بازدید ۱۹۰۸۸
آخرین تحولات خاورمیانه
توضیحات خطیب‌زاده در پی تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل، وقوع انفجاری در جنوب لبنان، رایزنی لیبی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط، حمله به کاروان نیرو‌های آمریکایی در عراق و حمله موشکی ارتش یمن به ائتلاف سعودی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۹۸۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰ 13 January 2022

توضیحات خطیب‌زاده در پی تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل/ وقوع انفجاری در جنوب لبنان/ رایزنی لیبی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط/ حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در عراق

بین الملل تابناک/ تحولات خاورمیانه: توضیحات خطیب‌زاده در پی تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل، وقوع انفجاری در جنوب لبنان، رایزنی لیبی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط، حمله به کاروان نیرو‌های آمریکایی در عراق و حمله موشکی ارتش یمن به ائتلاف سعودی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

توضیحات خطیب‌زاده در پی تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب در خصوص تعلیق حق رای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای پایه گذار و فعال سازمان ملل، خود را متعهد به پرداخت کامل و به موقع حق عضویت در سازمان ملل متحد و دیگر سازمان ها و آژانس های بین المللی می داند.

وی افزود: متاسفانه برای دومین سال پیاپی و به دلیل تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا پرداخت های کشورمان با مشکل مواجه شده است.

سعید خطیب‌زاده تاکید کرد: به رغم مضایق متعدد ایجاد شده، دولت جمهوری اسلامی ایران، منابع لازم را برای پرداخت حق عضویت خود در سازمان ملل فراهم آورده و در حال انجام رایزنی‌های ضروری برای حل و فصل موضوع است، در عین حال تدارک کانالی امن جهت پرداخت سریع‌تر حق عضویت مدنظر است.

توضیحات خطیب‌زاده در پی تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل/ وقوع انفجاری در جنوب لبنان/ رایزنی لیبی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط/ حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در عراق

سخنگوی وزارت خارجه در پایان اشاره کرد: شایسته است دبیرکل سازمان ملل و دبیرخانه نیز شرایط ویژه کشورهای مواجه با تحریم های غیرقانونی را به طور خاص مدنظر قرار دهند و از مساعدت به این کشورها برای پرداخت سهمیه خود مضایقه نکنند.

رسانه‌ها غروب چهارشنبه به وقت تهران گزارش دادند، هشت کشور از جمله ایران به دلیل عدم پرداخت بدهی، حق رای خود در سازمان ملل متحد را از دست دادند.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» هشت کشور از جمله ایران، ونزوئلا و سودان حق رای خود در سازمان ملل را به دلیل پرداخت نشدن بدهی از دست دادند.

«آنتونیو گوترش» روز سه شنبه در نامه ای به مجمع عمومی سازمان ملل گفت: در مجموع بدهی یازده کشور به تعویق افتاده است.

بر اساس ماده ۱۹ اساسنامه سازمان ملل، کشوری که دو سال حق عضویتش را پرداخت نکند، از رأی دادن در مجمع عمومی محروم می‌شود.

سال گذشته نیز ایران رای خود را به دلیل عدم پرداخت حق عضویت از دست داد. ایران اعلام کرد، به دلیل تحریم های اقتصادی ایالات متحده نمی‌تواند حتی حداقل مبلغ را پرداخت کند.

پس از ماه‌ها مذاکره، به ایران معافیت داده شد و در ماه ژوئن (خرداد سالجاری) رای خود را پس گرفت.

وقوع انفجاری در جنوب لبنان

منابع خبری صبح امروز، پنج‌شنبه از وقوع انفجاری در جنوب لبنان خبر دادند.

 النشره به نقل از منابع خبری گزارش داد، انفجاری امروز بین دو شهرک حومین الفوقا و رومین در شهرستان النبطیه در جنوب لبنان روی داد که دلایلش مشخص نیست. ساکنان نیز شاهد آتش‌سوزی در منطقه بودند.

توضیحات خطیب‌زاده در پی تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل/ وقوع انفجاری در جنوب لبنان/ رایزنی لیبی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط/ حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در عراق

النبطیه از مهمترین شهرهای منطقه جبل عامل در جنوب لبنان است که ثقل اقتصادی و فرهنگی دارد.

رایزنی لیبی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط

شبکه سعودی «الحدث»، شامگاه چهارشنبه، مدعی شد که «عبدالحمید الدبیبه» نخست‌وزیر لیبی با مقامات رژیم صهیونیستی در امان پایتخت اردن دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.

بنا بر ادعای این شبکه سعودی، نخست‌وزیر لیبی با «دیوید بارنیع» رئیس دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) درباره عادی‌سازی روابط با تل‌آویو گفت‌و‌گو کرده است.

الحدث در ادامه ادعا کرد که الدبیبه برای باقی ماندن در منصب خود در دوران گذار دولت لیبی تا زمان برگزاری انتخابات از تل‌آویو درخواست کمک کرده است.

طبق ادعای این شبکه، الدبیبه در گفت‌و‌گو با رئیس موساد تأکید کرد، زمان در حال حاضر برای اجرای انتخابات در لیبی مناسب نیست. دو طرف همچنین در پایتخت اردن درباره همکاری امنیتی میان لیبی و رژیم صهیونیستی رایزنی کرده‌اند.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که دولت لیبی هنوز واکنشی به گزارش این شبکه سعودی نشان نداده و آن را رد یا تأیید نکرده است.

مقامات رژیم صهیونیستی نیز تا این لحظه به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند.

لیبی از سال ۲۰۱۱ شاهد بی‌ثباتی سراسری است. پس از کشته شدن «معمر القذافی» رئیس سابق این کشور، لیبی شاهد درگیری گروه‌های مختلف بود تا جایی که گروه‌های مسلح در این کشور به دو بخش شرقی (طبرق) و غربی (طرابلس) تبدیل شده بودند و با حمایت برخی کشورها با یکدیگر می‌جنگیدند.

توضیحات خطیب‌زاده در پی تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل/ وقوع انفجاری در جنوب لبنان/ رایزنی لیبی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط/ حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در عراق

دولت وفاق ملی لیبی و دولت شرق لیبی (تحت امر خلیفه حفتر) چند سال بر سر قدرت در این کشور جنگیدند و پس از یک سال درگیری شدید که منجر به پیشروی‌های دولت وفاق به پایتختی طرابلس شد، مرداد ماه سال گذشته آتش‌بس اعلام کردند.

اواخر اسفندماه سال گذشته دور جدید گفت‌وگوهای سیاسی لیبی در شهر ژنو سوئیس، با نظارت سازمان ملل متحد با هدف بررسی نامزد ریاست دولت موقت لیبی برگزار شد و محمد المنفی به عنوان رئیس شورای ریاستی و «عبدالحمید الدبیبه» به عنوان نخست‌وزیر دولت انتقالی لیبی انتخاب شدند.

بیستم اسفندماه ۱۳۹۹ کابینه «دولت وحدت ملی» رأی اعتماد پارلمان این کشور را کسب کرد و ۳۵ عضو کابینه «عبدالحمید الدبیبه» موفق شدند، رای اعتماد ۱۳۲ عضو پارلمان را به دست آورند و تنها دو نماینده به این کابینه رأی ممتنع دادند و ۳۶ نماینده نیز غایب بودند.

نخست‌وزیر دولت وحدت ملی لیبی پس از جلسه رأی اعتماد از همکاری دولت موقت و دولت وفاق ملی این کشور برای همکاری در شرایط سخت تقدیر و از سازمان ملل، اعضای کمیته گفت‌وگوی سیاسی و کشورهای میزبان مذاکرات طرف‌های مختلف لیبی تشکر کرد.

عبدالحمید الدبیبه با تاریخی خواندن این رأی اعتماد، متعهد شد که برای آشتی ملی تلاش کند و مانع تکرار جنگ در لیبی شود و گفت که کشورش با وحدت به ساحل امنیت خواهد رسید. با این حال، اختلافات همچنان در میان گروه‌های مختلف این کشور ادامه دارد.

ساعاتی پس از انتشار این خبر، دفتر نخست‌وزیر لیبی گزارش شبکه سعودی الحدث را تکذیب کرد.

حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در عراق

رسانه ها از حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در عراق خبر دادند.

شبکه خبری المیادین چهارشنبه شب گزارش داد: یک کاروان پشتیبانی لجستیک ائتلاف آمریکایی در بابل واقع در جنوب بغداد با دو بمب هدف قرار گرفت.

پایگاه شفق نیوز هم به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد: این کاروان شامل تعدادی کامیون حامل ادوات لجستیک برای نیروهای ائئلاف بوده است.

وی اظهار داشت که این کاروان هنگام عبور در مرز استان بابل هدف حمله قرار گرفت.

توضیحات خطیب‌زاده در پی تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل/ وقوع انفجاری در جنوب لبنان/ رایزنی لیبی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط/ حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در عراق

منبع مزبور افزود: این انفجار هیچ گونه زخمی یا خسارت قابل توجهی در پی نداشته است.

حملات علیه نیروهای ائئلاف به سرکردگی آمریکا، در روزهای اخیر افزایش یافته است.

حمله موشکی ارتش یمن به ائتلاف سعودی

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، شامگاه روز چهارشنبه خبر داد که نیروهای صنعاء جلوی پیشروی مزدوران امارات در استان شبوه (جنوب یمن) و استان مأرب (مرکز یمن) را گرفته‌اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در این خصوص نوشت: «به لطف خداوند، نیروهای ما توانستند با پیشروی چشمگیر مزدوردان و داعشیان تحت حمایت امارات به سمت شهرستان‌های "عین" در شبوه و "حریب" در مأرب جلوگیری کنند.»

یحیی سریع اضافه کرد که این اقدام به مدت چند ساعت به طول انجامید و به‌ رغم پشتیبانی هوایی فشرده از مزدوران اماراتی، آن‌ها هیچ گونه پیشروی نداشتند.

توضیحات خطیب‌زاده در پی تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل/ وقوع انفجاری در جنوب لبنان/ رایزنی لیبی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط/ حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در عراق

سریع در عین حال خبر داد که خسارات‌ سنگینی به عناصر داعشی وابسته به امارات و مزدوران این کشور وارد شد، به‌نحوی که ده‌ها تن از آن‌‌ها کشته و مجروح شدند.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است که محل تجمع نیروهای ائتلاف با دو موشک بالستیک هدف حمله قرار گرفت که هر دو موشک دقیقا با اهداف برخورد کردند.

طبق این بیانیه، در پی برخورد موشک‌ها، تعداد زیادی از نیروهای ائتلاف کشته و مجروح شدند که خودروهای امدادی بلافاصله برای انتقال آن‌ها به بیمارستان در محل حضور پیدا کردند.

مدتی است که درگیری‌های شدیدی میان مزدوران اماراتی و ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان شبوه در جریان است.

نیروهای یمنی طی یک هفته‌ گذشته توانسته‌اند دو پهپاد جاسوسی متعلق به امارات عربی متحده را حین انجام عملیاتی خصمانه در جنوب این کشور سرنگون کنند.

این دو عملیات در حالی انجام شد که نیروی دریایی یمن نیز اخیرا و در اقدامی بی‌سابقه موفق شد، یک کشتی نظامی اماراتی را در غرب این کشور توقیف کند.

کشتی مذکور که در حال حمل تسلیحات نظامی برای ائتلاف سعودی بود، توسط نیروی دریایی یمن در مجاورت شهر الحدیده یمن توقیف شد.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز نیز اعلام کرد، ارتش این کشور توانسته است طی چند روز گذشته به مزدوران و داعشیان امارات در استان شبوه خسارات‌ سنگینی وارد کند.

طبق اعلام امروز یحیی سریع، نیروهای صنعاء توانسته‌اند تعداد ۵۱۵ تن از مزدوران و داعشیان امارات از جمله چند فرمانده را از پای درآورند و بیش از ۸۵۰ تن از آن‌ها را مجروح کنند.

سریع همچنین با استناد به داده‌‌های اطلاعاتی اضافه کرد: ۲۰۰ تن از مزدوران و داعشیان وابسته به امارات نیز مفقود شده‌اند.

ارتش یمن در عین حال توانست ۱۰۲ خودروی نظامی و تعدادی از توپ‌های بزرگ و پیشرفته مزدوران را منهدم کند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین خبر داد که ده‌ها موشک به سوی محل تجمع مزدوران و داعشیان امارات در استان شبوه شلیک شلیک شده است که در پی این اقدام، ده‌‌ها تن از آن‌ها کشته و تعداد زیادی مجروح شده‌اند.

سریع پایان بیانیه امروز ضمن تأکید بر آمادگی کامل برای دفاع از کشور یمن، مردم این کشور و مقابله با امارات تا زمان پیروزی، هشدار داد که عواقب اقدامات تنش‌زای امارات سنگین خواهد بود و اماراتی‌ها باید پیامدهای این تنش را متحمل شوند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ یک از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و تنها با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها تن، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۲۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
جناب خطیب زاده کدام تحریم ها:
تحریم های ظالمانه ی آمریکا یا تحریم های جناح تندروی داخلی در نپذیرفتن FATF؟
اینکه دولت روحانی موضوع را به تحریم های آمریکا و FATF گره میزد، اصلا عجیب نبود. آنها واقعا چنین تصوری داشتند و انرا با شدت و حدّتِ زیاد به جامعه نیز منتقل می کردند (این موضع اعلام شده ی دولت رئیسی درباره دولت قبل، طی سه ماه* استقرار است و به شدت مخالف آن است مخصوصا در بحث واردات واکسن) ولی دولت رئیسی که تحریم های آمریکا را به عنوان مانع به رسمیت نمی شناسد و واردات گسترده واکسن را در زمان همین تحریم ها انجام داد چرا در موضوع، همان موضعِ دولت قبل را اتخاذ می کند؟
این مشکل هم مثل واکسن با یک تلفن جناب آقای رئیسی قابل حل است، لطفا بدون دلیل به مردم استرس وارد نکنید. هر جا تحریم های ظالمانه ی آمریکا مانع بود، تلفن را بردارید و بگویید آقای رئیسی فرموده مشکل حل شود، قطعا ایشان همکاری خواهند کرد

* اینهم از عجایب است که عمر دولت رئیسی بر روی عدد "سه ماه" گیر کرده و ظاهرا تا پایان 4سال، ما هنوز دولتی نامستقر با عمری سه ماهه مواجهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
اقای روحانی پول سازمان ملل هم که ندادی واکسن هم که وارد نکردی مسکن هم که نساختی - پرسپولیس استقالم که حذف کردی - نیروگاه برقی هم که نساختی - ریل جاده مهم که رو هوا گذاشتی میشه بگی دقیقا چیکار کردی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
روحانی خواست کارهایی بکند

ولی اگر مصاحبه دیروز سردار حاجی زاده با کیهان را بخوانید

خواهید فهمید که چه شد و چرا نشد ؟؟؟؟
ناشناس
| France |
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
برو خودتو رنگ کن.برو بچه جون!:)))))))))))
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
اقای روحانی در دوره ترامپ واکسن که خریدی غذا و دارو ذخیره کردی تقریبا به تمامی روستاها ارتباط دادی هیچ سالی کمتر از 25 درصد به حقوق ها اضافه نکردی ایران را از قطعنامه های ضد ایرانی نجات دادی ترامپ را به جنون کشاندی در دوره اوج کرونا 40 کشته را هم قرمز میدانستی دوباره صندوق ذخیره ارزی را پر کردی 70 درصد باقی مانده مسکن مهر را تمام کردی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
واقعا خنده داره ! فقط برای نمایش و اعام به جهان که اثر تحریم روی ماست پرداخت نمی کنند و الا هر صرافی سر خیابونی به همه جای دنیا پرداختی انجام میده !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
اگر دلار ندارید ؟

پس رستم قاسمی وزیر مسکن و شهرسازی ، برای چه دیروز

در ملاقات با بشار اسد ، برای بازسازی شهرهای ویران شده

در سوریه قول همکاری و کمک و مساعدت داده است ؟؟

کدام را باور کنیم ؟
دم خروس یا قسم حصرت عباس را ؟؟؟
ناشناس
|
Turkey
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
خودتونو سر کار گذاشتین ؟
خب بگین یکی از آقازاده هاتون این پولو به حسابشون بریزه ، بعدا بهش تو ایران ریالی بدین ...
اینهمه داره دلار از ایران خارج میشه ، یعنی بلد نیستین ؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
آقازاده پول بده ؟!!!!! مگه داریم مگه میشه ؟ اینها می گیرند ! نمی دهند که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
"متاسفانه برای دومین سال پیاپی و به دلیل تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا پرداخت های کشورمان با مشکل مواجه شده است" آقای خطیب زاده شاعر می گوید یا مکن با پیلبانان دوستی یا بنا کن خانه ای در خورد فیل. لطفاً بفرمائید عامل اصلی این تحریمهایی که شما اکنون آن را ظالمانه می خوانید و عده ای آنرا چند سال پیش نعمت الی خواندند ، چه کسانی بوده اند؟!!!!! وقتی شعار می دهید باید به فکر عواقب آنهم باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
عالی گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
متاسفانه ما از مسئولین کشور فقط شعار شنیدیم و بس، در عمل هیچی ندیدیم ، کارنامه عملکرد هم تو حوزه های سیاسی، اقتصادی ،فرهنگی، توسعه پایدار و محیط زیست و از همه مهمتر اعتماد مردم هم که کاملا
مشخصه و برهیچ کسی پوشیده نیست و جالب‌تر اینکه هنوز هم تمام تقصیرها رو میندازن گردن منتخبین مردم و دولت‌های قبلی و خودشون که بزرگترین مقصرین هستند رو پشت امثال وحانی و احمدی نژاد و... پنهان میکنن! ت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
تعلیق حق رای ایران ، واقعا اسباب آبروریزی و خجالت است واقعا چه کردید با آبروی ایران و ایرانی !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
حالا مثلا رای ایران چه دردی می خوره!
تمام کشورهای سازمان ملل رای هاشون برعکس ایران هست

اون سفیر ایران در سازمان ملل رو هم لطف کنید برگردونید و پول های کشور رو بی خود حروم نکنید
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
کدام تحریم های ظالمانه مگر شما نمی‌گوید ایران تحریم است پس چه نیازی دارد دولت جلوی واردات خودرو را بگیر مگر کشوری حاضر می‌شود مجانی جودر و به ایران بدهد دست بردارید از اذاب ملت دولت ها تو ایران بخاطری که تحریم ها بیشتر به مردم فشار بیاورد به کمک آمریکا از هیچ تلاشی فروگذار نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
مذاکره با امریکا و اروپا بی فایده است و روی روسیه و چین هم نمی توان حساب کرد لذا تنها حمله جدی به منابع و منافع امریکا و دشمنان منطقه ای و اسرائیل تنها راه حل هست وقتی ما در سختی هستیم بقیه هم باید در منطقه ان را لمس کنند. با این دشمنان نمی توانیم بعد از چهل سال مماشات کنیم . و گفتگو فایده ای نداشته و ندارد . زور را باید با زور حل کرد . دشمنان ایران برای نابودی ایران از هیچ چیز دریغ نخواهند کرد . به گفته جرج دبلیو بوش یا ما هستید و یا علیه ما حد وسط ندارد یعنی با استثمار و یا جنگ .
خسرو سلجوقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
تحریم عادلانه چیست؟
از این سازمان ملل متحد آبی نمیچکد برای چی باید پول بدهیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
مبارک‌ است ، برقراری روابط سیاسی بین لیبی و اسرایبل
البته اسراییل تا ۲۰ سال دیگر، کاملا از بین میرود !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
ارتش امریکا هم نمی تواند 100 خودرو را در یک روز نابود کند.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
عجب سیاست خارجی همش عزت حکمت مصلحت
حق رای را هم گرفتند
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
من که نفهمیدم امریکا غلطی میتواند کند یا نه
Ali
|
Finland
|
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین خبر داد که ده‌ها موشک به سوی محل تجمع مزدوران و داعشیان امارات در استان شبوه شلیک شلیک شده است که در پی این اقدام، ده‌‌ها تن از آن‌ها کشته و تعداد زیادی مجروح شده‌اند.
یعنی با هر موشک یک نفر کشته شده؟!
دیپلمات اسلامی پیروز مقاومت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳
فکر نکنم این نظرات را کسی بخواند لذا اگر نظرات مورد توجه مقامات است اعلام کنید تا ادامه یابد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین مهرشاد سهیلی محسن قاسمی بودجه 1401 سند همکاری 25 ساله ایران و چین