بازدید 9083

کاهش معدل مشروطی به نمره کمتر از ۱۲

کد خبر: ۱۰۹۲۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶ 08 December 2021

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به معاونت آموزشی پیشنهاد دادند در راستای کاهش استرس دانشجویان، تعداد واحدهای حذف اضطراری به ۶ واحد افزایش پیدا کند و معدل مشروطی نیز کاهش یابد.

به گزارش مهر، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نامه ای به معاون آموزشی دانشگاه پیشنهاداتی را جهت کمتر شدن فشار وارده بر دانشجویان برای ادامه ترم جاری بیان کردند.

متن نامه به شرح زیر است؛

نظر به اینکه دانشجویان با سختی‌های فراوان آموزشی مجازی دست و پنجه نرم می‌کنند و همچنین فشار پروژه‌ها و تمرین‌ها به بیشترین حد خود رسیده است، لازم دانستیم به سمع و نظر شما برسانیم که دانشجویان با اضطراب فراوانی روبرو شده‌اند.

از آنجایی که در دوران کرونا به خودی خود شاهد استرس‌های گوناگونی بوده‌ایم که نگرانی‌های زیادی را برای دانشجویان به وجود آورده، وظیفه داریم به عنوان نمایندگان دانشجویان، حضرتعالی را در جریان این اضطراب مضاعف قرار دهیم. فلذا جهت کم کردن این فشارهای روانی پیشنهاداتی را ارائه می‌دهیم که بتواند برای ادامه این ترم حداقل مقداری از این فشارها را کاهش دهد.

۱ـ نخست آنکه تعداد واحدهای حذف اضطراری که ۳ واحد است به ۶ واحد افزایش پیدا کند. این به آن معناست که دانشجویان بتوانند به جای یک درس ۳ واحدی، دو درس ۳ واحدی را حذف کنند.

۲ـ حذف شرط داشتن حداقل ۱۲ واحد برای حذف ترم نشدن: بسیاری از دانشجویان به دلیل اینکه آیین‌نامه، اجازه داشتن واحدهای کمتر از ۱۲ را نداده، با مشکل حذف مواجه هستند. با رفع موقت این ماده، می‌توان کمک شایانی به دانشجویان کرد.

۳ـ کاهش معدل مشروطی به این معنا که از نمره ۱۲ طبق صلاحدید شورای آموزشی به عدد کمتری تقلیل پیدا کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی