بازدید 4975

پوتین، اروپا را مسئول افزایش قیمت گاز دانست

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که اروپا را باید مسئول بحران کنونی انرژی درپی افزایش قیمت گاز دانست.
کد خبر: ۱۰۸۰۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷ 06 October 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتهاماتی مطرح است مبنی بر اینکه مسکو مانع از عرضه گاز برای تحت فشار قرار دادن غرب می‌شود.

پوتین در نشستی تلویزیونی با مقام‌های انرژی روسیه گفت: آن‌ها اشتباه کرده اند. وی تاکید کرد که یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ها، فسخ قرارداد‌های طولانی مدت به نفع بازار نقدی است.

رئیس جمهوری روسیه در ادامه افزود: امروز کاملا مشخص است که این سیاست، اشتباه است.

قیمت گاز در اروپا و انگلیس روز چهارشنبه به میزان بیش از ۲۵ درصد افزایش یافت که این مساله ناشی از افزایش تقاضا قبل از زمستان در نیمکره شمالی بود.

منتقدان، مسکو را به محدود کردن عمدی عرضه گاز به اروپا متهم می‌کنند تا در عملیات راه اندازی خط لوله نورد استریم ۲ تسریع شود، یک خط لوله جنجال برانگیز که روسیه را با آلمان مرتبط می‌کند.

پیشتر در روز چهارشنبه، دمیتری پسکوف سخنگوی پوتین این ادعا را رد کرد و به خبرنگاران گفت: ما اصرار داریم که روسیه هیچ نقشی در اتفاقات بازار گاز اروپا ندارد و نمی‌تواند داشته باشد.

وی افزود: روسیه به همه تعهدات خود طبق قرارداد‌های موجود عمل کرده است، عمل می‌کند و به طور مسئولانه‌ای عمل خواهد کرد.

غول انرژی روسیه موسوم به گازپروم ماه گذشته اعلام کرد عملیات این خط لوله ۱۰ میلیارد یورویی (۱۲ میلیارد دلاری) تکمیل شده و کرملین گفته است که راه اندازی آن به مقابله با بحران انرژی در اروپا کمک می‌کند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی