بازدید ۱۸۶۱۶
«حسن روحانی» در جلسه دولت
وی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون برای کل ملت رایگان خواهد بود، اظهار کرد: ما در ستاد هم تصویب کرده ایم که بانک مرکزی علاوه بر آن خرید ۱۰۰ میلیون دلار دیگر هم ویژه واکسن روی میز بگذارد تا هر کسی که می‌تواند واکسن وارد کند. باید بخش خصوصی در این زمینه با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هماهنگ باشد. حتی می‌تواند با ارز ۴۲۰۰ تومانی بخرد.
کد خبر: ۱۰۴۷۴۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵ 21 April 2021

واکسن برای کل ملت رایگان است/ مذاکرات دولت برای احیای برجام انتخاباتی نیست/ مردم به کسانی که مانع رفع تحریم شوند،‌ رأی نمی‌دهند/ دنبال برجام پلاس نیستیم

رئیس جمهور با اشاره به مذاکرات احیای برجام عنوان کرد: بعضی‌ها پارسال و پیرارسال درباره برجام فیلم درست کردند و روی دستشان باد کرده و حالا در حال پخش آن هستند، البته این‌ها تفکرات قدیم است و ما به آن کاری نداریم. عیبی هم ندارد که پخش بکنند، چون ماهیت خودشان را افشا می‌کنند.

به گزارش «تابناک»؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در هیات دولت، اظهار کرد: امروز همه می‌دانند راه حل برای معضل هسته‌ای ایران اجرای توافق هسته‌ای است و این موضوع برای ۱+۴، ۱+۵، اروپا، منطقه و همه روشن شده است که باید توافق به خوبی اجرا شود.

وی افزود: ما اجرا را عین سند برجام می‌خواهیم؛ نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم. ما زیاده خواهی نمی‌کنیم، البته طلب‌هایی هم در این زمینه داریم که بعدا مطرح می‌کنیم. چون در این چهار سال صد‌ها میلیون دلار به ما خسارت وارد شده است که آن را سر جای خودش مطرح خواهیم کرد. به هر حال ما برجام پلاس و ... نمی‌خواهیم و عین برجام را می‌خواهیم.

روحانی با بیان اینکه در احیای برجام سه پله وجود دارد، گفت: پله اول رفع تحریم هاست که این کار به عهده آمریکاست و البته ۱+۴ هم باید کمک کند. آمریکایی‌ها باید کلیه تحریم‌ها را بردارند و شرایط باید به آنچه در سال ۲۰۱۵ در برجام پیش بینی شده بود، بازگردد. باید هر گونه تحریمی که به بهانه‌های دیگر و یا با برچسب‌های جدید ایجاد شده بود کنار بگذارند و ما بتوانیم به اقتصادی سالم، متعادل و قابل قبول برگردیم.

وی اضافه کرد: آن‌ها فعلا و در زبان جدی هستند، اما عنوان‌ها برای ما کافی نیست، بلکه تمام تحریم‌هایی که شماره دارد و معلوم است باید روی کاغذ بیاورند و همه دنیا بدانند که برداشته شده است، وگرنه در کلیات گرفتار می‌شویم. پس در بخش تحریم، بار کامل بر دوش آمریکاست که آن‌ها را در یک قدم‌هایی جدید دیده ایم و در یک جا‌هایی دو پهلو حرف می‌زنند. البته ما گام‌های درست خود را تا امروز برداشته ایم و اقداماتمان را در چهارچوب سیاست‌های مورد نظر رهبری انجام داده ایم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در احیای برجام دو کار بر عهده ماست، بیان کرد: یک کار ما این است که وقتی تحریم برداشته شد، ما می‌خواهیم راستی آزمایی کنیم و بگوییم بله برداشته شده است، پس بله را ما باید بگوییم و ما این را از بانک مرکزی، وزارت نفت، وزارت راه می‌پرسیم و وقتی آن‌ها بگویند برداشته شده، این موضوع را اعلام خواهیم کرد. ما درباره راستی آزمایی مفصل بحث کرده ایم که چگونه باشد و چقدر زمان می‌برد. کار خیلی پیچیده‌ای هم نیست. اگر همکاری و حسن نیت باشد در زمان نه چندان طولانی می‌توان به جواب رسید. وزرای نفت، راه و بانک مرکزی و چند تن از وزرای دیگر هستند که باید این موضوع را اعلام کنند.

وی ادامه داد: قدم سوم کاری است که ما باید انجام دهیم و برنامه هسته‌ای ما کامل باید منطبق با برجام باشد که عینا این کار را خواهیم کرد و یک میلی متر اضافه‌تر هم نمی‌خواهیم. ما عین برجام همه آنچه اضافه باشد را جمع می‌کنیم و به انبار می‌بریم که این کار ساده‌ای است، چون تعهدات ما در برجام کاملا مشخص شده و ما هم عین برجام را پیاده خواهیم کرد.

رئیس جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: پس سه گام در احیای برجام وجود دارد؛ اولی رفع تحریم کامل است که به عهده آمریکایی هاست. دومی راستی آزمایی است که ما برنامه ریزی کرده ایم و در زمان کوتاهی می‌توانیم آن را انجام دهیم و سومی بازگشت به توافق برجام است که ما آن را دقیقا اجرا و عمل می‌کنیم. امیدواریم در قدم‌های بعدی در ۱+۵ صداقت، جدیت و حل سریع مساله را حس کنیم و ببینیم، البته این روند نباید طولانی شود، بلکه در مدت کوتاهی باید به آن برسیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در موضوع هسته ای، واکسن، مقابله با کرونا، معیشت مردم و تولید هیچ نظری به انتخابات نداریم که نتیجه انتخابات چگونه است. حتی اگر مثلا انتخابات به جای ۱۴۰۰ در سال ۱۴۰۱ بود، ما باز هم این اقدامات را با قدرت انجام می‌دادیم، چون اگر مردم خوشحال باشند و احساس بهتری در شرایط زندگی خود داشته باشند، با نشاط بیشتری در انتخابات شرکت می‌کنند.

وی همچنین تاکید کرد: ما انتخابات پرشوری می‌خواهیم و این وظیفه ماست و برای این کار یک ثانیه هم وقت تلف نمی‌کنیم. به حرف این جناح و آن جناح هم توجه نداریم. اینقدر بگویید تا خسته شوید. به هر حال ما طبق نظر رهبری حرکت می‌کنیم و حتی اگر یک ساعت زودتر به نتیجه برسیم به نفع مردم است. در این میان، اگر کسی می‌خواهد در انتخابات شرکت کند و در این راه سنگ بیندازد و مانع رفع تحریم شود بداند که مردم به او رای نخواهند داد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود، به روند تهیه و توزیع واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: بحث واکسن تقریبا از پاییز پارسال مطرح بود. اول بنا بود واکسن‌هایی را خریداری کنیم که برای وزارت بهداشت مورد اطمینان نبود، چون سازمان بهداشت جهانی آن‌ها را تایید نمی‌کرد و دوره‌های قانونی خود را طی نکرده بودند. افرادی هم بودند که واکسن‌هایی که سازمان بهداشت جهانی تایید نمی‌کرد و وزارت بهداشت درباره آن‌ها تردید داشت، پیشنهاد می‌کردند.

وی ادامه داد: از طرفی اقلیتی در کشور جوی درست کردند که تا می‌خواهی چیزی از شرق بیاوری می‌گویند، چرا از فلان جا می‌آوری و چرا غربی نیست. در قرارداد‌ها هم همین جو را راه انداختند. مثلا اگر با اروپا قرارداد ۱۰۰ ساله هم بسته شود حرفی نمی‌زنند، اما قرارداد ۲۵ ساله با شرق را می‌گویند این چه بود و از این حرف‌ها! به هر حال ذهنیتی در بخشی از مردم ایجاد شده که جنس شرقی به کیفیت جنس غربی نیست. وزارت بهداشت هم مطرح کرد که در واکسن به دنبال سبدی است که بخشی از آن از غرب و بخشی از شرق تهیه شود.

روحانی افزود: وزارت بهداشت سفارش هایی هم داده بود که بعدا شرایطی پیش آمد که از برخی کشور‌ها اصلا واکسن نخریم و ما به سراغ برخی کشور‌هایی که هنوز سازمان بهداشت جهانی تایید نکرده بود رفتیم. چرا که دیگر به اضطرار رسیدیم و دیدیم کشور‌های دیگر هم از همین‌ها استفاده کردند. البته برخی کشور‌ها قبول کرده بودند که مرحله سوم آزمایش روی مردم آن‌ها انجام شود که این موضوع در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد قبول ما واقع نشد. به هر حال بهترین جایی که در پارسال به آن رسیدیم که سفارش بدهیم کواکس بود. ما هم زیر نظر سازمان بهداشت جهانی ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز خریداری کردیم، اما وقتی خواستیم پول آن را پرداخت کنیم به خاطر تحریم‌ها نشد و هی امروز و فردا و از این حساب به آن حساب شد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه من این‌ها را می‌گویم تا مردم جنایت آمریکا را به خوبی لمس کنند عنوان کرد: بعضی‌ها در این چهار سال جنگ تحمیلی اقتصادی هیچ وقت نیامدند علیه آمریکا حرف بزنند. بعضی‌ها می‌گویند اصل مدیریت قوی است و نباید ترسید، خب ما که نمی‌ترسیم، ولی هر چقدر هم قوی باشیم وقتی دستمان را خالی کرده باشند چه می‌شود کرد. ما همان دولت یازدهمی هستیم که در سال ۹۵ کشور را به بالاترین رشد اقتصادی در جهان رساندیم و نشان دادیم در مدیریت چه توانایی داریم.

وی اضافه کرد: ما همان شناگر ماهری بودیم که مسابقه را بردیم، اما حالا دست و پای ما را بسته اند و می‌گویند مدیریت کنید و نترسید. ما نمی‌ترسیم و مدیریت را هم بهتر از شما بلدیم. عده‌ای که خود را سوپر انقلابی هم می‌دانند در این مدت تحریم یک کلمه راجع به آمریکا حرف نمی‌زنند و فقط به دولت فحش می‌دهند و توهین می‌کنند و علیه دولت دروغ می‌گویند. در حالیکه می‌دانند اگر تحریم نبود سهمیه کواکس به ما در اسفند وارد می‌شد.

روحانی در ادامه یادآور شد: ما برای پرداخت ۵۳ میلیون دلار پول واکسن سراغ هر کشور و حساب و سفیری رفتیم نشد، اما به هر حال پرداخت کردیم. حالا کواکس قاضی عادل شده و به این دلیل که دیرتر پول را پرداخت کردیم نوبت ما را عقب انداخته است. من این‌ها را گفتم تا مردم بدانند ما در برخی مشکلات دچار محذور تحریم شدیم. حالا به هر حال واکسن وارد شده و تا به حال کادر درمان را پوشش داده و از این به بعد سراغ کسانی که سنشان بالاست و یا بیماری‌های زمینه‌ای دارند و حدود شش تا هفت میلیون نفر هستند می‌رویم. وقتی این دور تمام شود. یک امنیت روحی، روانی و جانی ویژه در کشور ایجاد می‌شود. چون ۷۰ درصد فوتی‌ها از ۶۰ سال به بالا و یا با بیماری‌های زمینه‌ای هستند.

رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در ستاد سند ملی واکسیناسیون ایجاد شده است بیان کرد: ما در زمینه واکسیناسیون بر مبنای این سند پیش می‌رویم و ان شاءالله شرایط ما در اردیبهشت و خرداد بهتر خواهد بود و واکسن بیشتری هم وارد می‌شود. در موضوع واکسن داخلی هم همه توان مان را برای کمک به کار گرفته ایم تا هر چه سریع تر بتوانند آن را به نتیجه برسانند و امیدواریم در تابستان شاهد ورود واکسن داخلی به بازار باشیم. کار‌های مشترکی هم با روسیه، کوبا و دیگران در حال انجام شدن است.

روحانی در ادامه تصریح کرد: اگر کسی بر خلاف مقرراتی که ستاد مقابله با کرونا تصویب کرده در استفاده از واکسن تخلفی کند، به اشد وجه باید مجازات شود. متاسفانه دو سه مورد به ما گزارش شد که وقتی بررسی کردیم دیدیم درست است و چند نفر از اعضای شهرداری و شورای شهر فلان شهر تخلف کردند و خارج از نوبت از واکسن استفاده کردند که باید با آن‌ها اشد برخورد صورت گیرد و پرونده شان هم تکمیل و به قوه قضائیه فرستاده شود، چون واکسن دقیقا باید طبق طرح سند دولت تدوین شود.

وی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون برای کل ملت رایگان خواهد بود، اظهار کرد: ما در ستاد هم تصویب کرده ایم که بانک مرکزی علاوه بر آن خرید ۱۰۰ میلیون دلار دیگر هم ویژه واکسن روی میز بگذارد تا هر کسی که می‌تواند واکسن وارد کند که باید بخش خصوصی در این زمینه با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هماهنگ باشد. حتی می‌تواند با ارز ۴۲۰۰ تومانی بخرد و این واکسن را برای واکسیناسیون عمومی در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد که این کار شروع هم شده است. الان یک بخش خصوصی وارد شده و قرارداد شش میلیون دوز واکسن را هم بسته که انشاءالله وارد می‌شود. پس برای این‌ها و هر بخش خصوصی که می‌تواند برود و از هر کجا البته زیر نظر وزارت بهداشت واکسن بیاورد ارز ۴۲۰۰ تومانی حاضر است و پولش را ما تامین می‌کنیم.

وی اضافه کرد: یک بحث هم داریم که غیر از ارز ۴۲۰۰ تومانی و واکسنی است که ما داریم خریداری می‌کنیم و آن هم این است که اگر یک بخش خصوصی خواست واکسن با ارز نیمایی وارد کند که آن هم زیر نظر وزارت بهداشت خواهد بود که کدام واکسن چگونه و طبق مقررات بهداشتی باشد، آن هم آزاد است که بیاورند و برای هر کسی خواست استفاده کنند. مثل بیمارستان دولتی که ما برای همه داریم و در کنار آن یک بیمارستان خصوصی هم هست که هر کسی خواست استفاده کند، می‌تواند برود استفاده کند. ما واکسیناسیون عمومی را انجام می‌دهیم و به آن متعهد هستیم و طبق چهارچوب سند ملی مان پیش می‌رویم، اما اگر دیگران هم در این زمینه خواستند فعال شوند، هم بخش خصوصی با ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌تواند برای دولت فعالیت کند، هم می‌تواند عمومی خودش با ارز نیمایی فعالیت کند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه ما باید از این به بعد دوران را دوران پسا کرونا ببینیم خاطرنشان کرد: امروز باید بهداشت و سلامت را به عنوان مسئله اول در نظر بگیریم. چرا که هر زمان ممکن است با یک اپیدمی یا پاندمی مواجه شویم. خداوند توفیق داد و ما در دولت یازدهم یکی از مسائل اساسی دولت را طرح تحول سلامت گذاشتیم و اگر این طرح نبود ما الان حریف این موضوع نمی‌شدیم. ما تخت‌های بیمارستانی را از ۹۰ هزار تخت به ۱۳۶ هزار تخت رسانده و تلاشمان این است تا پایان دولت ۱۰ تا ۱۳ هزار تخت دیگر هم اضافه کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دیگر در پساکرونا دیجیتالی شدن اقتصاد است. چرا که دیگر اقتصاد و اشتغال نمی‌تواند به شکل قبلی باشد. زمانی فضای مجازی فقط مرتبط با بحث فرهنگی، سیاسی و نقل و انتقال خبر بود. امروز کسب و کار، شغل، غذا، خرید و زندگی مردم و آموزش و پرورش و آموزش عالی در فضای مجازی مطرح است. در دولت یازدهم پهنای باند ۳۲ برابر قبل شد که تحول بزرگی در فضای مجازی ایجاد کرد.

روحانی همچنین اظهار کرد: یکی دیگر از مسائل مهم در پسا کرونا مساله مواد غذایی و خودکفایی است که مثلا در گندم در مقطعی خودکفایی رخ داد و حتی صادر کردیم. در سایر موارد مثل جو، ذرت و ... هم حرکات بسیار خوبی شروع شده و در این مدت بیش از ۳۰ میلیون تن مواد غذایی و محصولات کشاورزی اضافه شده است. البته بعضی‌ها به کار‌های دولت توجه ندارند. در حالی که کار‌های زیربنایی بسیاری شده است؛ مثل مدرنیزه شدن بخش کشاورزی و یا اقداماتی که در موضوع آب که مهمترین معضل ماست انجام گرفته، ما در آب کار بزرگی در زمینه سدسازی، کانال سازی و زهکشی‌ها انجام داده ایم.

رئیس جمهور همچنین یادآور شد: یکی دیگر از مواردی که اهمیت دارد، نیروی انسانی ماست که هم باید مهارت لازم را پیدا کند و هم نشاط داشته باشیم. باید کشاورزی به گونه‌ای باشد که برای کشاورز صرف کند تا بتواند ادامه دهد. یک بخش آن به صورت نمونه مساله گندم است که سمبل امنیت غذایی است و تشویق کشاورزان و خودکفایی در این زمینه برای ما بسیار مهم بود. در زمان انتخابات ۹۲ گندم کیلویی ۴۰۰ تومان بود و در روز‌های آخر دولت دهم آن را ۸۰۰ تومان کردند، اما از آغاز دولت یازدهم تا امروز ۴۰۰۰ تومان شده است؛ یعنی قیمت آن را ۱۰ برابر کردیم و دیروز هم تصمیم گرفتیم برای تشویق کشاورزان علاوه بر ۴۰۰۰ تومان قیمت گندم به کسانی که گندم را سریعتر در اختیار دولت قرار می‌دهند کیلویی ۱۰۰۰ تومان هم جایزه در نظر بگیریم که این مسائل می‌تواند باعث شود کشاورزان با نشاط بیشتری فعالیت کنند.

وی ادامه داد: دیروز در ستاد اقتصادی غیر از جایزه ۱۰۰۰ تومانی تصمیمات خوبی هم درباره کالا‌های گمرکی گرفتیم. سه میلیون تن کالا در گمرک است که بخش بزرگی از آن کالا‌های اساسی است و یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن ذرت فقط یک نمونه آن است که باید این‌ها را از گمرکات آزاد کنیم. همچنین برای کل سال باید خرید‌هایی انجام شود.

رئیس جمهور در پایان با گرامیداشت ۲۹ فروردین، روز ارتش اظهار کرد: در ۲۹ فروردین ۵۸ امام ارتش را احیا کرد و در دوم اردیبهشت همان سال فرمان تاسیس سپاه را داد که هر دوی این اقدامات برای کشور بسیار مهم بود و ما همیشه به این دو نیرو که در مواقع حساس به کمک مان آمده اند افتخار می‌کنیم.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۴۵
انتشار یافته: ۷۱
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
وقتی صحبت از فاجعه ابان 98 می شود همه رفع مسئولیت می کنند و میگویند که سر ازش در نمی اورند و یا جمعه خبر دار شدند. ولی وقتی صحبت از واکسن و لزوم واردات ان که هزار برابر پیچیده تر از بحث یک قیمت گذاری ساده بنزین است همه سر در می اورد و حتی تعیین می کنند از کجا وارد شود یا نشود و خلاصه هم اهل فن میشوند و در پایان داستان هم خودشان از معتبر ترین واکسن وارداتی استفاده می کنند ولی مردم ایران محروم و هرگز هم مسئولیت قبول نمی کنند. چه برای مذاکرات در وین. چه در نطنز. چه در مذاکرات مخفی با سلمان در بغداد و..... فقط گفته بودند و هشدار داده بودند و جمعه متوجه شده بودند.
پاسخ ها
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
سال ۹۲ هیچ وقت از یادم محو نخواهد شد


واله بلا تلا اون سالها دیگه تکرار نخواهد شد


اولا یکی بیاد اون وله بلا و تلا رو برام معنی کنهبلایی که تو این سالها بر سر هموطنان عزیزتر از جانم اومده فکر میکنم با زلزله ۱۰ ریشتری برابری کنه
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
برخی از دوستان می خواهتد دلیل اصرار دولت و پشتیبانی از این اصرار در نهادهای بالادست دولت در داخل ایران را به انتخابات ارتباط دهند. ولی امروز در خبرها امده که اتحادیه صنف وارد کننده های نهاده های دامی طی یک نامه فوری به دولت هشدار داده که بانک مرکزی از اسفند ماه برای واردات نهاده های دامی که 95 درصد مصرف دان مرغ ایران وابسته به همین واردات است مجوز و ثبت سفارشی نداده! این می دانید یعنی چه؟ یعنی عملا خزانه خالی است. دلیل اصلی اصرار اقای ظریف و روحانی و بست نشستن در وین برای مذاکره علیرغم همه حرفها و سخنهای داخلی و خطوط رنگی همین است. تصور می کنید طرف مقابل نمی داند؟ تصور می کنید نمی دانند چه فاجعه ای با تاخیر و طولانی شدن مذاکرات در کمین ایران است. شما دوستان عزیز با این همه سابقه تحصیل و تخصص در دنیا باید از همان حداقل سه سال پیش هشدار می دادید که تحریم خرید نفت و خالی شدن ذخایر را جدی بگیرد. شما باید هشدار می دادید که نباید زمانی وارد مذاکره شد که کشور حتی قادر به ثبت سفارش واردات نهاده های دامی که غذای مردم کشور است ظاهرا ناتوان شده. اینها ست که نشان می دهد که یک فرد و دلسوز واقعی ملت و نظام چه اندازه شجاعت و تخصص و صداقت دارد.
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
این آقا سه ماه دیگه داره میره دنبال کارش 8سال مملکتو ویران کرد بخصوص در سیاست خارجه و مذاکره و برجامش ! اما تعجب آوره اصرار این آدم بر غلط کاریهای گذشته و ظاهرا بنا داره تا روز آخر هم به اقدامات مخرب خودش ادامه بده ! مذاکرات فعلی در وین آب در هاون کوفتن و به حراج گذاشتن دستاوردهای ملت ایران است آنهم متاسفانه برای بقای قدرت یک جناح فاسد که نتیجه مدیریتش بر کشور را داریم با تمام وجود حس میکنیم و بهره برداری از این مذاکرات ذلیلانه در انتخابت پیش رو بنفع آقای ظریف !! واقعا مایه تاسف است هیچ کس هم از این خود کامگیها روحانی و تیم شکست خورده سیاست خارجه اش نمی پرسد تو وین باز چه غلطی دارید میکنید!؟ دیگه برید گ...را گم کنید شما دیگه تو این روزهای آخر چه از جان این ملت میخواهید !!!؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
دروغ گفتن و سرپوش گذاشتن بر روی واضحات و واقعیات
از هنر ها و استعداد های بی نظیر اینها است
و مردم خودشان می دانند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
ناشناس عزیز من درباره کامنت شما سررشته ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
رای بی رای
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
اقای روحانی: ترامپ ۱۵ بار درخواست مذاکره مستقیم به من داد رد کردم
اقای مطهری ابان ۹۷: مردم فقط ۶ ماه صبر کنند ترامپ به برجام برمیگردد
اقای روحانی ۱۳ ابان ۹۷: اصلا بهتر که امریکا از برجام خارج شد
هزاران ادعای دیگر منتهی مگر ان زمان شکر و شاکرین برای خروج امریکا از برجام نفرمودید و دیگران هم امید افرینی الکی میکردند که ترامپ برمیگردد به برجام و شرایط این شده!!!!!
اقای روحانی اخر امریکا خروجش از برجام خوب بود یا نه و اگر خوب بود پس چرا الان این جور برای مذاکره با انها سیگنال
میدهید؟؟؟؟؟؟؟
ترامپ یکسال قبل از خروجش از برجام گفت بیایید مذاکره منتهی شما و تیم مذاکرات هسته ای نظرش به دمکراتها و امثال جان کری بود و فرصت مذاکره با ترامپ را از دست دادید فقط و فقط
لجبازی.
تاسف اوره این مدل مذاکره
از برجام ۳ سال مفید بیشتر نمانده و مطمئن باشید دمکراتهای امریکایی به توافقیکه فقط ۳ سال از عمر مفیدش باقی مانده جز با اضافه کردن بندهای طولانی کردن ان برنخواهند گشت.
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
در هر حال جای تعجب و تاسف است که کسانی که پول دارند زودتر واکسن بزنند!!! این دیدگاه و عملکرد با کدام اصل عدالت اجتماعی و کدام آیه قرآن و روایت تطابق دارد؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
اصل انقلابی !!!؟؟؟
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
در روزهای آخر دولت دهم آن را 800 تومان کردند، اما از آغاز دولت یازدهم تا امروز 4000 تومان شده است. یعنی قیمت آن را 10 برابر کردیم ».
1- ریاضی من ضعیف است واقعا ده برابر 800 ، می شود 4000 یا 8000
2- دلار 3000 بود الان شده 24000 رو هم در نظر بگیرید . بقیه وسایل و لولزم که چند برابر شده است جای خود . پراید 10 میلیونی شده 100 میلیون جای خود ...
3- آقای روحانی ، ملت علت اصلی مشکلات موجود که در دوران ریاست جمهوری شما و آقای احمدی نژاد رو خوب می دونه ، پس بر سر مردم منت نگذارید که چکار ها کردید . و اگر شماها نبودید چه اتفاقی می افتاد و ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
ساخت بمب اتم و تحریم باعث بدبختی ما شده
اول رفاه و خانه و کار تامین کنید بعد بمب اتم بسازید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
روحانی دوستت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
سعدیا گر چه سخن­دان و مصالح­ گویی / به عمل کار برآید به سخندانی نیست
روز سعدی بد زبان مبارک!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
خدا رحمت کند سعدی را روحش شاد اگر امروز بود حتما این شعر را به روحانی گوشزد میکرد که
مرا بخیر تو امید نیست شر مرسان
نه از تو واکسن میخواهیم و نه لغو تحریمها که هر چه گرفتاری داریم از بی تدبیری و بی کفایتی توست !!!!
کمالخان
|
Bulgaria
|
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
واکسن پولی خواهد بود . هر کی پولشو بده زودتر میزنه اگه ندی آخر سر میزنی . خود دانی .
این واکسن های روسی هم میره همونجا که 150 هزار دوز خیرین رفت بعد از اونجا تو ناصرخسرو و .... تقسیم میشه.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
کاش مسئولان ایرانی که اینقدر سنگ چین را به سینه می زنند حداقل سریال چینی The long ballad را هم می دیدند تا متوجه می شدند برادران چینی چجوری به دنیا و کشور داری نگاه می کنند و چجوری از هنر سینما برای ساختن چین مدرن استفاده می کنند و به معنی واقعی سینما و تلویزیون را به بهترین دانشگاه برای مردم چین و حتی دنیا تبدیل کردند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
در این سریال ضمن اینکه بشدت برای همه مردم از جوانان تا خانواده ها سرگرم کننده است ولی چینیها به جای حرف و سخنرانی بصورت غیر مستقیم ارزشهای والایی مانند میهن پرستی فداکاری وفا به عهد مسئولیت پذیری زمامداران لزوم رسیدگی به معیشت و زندگی مردم از بین بردن فقر مذاکره و کنار امدن با دشمنان و همزیستی و.... را به مخاطب انتقال میدهد. شاهکار فیلم دو ستاره سینمای امروز چین است که یکی دلربا دلمراد از اقلیت مسلمان چین و دیگری زاده شانگهای است که دقیقا در این سریال نقش مقابل هم را بازی می کنند و ستاره مسلمان نقش قهرمان چین و ستاره چینی نقش قهرمان اقوام غیر چینی چین را بازی می کند. اگر فرصت کنید و سریال را ببینید متوجه می شوید که چرا چین رو به جلو و پیشرفت است و با همه دنیا سر صلح و همزیستی و دوستی دارد حتی با دشمنان و رقبایش مانند تایوان و امریکا و کره جنوبی و.....
ناشناس
| Philippines |
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
به چین اصلا نمیشه اعتماد کرد اینا اگه زورشون برسه به حرف هیچ سازمان یا کشوری گوش نمیکنند همین الان چپ و راست دارند تو ابهای جنوبی دریای چین که مالکیتش برای کشورهای دیگر جزیره مصنوعی میسازند همین الان ۲۰۰ کشتی چین تو ابهای فیلیپین دارند ماهی صید میکنند و گوششون اعتراض هیچ کشوری را نمی شنود
ناشناس
| United States |
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
به هر حال چین و کره و ژاپن بر خلاف مسئولان فرهنگی ما که تاریخ باستانی خود را نمی پسندند! با استفاده از تاریخ باستانی و با شکوه خود و اوردن ان بر روی صفحه سینما کره و چین مدرن امروز را در دنیا معرفی می کنند و جوانانشان را با ارزشهای انسانی و کشورداری اشنا می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
با این اوضاع مردم دیگه به هیچ کس رای نمیدن.رای بدن که چی بشه گرونی ،خودرو،مسکن،بیکاری، و ...مردم همش ت و بدبختی ،استرس،نگران آینده ،افسرگی دیگه اصلا مردم خوش نیستند دیگه جوک هم تعریف نمی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
واکسن رایگان!!!!!!!!!!!!!
یک دروغ دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
کی میری حسن آقا
از حرفات خسته شدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
حسن که میره ولی بدون که هر کی جای قبلی اومده وضع بدتر شده و دلیلش هم کاملا مشخصه.پس دل به رفتن و اومدن این و اون فقط به ضرر مردم و کشوره!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
بحث حسن بره تقی بیاد نیست کشورما توسط قانون ومتخصصان اداره نمیشود هرکسی بیاید اوضاع همینی هست منتهی اگر اصولگرایان بیایند منتظردستور ازبالادستی وائمه جمعه ومراجع وحوزویان هست هرانچه انان گفتند برکشور پیاده ومردم را به قعر بدبختی فرو میبرند ومهم نیست مردم چی دارند چی ندارند مهم ریاست وحکومت کردن هست که دارند بخوبی ازفاضائل حکومتی وبیت المال استفاده میکنند
درمورد واکسن فایزر هم نامه وزیربهداشت مشخص کرده که درکجا استفاده شده منتهی درسخنرانی میگویند ماازواکسن داخلی استفاده میکنیم قسم حضرت عباس یا نامه وزیر بهداشت کدوم را قبول کنیم؟
حسن ثانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
من سوادم بدرک فرمایشات حسن آقا نمیرسه!فقط متوجه شدم همگی به حسن آقا با این بیلان و دولت ایشان گویا بدهکار هستیم.!!!امروز رکورد زدید در کشته شدن افراد بابت کرونا!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
نه بحث اقای روحانی هست نه هیچکس دیگه ولی مردم عادی(مردم معمولیییی) اگر وضع اقتصاد خوب نشه نه امسال که دیگه هرگز.....
اونوقت همیشه باید 10 میلیون نفر هم مجلس و انتخاب کنن(مثل پارسال) هم رییس جمهورو(خدایی نکرده امسال)
ناشناس
|
-
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
تحریم به ما چه مربوطه شما خواستین که تحریم بشین... حالا باید تاوانشم ما بدیم؟!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
تو و دوستان تو 20 سال پیش بذر تحریم ها را ایجاد کردن وقتی رفتید با 3 کشور اروپایی مذاکره کردی و توافق سعد آباد را امضا کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
همین حرفت ثابت کرد این مذاکره جدید شو است و فقط برای انتخابات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
یک بچه هم فهمیده این 3 ماه فرصت برای چی بود که بخواهی از آب گل آلود..!
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
جرات نمیکنیم توی مسیرهای خوزستان ترددی کنیم.دیگه علنابا کلاشینکف سرقت میکنن.چرا ۴ تا از سارقانی که با کلاشینکف و کلت جنگی میگیرن نمیار وسط شهر اعدام کنن تا تموم بشه این داستان
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
مگر کم اعدام شده !
اینطوری یکبمب اتمی بسازید و تمام مردم را اعدام کنید !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
ریشه دزدی و فساد در فقر است
و کسانی که با بی کفایتی و بیسوادی و لجاجت و خودخواهی و اشتباه
این اوصاع فعلی را برای کشور و مردم بوجود آوردند
باید اقدام موثری بکنند
و اگر نمی توانند ، بروند و راحتمان کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
شما فهمیدید درباره واکسن دقیقا چه فرمایشی داشتن به بنده عوام هم توضیح بدید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
من متوجه شدم دوست عزیز اگر ایرانی هستی باید برای زنده موندن واکسن اب مقطع ایرانی با300هزارتومن بخری اگر ازبرادران عراقی وسوری ولبنانی هستی میاریم درب منزل باعزت واخترام رایگان تزریق میکنیم همانگونه که70کامیون به کشورعراق قاچاق شد تا عزیزان عرب ما دچار بی دارویی نشوند وازبیماری جان ندهند
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
از یک طرف می فرمایند کشورهایی مشتاق خرید واکسن ما هستند
از یک طرف می فرمایند هر کس می تواند واکسن وارد کند
از یک طرف می فرمایند واکسنی که اصلا وجود خارجی ندارد برای همه رایگان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
قربانت گردم هر چه شما میفرمایی درسته فقط شوخی با زمان انتخابات(1401) بیشتر از کرونا سکته مغزی و قلبی بجا میزاره !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
فقط بگو تو کی میری نه یکلمه کم نه یکلمه زیاد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
ایشان که رفتنی است .
سوال کن کی می اید!؟
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
زمانی که خواستین بنزین رو سهمیه کنین چقد سریع و دقیق اینکارو کردین.این نشون میده هرکاری رو واقعا بخایین انجام میدین
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
زمانی که خواستین بنزین رو سهمیه کنین چقد سریع و دقیق اینکارو کردین.این نشون میده هرکاری رو واقعا بخایین انجام میدین‌.ولی حالا واکسن اهمیت آنچنانی نداره
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
زمانی که خواستین بنزین رو سهمیه کنین چقد سریع و دقیق اینکارو کردین.این نشون میده هرکاری رو واقعا بخایین انجام میدین‌.ولی حالا واکسن اهمیت آنچنانی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
یکی به ایشون بگه قبل از برجام دلار 3800 تومن بوده الان 23800 تومن
قبل از برجام مرغ و گوشت و مسکن و ماشین و خیلی چیزها حداقل 10 برابر قیمت کمتری داشته
شما اگر توانایی دارید به همون قیمت قبل برجام برگردونید زیاد هم عوام فریبانه صحبت نکنید
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
الان براي مردم روشن است مثلا در نابودي بورس و ساير حوزه ها هر دو جناج دخيلند و هماهنگ هستند لذا فرقي نمي کند کي بيايد لذا راي بي راي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
ميخواي از نفرين اين هشت سال در امان بماني اين واكسن رو بيار و ناجي باش مردم سرشون رو مي گيرن اونطرف مي بخشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
مردم دیگه نا امید شدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
با چه زبانی بگوییم مردم ذاتا بیزارند بیزار
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
همه در یک منفی ضرب کنید اخبار صحیح بدست می آید.
حالا خواهید دید
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
آقای روحانی
تو رو بخدا
تو رو به پیغمبر
تو رو به دوازده امام
تو رو به ارواح خاک پدر و مادرت
تو رو به روح اون پسرت
تو رو..........‌‌‌.......
تو رو به جان هرکی که دوستش داری


اگه میتونی کاری بکن وگرنه دست از سر ما ور دار بزار تو حالت خودمون بمیریمبخدا همین الان اگه راهی وجود داشته باشه رای خودمو از همون صندوق پس میگیرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
ما هشتاد میلیون نفر هستیم اگر به صورت میانگین هردوز واکسن سی دلار باشد و هر نفر به دو دوز واکسن نیاز داشته باشد مبلغ چهار میلیارد و هشتصد میلیون دلار (معادل صد و بیست هزار میلیارد تومان با دلار بیست و پنج تومانی) جهت خرید واکسن نیاز داریم در ضمن این خرید برای شش ماه است و هر شش ماه نیاز دوباره به واکسن هست پس با این بودجه ای که برای خرید در نظر گرفتن امیدی به خروج از پاندمی کرونا وجود ندارد . تنها راه و تنها امید اینه که اول خودمون واکسن تولیدکنیم که بتوان با قیمت پایین عرضه کرد هم اینکه بودجه خلیلی خیلی بیشتری رو برای خرید واکسن تخصیص بدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
افتابه که نیست!
رحیم
|
Switzerland
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
وقتی آقای روحانی می گوید: مردم به کسانی که مانع رفع تحریم ها می شوند رای نمی دهند به این معناست که ما آمریکا مانع تحریم ها شد تا در موقع انتخابات آن را برای حربه ای تازه برای انتخابات بعنوان یک برگ برنده برای اصلاح طلبان نگه داشته بوده است و تمام ۵+۱ در این تحریم های مجدد نقش مستقیم داشته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
گفتی کشاورز. از پیازکاران چه خبر؟ چرا مدیریتی بر کشت وجود ندارد؟ وزیر کشاورزی چه کار می کند؟ اصلا چرا وزارت کشاورزی وجود دارد؟ وزارت کشاورزی وجود دارد برای اینکه وزیر حقوق بگیرد!؟
غابدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
چه کسی پیگیر برداشتن تحریم است؟آیا زمان بندی مشخضی دارد؟ یا الکی یک طرفه تحیرم ها را می خواهید بردارید؟ سال ۱۳۹۵هم تحریم ها برداشته نشده بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
سهمیه واکسن کواکس هیچ کشوری یکجا و در ابتدا و با مقیاسی میلیونی یا ده میلیونی تحویل نشده است. توزیع واکسن توسط کواکس حالت تدریجی داشته و با محموله هایی چند صد هزار دوزی انجام می شود و در ایران نیز، حتی طبق ادعای مقامات، فقط دو یا سه هفته تأخیر در تحویل فاز اول آن اتفاق افتاده است و این تأخیر هم مختص ایران نبوده است.
کشورهایی که واکسیناسیون را در ابعاد دهها میلیونی انجام داده اند، آنها را از کواکس نخریده اند بلکه به موقع به شرکت سازنده سفارش داده اند و تحویل گرفته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
واکسن برای همه مردم ایران رایگان است ولی برای بعضی رایگانتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
اگر واکسن کرونا رایگان است، پس چرا رئیس جمهور محترم سخن از 250000 تومان قیمت واکسن می گوید، ما که نباید طبق آموزه های قرآنی سخن لغو و بیهوده بگوییم،
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
بخش خصوصی واکسن کرونا ۲۵۰ هزار تومانی وارد می‌کند

رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران در گفتگویی تلویزیونی گفت: با دریافت مجوز رسمی از وزارت بهداشت، ۳ شرکت خصوصی تاکنون برای واردات واکسن کرونا مجوز گرفته‌اند. وی افزود: شرط بخش خصوصی برای توزیع واکسن بین کارگاه‌های تولیدی این است که کارفرما هزینه تزریق واکسن تک تک کارگران را تقبل کنند و در این خصوص از کارگران ریالی دریافت نشود.
این هم از رایگان بودن واکسن توسط دولت. علی برکت الله.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
فقط فایزر مدورنا یا استرازنکا
روح الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
تا زمانی که محتویات واکسن ها حتی ایرانی اش مشخص نشود نخواهیم زد محتوایاتی مانند جیوه و الکل یا خمر یقینا حرام است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
شما که بگید رایگانه یعنی پولیه اونم با صف و چند برابر قیمت مصوب !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
بله واکسنی که وجود نداره رایگانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
چه عجب آقایان کاسب تحریم و نان به نرخ روز خور آخرش به شما اجازه مذاکره دادند تبارک الله
حسین
|
Ghana
|
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
سوزن آقای روحانی در برجام گیر کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
ضمن آرزوی ......بعضی از سخنرانان محترم و سخنانی که می گویند مردم به کسانی که مانع برجام ومذاکره شوند رای نمی می دهند. اتفاقا واحتمالا به حزب وگروه شما رای نمی دهندبخاطر از بس که دروغ شنیدن .سرمایه گذاری ناموفق در بورس و وضعیت نامشخص دارایی مردم دربورس .گرانی ملک وگرانی میوه ومحصولات تولید داخل .گرانی سرسام آور و تقریبا روزانه قیمت لبنیات ونبود ثبات قیمت اکثر کالاها حتی در محدوده یک روز.و.....بهتر است در حرف‌زدن مواظبت باشیم وقبل از حرف زدن بهتره مدتی بصورت واقعی وملموس در داخل مردم و بازار باشیم و بعد سخنرانی کنیم .آرزوی توفیق برای خدمتگزاران صدیق ومردمی را داریم.
ناشناس
|
Japan
|
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
این چهارتاکاغذپاره!چه هاکه نکردندباشما!!
بورس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
بورس....
چرا در مورد بورس صحبت نمیکنی؟؟؟؟؟
نصف مردم ضعیف ایران رو گرفتار کردی....
خدا لعنت کنه قوم ظالمین که دستشون توی جیب مردم و دور گردن مردمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
ساخت بمب اتمی ما را بدبخت کرده
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
دولت که از جیبش پول واکسن رو نمی‌ده که منت میزارید سر مردم. قیمت واکسن فوقش ۱۰ دلاره که با دلار دولتی که میدید به شرکت های خصوصی میشه ۴۰ هزار تومن، اونوقت با پول مردم واکسن ۴۰ هزار تومنی را از شرکت های خصوصی به قیمت ۲۵۰ هزار تومنی می‌خرید و اسمش رو می‌گذارید مجانی و منت سر مردم میگذارید؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
واکسنی که هیچوقت نمی خواهند بخرند برای همه مردم رایگان است!!!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو کرونای دلتا موج پنجم کرونا طرح ساماندهی فضای مجازی تنفیذ حکم ریاست جمهوری