بازدید 25798

واکنش شمخانی به اظهارات ضدایرانی علی‌اف

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نسبت به اظهارات غیرواقع بینانه ضدایرانی الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان در نشست مجازی سران کشور‌های مستقل مشترک المنافع هشدار داد و نوشت: مراقب دام‌های پر هزینه شیاطین باشید.
کد خبر: ۱۰۸۲۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۶ 16 October 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، شمخانی در این توئیت نوشت: بی توجهی به اصول و الزامات همسایگی و بیان اظهارات کذب و غیرسازنده، نشانه حسن نیت و تدبیر نیست.

وی افزود: اتهام زنی به کشوری که جامعه جهانی آن را به عنوان قهرمان مبارزه با مواد مخدر می‌شناسد اثری جز بی اعتبارسازی کلام گوینده ندارد.

شمخانی تاکید کرد: مراقب دام‌های پر هزینه شیاطین باشید.

پیشتر نیز سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری آذربایجان تصریح کرد: طرح چنین اتهامات رسانه‌ای صرفا در راستای منافع رژیم صهیونیستی مبنی بر تحت تاثیر قرار دادن روابط برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان می‌باشد.

وی با تاکید بر نقش پیشروی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد: تقدیم هزاران شهید و مجروح طی چهار دهه گذشته در مبارزه با این پدیده شوم تنها یک برگ از تلاش‌های متعهدانه و مستمر جمهوری اسلامی ایران در این مسیر میباشد که بار‌ها و بار‌ها توسط نهاد‌های بین المللی ذیربط مورد تایید قرار گرفته است.

خطیب زاده ضمن تاکید بر روابط مستحکم برادارنه بین دو ملت افزود: متاسفانه به نظر می‌رسد به رغم پیام‌های خصوصی و مثبتی که از باکو در تماس‌های مختلف دریافت می‌شود، تعمدی برای طرح اظهارات رسانه‌ای بی‌مبنا از سوی باکو وجود دارد که البته در جای خود پاسخ مقتضی داده خواهد شد.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آذربایجان در نشست مجازی سران کشور‌های مستقل مشترک المنافع در اظهاراتی غیرواقع بینانه مدعی شد: ارمنستان در تبانی با ایران از مناطق اشغالی سابق جمهوری آذربایجان برای انجام قاچاق مواد مخدر به اروپا به مدت حدود ۳۰ سال استفاده می‌کرد.

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان نیز ضمن تکذیب این ادعا بر همکاری ایران و ارمنستان در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرده بود.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی