بازدید 14589
۳

واکنش وزارت ورزش به پناهندگی دو زن وزنه‌بردار ایران

کد خبر: ۱۱۱۸۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲ 15 May 2022

سید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اینکه گفته می‌شود حکم سرپرستی سجاد انوشیروانی برای فدراسیون وزنه‌برداری صادر شده است، گفت: خیر، این موضوع درست نیست.

پولادگر در خصوص اتفاقات وزنه‌برداری و اینکه با وجود هزینه برای ورزشکاران کشورمان، برخی از آنها در کشورهای دیگر ورزش خود را ادامه می‌دهند، گفت:  به نظر من در حق نظام جمهوری اسلامی در این حوزه کم‌لطفی می‌شود. امروز شاهد بودید که شرایط و امکانات در همین رشته تیراندازی در کشور ما اگر در دنیا بی نظیر نباشد، کم نظیر است. این شرایط و امکانات زمانی ایجاد شد که تیراندازی ما در دنیا هیچ مدالی در عرصه بین المللی نداشت روی آن سرمایه‌گذاری شد و امروز هم به نتیجه نشست.

وی افزود: ورزشکارانی که روی آنها سرمایه گذاری شده، اینگونه به ریشه و زادگاه خود ظلم می‌کنند، آیا این علامت سوال در ذهن همگان ایجاد نمی‌شود که اگر در این کشور بی توجهی و شرایط شکوفایی نبود، آنها در عرصه بین المللی چه می‌کنند؟ امروز شرایط از هر نظر مهیا است تا ورزشکاران با استعداد از فرصت‌ها استفاده کنند.

پولادگر تاکید کرد: آیا به هر دلیلی روا است که پدر و مادر و زادگاه خود را رها کنیم. به دلیل اقتضای شغلی من، سال‌های سال کشورهای دیگر را دیدم و می‌دانم شرایط و امکانات در کشور ما کم‌نظیر و در برخی رشته‌ها بی نظیر است.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در جهان می‌گویند زادگاه انسان هتل نیست که‌ وقتی سرویس و صبحانه خوبی نمی‌دهند آن را رها کنید و به سراغ هتل دیگری بروید. اینجا زادگاه، ریشه و آب و‌ خاک‌ ماست و به هیچ دلیلی ترک زادگاه قابل قبول نیست.

پولادگر گفت: برخی ورزشکاران که در این دام افتادند و‌ کم‌لطفی کردند، واقعا بهترین شرایط را داشتند که در هیچ‌کجای دنیا برای آنها مهیا نشده و‌ قابل تکرار نیست. حتی اگر ادعا می‌کنند از طرف برخی نهادها و وزارتخانه‌ها به آنها کم‌لطفی شده است، موهبت و مهری که مردم به آنها دارند، قابل تکرار نیست. ای کاش حداقل به حرمت مردم این ظلم را نمی‌کردند.

وی تاکید کرد: یک قهرمان ملی قبل از هر چیز باید عرق ملی داشته باشد و این تنها چیزی است که‌کمک می‌کند تا این ظلم را در حق خود نکنند. هر مدال با هر رنگ و اعتباری که باشد اگر  همراه با ملیت و ریشه درست نباشد هیچ ارزشی ندارد و این را از بچه‌هایی که این فریب را خوردند هم شنیدم و‌ آنها می‌گفتند شادی و شعف و آبرویی که در کشور خودمان ایجاد می‌شود در هیچ کجا حاصل نمی‌شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص قانون حضور روسای فدراسیون‌ها تنها در سه دوره مدیریتی، تصریح کرد: بحث حضور سه دوره‌ای روسای فدراسیون‌ها از بخش حقوقی ریاست جمهوری استعلام شده  و به دنبال حل آن هستیم. در حوزه قانون بازنشستگی هم شاهد اتفاق تلخی در ورزش بودیم‌. میانگین سنی روسای فدراسیون‌های بین المللی بالای 70 سال است و در ورزش دنیا بازنشستگی وجود ندارد.

وی افزود: در ورزش همانطور که کسوت اهمیت دارد در حوزه مدیریت آن نیز اینگونه است و کسانی که سال‌ها کسب تجربه کردند و تازه لیاقت نشستن بر کرسی مدیریت را پیدا می‌کنند ولی ما با این قانون بازنشستگی شرایط را تغییر دادیم. البته این قانون است و باید به آن احترام گذاشت.

پولادگر تصریح کرد: بحث حداکثر سه دوره ریاست هم اینگونه به ورزش لطمه می‌زند و‌ امیدوارم بتوانیم با کمک دولت از سرمایه‌های ورزش کشور محروم‌ نشویم.

پولادگر در خصوص بازنشستگی علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری تاکید کرد: بازنشستگی مرادی قبلا مطرح شده بود و‌ بازنشستگی وی قطعی به ما اعلام نشد و شرایط جدید دیگری ایجاد نشده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴۴
انتشار یافته: ۳
فرزندان جناب پولادگر کجا هستند الان؟
البته تبعیضها، بی توجهی ها و ممانعت های شما در مورد زنان هم بی تاثیر نیس!؟
حرفای جالبی زد
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی