بازدید ۲۶۲۸۴
سرمربی اسبق تیم ملی ایران ضمن تقبیح درگیری‌های انتهای بازی دربی ۹۵ معتقد است این دو تیم ازلحاظ فنی چیزی برای گفتن نداشتند.
کد خبر: ۱۰۵۲۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴ 18 May 2021

به گزارش تابناک ورزش سه نوشت: قریب به اکثر علاقه‌مندان به فوتبال محمد مایلی کهن را به‌خوبی می‌شناسند، همان هافبک شماره ۱۹ پرسپولیس و تیم ملی ایران در دهه ۵۰ و ۶۰ با پاهایی بلند و شکل منحصربه‌فرد پوشیدن جوراب ورزشی‌اش که سال‌ها بعد توانست نسلی طلایی را به فوتبال ایران معرفی کند،نسلی یکی از محبوب‌ترین تیم‌های تاریخ فوتبال ایران به شمار می آید.

او که این روزها کمتر درخصوص مسائل و معضلات فوتبال ایران صحبت می‌کند در گفت‌وگویی درارتباط با شهرآورد ۹۵ و حاشیه هایش و همچنین وضعیت کنونی تیم ملی ایران اظهاراتی را مطرح نمود که در ادامه آن را می خوانیم:

*آقای مایلی ، به‌عنوان اولین سؤال می‌خواستیم نظر شما رو در رابطه با دربی اخیر و اتفاقات این دیدار جویا شویم؟
مایلی کهن: بازی که ازلحاظ فنی چنگی به دل نزد. اما متأسفانه نه‌تنها در انتهای این دیدار شاهد درگیری و ایجاد حاشیه‌های زیادی بودیم، بلکه کماکان این حواشی علی‌رغم اتمام بازی همچنان ادامه دارد. تا آنجا که من محمد نادری را در تمام این چند سال می‌شناسم، باید بگویم او هم ازلحاظ شخصیتی و هم ازنظر فنی بازیکن بسیار شایسته‌ای است. او به‌هرحال ممکن است درجایی مرتکب خطایی شود و من فکر نمی‌کنم آن خطا به حدی بود که ارزش این‌همه واکنش را به همراه داشته باشد. متأسفانه ما هرچقدر در مسابقات برون‌مرزی مثل بَره رفتار می‌کنیم و بدون کم‌وکاست تمام تصمیمات داوران را تمکین، تعظیم و حتی کرنش می‌کنیم و می‌پذیریم، در کشور خودمان ایران، با هر سوت داور علیه خودمان بر سر او می‌پریم. داورانی که ممکن است در گاهی از اوقات مرتکب اشتباهاتی شوند، اما درواقع انسان‌های شریفی هستند. اما این اشتباه که مهم‌تر از آن تصمیم داور دیدار منچسترسیتی و تاتنهام در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در مرحله نیمه‌نهایی نبود که باعث حذف تیم من سیتی شد.

*همان‌طور که می‌دانید طی این دو هفته اخیر شاهد جنجال‌های زیادی هستیم و شلوغی زیادی در فضای فوتبال ماست.آیا این مسئله نگران کننده نیست؟
مایلی کهن: عرض کردم. متأسفانه فوتبال ما بیش از هر چیزی ریال درگیر جاروجنجال است. از طرفی آدم نمی‌داند بابت موفقیت نمایندگانمان در آسیا خوشحال باشد یا خیر؟. ما بازی‌ها را می‌بریم یک نوع مشکل‌داریم و می‌بازیم یک نوع دیگر مشکل‌داریم. برای مثال بازیکنان ما دائم از عدم پرداخت پاداش‌هایشان می‌زنند. درصورتی‌که شما وضعیت اسفناک معیشت مردم را ملاحظه می‌کنید. تا آنجا که من می‌دانم میزان قراردادها بعضا به ۱۳ یا ۱۴ میلیارد تومان افزایش‌یافته است. یعنی حتی از ماهی یک میلیارد تومان نیز تجاوز می‌کند، اما آن‌ها بازهم از عدم پرداخت پاداش‌هایشان دم می‌زنیم و این خیلی درد بزرگی است. شما الآن شرایط جامعه را می‌بینید که مردم باسیلی صورت خودشان را سرخ نگه داشتند.

آقای مایلی کهن لطفاً با توجه به اظهارات آذری جهرمی پس از پایان دیدار دربی نظرتان را بفرمایید

این آقای وزیر پس از پایان شهرآورد، خیلی محترمانه آمده است یک شوخی، مزاح یا مثلاً یک کرکری با هواداران تیم رقیبش مطرح کرد. حالا او آمده است یک شوخی ساده کرده است اما من اینجا از آقای فرهاد مجیدی تعجب می‌کنم. البته از یک منظر باید به فرهاد هم حق بدهیم چراکه در آن شرایط بغرنجی که تیمش شکست‌خورده است که طبیعتاً تحملش نسبت به سایر بازی تا حدی سخت‌تر است می‌آییم قبل از آنکه هرکسی متوجه شده باشد او را نسبت به این مسئله مطلع می‌کنیم. توی آن فشاری که حالا تیمش دربی را واگذار کرده می‌آییم به او می‌گوییم که آقای وزیر چنین حرفی زده است و باعث می‌شویم که او با یک لحن بسیار زشت به وزیر مملکت حمله کند. به هر به کار بردن چنین ادبیاتی درخصوص وزیری که به‌هرحال گفته می‌شود جزو وزیرانی است که خوب کارکرده خیلی بد است. این توئیت آن‌قدر عجیب نبوده که موضوع اصلی تمام سایت‌ها و رسانه‌ها شده است و بهانه‌ای برای توهین به همدیگر شده است. این را هم بگویم چطور آنجا که به شما انواع و اقسام محبت‌ها می‌شود ، چطور آنجاها خوب است. یقیناً آقای مجیدی کاری در همین مملکت داشته باشد ببینید چطور به او بهاداده می‌شود و تحویلش می‌گیرند. البته بازهم تکرار می‌کنم که مقصر اصلی ان کسی بوده که در آن شرایط چنین چیزی را به او منتقل می‌کنند ولی آن روزی که می‌روید با رئیس‌جمهور مملکت فوتبال بازی می‌کنید و در ازایش مجوز می‌گیرید مملکت خوب است. این رفتار و حرف‌ها خیلی من را ناراحت کرد.ما به‌جای اینکه از فوتبال بخواهیم لذت ببریم مثل سایر چیزهایی زندگی‌مان از این پدیده لذت نمی‌بریم بلکه برعکس دائم باید حرص بخوریم و باعث اذیتمان شود.

*البته این چیزها همه فوتبال ایران هم نیستند.
بله درست اسات .جای خوشحالی است که کسی مثل محرم نوید کیا می‌آید که چقدر متین و آقا منشانه رفتار می‌کند و می‌توان گفت مثل محرم نه‌تنها کم داریم بلکه اصلاً نداریم. ببینید چقدر متین و فروتنانه می‌آید صحبت می‌کند و همواره احترام حریفش را داشته است و این انصافاً ستودنی است.

* در آستانه آغاز تمرینات تیم ملی ایران به‌عنوان سرمربی پیشین تیم ملی نظرتان را درخصوص شرایط فعلی و مأموریت سختی که دارد بدانیم.
خب ببینید درخصوص آقای اسکوچیچ به همه گفتند با او قرارداد ریالی بسته‌شده، من یک سؤالی اینجا برایم پیش می‌آید که آیا او قرار است با خودش ریال ببرد و در کشور کرواسی خرج کند؟ این دست موارد آدم را ناراحت می‌کند. یا اینکه فردا آقای اسکوچیچ در صورت عدم راه‌یابی به جام جهانی می‌تواند راحت ادعا کند که تیمش را به‌اندازه کافی در اختیار نداشته و برفرض مثال کمبود بازی‌های تدارکاتی را مورد بهانه قرار بدهد و به کشورش بازگردد و آنچه به‌عنوان میراث باقی می‌گذارد بحث‌وجدل‌های فروانی است که کاملاً بی‌فایده است. شما الآن نگاه کنید بعد از رفتن ویلموتس چه اتفاقاتی افتاد؟ ویلموتس با مبالغی که از ما گرفته است در یک‌گوشه دنیا بسیار راحت کار خود را انجام می‌دهد و ماها در حال تخریب یکدیگر هستیم .

*آیا امیدی به آینده فوتبال ایران دارید؟
ما باید یک سری واقعیت‌ها را بپذیریم. آیا ما یک استادیوم مناسب و بین‌المللی داریم؟ البته ورزشگاه فولاد راندیدم اما گویا چمن آن ورزشگاه هم از بین رفت. ورزشگاه آزادی که به‌عنوان تنها ورزشگاه بین‌المللی ما به شمار می‌رفت آن زمان که من می‌رفتم با یک بارش از تمام جاهایش آب می‌آمد. متأسفانه ما در تمام زمینه‌ها ادعا داریم منتها در عمل کاری از پیش نمی‌بریم. تازه با این شرایطمان می‌خواهیم میزبان جام ملت‌های آسیا شویم و آن را مثل میزبانی ایران در مقدماتی جام جهانی حق مسلم خود می‌دانیم. نکته قابل‌توجه این است که ما همه‌چیز را حق مسلم خود می‌دانیم (با خنده)

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۱۸
هومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
متاسفانه حواشی فوتبال در ایران از اصلش بیشتره و فوتبال ایران حرفی در دنیا واسه گفتن نداره ممکنه یه وقتهایی اندک شمار بخت و اقبال و یا عوامل دیگه به صورت مقطعی سبب پیروزی در آسیا بشه ولی در کل چیزی برای ارایه نداره و سبب شده عده ای حواشی بازیهاش رو زیاد کنن تا به مقاصد خودشون برسن و به نظرم وزیر یا هر مسوولی نباید با اظهار نظر در خصوص این تیمها شان خودشون رو با هم کلامی با عده ای که ادبیات جالبی ندارند در معرض خطر قرار بدهد به هر حال مثلا وزیر مخابرات شاید بالای صد هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این وزارت خانه همکاری می کنند که این توهین ها سبب نوعی حس انزجار از قضایا و کم اهمیت جلوه شدن مدیریت این دستگاه در اذهان کارکنان مجموعه این وزارت خانه می گردد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
همه بد فقط تو خوب اقای باشخصیت.....
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
آقای مایلی کهن
داستان از یک کری ساده فراتر است. آقای وزیر عملا از نفوذش بر همراه اول برای حمایت تیم محبوبش استفاده می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
از قماش امثال مجیدی انتظار ادب و متانت بی انصافیه
پاسخ ها
رضا اهوازی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
چطور ؟ یعنی ایشون از قماش مجتبی محرمی و شیث و ... هستن؟
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
از یک پرس پول لیسی رفتید در مورد حرف فرهاد نظر خواستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و انتظار هم دارید که بیاید از او دفاع کند و نه از تیم حکومتی؟؟؟؟؟ تابناک توروخدا اینقدر شعور مردم را پایین در نظر نگیر. برو از یک ادم بیطرف نظر بخواه.اقای جهرمی چون پست دولتی دارند و زیر اکانتشون هم نوشته وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی نباید اینجور نظر بدهند و هواداری کنند.صبر کنند مسولیتشان که تمام شد هرچه خاستند کری بخوانند اینجور کارها فقط و فقط شائبه حکومتی بودن تیم سرخ را مدام پررنگ میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
جمله اخر این بنده خدا رو باید با طلا نوشت...اعترافی گزنده و تلخ...
یک فوتبال دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
انصاف چیز خوبه که متاسفانه جناب مایلی کهن با همه خوبی های شخصیتی که دارد از آن بویی نبرده.
رضا اهوازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
جناب مایلی کهن یا در مورد چیزی اظهار نظر نغرمایید یا کامل بفرمایی نظرتون رو در مورد داوری بیان نکردین!
مورد دوم یه شوخی ساده در مواردی حقایق بزرگی رو پشت سر خودش داره یه وزیر نیست و کل کابینه و شخص رییس جمهور پشت تیم پرسپولیس هستن و بعد از اینکه داور اون پنالتی رو نگرفت این شوخی ساده معناش چی میتونه باشه؟
چرا از موقعی که این دولت مسقر شده نوار موفقیتای استقلال بریده شد
چرا صدای بقیه تیم ها دراومده؟
اقا من مطمئنم در اینده حقایق وحشتناکی در مورد اینروزها رو میشه
کمانگیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
نخواستن امثال شما و دادکان و صفایی باشید تا از طریق فوتبال که سرمایه ی بزرگ اجتماعی محسوب میشه به عقده گشایی و حیف و میل برسند. باید گفت دوباره همه چیزمون به همه چیزمون میاد.
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
توصیه میکنم طبق حرف دو سال پیش رییس باشگاه تراکتور جام قهرمانی را فدراسیون بدهد به پرسپولیس ..وقت مردم و ابروی فوتبال و داوری ایران را پیش از نگیرند و بگذارند تیم های دیگر از برای نایب قهرمانی و پایین تر تلاش کنند...من طرفدار هیچ تیمی در ایران نیستم ولی واقعا مشخص است که مهندسی شده تیم ها را قهرمان یا از لیگ برتر خارج میکنند...و این کار باعث دلسردی مردم و جوانان نسبت به کشورشان ایران میشد..امیدوارم اقای رییسی از قوه قضایی وارد شوند و اجازه ندهند رشوه بگیران فدراسیون ورزشی ایران بیش از این ابروی ایران راببرند..
عبس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
همه عادت کردند بعد از باخت پشت مسائل حاشیه ای پنهان بشن...

مجیدی با هدف پنهان کردن ضعف فنی و اخلاقی موجود در تیمش، بحث وزیر رو وسط کشید...
ناشناس
|
Pakistan
|
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
حیف اینهمه پول و امکانات که خرج فوتبال و فوتبالی ها میشه...مربیها و بازیکنهای داخلی چنان ژست میگیرن که انگار فوتبال برتر دنیا هستند در حالی که در آسیا هم حرفی برای گفتن ندارن!!! فقط پز عالی !
واقع بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
بضاعت فوتبال ما همینه
اینجوری نظر دادن هدفی جز تخریب زحمات دو مربی و بازیکنها و تعریف از خود نیست
متاسفانه
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
اقای مایلی کهن حرف شما بوی منطق میدهد ولی زمانی که تیمی به ناحق میبازد ومیلیونها هوادار به خصوص قشر جوان ناراحت هستند بیان کردن وتوهین به ستاره های اسیایی یک تیم انهم از طرف فرد مهمی که عنوان وزیر را یدک میکشد جای تعقل برای اقای مجیدی ودیگران باقی نمیگذارد ایشان اگر 10روز بعد از دربی این حرف را میزد ابها ازاسیاب افتاده بود وحساسیت تا به این حد نبود فرق ایشان با اقای پروین این است که اسطوره قرمزها هیچگاه به استقلال توهین نکرده است وبه همین خاطر است که استقلالی ها هم علی اقا پروین را دوست دارند
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
وافعیت هایی گفته شد:
فوتبال ایران پرهزینه و بی کیفیت است.
مربیان بیشتر بدنبال حاشیه هستند تا افزایش کیفیت فنی تیم.
بی اخلاقی در فوتبال موج میزند. مربیان و بازیکنان اخلاق حرفه ای را بلد نیستند.
احترام بهم نمی گذارند و ظرفیت باخت و برد ندارند.
همه ناراضی و طمعکارند.

برای بازیکنان و مربیان خاطی باید محرومیت های سنگین و آموزش های اجباری بگذارید.
در کدام کشور به داورها اینگونه حمله میشود. همه میدانند که اشتباه با تمام دقت ها بخشی از داوری است و فساد داوری باید ریشه کن شود.
در بازی با ژاپن ، تیم توپ را ول میکنه و میره با داور بجنگه و طرف گل میزنه!!! چرا درس نمیگیرید؟ تا کی باید اشتباه کنیم؟

فدراسیون داغونی داریم که در ایجاد و اجرای قوانین عاجز است. بدنبال فوتبال حرفه ای و اخلاق و انسانیت باشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
عجب شما فراموش کردی در زمان باخت به کی توهین میکردی یادتان رفت چطوری به هموار خودتان که اقای قعله نوعی چطوری توهین میکردی راستی الان چکار میکنی یا انتظار داری وزیر برای شما ک تیم میدا کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
هر دو تا تیم حکومتی و کثیف باید زودتر واگذار بشه.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات 1400 محسن رضایی روز دختر شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری