بازدید 7361

دیدار باقری‌کنی و نمایندگان‌ سه‌ کشور اروپایی

مذاکره کننده ارشد ایران در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک هشتمین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها، عصر شنبه با نمایندگان اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی دیدار و گفتگو‌ها با تمرکز ویژه بر راستی آزمایی رفع تحریم‌ها و تضمین به پایبندی اجرای برجام پیگیری شد.
کد خبر: ۱۱۰۰۵۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷ 22 January 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، مذاکرات از صبح امروز (شنبه) در دو سطح روسای هیأت‌ها و کارشناسان ادامه پیدا کرد. علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران بعد از ظهر امروز با انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام دیدار کرد. دیدار‌های جداگانه روسای سایر هیات‌ها نیز جریان دارد.

هم زمان جلسات کارشناسی در چارچوب نشست‌های دوجانبه و چند جانبه از صبح امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد. این جلسات برای بررسی موضوعات مختلف با تمرکز ویژه بر رفع تحریم‌ها در جریان است.

دیروز همچنین نمایندگان گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و آمریکا برای بررسی آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها دیدار کردند. میخائیل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه در توئیتی نوشت که طرف‌های غربی، بر لزوم نهایی کردن مذاکرات در اسرع وقت تأکید کردند. وی با بیان اینکه روسیه در این حس فوریت شریک است خاطر نشان کرد:، اما مخالف تعیین ضرب الاجل‌های مصنوعی است.

جمهوری اسلامی ایران هم پیشتر مخالفت خود را با تعیین ضرب‌الاجل‌های مصنوعی اعلام و تصریح کرده که اسیر مهلت‌های ساختگی غرب نخواهد شد.

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها از دوشنبه ششم دی ۱۴۰۰ آغاز شده و گفتگو‌ها به اذعان هیات‌های مذاکره کننده رو به جلو و در مسیر پیشرفت قرار دارد. هیات جمهوری اسلامی ایران با جدیت و اختیارات لازم برای حصول توافق پایدار و قابل اتکا در مذاکرات حضور و تاکید دارد هرچقدر طرف مقابل آمادگی جدی‌تری برای لغو تحریم‌ها داشته باشد زمان دست یابی به توافق نهایی کوتاه‌تر خواهد بود.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی