟ ما با این تحریم ها با دنبا در جنگیم . فقط اعدام آنها که شما می شناسید و ما می شناسیم ، مشکل را حل میکند . حالا هی شعار دهید. مثل قبلی ها...
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی