بازدید 18330
همه رانده‌شده‌ها و غیرخودی‌ها؛

از مهرجویی تا فردوسی‌پور و علی دایی

کد خبر: ۱۱۰۸۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹ 09 March 2022

باید آفرین گفت به سیستمی که یک پیرمرد هشتادودو ساله را وا می‌دارد مقابل دوربین اینطور در دفاع از حقش ضجه بزند و با‌ آخرین رمق‌های نهفته در جانش، به مدیریت سلیقه‌ای کشور یورش ببرد؛ سلیقه‌ای که گندش را در آورده و تمام حرفش این است که یا همه باید مثل من فکر کنند، حرف بزنند، فیلم بسازند، شعر بگویند، بنویسند، بپوشند، بخورند، بگردند یا اصلا حق ندارند وجود داشته باشند.

داریوش مهرجویی اما تنها نیست. ما عادل فردوسی‌پور را هم داریم که سه سال پیش درست در چنین روزهایی خانه‌نشین شد و ویژه برنامه شب عیدش را پخش نشده توی سطل آشغال ریختند.

ما علی دایی را داریم که به خاطر یک مصاحبه ممنوع‌الکار شده است. ما پیمان قاسمخانی را داریم که به خاطر عقایدش از تلویزیون پرت شده بیرون. ما محمدرضا حیاتی را داریم که بعد از این همه سال کار برای تلویزیون، فقط به جرم این که به صدای یک خواننده هموطنش ابراز علاقه کرد، مثل یک دستمال کاغذی کنارش انداختند. مهم نیست که موافق حیاتی و بقیه باشیم یا نه.

شاید فیلم‌های آخر مهرجویی قوت روزهای اول را نداشته، شاید به دایی و فردوسی‌پور ده‌ها نقد وارد باشد که حتما هم همینطور است، اما چه کسی به سلیقه حاکم حق داده هر که را عشقش نمی‌کشد کنار بزند و از هستی ساقط کند؟ یعنی این سینمای پت و پهن برای داریوش مهرجویی جا ندارد؟ پیرمرد را می‌چزانید که چه چیزی را نشان بدهید؟ زور بازوی‌تان را؟ نگران نباشید؛ او هم دیر یا زود کنار شجریان خواهد رفت و صورت مساله‌تان به کلی پاک خواهد شد.

آیا این فوتبال نمی‌تواند هیچ استفاده‌ای از امثال علی کریمی و علی دایی ببرد؟ اگر دایی نبود، الان راه به راه می‌توانستید پز مهدی طارمی را بدهید؟ این که عادل فردوسی‌پور گزارش نکند، بیشتر به ضرر اوست یا مخاطب بی‌نوای بخت‌برگشته؟ چرا هر جا که هستید، قد و قامت آدم‌ها را کوتاه می‌کنید؟ فکر می‌کنید اینطوری خودتان رشیدتر جلوه خواهید کرد؟ به خدا که چنین نیست. کورسوی فانوس شما به جایی نمی‌رسد، حتی اگر همه چراغ‌های شهر را خاموش کنید.

منبع:ورزش‌مدیا

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۳۸
چه خوب نوشتید ولی من به واژه ممنوع‌الکار که رسیدم مانده نوشته را نخواندم چون به گمان من کسی که نمی داند واژه کار فارسی است و ال نمی‌گیرد نوشته اش خواندن ندارد
کسی که به زبانی می‌نویسد که آن را درست یاد نگرفته است نوشته اش ارزش خواندن ندارد
ببخشید
خواننده ی هموطن!!!! هاهاها
خنده داره. خواننده ای که مست میکنه و ولو میشه روی سن حالا برامون شده خواننده ی هموطن! ضمنا نویسنده ی عزیز! وقتی با آزادی تمام، این متن رو که بسیار هم توهین آمیزه و لحن بدی داره نوشتی و جتی در تابناک هم منتشر شده، این خودش حرفای تو رو نقض میکنه. خب قطعا اگه اثری مجوز نگیره مفهومش این هست که ایرادی داشته.
در سرزمینی که آفتاب در حال غروب کردن است، سایه انسان های کوچک بزرگ و بلند می شود.
احسنت
افرین مطلب به جا و خیرخواهانه
خيلي از شما بعيد بود همچين خبري رو بزنيد
ولي ممنون ازتون به خاطر اين مطلب
خساست
این ها پا جای پای چین و روسیه می گذارند. لااقل در چین و روسیه بعضی ازادی ها هست ولی ما همان یک ذره را هم نداریم. سیستم خفه کزدن صدا ها که تنها اثرش فراری دادن مردم ایران و بالا کشیدن بیت المال توسط خواص است. سیر شدنی نیستند بی انصاف ها. هر چه می خورند اشتهایشان بیشتر می شود.
بالاخره فردایی هم هست و انوقت این افکار و عقایدی که به نام دین به خورد مردم میدهید را خواهیم دید که چه به روزش می اید.
به قول یه بنده خدایی ما خودمون دلمون خواست جور دیگه ای زندگی کنیم! اینم تبعاتش هست خب!
سلیقه‌ای که گندش را در آورده و تمام حرفش این است که یا همه باید مثل من فکر کنند، حرف بزنند، فیلم بسازند، شعر بگویند، بنویسند، بپوشند، بخورند، بگردند یا اصلا حق ندارند وجود داشته باشند.
من یکی از قربانیان این سلیقه از دهه هفتاد تا کنون هستم و به منظور ریشه یابی و دقیق تر شدن آدرس ها مایلم درباره اش با تابناک مصاحبه کنم.
درود بر تابناک و مدیا
اگر بخوای اسم ببری هزاران اند .... استاد شجریان و بیشمار ....
احسنت بر نویسنده توانای این متن.
حرف دل ما را زدی.
آفرین.
اینقدر تو این کشور به مردم عادی سخت گرفتند؛ یک دهمش رو به مفسدین اقتصادی و گردن کلفتان سخت نگرفتند. واقعا در این کشور مردم عادی هیچ جایی ندارند.
چقدر گندش درآمده که تابناک را هم به زبان آوردند. با این وجود دست خوش، تابناک!
تابناک خیلی خوبی
یکی به میخ میزنی یکی به نعل
اینجوری به جایی نمیرسی
کلان در کشوری زندگی میکنیم که 5 درصد در اکثریت و 95 درصد در اقلیت هستند که ان 5 درصد شامل صدا و سیما روزنامه کیهان و اقازادها و تعدادی از نمایندگان مجلس هستند که به نظرشان 95 در صد مردم عوامل بیگانه یا نفوذی یا فریب خورده هستند و متاسفانه ان 5 درصد حرفشان برو دارد
خدایا مردم را در مقابل این افراد کوتاه فکر نجات بده که با افکار پوچشان زندگی اکثریت مردم را به دردسر انداخته اند
تویی که انتقاد میکنی و غیر مستقیم نظام رو زیر سئوال میبری ، چرا نمیگی که بسیاری از سرپیتی های ما ؛ از پول این کشور و این مردم ارتزاق میکنن ، مالیات هم نمیدن ، ولی عملا پیاده نظام دشمن هستن ؟؟!!
بسیار پراز واقعیت بوش پسر گفت ( یا با ماهستید یا علیه ما خارج از این دو نداریم )
احسنت. واقعیتی که گوش شنوایی برای آن وجود ندارد
تا زمانی که تو این مملکت، آدم های بی تخصص و بی سواد مدیر هستند و بجای ضوابط، روابط حاکم باشه، در بر همین پاشنه می چرخد
به به به .... به این انشا و خط و ربط هشیارانه ......
جانا سخن از زبان ما می گویی
لایک
دمش گرم و دم شما گرم که این مطالب رو گذاشتید
تابناك واقعاً اينا را شما بازنشر دادي ؟ بابا دمت گرم
بسیار عالی نوشتی تابناک جااااان
حرف حساب .
همه را یا فراری دادن یا زجر کش کردن یا گوشه نشین.
از تابناک بعیده ولی خوشم اومد
کلا سیستم ایران کوتوله پرور هست...
دقیقا حرف حساب البته اگر گوش شنوایی باشد چرا که تصمیم گیران که به بالا وصل هستند متاسفانه این طور فکر نمی کنند!
دمت گرم حرف حق جواب ندارد
احسنت حرف دل ما رو زدید
شیطون شدی تابی
هزار تا لایک
ایی دمت گرم فقط این چندنفر نیستن تمام ملت هم همینطوره فقط عده ای که کانون قدرت دستشون هست طبق نوشته های بالا عمل میکنن
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه