بازدید 4304
۲

رایزنی روسای‌جمهوری ایران و فرانسه درباره مذاکرات وین

روسای جمهور ایران و فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی، آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای وین را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
کد خبر: ۱۱۰۵۵۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲ 19 February 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز شنبه (۳۰ بهمن) در گفت‌وگوی تلفنی با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، با بیان این‌که هیات ایرانی با جدیت در حال پیشبرد مذاکرات وین است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول مذاکرات پیشنهاد‌های سازنده‌ای ارائه کرده است و پیشنهاد‌های مطرح‌شده از سوی طرف‌های دیگر مذاکره را بر اساس میزان انطباق آن‌ها با منافع ملت ایران، مورد بررسی قرار داده است.
رئیس جمهور با بیان این‌که هیات ایرانی بار‌ها اعلام کرده از ابتکاراتی که متضمن تامین و حفظ حقوق ملت ایران باشند، استقبال می‌کند، افزود: فشار‌ها یا ادعا‌های سیاسی با هدف حفظ اهرم فشار بر ملت ایران مطرح شده‌اند و چشم‌انداز حصول توافق را تضعیف می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد که هرگونه توافقی در وین باید شامل لغو تحریم‌ها، ارائه تضمین معتبر و بسته شدن مسائل و ادعا‌های سیاسی گردد.

دکتر رئیسی با اشاره به این‌که سابقه تعامل جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و گزارش‌های متعدد این آژانس مبنی‌بر تایید صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان گواه بر دروغین بودن ادعا‌های برخی کشورهاست، اظهار داشت: ایران برای اثبات حسن‌نیت خود همواره بر همکاری حرفه‌ای با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید داشته است و در این راستا باید مراقب فتنه‌انگیزی دشمنان بود.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی گفت که پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات وین حاصل شده است و این امیدواری را داریم که مذاکرات هر چه زودتر به نتیجه برسد.
روسای جمهوری ایران و فرانسه در این مکالمه تلفنی همچنین درباره آخرین وضعیت همه‌گیری کرونا و نیز تحولات منطقه تبادل‌نظر کردند.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به نقش فعال ایران در مبارزه با تروریسم در کنار عراق و سوریه، تصریح کرد: اگر مقابله مؤثر ایران و بخصوص شهید سلیمانی با تروریسم نبود، امروز داعش در اروپا مستقر شده بود.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناهار چی؟
آقا ماکرون ناهار خورده بود؟
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه