بازدید ۷۶۶۹
کد خبر: ۱۰۹۲۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹ 08 December 2021

ابوالفضل حسن زاده محمدی در مورد آخرین وضعیت پرونده اریک باگناما، بازیکن گابنی تیم گل گهر سیرجان در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: این پرونده محرمانه است و پس از صدور رأی له یا علیه هر تیمی شفا‌ف‌سازی کامل را انجام خواهیم داد. اکنون هم در مرحله اخذ استعلام هستیم و کار دیگری انجام نشده است. در حال حاضر طبق قانون به دلیل مفتوح بودن پرونده نمی‌توانیم اطلاعاتی به رسانه‌ها ارائه بدهیم.

وی در مورد دلیل صادر نشدن دستور موقت برای جلوگیری از بازی کردن این بازیکن توضیح داد: طبق ماده ۱۰۰ آیین نامه انضباطی صدور دستور موقت شرایطی دارد. اگر این شرایط محرز شود نه تنها برای این بازیکن بلکه برای هر بازیکن و مربی دیگری این کار را انجام خواهیم داد، در غیر این صورت به چه دلیل باید دستور موقت صادر کنیم؟

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص شائبه مطرح شده مبنی بر اینکه تیم گل گهر با وجود اعتراضات مطرح شده نسبت به بازی کردن باگناما از این بازیکن در دیدارهایش استفاده می‌کند تا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نتواند نتیجه تعداد زیادی از بازی‌های تیم سیرجانی را ۳ بر صفر اعلام کند، پاسخ داد: در جریان این شائبه نیستم، اما باز هم تاکید می‌کنم صدور دستور موقت شرایطی دارد که اگر احراز شود این کار را انجام خواهیم داد.

پرونده تقلب بازیکن گابنی گل گهر محرمانه شد!

حسن‌زاده در مورد زمان صدور رأی پرونده اریک باگناما توضیح داد: هر زمان تحقیقات ما تکمیل شود، رأی را صادر خواهیم کرد. خودمان هم نمی‌دانیم این تحقیقات چه زمانی به اتمام می‌رسد و به همین دلیل نمی‌توانیم بگوییم مثلا یک هفته یا ۱۰ روز دیگر رأی صادر می‌کنیم. اکنون در مرحله تحقیقات هستیم و هیچ چیزی برای ما اثبات نشده است.

وی در مورد شکایت سه باشگاه لیگ برتری پیکان، استقلال و سپاهان از گل گهر به خاطر پرونده بازیکن گابنی و اینکه در صورت بازی کردن باگناما مقابل پدیده این باشگاه هم به جمع شاکیان اضافه خواهد شد، گفت: در این مورد اطلاع دقیقی ندارم. اصلا مشخص نیست آیا تیم گل گهر در بازی با پدیده هم از باگناما استفاده می‌کند یا خیر که بخواهم در مورد این سؤال صحبت کنم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد مباحث مطرح‌شده مبنی بر درخواست باشگاه استقلال برای صدور دستور موقت کمیته انضباطی و جلوگیری از بازی کردن باگناما عنوان کرد: صدور دستور موقت برای بازی نکردن باگناما یا بازی کردن و نکردن وی در دیدار‌های آینده چه سود و ارتباطی برای استقلال دارد؟ بازی این تیم مقابل گل گهر تمام شد. شکایت استقلال هم یکی از سه مورد شکایت ارسال شده به کمیته انضباطی در این پرونده است. البته هنوز درخواست باشگاه استقلال را ندیده‌ام و شاید وصول این درخواست به کمیته انضباطی ۳-۲ روز طول بکشد.

حسن‌زاده در خصوص اینکه شاید استقلالی‌ها می‌خواهند تعداد بازی‌های باگناما برای گل گهر زیاد نشود تا احتمال ۳ بر صفر اعلام شدن نتیجه بازی‌هایی که باشگاه سیرجانی از این بازیکن استفاده کرده است در صورت اثبات تخلف از بین نرود، توضیح داد: اگر رویه احکام ما را دیده باشید می‌بینید این مسائل تأثیری در صدور حکم ندارد. کمیته انضباطی در گذشته نتیجه ۸ بازی را ۳ بر صفر اعلام کرد. در صورت محرز شدن غیر مجاز بودن بازیکن، تعداد بازی‌های وی تأثیری در حکم کمیته انضباطی ندارد.

وی افزود: برای صدور رأی باید دو شرط در پرونده وجود داشته باشد. یعنی ظرف مهلت مقرر اعتراض مطرح و بازیکن در یک بازی به کار گرفته شده باشد. قانونگذار در مقررات انضباطی این مسائل را مشخص کرده است.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد اظهارات جنجالی محمد صالح مصطفوی پس از دربی پایتخت توضیح داد: وی قطعا به کمیته انضباطی دعوت خواهد شد، البته هنوز منتظر دریافت گزارش مقامات مسابقه هستیم، زیرا چیزی به دست ما نرسیده است. می‌خواهیم در این خصوص موازی‌کاری نشود، شاید موارد دیگری وجود داشته باشد که آن را ندیده‌ایم. دریافت گزارشات معمولا یک هفته زمان می‌برد و فرقی بین دربی و سایر مسابقات وجود ندارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یارانه ارز 4200 تومانی سامانه یکپارچه فروش خودرو آیت الله فاطمی نیا سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران
وب گردی