بازدید ۸۶۶۵۱
دو هزار و پانصد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند علم الهدی: «شورای ائتلاف» [اصولگرایان]دعوت من را لبیک گفتند / واکنش قاضی‌زاده هاشمی به برداشت‌هایی که از مصاحبه اخیرش شد / صوفی: ممکن است نهاد اجماع‌ساز با فروپاشی مواجه شود و رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۶۰۳۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳ 26 June 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

علم الهدی: «شورای ائتلاف» [اصولگرایان] دعوت من را لبیک گفتند

سید احمد علم‌الهدی با بیان این‌که از لحظه اول شورای ائتلاف را تأیید کردم، گفت: الآن هم اعلام می‌کنم «شورای ائتلاف» مورد تأیید من است؛ اما هر که انتخاب‌شده در نتیجه فرآیند است. از همان اول عزیزان را به ائتلاف دعوت کردم، بنشینند دورهم اتفاق و ائتلاف کنند، ائتلاف از ریشه الفت است که عزیزان و جریان‌های ولایتمدار از نظر هدف، بینش سیاسی و جنبه ولایت‌محوری خودشان با هم الفت بگیرند و نتیجه این ائتلاف در فرآیندی که اجرای فرآیند به دست همه جریان‌ها انجام می‌گیرد، معرفی افراد نخبه به مردم باشد. نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: عزیزانی را به ائتلاف دعوت کردیم و شما دعوت من را لبیک گفتید، امیدواریم که نتیجه‌اش نیز خوب باشد و اسلام از این قضیه منتفع بشود، توسعه ارزش‌های دین به نتیجه برسد، مشارکت و فعالیت کردید و ان‌شاءالله در همه زحماتی که در عرصه استان کشیدید، مأجور باشید. وی با اشاره به تکلیف محور بودن انسان در انجام فعالیت‌های خود، گفت: ما باید تکلیفمان را انجام دهیم، گاهی آدم اقدامی می‌کند که به نتیجه نمی‌رسد و دلسرد می‌شود، اگر جمع مورد تأیید ما درست عمل نکردند، نباید دلسرد شویم. در شرایطی که دروازه دموکراسی و مردم‌سالاری باز شده و هرکسی می‌تواند وارد نظام بشود، اگر در خانه بنشینیم، فردا که هزاران بلا سر اسلام و مسلمین بیاید نمی‌توانیم بگوییم ما وظیفه‌مان را انجام دادیم. مساله مهم این است در افرادی که شما انتخاب کردید، مخالف انقلاب، مخالف دین و نفوذی دشمن نبود. 

انتقاد شدید مصطفی معین از اظهارات جهانپور

مصطفی معین، وزیر اسبق علوم، با انتشار عکس و متنی در اینستاگرام اظهارات اخیر یک مقام دولتی در توئیتر را به باد انتقاد گرفت و نوشت: «پفیوز» در فرهنگ دهخدا به معنی «سست و ضعیف و بیکاره و پخمه» است! حال باید دید که آیا کاربرد این واژه، شایسته چه کسانی است، مردم بی‌پناه و غیرمصون در برابر پاندمی کووید-۱۹ یا مدیرانی که غیر از بی‌کفایتی و ضعف مدیریت، اندوخته دیگری جز توهم دانایی، بی‌ادبی، طلبکاری از مردم، تبختر و تملق چیزی در بساط ندارند! تاکنون فقط ۱/۲ درصد از مردم ایران دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده و مصونیت یافته‌اند در صورتی که میانگین جهانی آن به ۱۷/۲ درصد رسیده است! این چه افتخاری است که ایران در بین کل کشورهای منطقه نیز آخرین رتبه را در زمینه واکسیناسیون عمومی دارد! هم‌اکنون با ادامه واردات و تزریق قطره‌چکانی واکسن، سالمندان و دردمندان مظلوم ایرانی در صف‌ها و ازدحام غیربهداشتی مراکز تزریق واکسن بلاتکلیف و سرگردان و در معرض آسیب بیشتری قرار دارند! فرصت‌سوزی این مدیران در تهیه واکسن کرونا که علی‌رغم گزافه‌گویی‌های مکرر، به تلفات انسانی منجر شده به خوبی نشان‌دهنده شخصیت و مدیریت این آدم‌های تازه به دوران رسیده است! از دولت و مراجع قضائی ذی‌ربط خواستار رسیدگی به فعل و انفعالات اداری و مالی، چگونگی ساز و کارهای تصمیم‌گیری در سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و رفتار موهن سخنگوی آن هستیم. عملکرد و رفتاری که موجب نارضایتی مردم، اعتراض داروسازان و داروخانه‌ها و جامعه پزشکی شده است!

کیهان: طالبانِ امروز با طالبانی که سر می‌بُرید، تفاوت‌هایی کرده

روزنامه کیهان، یادداشت روز خود را به پیشروی طالبان در افغانستان اختصاص داد و در بخشی از آن نوشت: در این پیشروی‌ها خبری از جنایات‌ هولناک، شبیه جنایات داعش در عراق نیست. طالبان حتی اعلام کرده کاری با شیعیان این کشور هم ندارد (و تا لحظه تنظیم این گزارش نیز خبری درباره جنایت این گروه علیه شیعیان افغان لااقل، مخابره نشده است). طبق این گزارش‌ها، خبری از قتل‌عام غیرنظامیان بی‌گناه و تخریب خانه‌ها هم نیست و آنچه هست، صرفا درگیری با نیروهای مسلح دولتی است. ... به عبارتی، نیروهای طالبانی که امروز از آن حرف می‌زنیم، اولا نیروی یکدست و هماهنگی نیست ثانیا با طالبانی که می‌شناختیم و مثلا سر می‌برید، تفاوت‌هایی کرده است. طالبان این تغییر رویه را رسما نیز اعلام کرده ‌اما میزان صحت و سقم این ادعاها نیاز به بررسی جدی دارد.

به دلیل نارضایتی مردم، در یک شرایط اجتماعی حساس و لرزان قرار داریم

علی صوفی با بیان این که هریک از وزارت‌خانه‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای دارند، اظهار کرد: مهم‌ترین وزارت‌خانه‌ای که باید بسیار به آن توجه کرد، وزارت امور خارجه است، چون اگر بخواهند از یک چهره وابسته به جریان تندرو استفاده کنند، قطعاً هیچ امیدی هم به تعامل با دنیا و حل مشکلات ما وجود وجود نخواهد داشت و این‌گونه آقای رئیسی هم فرصت خودش را از دست خواهد داد. صوفی ادامه داد: وزارت‌خانه بعدی که بسیار حائز اهمیت است، وزارت کشور است که در استان‌ها هم می‌تواند آرامش ایجاد کند هم می‌تواند از نظر اجتماعی فضای ملتهبی را به وجود بیاورد به طوری که ما هر روز در گوشه و کنار کشور شاهد التهاب باشیم؛ از همین رو معتقدم اینجا هم اگر از یک شخصیت متعادلی استفاده نشود، به زیان کشور خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: بالاخره ایران یک کشور متکثر  از نظر قومی، قبیله‌ای و مطالبات گوناگون است و وزارت کشور از این نظر که کنترل اوضاع و حفظ آرامش را ایجاد کند، بسیار تاثیرگذار است، به ویژه این‌که باتوجه به دلیل نارضایتی مردم، ما در یک شرایط اجتماعی حساس و لرزان قرار داریم.

چهره اصلاح‌طلب: اصلاح طلبان نباید قهر با سیاست را رواج بدهند

یک چهره سیاسی‌اصلاح طلب گفت: می گوییم چرا برخی از افراد در مجامع حکومتی سن بالایی دارند و سال هاست که فقط همین افراد هستند اما در مورد احزاب همین را سوال کنید. حزبی که در ارتباط با جامعه است و از محیط تاثیر می پذیرد و حزبی که می خواهد اثر گذاری خود را حفظ کند، باید به باز بودن سیستم خود اجازه بدهد.جلال میرزایی، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفتگو با برنا در رابطه با نیاز اصلاح طلبی به بازتعریف و جابجایی سران اصلاح طلبان گفت: فرد یا در جریان اصلاح طلبی تعریف می شود یا رهبر معنوی و یا از افراد موثر این جریان است یا جزو دبیران احزاب اصلاح طلب یا عضوی ساده و یک حامی است. این جریان در انتخابات ورود کرد و نتیجه ای نگرفت. اگر به دلیل نتیجه نگرفتن در انتخابات نظام را مخاطب قرار می دهیم و می گوییم نظام گوش کن و صدای مردم را بشنو و آرا باطله را به رخ نظام بکشیم و آنهایی را که شرکت نکرده اند به رخ بکشیم خب ما الان در چنین جایگاهی نیستیم.او افزود: بنابراین ابتدا باید تکلیف را با خودمان روشن کنیم؛ نیازی نیست ما نگران نظام باشیم ما ابتدا باید تکلیف خود را با پایگاه اجتماعیمان روشن کنیم. باید بدانیم چرا حامیان دیروز ما امروز به کمکمان نمی آیند. به نظر من امروز بیشتر باید بر این موضوع تمرکز کرد و باید بدانیم که چه اتفاقی افتاده است. سوال اساسی این است و دوم باید گفت چه کار باید کرد؟او در رابطه با چرایی انفعال اصلاحات در انتخابات های اخیر توضیح داد: درباره چرایی این اتفاق برخی از اصلاح طلبان تمرکز خود را روی آرا باطله گذاشته اند و آرای برخی از شهر ها را بسیار کم دانسته اند و کسانی را که شرکت نکرده اند مورد توجه قرار داده اند این ها برای توجیه خوب است. اما تکلیف ما با خودمان چه می شود؟ چرا این وضعیت برای ما پیش آمد؟ اگر می خواهیم بحث جناحی داشته باشیم و به عنوان یک اصلاح طلب صحبت کنیم، اول باید پیام مردم به خودمان را بگیریم و روی این پیام تامل کنیم و چرایی آن را مورد توجه قرار بدهیم.

بگومگوی قاضی‌زاده هاشمی و سلیمی نمین بالا گرفت

سلیمی نمین گفته بود: «به آقای قاضی زاده هاشمی آنقدر این مطلب را القا کرده بودند که قطعا ایشان رئیس جمهور خواهد شد! مثل آقای احمدی نژاد که برخی از پیشگوها به سراغش می رفتند و چنین حرفهایی می زدند، یک پیشگو هم در مشهد به آقای قاضی زاده هاشمی این مطلب را گفته بود که تو قطعا رئیس جمهور می شوی و به همین دلیل به درخواست برخی از نمایندگان که از او خواسته بودند کنار رود، برخورد بسیار تند و غیر مؤدبانه داشت، چون تصور کرده بود که او قطعا رئیس جمهور می شود.»

قاضی‌زاده هاشمی اما همان طور که انتظار می‌رفت در برابر این ادعا سکوت نکرده و آن را تکذیب کرد آنطور که کانال تلگرامی اصلاحات نیوز نوشته است، قاضی‌زاده هاشمی می‌گوید: «سلیمی نمین پیش‌بینی کرده بود که انصراف می‌دهم، حالا که تا آخر ماندم شایعه‌ می‌سازد که با پیش‌گوها در ارتباط بودم!»وی افزود: از افرادی که مدعی پژوهشگری هستند انتظار می رود براساس مدارک و مستندات صحبت کنند نه براساس ذهنیات.به گفته قاضی زاده هاشمی، اکنون که پیش بینی ایشان مبنی بر انصراف بنده در ایام انتخابات درست درنیامده بجای پاسخگویی، اقدام به انتشار شایعات بی اساس و مضحک میکنند اینجانب ضمن تکذیب قطعی موارد مطرح توسط آقای سلیمی نمین، ایشان و همه ی دلسوزان را به اخلاق و تقوا توصیه میکنم و حق برخورد قانونی با ایشان را برای خود محفوظ می دانم.

ابطحی: اصلاح‌طلبان نتوانستند مانند مردم بن‌بست اصلا‌ح‌طلبی را بفهمند

محمد علی ابطحی گفت: انتخابات ریاست‌جمهوری یکی از قله‌های پیروزی اصلاح‌طلبی به عنوان یک اندیشه و شکست اصلاح‌طلبان به عنوان احزاب و تشکیلات بوروکراتیک بود. اگر مردم را اصل بدانیم و جمهور را سنگ زیر بنای کشور، هرچه در این سال‌ها اصلاح‌طلبان اصیل، حکومت را به اصلاح از درون فراخواندند و همه این دعوت‌ها، با بی‌اعتنایی روبرو شد و تنها به محدود کردن اصلاح‌طلبان اقدام کردند و پنجه‌های امنیتی به جای اصلاح روش‌ها عامل نگهداری حکومت شد، طبیعی بود مردم اصلاح‌طلبانه‌ترین کار را کردند و به جای اعمال هر نوع خشونتی از طریق صندوق رأی اعتراض کردند.عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: ما هم همان مسیر دعوت به اصلاح را دنبال کردیم؛ مردم را به رأی متفاوت دعوت کرده و به پای صندوق رأی رفتیم. مخاطبانمان اصلاحی‌تر از ما بودند و از طریق رأی ندادن نظر اصلاحی‌شان را بیان کردند. اصلاح‌طلبان نتوانستند مانند مردم بن‌بست اصلا‌ح‌طلبی را بفهمند. اما آن چه مهم بود اینکه، راه‌های خشن و براندازانه نتوانست جایگزین تفکر اصلاح‌طلبی شود ولی اصولگرایان توانستند جایگزین اصلاح‌طلبان شوند.ابطحی در پایان گفت، اگر نگاهی به شعارهای انتخاباتی اصولگرایان بیندازیم، درمی یابیم که صحبت‌های اصلاح‌طلبانه‌ای را ارایه دادند که خود آقای خاتمی در دوران ریاست‌جمهوری نمی‌توانست به زبان بیاورد.

توئیت فوتبالی مطهری درباره تحریم ها علیه ایران

علی مطهری در توئیتی به کسانی که می گویند تحریم ها اثری ندارد کنایه زد.علی مطهری در توئیتی نوشت: مطابق نامه فدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران، مانع اصلی میزبانی ایران در دور دوم انتخاباتی جام جهانی، تحریم های تحمیل شده به ایران است که مانع مبادلات بانکی است. قابل توجه کسانی که چند سال است تبلیغ می کنند تحریم ها اثری ندارد و فقط دولت مقصر است.

توضیح جدید صفار هرندی درباره احتمال دیدار رئیسی و بایدن

صفار هرندی در مورد اظهارات اخیرش درباره «نه» رئیسی به دیدار بایدن گفت: چنین پاسخی را نباید از روی تعصب کور یا سرسختی نامعقول فهمید بلکه منطق روشن و موجهی در متن مواجهات جاری میان ایران و آمریکا دارد.متن توضیح صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است: ظاهراً نقل ناقص و منقطع از زمینه آنچه در این دو دقیقه از گفتگوی تلویزیونی چند روز قبل گفته ام در برخی رسانه‌های خبری موجب سوء تفاهم شده است. در همین قطعۀ کوتاه به روشنی توضیح دادم که این مطلب از موضع یک تحلیلگر ناظر بیان می‌شود و من در موضع سخن گفتن از جانب رئیس‌جمهور منتخب یا دولت آینده نیستم.

در مقام تببین و توضیح پاسخ کوتاه و قاطع آقای رییسی به سؤال از امکان دیدار با رییس جمهور آمریکا، آن را واکنشی به سخن چند ماه قبل بایدن دانستم. مقصود از این توضیح آن بود که چنین پاسخی را نباید از روی تعصب کور یا سرسختی نامعقول فهمید بلکه منطق روشن و موجهی در متن مواجهات جاری میان ایران و آمریکا دارد. روشن است که در عالم سیاست جز اصول و مبانی که تغییرناپذیرند، در روشها و تاکتیکها امر لایتغیر و مطلقی نداریم. امام راحل می‌فرمودند که حتی برقراری رابطه با آمریکا نیز به فرض آن که «آمریکا آدم بشود» ممکن است و این موضع دربارۀ مسائل پایین‌تر از برقراری رابطه به طریق اولی صادق است. هرچند با توجه به مجموعۀ رفتارهای مستکبرانه و ظالمانۀ طرف آمریکایی بعید است در آینده نزدیک خبری از «آدم شدن» باشد و طبعاً بر این اساس تغییری در «خیر» قاطع آقای رئیسی و راهبردی که در پس آن قرار دارد هم ایجاد نمی‌شود.

نیکزاد بررسی طرح در مورد فضای مجازی و پیام رسان ها را تایید کرد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، بررسی طرح در مورد فضای مجازی و پیام رسان ها را تایید کرد.علی نیک زادثمرین در واکنش به خبرهای منتشره در خصوص طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی در رسانه‌ها گفت: این طرح اکنون در حال بررسی بوده و هنوز به قانون تبدیل نشده است.وی تصریح کرد: در صورت ارائه این طرح به صحن علنی، ما مدافع حقوق مردم بوده و قانونی مغایر با منافع مردم را تصویب نخواهیم کرد.

صوفی: ممکن است نهاد اجماع‌ساز با فروپاشی مواجه شود

وضعیت اصلاح‌طلبان مبهم است و معلوم نیست در آینده چه کار کنند. آیا بناست آنها با همین نهاد اجماع‌ساز ادامه دهد و از دست از کار تشکیلاتی نکشند یا آنکه این نهاد تشکیلاتی هم مانند شورای عالی سیاست‌گذاری منحل می‌شود؟علی صوفی، دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات و از اعضای نهاد اجماع‌ساز درباره آینده این تشکل انتخاباتی به «مثلث‌آنلاین» گفت: «وضعیت نهاد اجماع‌ساز مستلزم نشستی است که در آینده برگزار می‌شود که در آن جلسه که احتمالا حضوری و نه مجازی خواهد بود، مشخص می‌شود که قرار است اصلاح‌طلبان به چه شیوه عمل کنند».او ادامه داد: «در جبهه اصلاحات اصل احزاب هستند؛ یعنی شاکله اصلی جبهه اصلاحات متشکل از احزاب است که تعدادشان معمولا ثابت است. در کنار احزاب شخصیت‌های حقیقی هم به نهاد اجماع‌ساز اضافه شدند که در این بخش ممکن است همواره تغییراتی وجود داشته باشد که آقای علوی‌تبار نیز یکی از اعضای حقیقی بود که روز گذشته استعفای خود را خطاب به آقای نبوی ارائه داد. در گذشته هم آقایان موسوی‌لاری و عارف از حضور در این نهاد کناره‌گیری کرده بودند. اگر قرار باشد اعضای نهاد اجماع‌ساز یک به یک استعفا دهند، دیگر نهاد اجماع‌ساز از مفهوم اولیه خود تهی می‌شود و احتمال از پاشیدنش وجود دارد».این فعال سیاسی درباره شیوه فعالیت اصلاح‌طلبان بیان کرد: «تا دو سال دیگر هیچ انتخاباتی برگزار نمی‌شود و فعلا ضرورت تشکیل یک تشکل دیگر هم احساس نمی‌شود و به نظر من اگر نهاد اجماع‌ساز از بین برود بعید است به این زودی‌ها تشکل مشابه دیگری ایجاد شود اما به هر حال همه‌چیز به جلسه پیش روی اصلاح‌طلبان بستگی دارد».

واکنش پناهیان به واکسن زدن رهبر انقلاب

علیرضا پناهیان در توئیتی نوشت: بار دیگر بالا زدن آستین همت معنا شد.واکسن زدن رهبر حکیم نمادی است از اعتقاد همیشگی و راسخ او به ما می‌توانیم و می‌شود به جوانان اعتماد کرد.در دولت جدید دائم شاهد عزم و اقدامات شجاعانه برای تحقق شعار ما می‌توانیم خواهیم بود.دیگر دوران غرب‌زدگی و خودکم‌بینی به پایان رسیده است.

واکنش قاضی‌زاده هاشمی به برداشت هایی که از مصاحبه اخیرش شد

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تفسیرهایی که از مصاحبه کوتاه من با ایلنا می‌شود، با آنچه گفته‌ام و مد نظر بود کاملا متفاوت است.امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود با اشاره به برخی حواشی پیرامون مصاحبه اخیرش با یکی از خبرگزاری‌های کشور نوشت: ‏تفسیرهایی که از مصاحبه کوتاه من با ایلنا می‌شود با آنچه گفته‌ام و مد نظر بود، کاملا متفاوت است.وی افزود: یکدست شدن قوا و کاهش نظارت‌ها فرض خبرنگار بود، اما من گفتم مردم از دعوا خسته شده بودند و آن را با آرای خود در دو انتخابات اخیر نشان دادند. متن اصلی کاملا گویاست.

افشاگری جدید داوری درباره احمدی نژاد و محسنی اژه‌ای

عبدالرضا داوری، مشاور رسانه ای پیشین «محمود احمدی نژاد» که طی ماه های گذشته با تغییر مسیر دادنش و جدا کردن راهش از احمدی نژاد بارها ادعا و افشاگری های عجیبی را مطرح کرده است، این بار درباره برکناری «غلامحسین محسنی اژه ای» از وزارت اطلاعات نوشت:کمتر گفته شده که غلامحسین محسنی اژه‌ای، وزیر اطلاعات دولت نهم، در سوم مرداد ۱۳۸۸ به دلیل مخالفت با پخش اعترافات بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات در تلویزیون، به دستور محمود احمدی نژاد از کار برکنار شد.

واکنش جهانگیری به اظهارات اهانت آمیز جهانپور

انتشار مطلب اهانت آمیز مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو به منتقدان روند توزیع واکسن کرونا و گران بودن قیمت واکسن ایرانی نسبت به واکسن خارجی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، واکنش معاون اول رییس جمهور را در پی داشت.اسحاق جهانگیری طی پی نوشتی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر واکسیناسیون رایگان عمومی به عنوان دغدغه‌ای همگانی و انتظاری به حق تاکید کرد و گفت: واکسیناسیون رایگان عمومی دغدغه‌ای همگانی و انتظاری به حق است که بخشی از آن با واردات و بخشی دیگر با تولید داخلی همزمان در حال انجام است.معاون اول رییس جمهور در ادامه تصریح کرده است: نباید به تقابل نادرست این دو اقدام دامن زد و در عین حال شایسته نیست که به ابهام ها و یا حتی انتقادها در رسانه ها و افکار عمومی با کم تحملی و اهانت برخورد کرد. لازم است در این خصوص اقدام مناسب انجام شود.متن کامل پی نوشت اسحاق جهانگیری به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر است:جناب آقای دکتر نمکی، واکسیناسیون رایگان، عمومی دغدغه ای همگانی و انتظاری بحق است که بخشی از آن با واردات و بخشی دیگر با تولید داخلی همزمان در حال انجام است.نباید به تقابل نادرست این دو اقدام دامن زد و در عین حال شایسته نیست که به ابهام ها و یا حتی انتقادها در رسانه ها و افکار عمومی با کم تحملی و اهانت برخورد کرد. لازم است در این خصوص اقدام مناسب انجام شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۲
در انتظار بررسی: ۲۰
انتشار یافته: ۴۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
مهم ترین وزارت خانه مسکن صنعت کشاورزی است مردم گشنه بی جا مکان تعامل میخواهند چیکار تعامل برای ژن های خوب است
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
جناب على مطهرى؛ تحريمها همه بالمره برداشته شده است! مملكت را به باد داديد لطفاً ساكت باشيد.
پاسخ ها
ناشناس
| Australia |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
کجا تحریم ها برداشته شده؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
واكسيناسيون در همه جا مجاني هست
صحبت اينجاست با توجه به اينكه واكسن خارجي ارزانتر از داخلي هست چرا بايد دولت واكسن داخلي خريداري كند!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
از کی تا حالا رییس جمهور میتواند وزیر اطلاعات را بر کنار کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
تا کنون که آقای قاضی زاده هاشمی بیشتر از آنچه نشان داده شد استوار تر و مصمم تر است . منتظر تخریب بیشتر این فرد اصولگرای صداقت پیشه از سوی اصولگرانماها باشید . حضور اینگونه افراد پایه های تصورات افسانه ای خیلی ها را میلرزاند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
دلار ۱۵ هزار تومان نشه اقتصاد سامان نمیگیرد
اهن از پارسال ۹۰ درصد رشد کرده در حالی که دلار ۵۰ درصد از اوج قیمتش یعنی ۳۲هزار گاهش یافته ؟
این چیزی جز اشفتگی اقتصاد نیست
روحانی اقتصاد مملکت رو رها کرد و این بزرگترین آسیب رو به نظام زد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
ه مردم ازخنده
شاعر زهیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
مصطفی معین معلوم هست چی میگی چطور دولت رسیدگی کنه مشکل واکسن را حل کنه خود دولت داره واکسن را میاره می‌دیده فقط به کارمندها بازنشسته ها تزریق میکنه بقیه ملت بمیرند برای دولت غمی نیست.. این ملت خودشان را به کوری زدن که دولت چطور در حق همه مردم ظلم کرده و میکنه یک یارانه 45 هزاری میده و یک روز بعد پس میگیره به بهونه پول برق آب و منت میزارند سر ملت ... مگه از مردم امارات قطر عربستان و بقیه اعراب کمتریم که هیچ غمی مشکلی برای واکسن کرونا ندارند بهترین واکسن برای مردم خودشان گرفتن ولی ما پول نداریم چرا نداریم کشورمون جز ششمین کشور ثروتمند جهان هست ولی فقیریم پول این معدن طلا و پول نفت و غیره توی جیب کی میره .. اول نگاه کنید همین جهانگیری اول چی داشت و الان ثروتمندترین کس شده از کجا آورده ارز دولتی ..و ملت ایران سختی بکشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
حواستان باشد که با انتخاب شدن رئیس جمهور جدید موج جدیدی از مهاجرت اغاز خواهد شد اگر مجلس به اصطلاح انقلابی هم بخواهد بیش از این مردم را با مسدود کردن فضای مجازی ازار دهد مطمئن باشید دو نفر و نصفی ادم حسابی تو‌این مملکت پیدا نخواهید کرد و همه جلای وطن خواهند کرد. خود دانید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
زیرآب زنی برخی مسئولان علیه یکدیگر جز برای کسب کرسی های قدرت نیست
برای خدمت به مردم نیست .

فریب این افشاگری ها را نمی خوریم

نمایش ضعیفی بود
محم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
اصلاحطلبان سخت ترین ضربه را ازهشت سال دورویی روحانی خوردند خود رااصلاحطلب خواند ولی دراصل ضد اصلاح طلبان بود من لیسواد جامع این رافهمیدم که روحانی بامدیریتش همه رازیر سوال برد تابرسد به اصلاحطلبان مردم دلخوشی ازگرانی تورم ووضع بد اقتصادی ندارن وکمر خم کردند وهمه پای لصلاحطلبان نوشته شد بروید هشت سال استراحت کنید تافکرتان به کارافتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
سخنی با جناب رییسی
متاسفانه تو کشور یه عده دارن از تحریم ها ارتزاق میکنند ، شما رضایت خدا و مصالح ملت رو در نظر بگیرید و با دنیا تعامل کنید بدون تعامل ملت یه روز باید تو صف مرغ سر و کله هم ر خرد کنند یه روز تو صف روغن ، ولله قسم ارزش پول کشور نسبت به سال ۹۷ ( سه سال پیش ) یک دهم شده ، من وقتی ۵۲ هزار تومان حقوق میگرفتم زندگی بهتری نسبت به امروز با حقوق ۵ میلیون دارم ، تبعیض در کشور بد جوری قشر کارگر و معلم رو ازار میده ، اصلا روانیست که اختلاف حقوق یک معلم با ۳۰ ساعت تدریس با یک استاد با ۶ ساعت تدریس هفتگی زمین تا آسمان باشه ؟ قشر مستضعف رو دریابید
پاسخ ها
احسان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
این را هم اضافه کن که امسال طرحی برای اساتید وزارت علوم پیاده سازی کرده اند به نام طرح همسان سازی. حقوق اساتید (به غیر از 25% سال 1400) 65% اضافه شده یعنی نسبت به حقوق سال قبل اساتید افزایشی بین 80 تا 100 درصد داشته اند. مالیات ایشان زیر 10 میلیون برابر5% و بالای ان 10% است در حالی که بقیه کارکنان دولت و کارگران به صورت پلکانی مالیات می پردازند مثلا حقوق 20 میلیونی هیات علمی مشمول 1.3 میلون تومان مالیات می شود در حالی که برای بقیه کارکنان دولت این مبلغ 2.8 میلیون تومان می رسد. آایا این نحوه پرداخت فساد نیست؟
ه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
من عضو هیات علمی با مدرک دکترا فقط ۳۰ درصد بیشتر از شما حقوق میگیرم.
سختی کار باید ملاک باشه نه میزان ساعت.
کار شما محترمه اما شما با سختی های شغل من آشنا نیستین.بهتره دست تو جیب هم نکنیم.عادت زشتی در این کشور هست که دست تو جیب یکی میکنیم برای یکی دیگه.
در بالاترین سطح علمی کشور حقوق اینجانب از درامد یک راننده آژانس در تهران کمتره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
خوب.. جهانپور خیالش راحته که انتخابات تموم شده و دیگه نیازی نیست مودبانه با مردم صحبت کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
درود بر احمدی نژاد و یارانش ...
پاسخ ها
ناشناس
| Australia |
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
احمدی نژاذ، اون استارت به فنا دادن مملکت را در دور دومش زد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
انتقاد شدید مصطفی معین از اظهارات جهانپور

جالبه!!!
حالا که باید دولت رو واگذار کنند؛ انتقاداتشون گل کرده.
تا دیروز هر کسی انتقاد میکرد از سوی رییستون به درجه رفیع بیسواد و عقب مانده و .... ارتقاء می یافت و لی حالا چه شده که به منصوبان خودتون هم انتقاد تند میکنید.
داود
|
Canada
|
۰۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
جناب جهانگیری قصد بغض و گریه مجدد که ندارید........................ باور کنید هم اکنون وقت عذرخواهی و گریه است....... استفار کنید اقا ...... استغفار کنید........... لطفا مسئولین رسیدگی کنند
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
شریعت مداری ...اگر جیگرشو داری برو افغانستان وبا طالبان جونت مراوده داشته باش
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
علی صوفی با بیان این که هریک از وزارت‌خانه‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای دارند، اظهار کرد: مهم‌ترین وزارت‌خانه‌ای که باید بسیار به آن توجه کرد، وزارت امور خارجه است؛ چرا که اگر بخواهند از یک چهره وابسته به جریان تندرو استفاده کنند، قطعاً هیچ امیدی هم به تعامل با دنیا و حل مشکلات ما وجود وجود نخواهد داشت و این‌گونه آقای رئیسی هم فرصت خودش را از دست خواهد داد
سعید جلیلی منتخب رییسی است
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
توضیح جدید صفار هرندی درباره احتمال دیدار رئیسی و بایدن
اصلا امکان‌ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
آخ و وااسفا برای دل مردمی که نمایندگانشون در مجلس و مجریه وقضاییه و....دعوای دنیا و مال دنیا دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
سلام. من دوبار واکسن چینی زدم و اکنون کرونا گرفته ام- شاید نوع دلتا. وقتی همه واکس نزنند-واکس هایی که در مقابه با انواع کرونا مصونیت جمعی ایجاد نکند مانند برخی از کشورهای موفق جهان و منطقه، سرایت بیماری همچنان ادامه خواهد یافت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
به به پروژه تطهیر طالبان توسط کیهان شروع شد
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
تا آنجا که من متوجه میشوم ، قاعدتا :
ما ایران اسلامی داریم و نه اسلام ایرانی،، بهتر نیست که امامان جماعت ما ، هروقت که از اسلام عزیز صحبتی به میان میاورند ، ذکر کامه ایران را هم در کنار ان فراموش نکنند و همواره یادشان بماند که :
هرچه هستند و هرچه که دارند ،، در وحله اول متعلق با ایران اسلامی است
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
کل مطالب این بسته خبریتون 2 زار نمی ارزید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
واقعا کرونا بر مغز اثر می گذارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
یه جور میگه رایگان انگار از جیب باباش میده!
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
کیهان: طالبانِ امروز با طالبانی که سر می‌بُرید، تفاوت‌هایی کرده
انشالله که همه تغییر کنند بطور کامل، نه اینکه قبلا سر میبرید حالا میکشد به روش دیگر.
ناشناس
|
-
|
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
"چهره اصلاح‌طلب: اصلاح طلبان نباید قهر با سیاست را رواج بدهند"
مزاح میفرمایی برادر؟ قهر؟ کدوم قهر؟ تا لحظه اخر دو تا کاندید داشتین ع داشتن مبارزه میکردن. مردم رای ندادن همین. قهر کجا بود؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
ما که سال 88 گفتیم احمدی نژاد دروغگو است حالا بعد از 12 سال اقای داوری شما دارید اعتراف میکنید چقدر دیر به مقصد رسیدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
خدافظ جهانگیری!!!به امید نه دیدار
ناشناس
|
-
|
۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
"علی مطهری در توئیتی به کسانی که می گویند تحریم ها اثری ندارد کنایه زد."
گیرم که تحریم ها اثر دارد. خب الان باید جکار کنیم؟ میخوای مردم برن تحریم ها رو بردارن؟ دیگه چی باید میدادین بهشون که ندادین؟ همه شرط و شروطشون رو پذیرفتین و بدو بدو رفتین بتن ریختین تو راکتور، دیگه چه اهرم فشاری داشتید که بتونید امتیاز بگیرید؟ همه چی رو داوطلبانه دادید رفت؟ فکر کردی طرف عاشق لبخندهای شماهاست که بیاد امتیاز بده؟ خب مذاکره بلد نبودید رفتید سر چیزایی مذاکره کردید که اصلا عامل اصلی نبود. شما باید راجع به رفع تحریم های ایسا و کاتسا و یوترن مذاکره میکردید عزیزم نه راجع به برجام و چند تا تحریم هسته ای/
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
اسحاق جان دنبال چه چیزی هستی؟
شما که اختیار تعویض منشی خود را هم نداشتی (به گفته خودتان) الان به وزیر نامه می نویسید که "لازم است در این خصوص اقدام مناسب انجام شود." و آن را رسانه ای هم می کنید؟! به نظرم اگر مسوول دفتر وزیر نامه را در سطل انداخت و حتی تحویل ایشان هم نداد نباید تعجب کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
جناب قاضی زاده هاشمی فرمودند دولت یک دست تا ده سال آینده !! آیا بعد از انتقاد سلیمی نمین باز هم به گفته خود معتقدید ؟!
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
این اقای مطهری از دولتی دفاع میکنه که رییسش خودش اولین بار مشکلات رو نه تحریم که عدم مشورت ، خود رایی و نبود مدیریت و تدبیر دونست
من نمیدونم فاز امثال این اقای مطهری چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
جناب جهانگیری ، اقای دکتر جهانپور دست فرمودند متاسفانه مافیای واردات خودرو در صدد واردات واکسن است بهتره بیشتر بهوش باشید
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
وقتی که نماینده ای تو گوش سرباز میزند و هنوز در مجلس مانده خوب وزیری هم مردم را ‍وفیوز خطاب میکند و میداند که سر کارش خواهد ماند
جوادزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
"بگومگوی قاضی‌زاده هاشمی و سلیمی نمین بالا گرفت"

آقایان! انتخابات تمام شده. بگذارید مردم آرامش داشته باشند. آقای سلیمی! لطفا آتش به پا نکن. حق او بوده که انصراف بدهد یا ندهد. بین کاندیدا، او از همه برنامه عملیاتی تر داشته.
حالا که مردم نیاز دارن التهابات انتخابات را ترمیم کنند تو چرا اینقدر اتش به پا میکنی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
این همه حساسیت جناب معاون، واقعا شایسته جایزه ادبی نوبل است!
جهانگیر علیه جهانپور، مسئله این است.
آموزش آداب ادب از جهانگیر به جهانپور، مبتدی تا پیشرفته، در یک جلسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
وای خدایا این کیهان چرا از طالبان دفاع میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
وای خدایا این کیهان چرا از طالبان دفاع میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
داوری می گوید: کمتر گفته شده که غلامحسین محسنی اژه‌ای، وزیر اطلاعات دولت نهم، در سوم مرداد ۱۳۸۸ به دلیل مخالفت با پخش اعترافات بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات در تلویزیون، به دستور محمود احمدی نژاد از کار برکنار شد.
یکی به آقای داوری بگوید که این اصلا جایی گفته نشده بود. لطفا شما یک مورد را ذکر کنید بعد ما می گوییم مثلا باید 100 بار گفته می شد و لی متاسفانه کم گفته شد و فقط 20 بار گفته شد.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۶:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
سخنی باناشناس ۰۰:۲۵ که خطاب به جناب آقای رئیسی اعلام نظرکرده وشکوه وگله ازاینکه چراحقوق ایشان بایداینقدرباشدولی‌حقوق‌استاددانشگاه یک خروار، بخداقسم میخورم اینجانب نه استاددانشگاه هستم ونه هرگزبوده ام ولی غصه ودردمن انستکه چراشمانمیگوئی حقوقت کم است وتقاضای ارتقاء حقوق نمیکنی ونظرت رابابخل وحسد عنوان میکنی وخودت رازجرمیدهی شماهم اگرمیتوانی برواستاددانشگاه بشو اینرابدان انسانهایک جورخلق نشدندبعضی استعدادخاصی دارندبعضی ندارنداین درخلقت است شماهم تلاش کن به جائی که مطلوبت هست برسی اگرنتوانستی تقصیر
ان استاددانشگاه نیست تقصیرخودت است بیائید بجای بخل حسد وکینه تلاش وکوشش کردن بیاموزیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
نیکزاد درباره طرح فضای مجازی :در صورت ارائه این طرح به صحن علنی، ما مدافع حقوق مردم بوده و قانونی مغایر با منافع مردم را تصویب نخواهیم کرد.) خخخخ مشکل اینه اصلا شما نمی دانید یا نمی خواهید بدانید منافع و خواسته مردم چیه !!! مردم از نظر شما فقط همفکرانتان هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۶
اژه ای در سال 88 قبل از دستور رهبری برای تعطیل کردن کهریزک در مصاحبه تلویزیونی میگفت ادعاهای معترضین
درباره شکنجه و ضرب و شتم در کهریزک دروغه ....!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت سایت غنی سازی نطنز بودجه 1401
آخرین اخبار