بازدید 20988

واکنش تبلیغات اسلامی به تخلفات کرونایی یک هیأت

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در واکنش به انتشار تصاویری از تخلفات گسترده یک هیأت عزاداری محرم در مشهد از کلیه مصوبات ستاد ملی کرونا گفت: اگر این هیات پس از دریافت سه مرحله تذکر شیوه برگزاری مراسمش را اصلاح نکند، برخورد جدی‌تری با آن انجام خواهیم داد.
کد خبر: ۱۰۶۹۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۴ 11 August 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صاحبقرانی در واکنش به انتشار تصاویری از یکی از هیئات مذهبی مشهد در شب اول محرم که در آن هیچ‌گونه پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشده بود، در رابطه با روند بررسی و نظارت سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بر نحوه برگزاری مراسم هیئات مذهبی در ماه محرم، اظهار کرد: هرکدام از هیئات مذهبی که دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده را رعایت نکنند و در بازدید‌های تیم‌های بازرسی که از طریق بازرسی شورای هیئات انجام می‌شود، مشاهده شود یا مردم به ما ارجاع دهند، ما آن‌ها را شناسایی خواهیم کرد و در سه مرحله برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به مراحل برخورد با هیئات مذهبی متخلف افزود: در مرحله اول به هیئاتی که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، تذکر شفاهی می‌دهیم تا روال برنامه‌های خود را اصلاح کنند؛ در مرحله دوم تذکر کتبی می‌دهیم و در مرحله سوم هیئات مربوطه را بر اساس آنچه که در دستورالعمل‌های ابلاغی آمده به مجامعی معرفی می‌کنیم که ظرفیت‌های حقوقی و خدماتی که دستگاه‌ها به هیات‌ها می‌دهند را منع می‌کنند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: در خصوص این هیأت باید بررسی‌های لازم انجام شده و سه مرحله نظارتی اعلام شده انجام شود. پس از آن اگر هیأت مربوطه رفتار خود را در شیوه برگزاری مراسمش اصلاح نکرد، برخورد جدی‌تری انجام خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، انتشار تصاویری در رسانه‌ها از بی‌توجهی یک هیأت مذهبی در مشهد به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و رعایت‌نشدن هیچ‌گونه فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم شب اول محرم توسط این هیأت در شرایطی که مشهد در شرایط بحرانی کرونا قرار دارد با واکنش‌هایی گسترده کاربران در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی