بازدید 7297
۱

اقدامات فشرده برای جمع‌بندی مذاکرات وین

مذاکره کننده ارشد روسیه پس از دیدار با رئیس هیات ایران در مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت کار‌های فشرده برای جمع‌بندی مذاکرات در پیش است.
کد خبر: ۱۱۰۷۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸ 28 February 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، میخائیل اولیانوف عصر دوشنبه به وقت محلی وین در حساب توئیتری خود نوشت: با دکتر علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین دیدار کردم. او به تازگی از تهران به وین بازگشته است. وی افزود: کار فشرده‌ای در پیش داریم تا مذاکرات را به سرانجام برسانیم.

باقری که صبح امروز برای ادامه دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها وارد وین شد ساعاتی پیش با انریکه مورا هماهنگ کننده گفتگو‌ها دیدار کرد. هنگام مخابره این خبر وی همچنان در هتل کوبورگ بسر می‌برد و سرگرم رایزنی‌های فشرده دیپلماتیک با روسای سایر هیات‌های مذاکره کننده است.

مذاکرات رفع تحریم‌ها که از ششم دی‌ماه آغاز شده به مرحله‌ای رسیده است که موفقیت یا شکست آن صرفا به تصمیمات سیاسی طرف‌های غربی بستگی دارد. اگر طرف‌های غربی تصمیم‌های لازمی را که به آن آگاه هستند، اتخاذ نمایند، می‌توان چند موضوع باقی‌مانده را حل کرده و ظرف چند روز به توافق نهایی دست یافت.

باقری در آخرین توئیت خود نوشته است: هر قدر هم که به خط پایان نزدیک باشیم، الزاما تضمینی برای عبور از آن وجود ندارد. این کار مستلزم هوشیاری، ثبات قدم قوی‌تر، خلاقیت بیشتر و رویکردی متوازن برای برداشتن گام پایانی است.

وی افزود: برای اتمام کار، تصمیم‌های مشخصی وجود دارد که طرف‌های غربی باید بگیرند.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
توافق انجام شده
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو