بازدید 5224

موفقیت دو ناو تمام ایرانی در آب‌های دور دست

­فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش اعلام کرد: ناوشکن تمام ایرانی سهند و ناوبندر مکران توانستند آب‌های بین المللی و آب‌های دور دست و محیط خشن اقیانوس وحشی جهان (اطلس) را با موفقیت طی کنند.
کد خبر: ۱۰۷۴۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۴ 08 September 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امیر دریادار شهرام ایرانی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: ناوگروه ۷۵ متشکل از ناوبندر مکران و ناوشکن سهند وارد آب‌های سرزمینی شدند و طی چند روز آینده پهلو خواهند گرفت.

او افزود: این ناوگروه بیش از ۴ ماه در این ماموریت موفق بوده است، ناوشکن تمام ایرانی سهند و ناوبندر مکران بیش از ۴۵ هزار کیلومتر مسیر را در اقیانوس‌ها و دریا‌ها طی کرده اند.

فرمانده نیروی دریایی تصریح کرد: این ناو گروه از اقیانوس هند، اطلس جنوبی و شمالی عبور کرده است.

او گفت: ماموریت ناوگروه هفتاد و پنجم نشان داد نیروی دریایی ارتش در اوج خودباوری و توانمندی به سر می‌برد و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در عرصه جهانی به دنیا نشان می‌دهد. ناو شکن سهند با علم، دانش، صنعت و تکنولوژی داخلی ساخته شده است و از نسل ناوشکن جماران است و تجهیزات آن به روز شده است و هیچکس فکر نمی‌کرد مسافتی‌های طولانی را بتواند طی کند.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش پیام ناو گروه ایرانی به کشور‌هایی که از مرز آن‌ها عبور کردند را "ما می‌توانیم" عنوان و خاطرنشان کرد: گرچه در تحریم و یا تهدید باشیم؛ با خودباوری و روحیه جهادی و انقلابی می‌توانیم هر ماموریتی را در هرجای دنیا به فرمان فرمانده معظم کل قوا انجام دهیم.

او در ادامه حضور ایران در دریا‌ها را عامل ایجاد امنیت برای همگان عنوان و تصریح کرد: توان رزمی با موفقیت در دریا‌ها ارتقا می‌یابد و برای دریانوردان ایرانی که در عرصه دریا به تجارت مشغول هستند، نقطه اتکا است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی