بازدید 5019

دیدار سه‌جانبه مذاکره‌کنندگان ارشد ایران، روسیه و چین

علی باقری کنی مذاکره‌کننده ارشد ایران در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک روز چهارشنبه با نمایندگان چین و روسیه در وین پایتخت اتریش دیدار کرد.
کد خبر: ۱۱۰۰۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴ 19 January 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، باقری صبح امروز نیز با نمایندگان سه کشور اروپایی و نماینده اتحادیه اروپا دیدار کرد. هم زمان جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در خصوص موضوعات مختلف برگزار شد.

بیست و پنج روز از آغاز هشتمین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها می‌گذرد و گفتگو‌ها در حالی پیگیری می‌شود که تیم‌های مذاکره‌کننده از بسیاری از پرانتز‌ها و موارد اختلافی عبور کرده‌اند.

لغو تحریم‌ها و ارائه تضمین‌هایی که ایران بر آن تاکید دارد، دو موضوع مهم در روند مذاکرات وین است. گفتگو‌ها به اذعان هیات‌های مذاکره کننده پیشرفت‌هایی کرده و رسیدن به یک توافق خوب به تصمیمات خاص سیاسی واشنگتن درباره مسائل باقی‌مانده و رفع تحریم‌ها، بستگی دارد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه می‌گوید: آنچه باقی مانده موضوعات کلیدی است که به طور ویژه تصمیمات خاص سیاسی را می‌طلبد و واشنگتن باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده و رفع تحریم‌ها اعلام کند. اگر این اتفاقات در بازگشت از پایتخت‌ها بیفتند، می‌توان گفت با سرعت خوبی در حال حرکت به یک توافق قابل اتکا و پایدار هستیم.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی