بازدید 6350
۱
مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا:

کرونای دلتا مانند آبله مرغان مسری است

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا اعلام کرد گونه دلتای کرونا مانند بیماری آبله مرغان مسری است.
کد خبر: ۱۰۶۶۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۴ 31 July 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، این مرکز روز جمعه به وقت محلی اعلام کرد گونه دلتا می‌تواند از طریق افراد واکسینه شده نیز به دیگران منتقل شود و بیش از گونه‌های قبلی می‌تواند موجب بیماری شود.
بر اساس اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا، در افراد مبتلا به گونه دلتای کرونا، احتمال بیماری شدید و مرگ آن‌ها ۱۰ برابر بیشتر از گونه‌های قبلی است.
روزنامه واشنگتن پست با بیان این مطالب گزارش داد دانشمندان مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا از تحقیقات جدید آنقدر نگران بودند که راهنمای افراد واکسینه شده را تغییر دادند.

یک مقام بهداشت فدرال گفت داده‌ها و مطالعات ذکر شده در سند نقش اساسی در توصیه‌های تجدید نظر شده دارد که به همه افراد واکسینه شده یا غیر واکسیناسیون توصیه می‌شود در شرایط خاصی در محیط‌های عمومی از ماسک استفاده کنند.
روشل والنکسی مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا روز پنجشنبه بطور خصوصی به اعضای کنگره در این باره گزارش داده است.
به گفته یک مقام بهداشتی فدرال که خواست نامش بیان نشود، به رغم موارد نادر، افراد واکسینه شده ممکن است ویروس را منتقل کنند.
نرخ واکسیناسیون در ایالات متحده به رغم برخورداری از واکسن‌های متعدد، متنوع و رایگان، به علت انتشار پیام‌های ضد تزریق واکسن و اطلاعات ضد نقیض و مبهم و در نهایت تشدید بی اعتمادی عمومی به نیات رهبران آمریکا و همچنین تردید نسبت به کیفیت واکسن ها، پایین‌تر از دیگر کشور‌های برخوردار جهان قرار دارد.
به دنبال شیوع ویروس سویه دلتا کرونا در آمریکا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها دستورالعمل کرونا خود را برای مدارس به روزرسانی کرد و همه افراد بالای ۲ سال را تشویق کرد که از ماسک صورت استفاده کنند حتی اگر کاملاً واکسینه شده اند.
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز روز پنجشنبه به وقت محلی افزود: ما می‌توانیم و باید پاییز امسال مدارس را به صورت تمام وقت باز کنیم، این از نظر روحی و روانی برای فرزندان ما بهتر است و ما نمی‌توانیم یک سال دیگر دانش آموزان را از کلاس خارج کنیم. هر مدرسه‌ای باید باز باشد و ما ابزار‌هایی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم تا بتوانند با خیال راحت این کار را انجام دهند.

بایدن همچنین به بودجه ۱.۹ تریلیون دلاری طرح امداد و نجات آمریکا که به مدارس اجازه می‌دهد سیستم‌های تهویه بهتری داشته باشند، اشاره کرد و گفت: هنگامی که واکسن‌های کرونا برای اولین بار در بهار در دسترس عموم مردم قرار گرفت، معلمان از طریق وزارت آموزش اولویت بندی شدند.

رییس جمهوری آمریکا افزود: نزدیک به ۹۰ درصد از مربیان و کارکنان مدارس واکسینه شده اند و بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، تقریباً ۱۰ میلیون آمریکایی بین سنین ۱۲ تا ۱۸ واکسن دریافت کرده اند. کودکان زیر ۱۲ سال هنوز واجد شرایط واکسن نیستند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
لعنت به طراحان و مسببین و انتشاردهندگان ویروس کرونا از انواع و اقسام آن خصوصا کشور چین / انسانها و جهان دیگه روی آرامش را نخواهند دید
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی