بازدید ۱۵۱۵۹
کیوسک بین الملل تابناک
سفید شدن مو‌های سر رئیس سازمان سیا به خاطر ایران و روسیه، پنج شرط ایران در مذاکرات وین، کشته شدن رئیس ستاد مشترک ارتش هند در پی سقوط هلی‌کوپتر، درخواست عربستان سعودی و امارات برای رسیدگی به پرونده موشکی ایران و پیشنهاد اردوغان برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین، از جمله مهمترین خبرها، رویداد‌ها و تحولات بین الملل در ۲۴ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۹۲۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳ 08 December 2021

سفید شدن موهای سر رئیس سازمان سیا به خاطر ایران و روسیه/ پنج شرط ایران در مذاکرات وین/ کشته شدن رئیس ستاد مشترک ارتش هند در پی سقوط هلیکوپتر/ درخواست عربستان سعودی و امارات برای رسیدگی به پرونده موشکی ایران

کیوسک بین الملل تابناک: سفید شدن مو‌های سر رئیس سازمان سیا به خاطر ایران و روسیه، پنج شرط ایران در مذاکرات وین، کشته شدن رئیس ستاد مشترک ارتش هند در پی سقوط هلی‌کوپتر، درخواست عربستان سعودی و امارات برای رسیدگی به پرونده موشکی ایران و پیشنهاد اردوغان برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین، از جمله مهمترین خبرها، رویداد‌ها و تحولات بین الملل در ۲۴ساعت گذشته بوده اند.

سفید شدن موهای سر رئیس سازمان سیا به خاطر ایران و روسیه

«ویلیام برنز» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه روز دوشنبه خود با روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» مدعی شد کار به عنوان سفیر آمریکا در روسیه در اوایل دهه ۲۰۰۰ آنقدر استرس‌زا بود که باعث شد موهای وی سفید شود. 

سفید شدن موهای سر رئیس سازمان سیا به خاطر ایران و روسیه/ پنج شرط ایران در مذاکرات وین/ کشته شدن رئیس ستاد مشترک ارتش هند در پی سقوط هلیکوپتر/ درخواست عربستان سعودی و امارات برای رسیدگی به پرونده موشکی ایران

برنز ادعا کرد که بیشتر دسته‌های خاکستری موی او مربوط به دوره فعالیتش در این سمت بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ است.

به گزارش شبکه «راشا تودی»، او در ادامه با اشاره به توافقنامه موقت برنامه اقدام مشترک که در سال ۲۰۱۳ بین ایران و شش کشور دیگر در خصوص برنامه هسته‌ای ایران امضا شد، مدعی گشت: بقیه موهای خاکستری من مربوط به مذاکرات با ایرانی‌ها، به ویژه مذاکرات مخفیانه در سال ۲۰۱۳ است.

برنز همچنین در این گفت‌وگو که پیش از دیدار دیروز (سه‌شنبه) بین ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و جو بایدن همتای آمریکایی‌اش انجام شد، درباره نگرانی‌ها راجع به مرز روسیه و اوکراین اظهارنظر کرد. 

مدیر سیا در ادامه جوسازی روزهای اخیر واشنگتن علیه مسکو ادعا کرد که وقتی مساله کی‌یف مطرح است، هیچ‌وقت اشتهای پوتین برای ریسک را دست کم نمی‌گیرد و افزود: پاسخ دادن به آن با ترکیبی قوی از بازدارندگی و همچنین امکان دیپلماسی بسیار مهم است.

کرملین همواره اتهام منابع غربی در خصوص آماده شدن مسکو برای حمله به اوکراین را رد کرده و چنین اتهامی را بی‌اساس خوانده است. 

 برنز همچنین به نبود جنبه‌های تسلیحاتی در برنامه هسته‌ای ایران اعتراف کرد. وی در نشستی که توسط روزنامه وال‌استریت‌ژورنال برگزار شد گفت: سیا «هنوز هیچ شواهدی درباره تصمیم ایران برای تسلیحاتی کردن» برنامه هسته‌ای نمی‌بیند. 

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته، ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای خود متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

ویلیام برنز در بخش دیگری از این نشست درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین که هفته گذشته برگزار شد، ادعا کرد: «ایرانی‌ها در این مقطع هنوز مذاکره را جدی نگرفته‌اند. به زودی خواهیم دید چقدر جدی هستند.»

مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین روز دوشنبه هفته گذشته (۸ آذرماه/۲۹ نوامبر) در پایتخت اتریش آغاز و جمعه متوقف شد. ایران در جریان این مذاکرات دو سند در دو حیطه رفع تحریم‌های آمریکا و تعهدات هسته‌ای به طرف‌های مقابل ارائه کرد. 

پس از ارائه این سندها توسط ایران، کشورهای غربی که به دنبال تحمیل تعهدات حداکثری به ایران در ازای پایبندی حداقلی خودشان به توافق هستند، بازی مقصرنمایی علیه تیم مذاکره‌کننده ایران را در دستور کار قرار داده و تلاش کرده‌اند تهران را به طرح خواسته‌های خارج از برجام بدون در نظر گرفتن دور قبلی گفت‌وگوها متهم کنند.

به گزارش فارس، کارشناسان معتقدند که رویکرد طرف غربی نشان می‌دهد که مصرانه در پی آن هستند که ادامه مسیر گفت‌وگو را بر اساس ابتکار ایران نپذیرد، چون در آن صورت، میدان عمل در اختیار ایران است و جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از اهرم‌های فشار استفاده نشده خود بهره گیرد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به مواضع غربی‌ها در این زمینه گفته، «ما در وین بر اساس پیش‌نویس‌هایی که دادیم برای رفع تحریم‌ها و چگونگی توقف اقدامات جبرانی ایران مذاکره می‌کنیم. تمامی آنچه در متون نوشته شده بود، مبتنی بر برجام و پیش‌نویس شش دور قبل است. این پیشنهادها اساساً نمی‌تواند حداکثری باشد، ولی رویکرد آمریکا و اروپا حداقلی است و به همین دلیل درخواست کردند برای مشورت به پایتخت‌های خود برگردند.»

بر اساس توافق «علی باقری» مذاکره‌کننده ارشد ایران و «انریکه مورا» هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام قرار است روز پنجشنبه این گفت‌وگوها در شهر وین ادامه پیدا کند. 

پنج شرط ایران در مذاکرات وین

شبکه «المیادین»، عصر امروز (چهارشنبه)، به نقل از چند منبع آگاه خبر داد که هیأت اعزامی ایران به مذاکرات وین پنج شرط برای ۱+۴ دارد.

سفید شدن موهای سر رئیس سازمان سیا به خاطر ایران و روسیه/ پنج شرط ایران در مذاکرات وین/ کشته شدن رئیس ستاد مشترک ارتش هند در پی سقوط هلیکوپتر/ درخواست عربستان سعودی و امارات برای رسیدگی به پرونده موشکی ایران

این شبکه لبنانی به نقل از منابع مذکور نوشت: «خواسته‌ها اولا رفع تحریم‌های مربوط به توافق هسته‌ای و... است»؛ از جمله شروط همچنین راستی‌ آزمایی درباره رفع تحریم‌ها و کسب ضمانت است.

بنا بر این گزارش، «از جمله دیگر شروط هیأت ایرانی در گفت‌و‌گوهای وین، جبران خسارات‌ ایران و بازگشت تمامی طرف‌ها به تعهدات ذیل توافق است.»

این منابع که اشاره‌ای نیز به نام آن‌ها نشده، با اشاره به سخنان امروز «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس بیان کردند که «اظهارات وزیر خارجه انگلیس یک پیام تهدید مردود است.»

در حالی که ایران بارها تأکید کرده  است برای رسیدن به توافق بسیار جدیت دارد، وزیر امور خارجه انگلیس، امروز، به صورت غیرمستقیم به ایران هشدار داد و گفت: «مذاکرات در وین آخرین شانس ایران برای بازگشت به برجام است.»

منابع یادشده همچنین خبر دادند: «دست‌یابی به یک نتیجه در آینده نزدیک در گفت‌و‌گوهای وین را دور از ذهن می‌دانیم.»

این منابع در پایان افزودند: «ما دو پیش‌نویس ارائه کردیم که قابل ویرایش هستند. ما منتظر موضع اروپا هستیم.»

سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در روزهای اخیر به طور هماهنگ فضاسازی علیه مذاکرات آتی وین را آغاز کرده‌اند به طوریکه «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه شامگاه سه‌شنبه در اظهاراتی اعلام کرد که شواهد درباره مذاکره با ایران دلگرم کننده نبوده و تصور می‌کند ایرانی‌ها به دنبال تعلل در گفت‌وگوها هستند؛ البته پیش از این نیز وزارت خارجه فرانسه اعلام کرده بود که پیشنهادهای ارائه شده ایران در خصوص پرونده هسته‌ای پایه معقولی برای هیچ توافقی نیست.

از طرف دیگر، یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفته بود که این کشور انتظار دارد ایران با پیشنهادهای واقع‌بینانه به میز مذاکرات در وین بازگردد و در این خصوص توضیح داده بود: ما پیشنهادها را با دقت و کامل بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که ایران تقریباً تمام مصالحه‌هایی را که قبلاً در ماه‌ها مذاکره سخت به دست آمده بود، نقض کرده است. این پیشنهادها پایه‌ای برای پایان موفقیت‌آمیز گفت‌وگوها نیست.

جوسازی‌های تروئیکای اروپا در آستانه ازسرگیری مذاکرات وین در شرایطی است که «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین نیز با تأکید بر جدیت ایران و ایالات متحده برای بازگشت به برجام تأکید کرده بود که اختلافات موجود در مذاکرات وین قابل حل است.

وی در پیامی که در صفحه توییتری خود امروز منتشر کرد، نوشت: «تماس‌های ما با ایالات متحده و ایران در گفت‌وگوهای وین نشان می‌دهد، هر دو طرف در خصوص احیای برجام بسیار جدی هستند، اما دیدگاه‌های آن‌ها در مورد راه‌ها و ابزارهای مربوطه متفاوت است. وظیفه مذاکره‌کنندگان غلبه بر این اختلافات است که در پرتو وحدت هدف، شدنی است.»

دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ برای رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران، دوشنبه هشتم آذر ماه در وین برگزار شد و ایران دو سند را به طرف مقابل در حوزه رفع تحریم‌ها و موضوع هسته‌ای ارائه داد و قرار شد تا طرف‌های مقابل برای رایزنی‌های بیشتر به پایتخت‌های خود بازگردند و مجدداً به میز مذاکرات بپیوندند.

«علی باقری» معاون سیاسی وزارت خارجه ایران گفته که ایران یک سند سوم با نام «تصمیم» درباره راستی‌آزمایی لغو تحریم‌ها آماده کرده که قرار است به طرف‌های مقابل ارائه کند.

کشته شدن رئیس ستاد مشترک ارتش هند در پی سقوط هلیکوپتر

نیروی هوایی هند امروز (چهارشنبه) تایید کرد، یک فروند هلیکوپتر ارتش این کشور حامل رئیس ستاد مشترک ارتش سقوط کرده است. وزیر دفاع این کشور نیز از کشته شدن رئیس ارتش در این حادثه خبر داد.

سفید شدن موهای سر رئیس سازمان سیا به خاطر ایران و روسیه/ پنج شرط ایران در مذاکرات وین/ کشته شدن رئیس ستاد مشترک ارتش هند در پی سقوط هلیکوپتر/ درخواست عربستان سعودی و امارات برای رسیدگی به پرونده موشکی ایران

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نیروی هوایی هند مرگ "بیپین راوات"، رئیس ستاد مشترک ارتش هند را در اثر سرنگونی بالگرد آن طی امروز چهارشنبه تایید کرد.

در بیانیه دفتر مطبوعاتی نیروی هوایی هند آمده است: با تاسف شدید به اطلاع می‌رسانیم مشخص شد که فاجعه امروز منجر به مرگ ژنرال راوات و مادهولیکا راوات همسرش و ۱۱ تن دیگر که در این هلی‌کوپتر بودند، منجر شده است.

رویترز نیز به نقل از یک منبع دولتی گزارش داد، دست‌کم ۱۳ تن از مجموع ۱۴ سرنشین این بالگرد در این حادثه جان باختند.

اوایل امروز رسانه‌های هند گزارش کردند که یک فروند هلیکوپتر ارتش هند سقوط کرده و عملیات جستجو و نجات آغاز شده است.

نیروی هوایی هند در توییتی نوشت:‌ تحقیقات در ارتباط با این سانحه هوایی در دست انجام است. هلیکوپتر Mi-۱۷V۵ نیروی هوایی هند حامل "بیپین راوات"، رئیس ستاد مشترک ارتش هند امروز در نزدیکی "کونور" در تامیل نادو سقوط کرد.

در این توئیت آمده است که رئیس ۶۳ ساله ستاد مشترک با هلی کوپتر Mi-۱۷V۵ ساخت روسیه سفر می‌کرد که امروز با حادثه‌ای در نزدیکی کونور، تامیل نادو مواجه شد.

راوات اولین رئیس ستاد دفاعی هند بود؛ سمتی که دولت هند در سال ۲۰۱۹ ایجاد کرد.

یک افسر ارشد ارتش به خبرگزاری فرانسه گفت که راوات و همسرش همراه با سایر افسران در هواپیما بودند و به دانشکده ستاد خدمات دفاعی می‌رفتند.

ویدئوهایی که در کانال های خبری هند پخش شد، یک لاشه آتشین را در محل سقوط هواپیما در یک منطقه جنگلی انبوه در نزدیکی دانشکده در منطقه نیلگیریس نشان داد.

راوات از یک خانواده نظامی بود که چندین نسل در نیروهای مسلح هند خدمت کرده‌اند. ژنرال که چهار دهه خدمت پشت سر خود دارد، فرماندهی نیروها را در کشمیر تحت کنترل هند و در امتداد خط کنترل واقعی در مرز چین بر عهده داشت. او با کاهش شورش در مرز شمال شرقی هند و نظارت بر عملیات ضد شورش فرامرزی در همسایگی میانمار شناخته می‌شد.

درخواست عربستان سعودی و امارات برای رسیدگی به پرونده موشکی ایران

عربستان سعودی و امارات عربی متحده، شامگاه امروز (چهارشنبه)، بیانیه‌ای مشترک صادر کردند که در آن به مسائل بسیاری از جمله برنامه موشکی و هسته‌ای ایران و جنبش حزب‌الله لبنان پرداخته شده است.

سفید شدن موهای سر رئیس سازمان سیا به خاطر ایران و روسیه/ پنج شرط ایران در مذاکرات وین/ کشته شدن رئیس ستاد مشترک ارتش هند در پی سقوط هلیکوپتر/ درخواست عربستان سعودی و امارات برای رسیدگی به پرونده موشکی ایران

این بیانیه پس از پایان سفر «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی به امارات عربی متحده و دیدار او با «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی صادر شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، در بخشی از بیانیه مذکور آمده است که دو طرف بر اهمیت رسیدگی جدی و مؤثر به پرونده هسته‌ای و موشکی ایران با تمام عناصر و پیامدهای آن تأکید کرده‌اند.

امارات و عربستان سعودی اضافه کردند که این گام باید در راستای «برقراری امنیت، ثبات منطقه‌ای و جهانی، تأکید بر حسن همجواری و احترام به قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی و سازمان ملل متحد باشد.»

در ادامه همچنین بر دور نگاه داشتن منطقه از تمام فعالیت‌ها و آنچه مداخله‌های بی‌ثبات‌کننده خوانده شده، تأکید شده است و در عین حال، از طرف‌های ذیربط خواسته‌ شده که منافع کشورهای منطقه، امنیت و ثبات آن‌ها را در نظر بگیرند.

مطابق با این بیانیه، ریاض و ابوظبی همچنین اعلام کردند که «راهکار سیاسی تنها راه‌حل بحران سوریه است.» 

دو طرف همچنین در بخش دیگری از بیانیه‌ در اظهاراتی مداخله‌جویانه «بر لزوم انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی فراگیر برای لبنان» و انحصار سلاح در دستان دولت قانونی این کشور تأکید کردند.

عربستان سعودی و امارات در ادامه به اتهام‌زنی به جنبش حزب‌الله لبنان پرداختند و با «تروریستی» خواندن این جنبش، آن را از جمله عوامل ناامنی و بی‌ثباتی منطقه قلمداد کردند.

ریاض و ابوظبی در حالی این اتهامات را علیه حزب‌الله مطرح کرده‌اند که هر دو کشور در امور یمن مداخله می‌کنند و امنیت این کشور را متزلزل کرده‌اند.

در همین ارتباط، «عبدالعزیز جباری» معاون رئیس پارلمان دولت مستعفی یمن اخیرا در گفت‌و‌گو با شبکه یمنی «بلقیس» به افشاگری درباره اقدامات عربستان سعودی و امارات متحده عربی در یمن پرداخت و فاش کرد که ریاض و ابوظبی به دولت مستعفی یمن اجازه صادرات گاز و نفت و مسلح سازی ارتش را نمی‌دهند؛ آن هم در شرایطی که اقتصاد این  کشور در حال فروپاشی است.

معاون رئیس پارلمان دولت مستعفی یمن گفته بود که قدرت تصمیم‌‌گیری از یمنی‌ها در این کشور سلب شده است و در شهر‌های این کشور شبه‌نظامیانی به وجود آمده‌اند که با خواست و اراده غیریمنی‌ها در حال فعالیت هستند.

او همچنین فاش کرده بود، امارات و عربستان سعودی ضمن اهانت به «عبدربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی یمن، او را خوار و ضعیف و همچنین تهدید کرده‌اند و اجازه بازگشت او به یمن را نمی‌دهند.

وی همچنین بیان کرده بود، هم اکنون افرادی غیر از یمنی‌ها این کشور را مدیریت می‌کنند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ یک از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها تن، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

پیشنهاد اردوغان برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین

رئیس‌جمهوری ترکیه امروز (چهارشنبه) بار دیگر میانجی‌گری بین روسیه و اوکراین را در هر فرمتی پیشنهاد کرد.

سفید شدن موهای سر رئیس سازمان سیا به خاطر ایران و روسیه/ پنج شرط ایران در مذاکرات وین/ کشته شدن رئیس ستاد مشترک ارتش هند در پی سقوط هلیکوپتر/ درخواست عربستان سعودی و امارات برای رسیدگی به پرونده موشکی ایران

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: آنکارا آماده است برای کاهش تنش بین روسیه و اوکراین که در هفته‌های اخیر تشدید شده، اقدامات حمایتی ارائه و کانالی برای گفت‌وگو ایجاد کند.

وی ادامه داد: با رضایت هر دو طرف، ما می توانیم کمک، میانجیگری یا پشتیبانی را در هر فرمتی ارائه دهیم. ما آماده‌ایم برای صلح در منطقه هر کاری که در توان داریم، بدون تردید انجام دهیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
جالبه .
امارات و عربستان هر دو در حال ساخت موشک های دوربرد و خریدهای تسلیحاتی آنچنانی هستند ولی برای رد گم کردن بقیه درازتر از زبانشان حرف میزنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
یک ایرانی میهن پرست هرگز فراموش نخواهد کرد این شعار ابدی را ؛

مرگ بر روسیه
مرگ بر انگلیس

پاینده باد ایران .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
اون ۴۰ نفر الان در وین با پول مردم ایران چکار میکنند ؟

مگه شما نمی گفتید تحریم ها فرصت هستند ؟

چهل نفر فرستادید برای احیای برجام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
واقعاً جای بسی تاسف و تعجب است که در حالی که دنیا به خاطر افزایش دی اکسید کربن که حاصل سوخت فسیلی است و قرار است تا چند سال آینده به دلیل آب شدن بیشتر یخ های قطبی بسیاری از کشورها زیر آب بروند و خشکسالی بیشتر شود که اروپا هم شامل آن می شود گروه 5 با سیاسی کردن هسته ای ایران سنگ اندازی می کند
چون امروزه همه کشورها باید به سمت انرژی های پاک مثل هسته ای بروند و اگر جامعه جهانی عاقل باشد ایران باید به جای تحریم تشویق شود
اگر گروه 5 خیلی از بمب هسته ای نگران است بهتر است اول بمب های هسته ای که وجود دارد را نابود کند و زیاد نگران بمب هسته ای خیالی ایران نباشد که ایران حتی از لحاظ شرعی آنرا حرام دانسته است و به فکر خشکسالی و پدیده های جوی آینده باشد که نمونه های بارز آن در آتش سوزی جنگل ها و کم آبی ها و کمبودهای بارش بوضوح قابل ملاحظه است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
نمیدانم چرا دیپلماتهای ایرانی راهی راکه در پیش گرفته اند مثل دوخط موازی هیچوقت بهم نمیرسند را اذامه میدهند برای صرفه جویی در هزینه های برون مرزی راحت ترین کار باهزینه کمتر بصورت مجازی اجرا شود انچه مشخص است دورنمایی است که به این راحتی ودر میان مدت نتیجه ندارد
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
او موهایش سفید و زندگی و جوانی ما سیاه شد! و ما ذوق زده که به اصطلاح دشمن گفته است موهایم سفید شد!! سفیدی او نشانه سرسختی در دشمنی و موفقیتش هست، ما که بیخیال..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
اردوغان فکر می کنه خیلی گنده است .
اخه روسها تو رو برای چی تو امور اوکراین دخالت بدن . مگر خودشون چلاق هستند یا قدرتشان کمه سلطان توهم .
ناشناس
|
Denmark
|
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
یادمه صدام هم اوایل زیر بار بازرسی از تاسیسات شیمیایی اش نمی رفت و شرط و شروط می گذاشت اما بعد دیدیم چه بر سرش آمد!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
سلام

لطفا از عبارت "سعودی" یا "عربستان" تنها استفاده کنید و نه "عربستان سعودی". این کشور که ملک این خاندان جنایتکار نیست که اسم خود را روی کشور بگذارند و باید مراقب زیاده خواهی های آنها بود.
سیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
با سلام واحترام
خلاصه نتیجه مذاکرات تاکنون به زبان ساده:
شروط ارائه شده از طرف اقای باقری درمذاکرات وین= به نتیجه نرسیدن مذاکرات= خوشحالی دلالان=افزایش قیمت دلار= فشار اقتصادی بیشتر بر مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
رئیس سیا به خاطر سیاستهای ایران موهاش سفید شده .خبر نداره که اون فقط موهاش سفید شد اما اینور کمر یه ملت به خاطر سیاستها شکست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
چرا وزارت خارجه لیانیه صار نمکند تا خریدهای تسلیحاتی چند صد میلیارد دلاری، کشتار مردم منطقه و تجهیز تروریست ها را محکوم کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
چرا از سفید شدن موی مردم ایران برای نان شب چیزی نمیگویید؟
شایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
موی سپید را فلکم رایگان نداد/این را به نقد جوانی خریده ام....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
عربستان ، با توجه به خاک و کشیدن مردم مقاوم یمن ، بسیار بسیار بی شرم است که حرفی از موارد نظامی دیگر کشورها می زند.آدم دلش می خواهد اینها را ریز ریز کند. انشااالله، امیدوارم فرصتش هر چه زودتر پیش بیاید. اینها بسیار بی شرمند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
موهای ما هم سفید شد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی آبله میمونی سامانه یکپارچه فروش خودرو حسن صیاد خدایی متروپل آبادان
وب گردی