بازدید 8581

واعظی: تخریب وزیر نیرو ناجوانمردانه است

رییس دفتر رییس جمهوری، تخریب وزیر نیرو را به دلیل مشکلات ایجاد شده در برق ناجوانمردانه دانست.
کد خبر: ۱۰۶۲۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۸ 10 July 2021
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، محمود واعظی در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: دکتر رضا اردکانیان (وزیر نیرو)، یک چهره برجسته علمی و یک مدیر اجرایی توانمند و خوش‌سابقه است.

وی ادامه داد: شهرت علمی و دانشگاهی او فراتر از مرز‌های کشورمان و سوابق تحقیقاتی و پژوهشی‌اش مورد وثوق محافل معتبر علمی در سطح بین‌المللی است. مایه تاسف است که به دلیل یک مشکل کوتاه مدت در تامین برق در کشور- که دلایل آن به روشنی به مردم بیان شده و بخش اعظم آن خارج از اراده و اختیار وزارت نیرو و دولت بوده است- این مدیر ارزشمند مورد هجمه و تخریب قرار گرفته است.

رییس دفتر رییس جمهوری بیان کرد: تخریب‌هایی که البته با دروغ هم آمیخته شده و این روز‌ها نه فقط در فضای مجازی که در کمال تاسف روی آنتن صداوسیما نیز شاهد آن هستیم. برای کسی که در بهترین شرایط مالی در یک سازمان معتبر بین‌المللی مشغول کار بود، اما خدمت به مردم ایران را برگزید، شایعه جعل کرده‌اند که در فلان هتل گرانقیمت زندگی می‌کند یا خانواده‌اش مقیم خارج هستند.

واعظی تاکید کرد: مردم عزیز بدانند، دکتر اردکانیان به همراه خانواده خود در یک آپارتمان معمولی در تهران که سال‌ها از ساخت آن می‌گذرد، زندگی می‌کند. مدیریت تامین آب و برق در شرایط اقلیمی فعلی و پیشامد‌های طبیعی امسال، کاری به غایت پیچیده و دشوار است و وزارت نیرو با همه توان و ظرفیت خود مشغول این کار است. بر خلاف آنچه بیان می‌شود، در طول سال‌های دولت تدبیر و امید بیست هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شده، همین حالا هم چندین نیروگاه در حال ساخت در کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت: با این وجود به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا مصرف برق در کشور بشدت فزونی گرفته و از طرفی به دلیل تحریم‌ها و دشواری در جذب سرمایه‌گذاری خارجی، نوسازی و توسعه شبکه نیروگاهی کندتر شده است.

رییس دفتر رییس جمهوری اضافه کرد: از سوی دیگر به دلیل خشکسالی بی‌سابقه در کشور، امکان فعالیت نیروگاه‌های برق‌آبی نیز وجود ندارد. همه این عوامل منجر به خاموشی‌های مقطعی در شبکه برق خانگی شده که البته مشکلات فراوانی را برای مردم به وجود آورده است و دولت از این بابت متاسف است و از مردم عذرخواهی کرده و می‌کند.

واعظی یادآور شد:، اما در شرایطی که همه ظرفیت و توان وزارت نیرو و دولت صرف تدبیر این مشکل و افزایش ظرفیت تولید برق و کاهش مصارف در بخش غیرخانگی است، اینگونه تخریب‌ها و توهین‌ها، ناجوانمردانه و بدور از انصاف است.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی